Earth: Den na zázračné planetě

• Česko Země - Den na zázračné planetě (více)
Dokumentární / Rodinný
Velká Británie / Čína, 2017, 95 min

Snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců Zázračné planety (od r. 2006), představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu, která usměrňuje svého hravého potomka; rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze; lenochoda toužícího po lásce a mnoho dalších. Během jediného dne putujeme spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země nacházíme fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky revoluční technologii dostáváme blíže, než jsme si kdy dokázali představit. (Aerofilms)

mikinhoo

Musím říct, že moc pěkný dokument. Záběry jsou naprosto úchvatné. A skvělý komentář pana Trojana nenásilně seznamuje diváky se zázraky přírody. Logicky navazují záběry podle různých biotopů v závislosti na čase a ve výsledku to dá celek, který opravdu za to stojí vidět v kině. Myslím, že by se na film mělo chodit povinně, aby lidé lépe vnímali to, co je kolem nás tak krásné, a co pokládají za tak samozřejmé. ()

Jonash87

Země a vše živé na ní je tak nádherné, a my si toho přesto nevážíme a svým jednáním to ničíme. Dokument je naprosto nádherný, ty širokoúhlé i makro záběry jsou něco neskutečného. ()

vydumnica

Earth: One Amazing Day je prenádherný a obohacujúci dokument, ktorý určite stojí za pozretie. Radosť sledovať. Krásne farby prírody, zaujímavé zábery zvieratiek, úžasná hudba; ako celok to funguje dokonale. Je to estetický a filmový zážitok a zároveň sa človek niečo nové dozvie. Netušila som napríklad, že leňochody vedia plávať. Aj moje deti predškolského veku si film pozreli s veľkým záujmom. Najlepší bol ten záver: Aurora borealis, to bolo prekrásne! Balzam na dušu. V kine by to bol maximálny zážitok. ()

Rocky88

Vynikající záběry, naučné, vtipné i dojemné. Samozřejmě, že na ploše 90 minut není možné odvyprávět vše. A proto - víc takových dokumentů, prosím. ()

Streeper

Moc krásně natočený dokument o přírodě, kterou nevídám každý den a proto pro mě byla každá scéna s jiným zvířátkem zajímavá. Užívala jsem si krásné scenérie slunné Afriky nebo zasněžené Arktidy. Navíc jsem byla v ATMOS a opravdu i zvukový zážitek za to stojí. ()

jedna_vrana

Dokument BBC nesklamal – ani neviem nájsť superlatív, akým opísať tie krásne obrázky a celý čas ma fascinoval spôsob, akým bolo toto dielo kamerované. Za dokumentom o dĺžke 95 minút musia byť v skutočnosti stovky hodín mravenčej práce a neskutočnej trpezlivosti. Ukazuje, v akej krehkej rovnováhe sú ekosystémy a nevadilo mi ani rýchle presúvanie na ďalšie a ďalšie miesta. Akoby tvorcovia chceli ukázať, že ich je na Zemi toľko, že ich nedokážeme preskúmať za celý ľudský život. Po takomto dokumente ma vždy posadne chuť opäť niekde vycestovať o objavovať krásy sveta na vlastné oči. A niekedy mi stačí len sa posadiť na lúku a sledovať cesty chrobáčikov. ()

arbitr

Už jsem viděl hodně filmů o přírodě a tak jsem měl pocit, že to vidím už po několikáté, ale ty Galapágy mě dostaly. David Attenborough je jen jeden. ()

filmmovier

Přenádherné a úchvatné. Je to krásné, vizuálně neskutečně úžasné a kamera a styl natočení (zejména noční scény, za které by se nemusel stydět žádný slušný ani špatný horor) dělají z tohoto dokumentu lahůdku. A hudba je taky neskutečně podmanivá a leoší, než v lecjakém filmovém blockbusteru. 100%. ()

MikyAff

Vybrala jsem si tenhle film jako své dvoutisícové hodnocení a udělala jsem správně. Earth je skvěle natočený dokument, který si nehraje na extra vzdělávací a můžete se v klidu kochat těmi krásnými záběry přírody a roztomilých živočichů. Nikdy bych neřekla, že jepice dokáže být krásná a přitom zde vidím, že ano. A ani si nevzpomenu, kdy naposledy jsem se natolik nasmála při dokumentu. Viděli jste někdy, jak se perou žirafy? Jestli ne, tak to okamžitě napravte! I příběh chudáka lenochoda.. Stojí to za to. ()

Autogram

Pekný relaxačný film, ktorý nemá príliš rýchle tempo. Je to výber toho najlepšieho z Planéty Zem, takže je to všehochuť bez konkrétnej témy. Problém som mal len s tým, že som už všetky scény videl v iných epizódach a bolo to ako vedieť vopred rozuzlenie kriminálky. Ale rád som videl, že svetielkujúce huby sú skutočné a nie sú len v Avatarovi. ()

Narcis

Jeden z nejúžasnějších dokumentů. Děkuji CSFD.cz za projekci v Šantovce v Olomouci. Perfektní zážitek. ()

Madlene

Super natočený, řemeslně klobouk dolů....ale je to prostě zkratka, a navíc, ty chytrácký řeči na konci zase....chjo. Mám pocit, že to mají teď snad všichni befelem bez ohledu na to, co je to za žánr. :D ()

Danikaa

Z tej kopy krásnych dokumentov, ktoré nám BBC ponúka, tento si určite nenechajte ujsť. Úžasné zábery. Som rada, že žijem v dobe, ktorá to umožňuje. Vidieť život aj tých najmenších stvorení na našej zemi je fascinujúce. ()

Maynard.

Nádhera... Tyhle obrázky prostě můžu. Stejně jako u celovečeráku EARTH, tak i tohle je pohled na matičku přírodu v tom nejlepším světle. Vůbec mi neva, že se tady nestřílí a že tady nepobíhaj roboti :o). Tohle je na ty večery, kdy si cheš pustit něco, u čeho nemusíš vůbec myslet, jen se necháš unášet krásou přírody. Za mě asi nejvíc tancující medvědi, který se drbou o stromy a do toho fakt fajn song :o). Vůbec nechápu, jak jsou některý záběry vůbec možný natočit, ale je to krása! ()

Zagros

BBC tohle zkrátka umí, její přírodopisné dokumentární filmy jsou nádherné a jednotlivé záběry jsou úchvatné jako příroda sama. Některé pasáže nás doma zaujaly natolik, že jsme si je museli pouštět opakovaně. BBC musím pochválit i za to, že pokud jde o dokumentární rodinný film, je brán ohled i na dětské diváky. Všechny záběry na souboje a lovy predátorů jsou tomu uzpůsobeny a alespoň většina z nich dopadne dobře. Ale u mladé zebry překonávající prudkou řeku plnou nástrah jsme byli pořádně napjatí. :-) Jediná drobná výtka je časté přeskakování z prostředí do prostředí. Na naší planetě je tolik krás, že se tvůrci nemohli rozhodnout, co nám chtějí ukázat a snažili se tak do filmu nacpat co nejvíce. Osobně bych klidně ocenil celý den jen ve společnosti například zeber. ()