Zygote

Oats Studios - Volume 1 - Zygote

Horor / Krátkometrážní / Sci-Fi

Kanada, 2017, 23 min

Neill Blomkamp

Teď už můžu jednoznačně říct, že zamítnout pátého Vetřelce, kterého by režíroval Blomkamp, byl neomluvitelný karambol. On to má v ruce. Zygote na to jde jinak než její dva předchůdci, a to nejistotou a tísnivou atmosférou stanice na polárním kruhu. I s dvěma herci se dá zahrát opravdu neskutečná podívaná, Fanning jsem viděl po dlouhé době a opět mě nezklamala. Má před sebou ještě mnoho úspěšných let. Příšera byla opravdu nevšední, ale na horor nechutná a odpudivá. Mám pár výhrad (tou sekerou to mohla ukončit, pár nedostatků v příběhu), ale zpracování to vše vynahrazuje. I hudba je podmanivá. Kdo má rád scifi horory, tak si udělejte 20 minut čas a dejte tomuto filmečku šanci. Za mě dávám 84 %(18.7.2017)

Neill Blomkamp v dalším ze svých kraťasů dokazuje chuť na drsné sci-fi horory, ve kterém nechybí originalita, napětí, strach a akce. Už v několikavteřinové ukázce, jsem chtěl vidět víc a pak to náhle přišlo. 23 minut napětí, strachu o hlavní hrdinku, vám doslova vyrazí dech z těla. Tohle si přeji prosím vidět jako plnohodnotný film!!!(10.2.2018)

Hororové suchoty zachraňuje trojica kraťasov, ktorá fanúšika žánru dovedie k vytúženému orgazmu. Každý z iného súdku, no presto všetko "o tom istom". Ja osobne som neskutočne spokojný a nadšený zároveň! Tam kde sklamal Scott, tam to o päť minút dvanásť zachránil Blomkamp. Svoj obrovský potenciál už preukázal pri "District 9", a tak sa po zúfalom pokuse o "žart" v podobe "Chappie" opätovne prebral k životu. No a ja dúfam, že toto ani z ďaleka nie je koniec jeho úrodnej práce, lebo to by bola krutá samovražda. Len tak ďalej ... - 90%(12.7.2017)

V tesnom závese za fantastickým Firebase. Neriešim Dakotu, je tam len kvôli menu. Ale je to neuveriteľná pocta pre Thing, Aliena samotného a vôbec extrémne survival kúsky. Technicky opäť na úrovni toho najlepšieho, čo dokáže Hollywood za ťažké preťažké melóny a Bloomkamp to robí z desatinovým rozpočtom.(20.9.2017)

Treti kratas z projektu Oats. Jedna scena v ktorej dvaja ludia na opustenej vesmirnej stanici utekaju pred monstrom. Technicka stranka je znova kvalitna. Monstrum originalne pojate a solidne nechutne. Ale uz zacinam byt trochu alergicky na ten monotonny vyraz Dakoty Fanning, takze som fandil tomu monstru, A vzhladom na to, ze je to len jedna nonstop nahanacka s monstrom, tak to mohlo byt kratsie alebo napinavejsie. Neviem presne o co islo Blomkampoovi s tymito kratasmi. Ukazat, ze na to stale ma? Ma. Ale radsej by som od neho videl celovecerny film ako taketo samostatne sceny bez poriadnej pointy. 6/10.(25.7.2017)