Mulosz

Doteď přesně nevím, zda jsem viděl něco geniálního anebo naopak naprosto příšerného. "Přehorlivý muzikálový superkýč na vlnách Dunaje a rockové nostalgie, za miliardu forintů (pozn. v přepočtu cca 80 mil. Kč) z Maďarského filmového fondu." (Jaromír Blažejovský, Cinepur č. 115, s. 19). Hodnocení zřejmě stojí a padá s tím, nakolik má divák za to, zda a jak moc je ten film myšlen vážně. Přikláním se k tomu, že ani trochu, a výborně jsem se bavil. Hranice mezi 5* a odpadem bývá někdy velmi tenká. ()

BOURQUE

Veľmi jednoduchý a klasický príbeh vo forme muzikálu, kde odznie („niečo málo“) z najznámejších maďarských hitov. Tu však musím povedať, že z niektorých „prepracovaných“ piesni som mal zmiešané pocity. Niečo znie a vypadá v originálu lepšie (ale to je len môj osobný názor). Choreografia slušná, priemerné herecké výkony (ale Feró Nagy na tie roky je ešte stále vo skvelej kondičke). Nečakal som nový (alebo prepracovaný) „La La Land“, ani som nebol sklamaný. Mimochodom, zmena dvoch „M“ na „P“ v názvu nie je náhoda (aj keď s „Mamma“ to má spoločné len to, že sa jedná o muzikál). Osobné hodnotenie: 72% (***) ()