poster

Zabijáci (festivalový název)

 • Belgie

  Tueurs

 • anglický

  Above the Law

  (festivalový název)

Krimi / Thriller

Belgie, 2017, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Ze začátku poměrně kostrbatě vyprávěný příběh, ale to je jediná zásadnější výtka, pak si vše sedne a začnou se dít věci, tedy ne že by se neděli už od počátku. Tvrdost leze do každýho zaběru a skutečně se nedá odhadnout kdo v následující minutě nakoupí olovo. Že by se ve filmu objevoval nějakej Mirek Dušín, to rovnou zapomen, spíš jde o to, kdo má zásady a kdo nemá ani to. Tvůrci se ani nějak nesnáží dlouho napínat, kdo za vším stojí, kdo má nakoukáno, odhalí poměrně brzy, podstata je tady skutečně v charakterech a jelikož když se rozdávala drsnost, tak všechny postavy si chodili pro nášup, bude se střílet, zabíjet a zase střílet. Banda chytře drzých zlodějů mně bavila především tím, jak do všeho šla natvrdo a pro kámoše položit život bez jedinýho patosvýho slova nikomu z nich nedělalo problém, to se vidělo naposled ve francouzských krimi drsňárničkách. Je vidět že Belgie se od své velké slavné sestřičky Francie hodně naučila.(7.4.2018)

 • solisoli
  ***

  Dobrodružný kriminálny triler plný napätia o lupičoch, detektívoch a politikoch v jednom vreci, nabitý akčnými scénami, zápletkami a rušným dejom. Z pozície určitého nadhľadu to bolo pútavé a dejovo príťažlivé. Z reálneho pohľadu viac menej nestráviteľné. Celkove ale , slušné, napínavé, bez zbytočných okolkov s pôsobivou hudbou a katovským koncom.(20.9.2019)

 • warrenur
  ***

  Slusny krimi-thriller. Urcite nadpriemer, ktory sa i herecky trafil do cierneho. Ziadna z postav to nema "v suchu", ako sa vravi a kedykolvek sa vo filme eliminuje. V suvislosti s tym mi, neviem preco, prisiel na rozum G.R.R. Martin. ;) Skoda, ze som niektore dejove zvraty predvidal. Kazdopadne odporucam a suhlasim, podobnost s uspesnejsimi zanrovymi kuskami sa neda nevidiet. Ale ziadne drze copy-paste. Spokojnost. 65%(2.9.2018)

 • POMO
  ****

  Dějová linka přímočará a mírně předvídatelná, ale ta západoevrospská krimi-drsnost a adekvátně chladná práce s postavama je prostě cool. A hlavně to gurmánsky vede charismatický “hodný gangstr” Olivier Gourmet. Scéna, kdy se s kolegou zbaví policejních aut na dálnici, je krásnou vychutnávkou klučičí rebelie chlapů, kteří jsou suverenně above-the-law. Připomenula mi suverennost De Nirovy party z referenčního majstrštyku Heat. Pro fandy francouzských akčních krimi paráda. Ale pouze pro ně, nic jiné od toho nečekejte.(8.4.2018)

 • Lacike
  **

  Oldschoolová kriminálka o bande drsných lupičov. Ale ja som sa nejak nevedel stotožniť s postavami. Nielen že mi bolo jedno jak dopadnú, ale ani ma proste ich príbeh vôbec nezaujal. A aj keď konajú kruté veci, tak je to podané tak odťažito, že to so mnou vôbec nepohlo. Napojenie na udalosti z minulosti ma doslova otravovali. Akčných scén tu tiež veľa nie je a aj keď sú poctivo prevedené, tak ma nenadchli. Asi som čakal od toho niečo úplne iné. Prirovnanie k Heat je mimo. 4/10.(3.5.2019)