poster

Zabijáci (festivalový název)

 • Belgie

  Tueurs

 • anglický

  Above the Law

  (festivalový název)

Krimi / Thriller

Belgie, 2017, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • majo0007
  ****

  Heat Noire... Rien ne va plus!(17.8.2018)

 • POMO
  ****

  Dějová linka přímočará a mírně předvídatelná, ale ta západoevrospská krimi-drsnost a adekvátně chladná práce s postavama je prostě cool. A hlavně to gurmánsky vede charismatický “hodný gangstr” Olivier Gourmet. Scéna, kdy se s kolegou zbaví policejních aut na dálnici, je krásnou vychutnávkou klučičí rebelie chlapů, kteří jsou suverenně above-the-law. Připomenula mi suverennost De Nirovy party z referenčního majstrštyku Heat. Pro fandy francouzských akčních krimi paráda. Ale pouze pro ně, nic jiné od toho nečekejte.(8.4.2018)

 • Enšpígl
  ****

  Ze začátku poměrně kostrbatě vyprávěný příběh, ale to je jediná zásadnější výtka, pak si vše sedne a začnou se dít věci, tedy ne že by se neděli už od počátku. Tvrdost leze do každýho zaběru a skutečně se nedá odhadnout kdo v následující minutě nakoupí olovo. Že by se ve filmu objevoval nějakej Mirek Dušín, to rovnou zapomen, spíš jde o to, kdo má zásady a kdo nemá ani to. Tvůrci se ani nějak nesnáží dlouho napínat, kdo za vším stojí, kdo má nakoukáno, odhalí poměrně brzy, podstata je tady skutečně v charakterech a jelikož když se rozdávala drsnost, tak všechny postavy si chodili pro nášup, bude se střílet, zabíjet a zase střílet. Banda chytře drzých zlodějů mně bavila především tím, jak do všeho šla natvrdo a pro kámoše položit život bez jedinýho patosvýho slova nikomu z nich nedělalo problém, to se vidělo naposled ve francouzských krimi drsňárničkách. Je vidět že Belgie se od své velké slavné sestřičky Francie hodně naučila.(7.4.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Belgie přichází se stylovou a syrovou Gangsterkou, která milovníky podobných filmů nenechá chladným. V 80. letech řádil v Belgii gang nemilosrdných zlodějů, kteří za sebou nechávali spoušť mrtvých a bylo jim jedno, jestli se jedná o ženy či děti. Lupiči nikdy nebyli chyceni a to teď nehraje do karet Valkenovi a jeho partě, kteří jsou hlavními podezřelými. Herecky vynikající ( Klasicky výborný Olivier Gourmet a líbila se mi i policistka Lubna Azabal). Je to příjemně západoevropsky drsné, dynamické, adrenalinové, zvratovité a pořádně chlapské. Belgie se vytáhla. 80%(2.12.2018)

 • warrenur
  ***

  Slusny krimi-thriller. Urcite nadpriemer, ktory sa i herecky trafil do cierneho. Ziadna z postav to nema "v suchu", ako sa vravi a kedykolvek sa vo filme eliminuje. V suvislosti s tym mi, neviem preco, prisiel na rozum G.R.R. Martin. ;) Skoda, ze som niektore dejove zvraty predvidal. Kazdopadne odporucam a suhlasim, podobnost s uspesnejsimi zanrovymi kuskami sa neda nevidiet. Ale ziadne drze copy-paste. Spokojnost. 65%(2.9.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace