Suite 313

Velká Británie / Itálie, 2017, 63 min

Režie:

Aaron Pederis

Dan Wilder

Agent špeciálnych jednotiek je vyslaný do sídla spoločnosti Lumen, odkiaľ bol prijatý telefonát na tiesňovú linku. Zúfalá žena sa ocitla v smrteľnom nebezpečí po tom, ako sa ju údajne snažia zabiť tri neznáme osoby. Telefonát bol prijatý opätovne po 24 hodinách, nakoľko je predchádzajúci záchranca v podobe miestneho policajta pravdepodobne mŕtvy. Vyslaného agenta čaká neľahká úloha, pričom si čoskoro uvedomí, že v ohrození života bude v prvom rade on samotný. (*CARNIFEX*)

ricci.s

Ďalší kúsok od Necrostormu, nakrútený v podobnom štýle ako Hotel Inferno (nejako sa to tvorcom zapáčilo), a môžem ho v pohode pochváliť. Odohráva sa to v tajnej spoločnosti, v ktorej prebiehali okultné experimenty. Po núdzovom volaní tam vyslali chudáka policajta na prieskum. Dokonca ani zbraň mu nechceli dať. A ten si to rozhodne užije. Celkom atmosférický splatter. Policajt sa pohybuje s baterkou po tmavých chodbách, sem tam stretne nejakú posadnutú kreatúru, prípadne na neho vyskočí priehľadný démon. Niečo odrovná, pred niečím sa radšej ukryje... Samotné prostredie a hudba/zvuky sú veľmi veľkými plusmi, masky sú taktiež podarené. Dosť rušivo pôsobilo vlastne len časté striekanie krvi do kamery, najmä v prvej polovici filmu, či zbytočná digitálna hmla. Záver potešil, spokojnosť prevláda. ()

*CARNIFEX*

Člen špeciálnych jednotiek, agent Connor, je vyslaný do priestorov budovy spoločnosti Lumen, odkiaľ bol prijatý telefonát na tiesňovú linku. Zúfalá žena sa ocitla v smrteľnom nebezpečí potom, ako sa ju údajne snažia zabiť tri neznáme osoby. Telefonát bol prijatý opätovne po 24 hodinách, nakoľko predchádzajúci záchranca v podobe miestneho policajta, je údajne mŕtvy. Agenta Connora čaká neľahká úloha, pričom si čoskoro uvedomí, že v ohrození života bude v prvom rade on samotný. Hodina bohato stačila. Kým sa jednalo o pasáže, v ktorých sa hlavná postava pohybuje po chodbách hotela, pričom vďaka lampášu, vidí len malý priestor pred sebou, dalo by sa ešte skonštatovať, že aspoň z pohľadu budovania atmosféry, mal “Suite 313” ako takú kvalitu. Divák však musí byť naozaj fanúšikom takýchto nízko rozpočtových brakov, čo ja rozhodne nie som. Všetci niečo od každého očakávajú, prečo by som mal byť ja ten skromný? Pohľad prvej osoby potešil. Niečo obdobné už fanúšika hororu postretlo pri Hotely Inferno, čiže pokiaľ niekoho dušu pookrial tamten pokus, zrejme bude spokojný aj v tomto prípade. Za mňa rozhodne nie, druhá len a len z rešpektu k “priateľovi”, ktorý rapídne miluje horory viac, ako ktokoľvek iný, koho poznám. "Hotel Inferno" rapídne lepší snímok .. ()

Pitryx

Atmosféra tu rozhodně je, triky jsou na dobré úrovni a o překvápko také není nouze. Bohužel to začne trošku nudit, ale naštěstí je film krátký. U mne tedy slabší nadprůměr. ()