poster

Veronika (festivalový název)

 • Španělsko

  Verónica

 • angličtina

  Veronica

 • Španělsko

  El expediente

  (pracovní název)

Drama / Horor

Španělsko, 2017, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.i.k.e
  **

  nedělal sem si iluze,ale když už nic jiného,čekal sem od Paca alespoň standardně zábavnou duchařinu...bohužel Veronica je prefabrikát nejtěžšího kalibru,který recykluje už 1000x viděné a z toho minimálně 256x viděné lépe.Občas se tu sice zvesela bubá,ale není to nic co by někoho mohlo překvapit,nebo snad dokonce bavit...40%(5.1.2018)

 • schizmo
  **

  Paco Plaza je ostřílený hororový harcovník, však série REC svého času otřásla hororovou scénou a dovolím si tvrdit, že to byl právě Rec, co nastartovalo až nechutnej boom "found footage" subžánru. Člověk by čekal, že další hororovej zářez bude zároveň nářez, ale znalci už dávno vědí, že i Rec 3 trochu ztrácelo dech, takže ani Verča není žádnou výhrou. Popravdě, jedná se o solidní recyklát amerického exorcistického směru a pokud by tenhle film byl z US produkce, asi bych to hned vypnul. Takhle jsem se snažil dál Španělům šanci, neboť některé jejich filmy (speciálně pak detektivky) jsou věhlasné. Asi nejvíc styčných bodů vidím s Raimiho Drag me to hell, ale co do napětí, humoru nebo celkově zábavného feelingu se to nedá srovnat ani ve stavu posedlosti démonem :D. Pokud bychom byli ochotni postavit Stáhni mě do pekla jako určité měřítko, Veroniku bychom museli vypoklonkovat za hlasitého pokřiku "kšá, potvoro". Největším neduhem je rozvleklost filmu a spousta hluchých míst, napětí i v těch nejsilnějších momentech nulové, takže film se dá bez nadasázky odzívat. No nic, asi si na spravení půjdu pustit Rec 1 & 2...(7.9.2018)

 • tron
  ***

  „Boh s tým nemá nič spoločné.“ Údajne ide o jediný prípad v histórii Španielska, kedy policajná správa pripúšťala (po obhliadke miesta činu a prešetrení celého prípadu) výskyt paranormálnych síl. No... neviem no. A film? Tiež neviem. Občas to vyzerá ako od Balaguera, občas ako od Plazu, ale nakoniec je to „klasický“ Paco Plaza. Ani dobré, ani zlé s pár super scénami, ale tiež s množstvom hluchých a priemerných so stereotypným tempom a unavenou réžiou. Hlavná hrdinka pekná, ale tiež hysterická, atmosféra OK, ale občas nudná... A takto by som mohol pokračovať.(11.6.2018)

 • Miseet
  **

  Ničím zajimavý film, nic, co bychom už neviděli v jiných "hororech".. Mladá holka, která se musí starat o své sourouzence a asi ji to nudí a neví, co dělá. Přijde ji jako super nápad vyvolat ducha svého zemřelého otce. Samozřejmě vyvolá úplně něco jiného, a zapomene se s duchem rozloučit a ten se jí teď drží a pronásleduje ji. Klasické klišé. Do toho nervy drásající matka, která se svýma 4 děckama prakticky není, protože musí stále jen pracovat. Hlavně, že mají byt snad přes celé patro. Postavy ničím zajimavé, hereckých výkonů se taky moc nedočkáte. Jediné plus byly postavy ducha a slepé jeptišky. Atmosféra tam nicméně taky nějaká byla, ale byla vyvolaná pouze větou: "příběh je inspirován skutečnými událostmi." To tam také bylo podloženo reálnými fotografiemi v závěru filmu...(7.3.2018)

 • ScarPoul
  ***

  Ono vidno že Plaza sa hrá. S priestormi, s postavami, s vizuálom. A je to všetko okej. Dokonca aj finálna konfrontácia má niečo do seba. Lenže je to priamočiare. Veronica mala tú smolu že skúša a nečíta. A čo je horšie. Prorokujúca slepá mníška, ktorá by jej mohla pomôcť to nespraví. V zásade čakať od 16 ročnej baby, že sa s týmto sama popasuje mi príde veľmi naivné. A práve preto sú všetky jej pokusy o záchranu seba samej nedobre zvládnuté. Jej zúfalstvo nie je vystupňované. A čo je dôležité nemá pomocnú ruku a tým pádom sa s postavou celý film potichu lúčime. Čo je v rámci emocionálnej väzby k hlavnej postave obrovská škoda. Ale nie je to zlé. Nebyť fanúšik ducharčín, tak dám o hviezdu vyššie. Takto dobré. Hlavne to nenudilo.(29.7.2018)