Komentáře uživatelů k filmu (57)

 • Fingon
  **

  Stejnojmennou knihu Bedřicha Skočdopole jsem četl asi dva dny před shlédnutím filmu. Ne že by to byla bůhvíjaká perla, ale přinejmenším první dvě třetiny byly dobře napsané. Film si knižní reálie půjčuje tu a tam, pojímá události jinak a v jiném pořadí, něco přidává, něco redukuje a spojuje, ale výsledek je ještě slabší než závěr knihy, která stála především na (zajímavých) osobnostech jednotlivých policajtů.(28.7.2010)

 • Radek99
  **

  Špatná černobílá česká detektivka (chatrná zápletka, absence jakéhokoliv napětí), jejíž jediným kladem je fakt, že je dobově celkem nezatížená a nemá ideologické či propagandistické pozadí...(11.12.2016)

 • dobytek
  ***

  Nenadchne, neurazí. O žádný velký umění se teda fakt nejedná, ale já se na tyhle starý český detektivky vždycky rád podívám...(20.8.2018)

 • LiVentura
  ****

  Dobrá krimi z našeho Zlatého fondu tohoto žánru..!(20.3.2011)

 • kingik
  *

  Některé umělecké zatykače pozbývají platnost, a některé by měly být dodatečně vydány na tvůrce nedomrlých krimi jako je tahle. Dlouho jsem neviděl tak nesourodé herecké obsazení, které se tady sešlo. Lábus v jedné se svých prvních rolí připomínal svojí kreací zfetovaného týpka, který požil návykovou látku a snad se už tady připravoval na pozdější autentickou roli v epizodě "Mimikry" v kontroverzním seriálu "130 nepřípadů strážníka Emana". Ostatní herci naprosto nekoexistovali s dějem. Každý jako by hrál na sebe a přitom nic z jejich výkonů nebylo cítit. Typově ledabyle vybraní Brousek, Somr, Menšík, a upřímně, hledali byste mezi jejich poměrně sympatickými tvářemi vraha?! A přece jeden z nich vraždil. A pochopitelně na jistotu vybraní kriminalisté, a kdybyste náhodou váhali, kdo představuje zákon, tak podle šíleně spravedivého výrazu ve tváři urputně dychtícího po spravedlnosti a odhalení vraha, to spolehlivě pozná i divák analfabet. Do toho si film nabral víc než je na poctivou krimi záhodné. Řeší se víc věcí najednou a divácká pozornost je zbytečně ředěna a odváděna jinam, než by bylo nezbytně nutné. Z filmu byla cítit snaha ozvláštnit žánr krimi novátorskými prvky, ale tenhle žánr příliš nesnese přítomnost sociálních podnětů spojených s činostmi, které úzce nesouvisí s motivy násilných trestných činů. Vraždy dvou žen ano, ale proč to nezáživné omílání kolem podniku zavražděné. Takže než přijde řada na vraždu, tak jsme svědky typických socialistých mouder, které dnes už nikoho nazajímají. Raději bych bral chabou motivaci pro vraždu, než zevrubně diváka obeznamovat s tehdejšími pracovní morálkou a nekalou "živnostenskou" činností, která oproti podvodům, které se dějí dnes, působí zcela absurdně. Jedním z mála kladů téhle nezajímavě vedené krimi je Regina Rázlová. No co to asi může být za film, když v něm zaujme její provokativní dekolt víc, než všechno ostatní. Její charizma film ještě v první fázi drželo, ale poté, co se i ona poroučela "chutnat" travnatý porost na přehradě obličejem k zemi, tak film klesl na unylý blábol, ve kterém přechytralí soudruzi od kriminálky vyřeší i záhadu zamčené pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky. Mé hodnocení: 20%(23.1.2014)

 • nascendi
  ***

  Pozrel som si priemerne hodnotenú detektívku a nesklamal som sa. Naozaj bola priemerná. Vynikol v nej iba Jirka Lábus, ktorý ma svojím exaltovaným, kameramanom podporovaným, výkonom vyslovene dráždil. Aj keď to bola iba daň normalizácii. Vtedy mohli vraždiť iba dementi a kšeftári, dnes môže každý.(18.5.2010)

 • Snorlax
  **

  Plejáda dobrých herců se sešla v mimořádně podprůměrné detektivce, která si chtěla hrát na "od každého něco". Vražda, fetující prostitutka, která je členkou gangu padělatelů alkoholu (škoda, že se příběh neodehrává během prohibice), úchylný řidič, zmatek a panika. Mno, chyběla tomu již jen ukázka zoofilie, případně pedofilie.(15.7.2012)

 • Marthos
  ****

  Slušná detektivka, která se překvapivě obešla bez ideologického pozadí a pro současného diváka skýtá napínavé pátrání po vrazích a šmelinářích. Rudolf Jelínek a Karel Hlušička jsou mimochodem fakt skvělá dvojka kriminalistů!(12.12.2016)

 • Šandík
  ****

  Řemeslně poměrně slušně natočená detektivka, která poněkud upomíná, patrně dokonce vědomě, na nejlepší kousky režiséra Petr Schulhoffa. Samozřejmě nedosahuje jeho kvalit, chybí například zajímavější a zapamatovatelnější typy policistů a ani zápletka není dvakrát povedená. Sympatické jsou ovšem herecké výkony většiny "záporáků" a velmi slušná je i černobílá kamera. Celkový dojem: 70%(7.1.2013)

