V pasti

• USA Shut In (více)

Anna trpí tak ochromující agorafobií, že když se trojice zločinců vloupá do jejího domu, nemůže se přinutit k útěku. Ale to, co si útočníci neuvědomují, je, že agorafobie není její jediná psychóza. (hajdano)

EvilPhoEniX

Můj první horor v roce 2016, který patřil mezi očekávané horory Ledna, ovšem přes lepší průměr se nepřehoupne. Film víceméně slíbil, to, co nalákal trailer, ovšem nenabídl nic navíc a to je velké mínus. Jedná se sice o originální Home Invasion, který jde rovnou na věc už ve 12 minutě a nabízí zajímavé zvraty, ovšem napětí funguje pouze v první polovině, v závěru filmu dochází hutně dech a neobsahuje téměř žádné gore ani zapamatovatelnou scénu, kvůli kterému bych si v příštím týdnu měl Shut In zapamatovat. Je to alespoň zručně natočené, člověk se nenudí, ale není ničím oslněn či překvapen. Poměrně nevyužitý dobrý potenciál. Story 6/10, Atmosféra 6/10, Gore 3/10, Vizuál 6/10, Akce 5/10, Napětí 6/10,Humor 0/10. Zábavnost 6/10.60% ()

tron

Spoilery. „Len som sa hral.“ – „Pozri, kam ťa to dostalo.“ Úvod priemer. Žena je sama v dome, ktorý prepadne trojica nič netušiacich lupičov. Žena sa pred nimi chvíľku ukrýva, oni o nej nevedia, potom sa o nej dozvedia, začnú ju hľadať, nájdu ju, nevedia, čo s ňou, ona nevie, čo s nimi. Typológia lupičov priamočiara (suverénny drsniak, psychopatický magor a naivné neviniatko), ale atmosféra dobrá a hlavná hrdinka má zaujímavú psychickú poruchu, ktorá osviežuje triviálny scenár. V prostrednej časti prichádza séria incestno-pedofilných twistov (tajuplné podzemie). Bohužiaľ, predčasnou likvidáciou najzápornejšej postavy sa film pripravuje o napätie, nakoľko prežije len hlavná hrdinka (s ktorou divák po tom, čo spácha, zrejme odmietne súcitiť) a dve nie kladné, ale ani vyložene záporné postavy, ktoré sú mu vcelku ukradnuté. Na konci sa film bezmocne a hlavne bezradne topí v nepochopiteľných rozhodnutiach/motiváciách postáv (žena chlapa X nemá problém prizabiť, ale následne svoju dokonalú „pascu“ ohrozí len kvôli nemu) a prajete si už len to, aby sa to skončilo. A nakoniec sa to skončí. 50 % ()

Marceloo

Anna sa stará o svojho brata, ktorý trpí vážnou chorobou a potrebuje neustály dohlad. Súrodenci trávia väčšinu času v dome, z ktorého nemôže Anna odísť kvôli svojej silnej agorafóbii. Keď však jej brat zomrie, zostane v rozlahlom dome úplne osamote. Kvôli svojej chorobe nedokáže navštíviť bratov pohreb a znenazdajky sa pred jej domom objaví auto s tromi zlodejmi. Tí si myslia, že osamelá žena je pre nich jednoduchým cielom, ale pravdou je, že Anna sa po viac ako desiatich rokoch, počas ktorých neopustila svoj dom, naučila používať ho ako svoju zbraň. - Ďalší pre mňa velmi očakávaný horor a mám velkú radosť že vyšli dva horory v dvoch dňoch za sebou. Vedel som, že pôjde o môj najoblúbenejší subžáner Home Invasion, ale netušil som, že sa to bude odohrávať v niekolkých ďalších rovinách. Postupom času sa tu ukázali mierne prvky exploitation a zámerná psychologická hra, ktorá bola pre mňa ako diváka zaujímavá. Intruders nezachádza v prvkoch brutality do žiadnych extrémov a sústredí sa hlavne na psychologický zážitok, ktorý samozrejme nemusí vyhovovať úplne každému. Keď som sa však zamyslel nad tým, aká by bola situácia, keby sa invázia do domu osamelého človeka, ktorý má agorafóbiu, odohrávala v realite, začal si ma námet stále viac získavať na svoju stranu. Herecké obsadenie mi sadlo velmi dobre. Beth Riesgraf je ako psycho žena vcelku uveritelná a výtržníci ma tiež nesklamali, aj keď sa s vagabundmi z hororov ako The Purge alebo You're Next nedajú porovnávať. Dobrému dojmu napomáhajú aj technické aspekty na velmi dobrej úrovni, pričom kamera tentokrát vyhráva nad audiom, aj keď je občas roztrasená, čo podla mňa nebolo zámerom. Nemôžem poprieť, že dej občas stagnuje, čo by sa pri takejto výhodnej stopáži nemalo stávať, ale keďže scenáristov poznám z V/H/S: Viral, určité zlepšenie u nich nastalo. Intruders je ďalším januárovým hororom, ktorý ma nesklamal a som nadšený z toho, ako sa rok 2016 na hororovej scéne kvalitatívne začal. + herec z Dead Snow 2 + herec z Last Shift ()

Bloody13

S klidným svědomím můžete vynechat. Byť hezky natočená, ale jinak nezáživná invaze do domu, který po smrti otce obývá jen jeho agorafobií trpící dceruška. Partička zlodějů se však brzy přesvědčí, že tenhle džob bude nad jejich síly. Shut In se od svých sub-žánrových sourozenců odlišuje asi jen tím vymakaným sklepením, protože napětí si vzalo hodinu a půl dlouhou dovolenou a veškeré násilí tu zastupuje zlomená noha s dekapitovanou andulkou. Plus s jednou loužičkou ze chcanek, ale ta je vedlejší. Jak jste asi poznali, je to vážně slabota - s dalšími variantami (You're Next, Home Sweet Home, Static) uděláte líp. ()

George Stobbart

Po námrde aký v hororovom subžánri „home invasion“ spôsobila pred pár rokmi pecka "You're Next" je pre tvorcov očividne ťažké prísť s niečím sviežim či nápaditým, takže to plus-mínus stagnuje, ale každý rok sa objaví pár kúskov, ku ktorým sa aspoň jednorázovo oplatí uprieť zrak. A približne to som čakal aj od novinky "Intruders", resp. po starom "Shut In". Nakoniec to však nič moc nebolo a to napriek tomu, že nešlo o obyčajnú recyklačku a pridanou hodnotou boli oživujúce zvraty. Celkovo to na mňa však pôsobilo akosi fádne; nezaujímavá hlavná hrdinka, nezaujímaví záporáci, predvídateľné naháňačky, málo napätia / teroru / zábavy a v poslednej pol hodine prišla namiesto výrazného finále iba číro-číra nuda. Pár minút po pozretí a už na to začínam pomaly zabúdať; tak nevýrazné sa mi to zdalo. ()

• Film se natáčel v Shreveportu v Louisianě. (rafix)