Seulgiroun gambbangseanghal

(TV seriál)
  • Jižní Korea 슬기로운 감빵생활 (více)

Epizody(16)

Blíží se jeho zásadní ligový baseballový debut, ale hvězdný nadhazovač skončí ve vězení a musí se v tomhle novém světě zorientovat. (Netflix)

Krysap

Dlouho jsem neviděla seriál s takhle pefektně napsanými postavami. Každá byla zajímavá a každou jsem si oblíbila. Švejkující Kim Je Hyeok je nezapomenutelná postava a stejně jako u Švejka ani u něj vlastně pořád nevím, jestli je nebo není v reálu blb. Park Hae-soo svojí roli zvládnul neskutečně bravurně, doufám, že bude šance tohoto herce vídat častěji. Tvůrci to podle mě trochu přehnali s příliš zidealizovaným zpodobněním vězeňského prostředí, protože člověk by měl pomalu chuť se nechat zavřít. Ale co já vím, třeba to byla snaha o nábor do řad vězeňských dozorců. Ale nevadí, tenhle seriál se zařazuje mezi můj TOP5. ()

Pethushka

Nevím, co říct. Tohle jde dál než moje slova. Vím jen, že stará známá prázdnota, kterou už jsem párkrát po skončení seriálu zažila je tady, a já ji a všechny ty další neuvěřitelné pocity budu teď nějakou dobu nosit v sobě. Tipuji, že tentokrát to bude na měsíce. Časem, až se z toho trošku otřepu, vám třeba povím víc. 5*/// Necelého půl roku po zhlédnutí jsem s tímhle seriálem pořád silně spjata. Přesně jak jsem čekala, trvalo mi měsíce, než se mi podařilo zaplnit v sobě tu "prázdnotu". Věřím, že někteří z vás to znají. Je to stav, kdy něco úžasnýho dokoukáte, a pak prostě víte, že bude hodně dlouho trvat, než přijde něco dalšího, co vás bude opravdu a úplně bavit. Všemu, co si totiž v tomhle stavu pustíte, bude něco chybět. Máte pocit, že to "není ono", že je to nedokonalý, že to nejlepší už jste viděli a nic lepšího už přijít ani nemůže. Máte v sobě nezaplnitelnou prázdnotu. Ta se ale jedno dne zmenší, a vy zase dokážete vidět krásu v plným rozsahu i jinde. ()

jarah

Tento seriál je dokonalá symfónia všetkých nástrojov. Mierne romantizovaný dej s nadsázkou, ktorý sa hemží fascinujúcimi postavičkami. Tie dostávajú dostatočný priestor, aby v divákovi rozpútali búrku emócií. Počas jednej epizódy sa tak ozývajú salvy smiechu aj vzlykanie. Občas si ani nestíhate uvedomiť, či plačete od dojatia alebo od smiechu. Je to majstrovské dielo celého výrobného štábu, takže na konci máte pocit, akoby ste sa lúčili s vlastným dieťaťom. Práca kamery je nadštandardná, strihom dotiahnutá takmer do dokonalosti, zrýchľovanie a spomaľovanie záberov, blednutie farieb obrazu, detaily sa prenášajú z jednej scény do druhej, všetko správne namiešané do koktejlu zábavy. Nuansy, ktorými je dej prešpikovaný, sú umocnené sugestívnou hudbou a zvukovými efektmi, ktoré mnohokrát povedia viac, než dialóg. Vôbec nechcem otvárať kapitolu jednotlivých hereckých výkonov, lebo by z toho bola novela. Budem sa opakovať, že výkony JK hercov sú dokonalé, na polohy niektorých som nebola zvyknutá a boli pre mňa príjemným prekvapením. U takýchto seriálov je plný počet hviezdičiek málo. ()

mmatuli

Úžasný seriál, nevím, proč jsem ho tak dlouho opomíjela. Vtipný a laskavý, trochu zidealizovaný, postavy dobře napsané. Je ohlášená druhá série na letošek, tak je nač se těšit. ()