 • honajz
  *

  Hodně špatný film. Nejenom, že honí několik zajíců (tedy hned několik trestných činností), ale neoplývá uvěřitelností ani dobrou výstavbou děje. Třeba samotná královna má být asi femme fatale, ale protože nemá prostor, ani situace, kde by to prokázala, hraje ji Regina Rázlová naprosto bezradně a unudeně, protože sama neví, co si s postavou počít. Lábus dostal standardní nálepku divnočlověka. Menšík, Somr apod. hrají svůj uměřený standard a těm asi člověk nejvíc věří jejich "podnikání". Spousta dobrých herců se zde jen mihne - třeba Kodet; ale i Kanyza má snad jen dvě věty. Policisté se chovají jak pitomci. Vyšetřují vraždu mladé dívky, a když jim táta jiné dívky přijde nahlásit, že holka nebyla doma, místo aby zavětřili, odbudou to vágním tvrzením že holka přijde. Asi jedinou kuriozitou filmu je několik písní v podání Olgy Blechové (na sólovou kariéru podle mne fakt neměla), která zde i hraje (a snaží se vystavit jednu chvíli v garáži i nějaké své přednosti). Jediná dobrá replika - "Měl jste k ní vztah jako k tomuhle vašemu saabu." - "To ne. U něho si provoz platím sám."(3.4.2019)

 • 6thSun
  ***

  Už jen kvůli "archivaci" Rázlovic dokonalého poprsí (sic bez full frontalu) to stojí za vidění. 60%(15.7.2012)

 • Tommassi3
  **

  "To je ale smůla mít takový štěstí.." ;)(11.12.2016)

 • YURAyura
  **

  3/10 Lehce zapomenutelna jednohubka z lokalniho prostredi jakehosi Hradce. Anonymni dopis, vyroba alkoholu, dve vrazdy, minisukne tesne pod carou ponoru, exelentni Labus, prvoplanova absence socialistickeho podtextu, primitivni vysetrujici metody, "psychologie" nekterych postav - vic nic.(2.3.2010)

 • topi
  ****

  Detektivka, ve které exceluje Jiří Lábus jako pošahanej mladík (podobnou roli si zahrál i o dva roky později, jako " Blikavej Petr " z filmu Páni kluci). Ostatní obsazení je taky v pohodě a pátrání po vraždách dvou dívek je napínavé. A Regina Rázlová v plavkách je k sežrání!!(12.12.2016)

 • dyfur
  *****

  Môj 600-stý koment: Výborná detektivka.Príjemná hudba kvalitný scenár,kvalitný herci,prekvapivý záver - a hlavne má to tú atmosféru akú ma mať správna detektivka.I teraz pozerám.Páčilo sa mi to kedysi a teraz ešte. viac.moja zaujímavosť: Všetky pesničky vo filme spieva Olga Blechová-Matušková, ktorá stvárnila i jednu z vedľajších postáv. (Zdroj: novinky.cz) (dyfur)(4.10.2014)

 • Hennes
  ***

  Kriminálka sedmdesátých let, která patří k těm méně vysílaným. Ač se nejedná o převratný snímek a je to poměrně jednoduchá zápletka, je to taková pohodovka nedělního odpoledne. Výborné herecké obsazení a hubený Jiří Lábus v záporné roli, která je ale jiný "šálek" než Rumburak. V dnešní době, kdy proběhla republikou metanolová aféra s mnoha mrtvými, je tento snímek obrázkem o tom, že kšefty v této oblasti, tu kvetly již dávno. Vše doplněno neustálými záběry kamery na dekolt Reginy Rázlové.(20.1.2014)

 • zette
  ****

  Velmi dobra kriminalka, vyborna atmosfera a genialni podivin Jiri Labus. Mrzi me, ze tento zanr vlastne z ceske produkce uplne zmizel...(15.7.2012)

 • LadyPupu
  ***

  "...Dagmar Králová láká chlapy na tu svou tuzexovou fasádu a ještě na něco, co se stydím napsat... " Jak tak koukám, tak některý uživatelé se to tady napsat nestydí... Což je v pořádku, protože mě Rázlová aka Králová fascinuje v tomhle filmu taky (i bez full frontalu).(28.11.2016)

 • otík
  ***

  Poměrně slušná detektivka, ve které se kompletní rozřešení dozvíme na úplném konci, ale je to logické vyřešení případu, proto může panovat spokojenost s logikou této krimi. Jinak zaujme mladičký Jiří Lábus v roli poněkud zmateného mladíka a Jaroslav Moučka opět v jakési mentorské roli hlavního kriminalisty, tedy podobně jako v předešlé krimi Vím, že jsi vrah...(17.7.2012)

 • Martin741
  ***

  Normalizacna detektivka v case, ked Klein / a ze ho nemam rad ........../ vedel tocit aspon aku-taku kvalitu. 62 %(29.5.2013)

 • tuntavala
  **

  V opojeni lihovinou.(7.1.2013)

<< předchozí 1 2 3