Reklama

Reklama

Heidi, děvčátko z hor

  • Česko Heidi (festivalový název) (více)

Heidi je osiřelé děvčátko, které tráví nejšťastnější dny dětství společně s kamarádem Peterem při hlídání stáda koz, radostného hraní a užívání si svobody švýcarských Alp, kde bydlí v prostém srubu u svého dědečka. Naplno prožitým dnům je však náhle konec, když je Heidi převezena tetou Dete do německého Frankufurtu nad Mohanem, kde má dělat společnost nemocné dívce Kláře ze zámožné rodiny. Dívky se sice ihned skamarádí, ale Heidin stesk po dědečkovi, Peterovi a horách je příliš velký... (Bohemia MP)

(více)

Recenze (38)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Dokud jsme ve švýcarských Alpách, je všechno v pořádku. Čím déle příběh prodléval ve Frankfurtu, tím víc to nudilo. Pak konečně přišel návrat do hor. Nové zpracování sice nikoho neurazí, ale sotva věřím, že se k němu budou diváci vracet. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Jako kluk jsem chtěl být nejdřív lovec mamutů, později severoamerický prérijní Indoš a ještě později cestovatel časem anebo vesmírem, to podle toho, jaký druh knížek jsem momentálně četl. A být holkou, chtěl bych býval určitě být (aspoň nějaký čas) Heidi, děvčátkem z hor. Prostý a nadčasový příběh (z roku 1880!) plus nádherné alpské scenérie a světe div se, fungovalo to na mě ještě i teď. Naivní romantika, sentiment, nasládlá úsměvnost, infantilita i patos na naprosto snesitelných hodnotách. A údajně i vcelku věrné zpracování knižní předlohy, což ovšem nemůžu posoudit. Ale prohlašuju, že to byl jeden z nejlepších realistických dětských příběhů, jaký jsem kdy viděl (i když já tedy měl v dětství přece jenom radši tu fantastiku). Zásluhu na působivosti filmu mají i dobří a uvěřitelní herci. Misantropický dědek Bruno Ganz fajn, i malá Heidi, ale ještě víc než ona se mi líbila křehká Klara. Isabelle Ottmann mi celou dobu někoho strašně připomínala, snad nějakou herečku, ale zaboha si nevzpomenu kterou. / Po nesouhlasném přečtení některých zdejších canců zvyšuju na pět. +90%. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Ani ryba, ani rak. Heidi je dievča, ktoré sa správa a aj vyzerá ako chlapec. Mohol z toho byť gýč, to sa nestalo, ale myslím, že medzi staršími verziami, ktoré sú emotívnejšie, táto upadne do zabudnutia. Je tu kladený väčší dôraz na zábery prírody (sú naozaj krásne) a každodenné situácie, než na príbeh samotný. Ten mohol byť za 110 minút určite trochu viac prepracovaný. ()

Karlas 

všechny recenze uživatele

Krása, něžná krása. Takhle si představuji film pro pohodový večer. Znuděnou technomládež tento líbezný příběh asi neosloví, ale já si tuto knižní poezii opravdu užil. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tak nějak to, co od "Heidi" očekáváte. Nepřináší to nic extra nového, ale musím říct, že se mi nesmírně líbily záběry na krajinu. Ty překonaly, celkem snadno, i celý příběh, který je sice hezký, ale prostě ho nejspíš budete znát, a pokud ne, tak vám stejně přijde docela povědomý. Na pokoukání s dětmi je to prima. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Už podle názvu se nedalo čekat kdovíco a výsledek přesně odpovídá očekáváním. Na druhou stranu se mi moc líbily přírodní scenérie a především hodně pěkný soundtrack to nakonec vytáhl na ty tři hvězdičky. Jinak to samozřejmě nebyla žádná sláva. 50% ()

RonaMidu 

všechny recenze uživatele

tři body za filmový příběh,čtvrtý za překrásné exteriéry...pamatuju si,že maminka i babička o knížce a Heidi mluvily, já to však nečetla.....ani nevím proč,ale trochu mne to ovanulo Kájou Maříkem v sukních :-) ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Dobrý úvod a dobrý záver a to len hlavne pret, že je to v krásnom prostredí lúk a hôr niekde vo švajčiarských Alpách. Ten mestský stred bol čistá, nezaujímavá vata. Týchto horských detí a ich príbehov je viac a vždy majú to špecifické čaro. Chceme dvojku viac z hôr a s dramatickejším príbehom. A samozrejme s Ganzom. 2 z 5 ()

Fary 

všechny recenze uživatele

Pro někoho možná přehnaná slaďárna, ale má to všechno, co by člověk od takového snímku čekal. Skvělé herecké obsazení, dobrý příběh, skvělou kameru a nádherné přírodní scenérie. ()

Pawlisman 

všechny recenze uživatele

Pěkný dětská film, který neubliží ani dospělým. Pěkný příběh, který mi neublížil. Od každého trochu a celkově to sedí a pasuje. Určitě palec nahoru. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Příběh tuctový (přestože místy dojemný), stejně tak herecké výkony. Dokonalé jsou však záběry na alpskou přírodu. Ovšem na druhou stranu - asi není dobře, když přírodní scenérie zastíní příběh samotný. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Asi bych dal o hvězdičku míň, kdyby mi nevytryskly při závěru filmu slzy. Ano, bylo to přeslazeně sentimentální, ale pokoukání to bylo příjemné, navíc se jedná o další přepis dětské literární klasiky. A jsem "nezkažený" těmi dřívějšími adaptacemi. Samozřejmě člověk musí brát s nadhledem to náhlé zmoudření dědečkovo, překvapivou lidskost babičky z Frankfurtu nebo zázračné uzdravení Klárčino. Ale vždyť to byl film určený pro děti, byť tentokrát se slovenským dabingem ve večerním programu. ()

Amper01 

všechny recenze uživatele

Měl jsem rád i knižní předlohu a trochu mi vadily odklony od ní... Ale oproti knize jsou tady zase zachyceny úžasné přírodní scenérie. ()

Deratizer 

všechny recenze uživatele

Pěkný emocionálně dojemný, fungující a upřímný film s velmi příjemným českým dabingem, který se skutečně v roli Heidi povedl. To se nedá říct o americké verzi z roku 1993. ()

bono22vox 

všechny recenze uživatele

Heidi: děvčátko z hor nabízí starosvětskou klasiku pro dnešní ratolesti. Návrat do dětství pro znalce knižní předlohy i předchozích verzí. Pro dnešní děti přesto přitažlivý příběh, kterému nechybí dynamika současné filmové řeči. ()

Rathalos 

všechny recenze uživatele

Heidi v tomto prevedeni bola velkym prekvapenim pre mna,krasny pribeh odohravajuci sa v nadhernej prirode s velmi zlatou a sympatickou mladuckou hereckou Anuk Steffen,pozrite si to,oplati sa...:-) ()

Reklama

Reklama