Veronika (festivalový název)

(pracovní název)

Drama / Horor

Španělsko, 2017, 105 min

• Miseet

Ničím zajimavý film, nic, co bychom už neviděli v jiných "hororech".. Mladá holka, která se musí starat o své sourouzence a asi ji to nudí a neví, co dělá. Přijde ji jako super nápad vyvolat ducha svého zemřelého otce. Samozřejmě vyvolá úplně něco jiného, a zapomene se s duchem rozloučit a ten se jí teď drží a pronásleduje ji. Klasické klišé. Do toho nervy drásající matka, která se svýma 4 děckama prakticky není, protože musí stále jen pracovat. Hlavně, že mají byt snad přes celé patro. Postavy ničím zajimavé, hereckých výkonů se taky moc nedočkáte. Jediné plus byly postavy ducha a slepé jeptišky. Atmosféra tam nicméně taky nějaká byla, ale byla vyvolaná pouze větou: "příběh je inspirován skutečnými událostmi." To tam také bylo podloženo reálnými fotografiemi v závěru filmu...(7.3.2018)

Po dlouhé době zase horor, u kterého vás bude mrazit. Paco Plaza to stále ještě umí a vytvořit hororovou atmosféru pro něj není žádný problém. Vizuál i zvuková stránka funguje na jedničku. Plaza umí zkrátka hrát na ty správně děsivé struny, když vás chce vyděsit. Postavy byly taky příjemně vybrané a žádná z nich mě nijak výrazně neotravovala, logické jednání jakbysmet. Ve Španěly už jsem přestala téměř doufat, protože mi nesedí jejich časté prolínání v čase a komplikované linie. Verónica má ale linii jasně danou, takže v příběhu se nemáte šanci ztratit. Pointa je sice klišovitá a už velmi známá, ale provedení je bezchybné a atraktivní. Navíc, když se pak na konci dozvíte, že příběh byl podle skutečné události a navíc uvidíte skutečné fotografie onoho bytu, na klidu vám to nepřidá.(3.2.2018)

• herr_carter

Veronika jde do školy...Veronika jde s dětmi do školy...veronika se jde koupat...Veronika se jde koupat se svým malým bratrem..Veronika hraje pofidérní hry...Veronica začíná mít vidiny.....Veronice začíná jebat....Děcka to ví od začátku, že je mrdlá...konec..fakt??? no jo, právě jsem popsal 98 % veškeré filmové aktivity, zbylá dvě jsou finty, triky a bláboly slepé sestry z kostela Sv. Panny Marie marného zázraku....no já víceméně hodnotím jen jakýsi nápad (který ale nebyl zcela pochopen a následně dobře natočen) a španělštinu, která se prostě dobře poslouchá a je Vám jedno,jestli mluví vážně to, co Vám předkládají titulky...vtipné....................moje hodnocení = 4 z 10.(18.6.2018)

Příjemné duchařské překvapení ze Španělska.. O to více zajímavé ..že to je inspirováno skutečnou událostí.. Hlavní hrdinka pohledná mladá španělka si zahrává s čím by neměla.. Toho chlapečka šilhajiciho mě bylo líto...a úplně nejvíce mě srala ta matka .. která Všechno nechala na nejstarší dceři.. atmosféra dobrá..ale co se opravdu nepovedlo.. byla hudba...no tvl..jak kdybych koukal na film ze šedesátých let!! Vůbec se to nehodilo k tomu filmu...když by se napětí dalo krájet...tak k tomu hrál ten zvukový hnus... 70% ze začátku roku rozhodně lepší kousek.(27.2.2018)

Niet pochýb o tom, že Španielom tie duchárske kúsky celkom idú. Mňa to bavilo, aj keď pre stálych odporcov tohto žánru to opäť bude pravdepodobne len opozerané, rutinné, detinské a neviem aké klišé, kde je všetko dobre známe. No, môžu skúsiť nakrútiť duchársku originalitu, a možno pokľaknem od úžasu. Takže ak sa divák zmieri s tým, že sa zas a znova jedná o nepodarenú hru s ouija doštičkou, tak si to vychutná. Pekná holčina musí ochrániť svojich súrodencov pred zlým duchom, lebo otvoriť pekelnú bránu je omnoho jednoduchšie ako ju zavrieť. Technicky zvládnuté na výbornú, prízrak podarený, herci hrali presvedčivo, aj keď decká boli občas otravné, no to prežijem. Záver dostatočne akčný. U mňa na podobnej úrovni ako vydarené pokračovania Ouija či Annabelle.(9.11.2017)