Reklama

Reklama

Zygota

  • Kanada Zygote (více)
Horor / Krátkometrážní / Sci-Fi
Kanada, 2017, 23 min

Obsahy(1)

Důlní komplex hluboko v Arktidě se stane dějištěm souboje dvou posledních přeživších s agresivní „neznámou“ formou života, která doslova vstřebává informace z mrtvých těl svých obětí. Jejich šance na přežití jsou minimální, přesto nehodlají svou kůži prodat lacino a bez boje… (SOLOM.)

Recenze (86)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Hororové suchoty zachraňuje trojica kraťasov, ktorá fanúšika žánru dovedie k vytúženému orgazmu. Každý z iného súdku, no presto všetko "o tom istom". Ja osobne som neskutočne spokojný a nadšený zároveň! Tam kde sklamal Scott, tam to o päť minút dvanásť zachránil Blomkamp. Svoj obrovský potenciál už preukázal pri "District 9", a tak sa po zúfalom pokuse o "žart" v podobe "Chappie" opätovne prebral k životu. No a ja dúfam, že toto ani z ďaleka nie je koniec jeho úrodnej práce, lebo to by bola krutá samovražda. Len tak ďalej ... - 90% ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Tahle věc je fakt Věc! Počáteční TV look zmizel, jakmile se objevil prapodivný mutant. Tedy originální tenhle kousek není. Jako připomenutí Věci a Vetřelce, proč ne...a chvílemi jsem si připadal jako v PC hře. Každopádně efekty jsou fajnové, napětí se od druhé třetiny drží až do konce. A to se přeci počítá. Díky za tip EvilPhoEniXovi. ()

Reklama

Psychor 

všechny recenze uživatele

Atmosfericky ucházející, jenže kraťasu Zygote podráží nohy podprůměrný herecký výkon Dakoty Fanning. V nedávném Brimstone se mi líbila, takže se určitě nejedná o špatnou herečku, avšak hororový žánr pracuje se specifickým typem emocí a jen opravdový herecký talent dokáže lusknutím prstu přesvědčivě ztvárnit emoce, se kterými se v rámci předešlé mnohaleté nehororové profilace vůbec nesetkal. Jakožto zdejší hororový expert jsem překvapen, že si Neill Blomkamp obsazení hlavní role lépe nepohlídal. Od režiséra, který se zpupně dožadoval přiklepnutí Aliena, bych čekal o poznání větší míru profesionality. Nelze se divit, že byl po Riedleyho intervencích od projektu zavčas odstaven, což přispělo ke klidu duše všech opravdových vetřelčích fanoušků. Slabší tři hvězdy. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Neill Blombkamp tímhle kraťasem dokazuje, že na to pořád má a ukazuje, jak by mohl vypadat Vetřelec v jeho podání. Zygote připomíná The Thing akorát v moderním kabátku a disponuje solidní atmosférou a dokonalým ústředním monstrem, který nejen božsky vypadá, ale i způsob jak funguje a co dokáže je naprosto perfektně vymyšleno. Já se modlím, aby natočil celovečerní film s touhle tématikou. Už z úvodu kde píšou počet Posádky 100, je jasné, že by nás čekal ultimatní sci-fi masakr s 98 mrtvolama,což zní jako splněný sen. 80% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Po Rakka a Firebase ďalší Blomkampov kraťas, ktorý nakrútil ako protest po tom, čo mu Fox neschválil Votrelca 5. Milujem vyľudnené priestory obrovských zariadení, ústredné zlo bolo absolútne úžasné (ruky, tie ruky!!!) a celé to značne pripomínalo moju obľúbenú Vec. Ale inak ide len o nenáročnú jednohubku s fajn atmosférou, no tiež s nijakým koncom a príšernou Dakotou Fanning. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama