Zygote

Oats Studios - Volume 1 - Zygote

Horor / Krátkometrážní / Sci-Fi

Kanada, 2017, 23 min

Neill Blomkamp

Hororové suchoty zachraňuje trojica kraťasov, ktorá fanúšika žánru dovedie k vytúženému orgazmu. Každý z iného súdku, no presto všetko "o tom istom". Ja osobne som neskutočne spokojný a nadšený zároveň! Tam kde sklamal Scott, tam to o päť minút dvanásť zachránil Blomkamp. Svoj obrovský potenciál už preukázal pri "District 9", a tak sa po zúfalom pokuse o "žart" v podobe "Chappie" opätovne prebral k životu. No a ja dúfam, že toto ani z ďaleka nie je koniec jeho úrodnej práce, lebo to by bola krutá samovražda. Len tak ďalej ... - 90%(12.7.2017)

Treti kratas z projektu Oats. Jedna scena v ktorej dvaja ludia na opustenej vesmirnej stanici utekaju pred monstrom. Technicka stranka je znova kvalitna. Monstrum originalne pojate a solidne nechutne. Ale uz zacinam byt trochu alergicky na ten monotonny vyraz Dakoty Fanning, takze som fandil tomu monstru, A vzhladom na to, ze je to len jedna nonstop nahanacka s monstrom, tak to mohlo byt kratsie alebo napinavejsie. Neviem presne o co islo Blomkampoovi s tymito kratasmi. Ukazat, ze na to stale ma? Ma. Ale radsej by som od neho videl celovecerny film ako taketo samostatne sceny bez poriadnej pointy. 6/10.(25.7.2017)

Viac sa mi páčil Firebase. Taký Metal Gear. No toto bolo tiež veľmi vydarené. Nemyslím si, že by bolo dobré nechať ho režírovať Aliena. Vďaka tomu, že nový Alien mal vzniknúť pod jeho záštitou a Scott to odmietol, vynahradil si to týmto zaujímavým nápadom. V tomto alien sci-fi horror stand alone žánri nie je veľa predstaviteľov. Od The Thing od Carpentera, Alien od Scotta, Event Horizon od Andersona, Pandorum od Alvarta po Dead Space od Visceral Games ma nič zaujímavejšie nenapadá. Ešte novinka Life je celkom dôstojným prívržencom. Niektoré majú pokračovanie, niektoré nie. Čo je škoda. Aliena nech Ridley dokončí podľa svojho gusta. Mne sa páčil aj Prometheus a aj Covenant. Som zvedavý na záverečný diel...keď to ešte stihne. A toto tu by si zaslúžilo svoje vlastné univerzum.(12.7.2017)

Neill Blombkamp tímhle kraťasem dokazuje, že na to pořád má a ukazuje, jak by mohl vypadat Vetřelec v jeho podání. Zygote připomíná The Thing akorát v moderním kabátku a disponuje solidní atmosférou a dokonalým ústředním monstrem, který nejen božsky vypadá, ale i způsob jak funguje a co dokáže je naprosto perfektně vymyšleno. Já se modlím, aby natočil celovečerní film s touhle tématikou. Už z úvodu kde píšou počet Posádky 100, je jasné, že by nás čekal ultimatní sci-fi masakr s 98 mrtvolama,což zní jako splněný sen. 80%(12.10.2017)

V tesnom závese za fantastickým Firebase. Neriešim Dakotu, je tam len kvôli menu. Ale je to neuveriteľná pocta pre Thing, Aliena samotného a vôbec extrémne survival kúsky. Technicky opäť na úrovni toho najlepšieho, čo dokáže Hollywood za ťažké preťažké melóny a Bloomkamp to robí z desatinovým rozpočtom.(20.9.2017)