V pasti

USA, 2015, 90 min

Adam Schindler

T.J. Cimfel, David White

Eric Leach

Agorafobie je celkem vděčné téma a ani tady zpočátku nic nenasvědčuje tomu, že by film přišel s něčím novým. Banda týpků vtrhne do baráku v domnění, že majitelka je na pohřbu svého bratra a když se ukáže, že je doma, začne sice solidní, ale jinak obyčejná domácí naháněčka. Když ale vyjde najevo, že to děvče nemá v hlavě v pořádku i v jiných směrech a že dům není tak obyčejný, jak vypadá, získá film kapánek jiný rozměr. Je sice fakt, že to bylo trochu přitažené za vlasy a v závěru mi jednání hlavní hrdinky přišlo až moc mimo, ale bylo to neotřelé a to je plus. Hercům není moc co vytknout a mě neznámá Beth Riesgraf byla výborná. Příjemné překvapení. 70%(25.1.2016)

• *CARNIFEX*

Po smrti ťažko chorého brata všetko nasvedčuje tomu, že Anna konečne začne žiť svoj vlastný život. Nakoľko sa však zdôverí mladému mužovi z donáškovej služby, problémy na seba nenechajú dlho čakať. V deň pohrebu, kedy by si mala uctiť pamiatku zosnulého súrodenca, Anna neopúšťa rodinný dom, ako by sa to žiadalo, ale zostáva v jeho útrobách. S danou situáciou neráta ani trojica zločincov, ktorá ju prichádza okradnúť o značnú hotovosť. Keď pri jednej z možnosti dostáva Anna šancu na útek, no nedokáže ju zrealizovať, rázom všetkým dôjde, že mladá žena trpí agorafóbiou, psychickou chorobou, ktorá ju núti zotrvať v uzavretých priestoroch. Už čoskoro sa však všetci presvedčia, že Anna ani z ďaleka nie je tak bezmocná, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Nápaditý, snaživý no presto všetko nevýrazný "home invasion", ktorý síce nudou netrpí, no taktiež nepobral prvky, ktorými by diváka natoľko nadchol, aby dosahoval vyššiu ako priemernú úroveň - 50%(18.1.2016)

• Bloody13

S klidným svědomím můžete vynechat. Byť hezky natočená, ale jinak nezáživná invaze do domu, který po smrti otce obývá jen jeho agorafobií trpící dceruška. Partička zlodějů se však brzy přesvědčí, že tenhle džob bude nad jejich síly. Shut In se od svých sub-žánrových sourozenců odlišuje asi jen tím vymakaným sklepením, protože napětí si vzalo hodinu a půl dlouhou dovolenou a veškeré násilí tu zastupuje zlomená noha s dekapitovanou andulkou. Plus s jednou loužičkou ze chcanek, ale ta je vedlejší. Jak jste asi poznali, je to vážně slabota - s dalšími variantami (You're Next, Home Sweet Home, Static) uděláte líp.(20.1.2016)

• tron

Spoilery. „Len som sa hral.“ – „Pozri, kam ťa to dostalo.“ Úvod priemer. Žena je sama v dome, ktorý prepadne trojica nič netušiacich lupičov. Žena sa pred nimi chvíľku ukrýva, oni o nej nevedia, potom sa o nej dozvedia, začnú ju hľadať, nájdu ju, nevedia, čo s ňou, ona nevie, čo s nimi. Typológia lupičov priamočiara (suverénny drsniak, psychopatický magor a naivné neviniatko), ale atmosféra dobrá a hlavná hrdinka má zaujímavú psychickú poruchu, ktorá osviežuje triviálny scenár. V prostrednej časti prichádza séria incestno-pedofilných twistov (tajuplné podzemie). Bohužiaľ, predčasnou likvidáciou najzápornejšej postavy sa film pripravuje o napätie, nakoľko prežije len hlavná hrdinka (s ktorou divák po tom, čo spácha, zrejme odmietne súcitiť) a dve nie kladné, ale ani vyložene záporné postavy, ktoré sú mu vcelku ukradnuté. Na konci sa film bezmocne a hlavne bezradne topí v nepochopiteľných rozhodnutiach/motiváciách postáv (žena chlapa X nemá problém prizabiť, ale následne svoju dokonalú „pascu“ ohrozí len kvôli nemu) a prajete si už len to, aby sa to skončilo. A nakoniec sa to skončí. 50 %(9.1.2017)

• hous.enka

Ta hra s tlačítky mě bavila. Nejspíš proto, že mi to připomnělo mě oblíbené Saw. Jenže pak přijde rozuzlení a konec a já jsem z toho taková celá rozpačitá. Souhlasím s myšlenkou, že herečka je tuctovka, která se prostě celou tu dobu tváří na zabití. Už od začátku je tak nesympatická, že mi bylo naprosto jedno, co s jí stane. Kluci zas byli všichni typově dost podobní, takže než jsem se stihla zorientovat, byl konec. Ano, nápad je to parádní a film má super plakát, ale to mi nestačí.(1.2.2016)

• - Film se natáčel v Shreveportu v Louisianě. (rafix)