Zygote

Oats Studios - Volume 1 - Zygote

Horor / Krátkometrážní / Sci-Fi

Kanada, 2017, 23 min

Neill Blomkamp

Atmosfericky ucházející, jenže kraťasu Zygote podráží nohy podprůměrný herecký výkon Dakoty Fanning. V nedávném Brimstone se mi líbila, takže se určitě nejedná o špatnou herečku, avšak hororový žánr pracuje se specifickým typem emocí a jen opravdový herecký talent dokáže lusknutím prstu přesvědčivě ztvárnit emoce, se kterými se v rámci předešlé mnohaleté nehororové profilace vůbec nesetkal. Jakožto zdejší hororový expert jsem překvapen, že si Neill Blomkamp obsazení hlavní role lépe nepohlídal. Od režiséra, který se zpupně dožadoval přiklepnutí Aliena, bych čekal o poznání větší míru profesionality. Nelze se divit, že byl po Riedleyho intervencích od projektu zavčas odstaven, což přispělo ke klidu duše všech opravdových vetřelčích fanoušků. Slabší tři hvězdy.(19.7.2017)

Celé mi to prišlo ako taký teaser na budúci celovečerák. Akože hodíme to medzi ľudí a uvidíme ako na to zareagujú. Ostatne Blomkamp je týmyto kraťasmi povestný. Pri "Alive in Joburg" to fungovalo a vzišiel z toho celovečerný "District 9". Táto záležitosť sa však ani zďaleka nechytá na "Alive in Joburg". Jediný potenciál tu má snáď len tá ultimatívna príšera. Niečo tak odporné som na filmovom plátne zatiaľ ešte nevidel.(28.7.2017)

Hororové suchoty zachraňuje trojica kraťasov, ktorá fanúšika žánru dovedie k vytúženému orgazmu. Každý z iného súdku, no presto všetko "o tom istom". Ja osobne som neskutočne spokojný a nadšený zároveň! Tam kde sklamal Scott, tam to o päť minút dvanásť zachránil Blomkamp. Svoj obrovský potenciál už preukázal pri "District 9", a tak sa po zúfalom pokuse o "žart" v podobe "Chappie" opätovne prebral k životu. No a ja dúfam, že toto ani z ďaleka nie je koniec jeho úrodnej práce, lebo to by bola krutá samovražda. Len tak ďalej ... - 90%(12.7.2017)

Treti kratas z projektu Oats. Jedna scena v ktorej dvaja ludia na opustenej vesmirnej stanici utekaju pred monstrom. Technicka stranka je znova kvalitna. Monstrum originalne pojate a solidne nechutne. Ale uz zacinam byt trochu alergicky na ten monotonny vyraz Dakoty Fanning, takze som fandil tomu monstru, A vzhladom na to, ze je to len jedna nonstop nahanacka s monstrom, tak to mohlo byt kratsie alebo napinavejsie. Neviem presne o co islo Blomkampoovi s tymito kratasmi. Ukazat, ze na to stale ma? Ma. Ale radsej by som od neho videl celovecerny film ako taketo samostatne sceny bez poriadnej pointy. 6/10.(25.7.2017)

Atmosféra, zpracování, triky, originalita....naprosto parádní. Nemůžu se dočkat dalšího kraťasu pokud nějaký bude. Pokud ne, už ať je tu Volume 2. A jako vždy parádně vymyšlené i detaily. Nejvíc mě dostalo jak monstrum muselo používat některé ze svých rukou, aby si drželo příliš těžkou a dlouhou "hlavu".(13.7.2017)