poster

Justice League: Gods and Monsters Chronicles (TV seriál)

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2015, 13x6 min

Režie:

Sam Liu

Předloha:

John Byrne (komiks)
 • Khanemis
  ****

  Celkem zajímavý sled kraťasů ukazující (v této chvíli, kdy jsou vydané jen tři epizody) klasickou hlavní trojici Justice League z poměrně hodně odlišné perspektivy a v alternativním světě. Komiksově příliš neznalý divák může být z toho poněkud rozhozený. Každého z nich totiž představuje někdo jiný - Supermanem je Zodův syn vychovaný emigranty, jako Batman vystupuje upíří verze doktora Langstroma (známého jako záporák Man-Bat) a Wonder Woman nahradila Bekka z New Genesis (sesterská planeta Darkseidovy Apokalips). Právě její příběh se mi zdál z dané trojice nejslabší. Až příliš odlehčený, plný otřepaných hlášek a z mého pohledu nepříliš povedeného humoru. Batmanův příběh naopak dobře vsadil na typicky temnou a zvrácenou atmosféru, která v tomto případě zacházela ještě o notný kus dále než bývá, alespoň v animácích, zvykem. Nejlepší byl dle mého názoru ale příběh Supermanův, jehož práce s atmosférou je výborná a závěr nečekaně emotivní. Formální stránce samotné není co vytknout, jde o tradiční vysoký standard DC animáků.(12.7.2015)

 • liquido26
  ****

  Tři krátké filmy, které předcházejí filmu Justice League Gods and Monsters, nám představují tři hlavní postavy této alternativní Justice League. Nejlepší jsou kraťasy s Batmanem a Supermanem. Wonder Woman se dočkala trochu slabších pěti minut. Vše je pěkně temné a docela brutální a krvavé. Těším se na druhou sérii, kde už snad všechny epizody budou mít plnohodnotnou délku 20 minut.(27.2.2016)

 • NinadeL
  ****

  Potřebuju ke štěstí víc, než další akci, ve které Wonder Woman porazí Gigantu a na konci si to rozdá se Stevem Trevorem? Ve světě DC je tohle strop. A radost.(25.6.2015)

 • JohnnyD
  ***

  Nuž teda riadna reimaginácia. Asi bolo fakt potrebné najprv naservírovať tieto kraťasy, než rovno pustiť divákov do ľadovej vody. Vcelku fajn, len škoda, že je to také krátke a jedná sa viac menej o jednohubky. Supermanov príbeh je najslabší, Batmanov dýcha hororovou atmosférou (Harley Queen je bohovská!) a záverečná Wonder Woman je štandard s fajn doberacími dialógmi Steve/Diana a vtipným koncom. A teraz chcem celovečerný film!(11.7.2015)

 • Shakers
  ****

  1. séria - 80%. Prvý diel Batman, druhý Superman, tretí Woder Woman. Za tých šest minút sa každý ukáže v tom najlepšom svetle (Batman samozrejme v tme) a zároveň každý predvedie niečo zo svojich schopností. Za šesť minút to nestíhne nudit, celkom fajn zábava. Poslúži aj ako podklad pre video film Justice League: Gods and Monsters.(4.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace