Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 101)

Vsade same chvalne komentate a vysoke hodnotenia. Koniec koncov momentalnych 83% je dost vysoke cislo. Zasluzi si to tento film? Ja osobne som bol sklamany. Po poslednych vyslovene skvelych filmoch, s pribehom rozvyjajucimi sa postavami, zapletkou a zvratmi. Toto nemalo nic z toho. Proste sa to len vlieklo, tahalo. A po 3 hodinach pride finale ktore kazdy cakal ale asi si predstsvoval nieco ine. A zrazu dovi titulky. Nebyt skvelych hereckych vykonov bol by to odpad. Skoda Quentin, sklamal si ma. A mrzi ma, ze toto je posledny film...(25.8.2019)

Štýlová obhliadka Hollywoodu na konci 60. rokov a dobových reálií, ktorá popri skvostnej výprave necháva vyniknúť predovšetkým skvele zohratej dvojici DiCaprio - Pitt. V pamäti mi toho ale pravdepodobne zostane ešte omnoho viac - od epizódnych úloh viacerých známych mien súčasnej kinematografie, cez vynikajúco poskladaný soundtrack, ktorý som si hneď po zhliadnutí filmu musel zadovážiť, až po režisérom už v minulosti odskúšané svojské pohrávanie sa s alternatívnou históriu. Zrejme predovšetkým zásluhou ideálnej súhry týchto prvkov mi vo výsledku vôbec nevadilo umiernené tempo, v ktorom sa značná časť filmu nesie. Scenár v nej pritom nemá za úlohu ani tak pracovať s plnohodnotným príbehom, ale skôr nás prostredníctvom spomínanej exkurzie úspešne doviesť k očakávanému vyvrcholeniu. V týchto okamihoch som si paradoxne prvý a posledný raz počas celého sledovania v duchu vravel, že to Tarantino mohol naškrabať ešte o niečo lepšie, predovšetkým v zmysle rozsahu a údernosti záverečných scén. (90%)(2.12.2019)

• dragon94

Dvě hodiny se díváte na film a přemýšlíte, kdy se v něm konečně začne něco dít nebo co vlastně chtěl básník tímto filmem říci. Po dvou hodinách se konečně začne něco málo dít, ale i tak se nejedná o nic zásadního. Jako vzpomínka na zlatou éru filmů asi dobré, ale jinak film absolutně bez děje. Nebýt DiCapria a Pitta v hlavních rolích, tak ten film nedokoukám. Pánové však do natáčení šli s plným nasazením a charisma z nich srší na všechny strany. Co se postavy, kterou ztvárnila Margot Robbie, týče, tak ta byla ve filmu snad jen aby natáhli stopáž. Její význam pro film je absolutně nulový. A tím myslím skutečně absolutně nulový! Celkově je snímek velmi dobře natočený a jedná se o kus velmi dobré filmařiny, ale zároveň nemá krom krásných záběrů a hlavního hereckého dua, co nabídnout. Což při tak obrovské stopáži je opravdu velmi špatně. Silné 2* 49%(2.12.2019)

• Blacks

Až na Brada to byla celkem nuda(6.12.2019)

Jo to bylo intenzivní Quentine! (y) Příště natoč rovnou porno film s nohama :D(28.8.2019)

Přijde mi, že se Tarantino od 8 hrozných trochu změnil. Dříve jeho filmy měli podle mě daleko větší spád a nebyly to takové okecávačky. Není to ale vůbec na škodu, přeci jen je Tarantino mistr dialogů, což se potvrdilo i v Tenkrát v Hollywoodu. Je vidět, že právě v tomto filmu se nejvíce vyřadil. Víme o něm, že mimo zálibu ve footfetishi má rád i staré filmy, které málo kdo v dnešní době zná. A tak jsou první dvě hodiny plné narážek na filmy z 60 let. Ne všude se budete chytat, ale zajisté vám udělá radost, když potkáte ve filmu někoho známého (například Sharon Tate, nebo Polanského). Ty první dvě hodiny jsou krásně barevné, s příjemnou atmosférou, až si chvílemi říkate, že by stálo za to v té době aspoň chvíli žít. Leč jsou to 2 hodiny, což může být na někoho poměrně dlouhá doba. V poslední půl hodině, nám konečně zápletka začne gradovat. Dočkáme se pěkného vyvrcholení Tarantina, kde se ukáže, že si umí realitu upravit podle sebe (jako tomu bylo v Panchartech). Nutno ovšem znát historii kolem Charlese Mansona, bez toho přijdete o to nejlepší. Na konci mi, ale přišlo, že ta Tarantinovská brutalita ani nebyla moc na místě. 2 hodiny se drží film v úplně jiném směru a pak tohle... Jasně je to Tarantino, takže bez krve to nepůjde. Jen mi přišlo, že to zde udělal kvůli fanouškům. Přeci jen celý film relativně bez krve, tak jím to naservíruju, ať mají pěkné sny... Zkrátka ní přišlo, že ani on nechtěl moc odbočovat od své linie filmu a chtěl ukázat, že je to pořád ON. Což je možná trochu škoda. Přesto je to zajímavý film, na který se výplat jít pokud máte rádi staré filmy nebo Tarantina (což byl můj případ) 80%(3.9.2019)

Džízs, toto zase čo bolo?! :-)(8.9.2019)

Aj večný enfant terrible Hollywoodu starne. Spolu s Jackie Brown jeho najkľudnejší, najpomalší a určite najnostalgickejší film. Poklona 60. rokom prepchatá odkazmi na dobové filmy, miesta, osobnosti a udalosti v takej miere, že človek vyžívajúci sa v podobných veciach si Hollywood môže pustiť aj desať krát a stále nájsť niečo nové. Dialógy sú dobré (aj keď tentokrát chýbajú vypointované slovné prestrelky), herci výborní, technická stránka je vypiplaná do detailov, ale trochu tomu chýba šťava. Všetko plynie vláčne, dej sú v zásade len nahodilé anekdoty a zážitky hlavných hrdinov, ktoré vyústia do finále, pre ktoré sa pôda pripravila len pro forma. Pocitovo mi to pripomínalo duchovne spriaznené Inherent Vice - akési melancholické, horkosladké zamávanie časom minulým, kde je dôležitejšia celková atmosféra a jednotlivosti než to, aby celok pôsobil zovreto, vygradovane. Podobne ako v Jackie Brownovej aj tu sledujeme dvoch starnúcich samotárov, ktorí prime už majú za sebou, vyčkávajú na ďalšiu príležitosť a každý sa s tým vyrovnávajú po svojom. Kaskadér, ktorý nikdy nežiaril s vyrovnaným nadhľadom, druhý ktorý pričuchol k väčšej sláve sebaspytovaním, alkoholizmom a depresiou. Každopádne Jackie Brown svoju posmutnelosť podedila do istej miery z knižnej predlohy, Hollywood je prvý krát čo Tarantino podobný príbeh vymyslel sám. Možno teda začína byť na staré kolená rozcítenejší a dokonca kúsok konzervatívnejší (dedkovatejší). Mal som totiž pocit, že scény kde hipíci dostali po hube sú podané s chuťou. "Klasický Tarantino" občas vykukne, aby zadelil hlášku a trochu provokoval, ale určite menej ako býva obvyklé. Ukľudnenie a príklon ku konvenciám (povedzme) je pekne vidieť na scéne s Bruceom Dernom - divák očakáva niečo dramatické, drastické a nakoniec dostane len úsmevnú dialógovú výmenu. Tento uvoľnenejší prístup sa týka aj hercov - Al Pacino, Luke Perry, Michael Madsen, Kurt Russell nemajú úlohy písané na telo, či úlohy ktoré by im ponúkli niečo zaujímavé ako býva u Tarantina zvykom. Všetky pôsobia ako drobnôstky pre radosť, dohodené kamarátom či obľúbencom. Aj Margot Robbie je len na okrasu a jej postava neplní v deji v zásade žiadnu funkciu. Uvidíme či sa stane tento kľudnejší štýl novým Tarantinovým trendom, alebo je len dočasným zvoľnením tempa. Každopádne on, Pitt aj DiCaprio sú frajeri čo majú za sebou dosť na to, aby si takéto priateľské, uvoľnenejšie jammovanie mohli dovoliť. (11.9.2019)

• Yoshimitsu

Zjišťuji, že filmy od Tarantina nejsou můj šálek kávy. Poslední, co mě od něho docela bavilo byl Nespoutaný Django. U tohohle jsem trpěl a navíc jsem si film pěkně natáhl. U skoro tříhodinového filmu jsem minimálně 10x usnul a vracel jsem si to, tak jsme z toho šesti hodinový snímek, který už nechci nikdy vidět. Dávám 30%(26.11.2019)

• Natabar

Navzdory zástupu hvězd první velikosti, navzdory i jejich skvělým výkonům, je to zdaleka nejnudnější a nejsamoúčelnější tarantinovka, v níž má spád a smysl! pouze posledních 20 minut. Jinak se jedná o koncentrovanou bezpointovou nudu, až se člověku nechce věřit, že scénář psal sám velký QT. Mimochodem, během první (půl)hodiny jsem v kině regulérně několikrát usnul, což se mi u tarantinovky nikdy nestalo. Suma sumárum - do kina na to nemá smysl chodit, stačí doma, kde rovnou většinu filmu přeskočte na finále. Nebojte se, že o něco přijdete - první dvě hodiny s finální čtvrťhodinkou téměř vůbec nesouvisejí, takže si je v poho můžete odpustit. Smutné.(17.8.2019)

Pre Tarantina je film ako jeho vlastné dieťa. Miluje ho, blázni sa s ním a naplno si užíva jeho prítomnosť. Vtedy v Hollywoode je vizuálne vypiplané na maximum. Množstvo narážok, odkazov na plagátoch, či billboardoch, hudba v rádiu... divák na prvé vzhliadnutie ani nestíha všetky postrehnúť. No tentokrát to vizuálno vyhráva nad obsahom. Legendárne postavy, aké stvoril QT pri Gauneroch, či v Pulp Fiction sa v tomto prípade nekonajú. Kaskadér Cliff (Brad Pitt) je síce so svojím hafanom dvojica eňo ňuňo a jeho hrudník, ktorý aj v 55 rokoch stojí zato, mám stále pred očami. Naproti tomu, hviezda westernových filmov, ktorá pomaly vyhasína - Rick v podaní Leonarda DiCapria, síce je štandardne dobre zahraná, no aspoň mňa osobne, miestami nudila. A verte, že sa mi to ťažko priznáva. Margot Robbie ako Sharon Tate je opäť dokonale pôvabná a hravá, ale tam to v podstate aj končí. Zaujali ma skôr vedľajšie postavy ako malá Julia Butters, či sexy hipisáčka Pussycat (Margaret Qualley). Vábenie Cliffa v aute a jej nebezpečné pohľady fungovali dokonale. Záverečná scéna bola samozrejme perfektná, no ako celok to za mňa tentokrát na plné hodnotenie nie je.(21.8.2019)

Nevím jak u vás, ale u mě panují silně rozporuplné pocity. Na jedné straně stojí fantastičtí herci, který celý film posouvají do nebes a člověk jen žasne kam až se dá v herecký branži kvalitativně dostat, na straně druhé mě asi trochu tížil na srdci nedostatek příběhů, roztržité linky a pasáže, které na sebe jakoby vůbec nenavazovali, a celkový dojem u mně převládá takový, že jestli tohle je pro řadu lidí ten film, na který se vyplatí si počkat, tak v tom případě na mě Tarantino neudělal i třeba v porovnáním s jeho osmým snímkem , vůbec dobrý dojem. Co ale téčko umí mistrně jsou dialogová okna. To jak vymýšlí slova a postavy je něco, co se nedá napodobit a je v tomto směru jednoznačně průkopnický, proto ho masy milují, naservíruje na talíř něco zcela nečekaného a neokázalého - zde to jen a jen potvrzuje. ......Letňák Boskovice Pizza 65%(24.8.2019)

Tenkrát v Hollywoodu je oslavou filmu, a taky pořádná zábava…Devátý film Quentina Tarantina jsem sledoval od samého počátku - tedy, když před dvěma lety Quentin oznámil, že připravuje projekt 1969 o postavách Rick a Cliff. Dá-se říci, že poslední týdny jsem kvůli Tenkrát v Hollywoodu nespal. A včera se okamžik dvouletého čekání naplnil. Výsledek zní jasně: Dokonalost:-). Tarantino se v tomhle příběhu opravdu našel. Rick Dalton a Cliff Booth jsou prostě borci, a duo DiCaprio/Pitt přináší na plátno herecké výkony kariéry, a souhru, která tu nebyla od Newmana s Redfordem. Quentin po své westernové éře (mj. je western silnou součástí i tohoto příběhu) přichází s filmem, kterým sám oslavuje Hollywood a filmy. V tomhle tématu se skutečně našel, protože je od útlého dětství jeho součástí a zná ho jako svoje boty. Tenkrát v Hollywoodu to skutečně rozjel. Popustil všechny uzdy, zlikvidoval všechny překážky a přes citlivé téma Mansonovy rodiny se přehoupnul s humorem a jemností. Roman Polanski bude mít z tohohle filmu dle mě vyloženě radost (herec, který ho ztvárnil je vynikající). Tarantino se tentokrát nevyžívá v nadávkách ani v násilí, a přesto je Tenkrát v Hollywoodu film více než jeho. Struktura vyprávění je vynikající, stejně jako scénář samotný, který je jedinečný od samotného námětu, až po finální pointu, na kterou se vyplatí počkat celých 162 minut:-). Je vidět, jak moc je toto téma Quentinovi vlastní, a jak moc si hraje s každým záběrem a přivádí ho k dokonalosti. Rick a Cliff jsou naprosto fantastičtí. Leonardo i Brad předvádějí výkony kariéry a jsou sehraní, jako by spolu skutečně prožili celé kariéry a doufám, že je spolu nevidíme naposled. Cliff je Rickovi životní oporou, ať už se jedná o přátelství v osobním životě, kaskadeřinu v povolání, či technické služby typu opravy antény. Zatímco Rick bouchá a prožívá krizi, Cliffovi nezmizí z tváře úsměv a klid, a skutečně bude Brad diváky bavit ještě více, než Leo, který však hraje na Oscara. A Brad navíc potěší i spojením se svou vycvičenou fenkou Brandy, kdy divák při scéně s krmením neudrží smích na uzdě. Margot Robbie se nádherně vžila do role Sharon Tate a vložila do ní neskutečnou dávku kouzla a elegance. Nejvíce krásná je scéna jejího příchodu do kina na vlastní film, kdy se nenápadně ztratí mezi diváky a ve slunečních brýlích a s úsměvem pozoruje jejich reakce, načež s úžasnou California Dreamin odjíždí starým Hollywoodem zpět domů. Všichni herci jsou famózní - od ústřední dvojice - přes nádhernou Margot - kameo Michaela Madsena - Bruce Derna, coby starého majitele filmového ranče George Spahna, na kterém se poslední dobu už jen přiživuje parta hippiesaček - naprosto lišácky geniálního Al Pacina v roli agenta Marvina, přes Timothy Olyphanta - úchvatnou Julii Butters - Margaret Qualley až po otce dubléra Mikea z Auto zabijáka Kurta Russella i se svou ženou Zoë Bell. Atmosféru Hollywoodu si Tarantino drží od první minuty, kdy vyslechneme rozhovor mezi Rickem a Cliffem s filmovým zpravodajem a dozvíme se leccos o práci kaskadéra, až k úžasným hereckým sekvencím se zapomenutým textem i malou holčičkou, která DiCapriově postavě větou: "To byl nejlepší herecký výkon, jaký jsem v životě viděla," z fleku zvedá sebevědomí. Atmosféru drží i luxusní vizuální stránka od kamery Roberta Richardsona, po překrásnou výpravu a kostýmy, luxusní výběr hudby od Los Bravos po Mamas and Papas, a samozřejmě perfektní masky hlavních dvou aktérů. Co se týče samotného soundtracku je složen prostě geniálně. Quentin zachází s hudbou perfektně, a to jak se zpívanou tak s instrumentální, kterou do děje chytře vložil. Ale při scéně na ranči by se Ennio Morricone vyloženě našel:-). A ještě něco málo k makeupu: Pitt působí více cool, než věčně opilý a vykouřený Leo, a Margot je největším ztvárněním půvabu v Tarantinově tvorbě. A ve finále, kdy Leo dostává nový účes a veze si s sebou domů krásnou Italku jsou s Pittem doslova jedním slovem "Paka:-)."Quentin vyprávět prostě umí - a když k příběhu přidá vlastní svět, který on sám tak dobře zná, musí vzniknout filmová dokonalost, pro všechny typy diváků. A vůbec nevadí, že se zrovna nejvíc neorientujete v Hollywoodu šedesátých let, ani v italské kinematografii, na kterou Tarantino krásně odkazuje (Corbucci a Leone jsou hlavní milníky v Tarantinově lásce k filmům takže...:-). Bavit se o nějaké kostře příběhu není třeba - Tenkrát v Hollywoodu totiž nějaký větší příběh ani nepotřebuje. Tarantino totiž vypráví všechno, co ho napadne, a ve finále tyhle své útržky, které od něj prostě milujeme, dovede k úžasné pointě, která se dle mě zapíše mezi nejlepší Tarantinovy scény vůbec. Tenkrát v Hollywoodu je film pro všechny bez rozdílu. Je tu humor i akce, vtip i násilí, a každý, kdo má aspoň trochu rád filmy se tady najde. Tohle je Quentinův svět - svět roku 1969 očima Quentina Tarantina. Jeho vlastní historie, kterou použil už v Panchartech, kde pro změnu podle sebe sám odvyprávěl druhou světovou válku, se v Tenkrát v Hollywoodu ještě více stupňuje a je ještě promyšlenější a rafinovanější. Chtěl bych toho říct ještě mnohem víc, ale to bych jen zbytečně žvanil a nikam by to nevedlo. Recenze na tenhle film by si totiž zasloužila celou knihu. Quentin mě opět nezklamal, a opět mi dokázal, jak silný zážitek si člověk může v kině vychutnat. Takový zážitek, který žádná streamovací společnosti nenahradí:-). Je to prostě mistr, a díky němu tu máme třetí film s počátkem Tenkrát..., který si můžeme vychutnat. Myslím, že pan Leone se v nebi tiše směje. U mě 100%. Tenkrát v Hollywoodu je vynikající film, a nebyl jsem na něm naposled. U mě to nejlepší hodnocení. Nejlepší scény jsou s holčičkou, party se Stevem McQueenem, soubojem Cliffa s Brucem Lee, Spahnův ranč, a pak jedinečné finále, které nemá absolutně žádnou slabinu a jeho pointa skutečnou historii hravě předčí:-). Tenkrát v Hollywoodu je tak pozitivně nabitý, divácky zábavný a příjemný film, že to snad ani více nejde. Quentin totiž krom své lásky k filmům, přenesl na plátno i pouto životního přátelství, které Pitt a DiCaprio tak bravurně ztvárňují. Kvůli takovým filmům chodím do kina a kvůli takovým filmy miluju.(24.8.2019)

Stojí za vidění. Nejlépe nic nečekat, jen tak plachtit s nimi. Vmontovat tam alternativní příběh tragického konce Sharon Tate byla umělecká chyba, ale evidentně to prošlo.(26.8.2019)

• mikestiff

Sorry, ale na filmy chodím do kina kvůli ději. Tady ho Quentin někde zapomněl. Dvě hvězdy za super herecké výkony, kameru a na to, že i když se tam vlastně nic nestalo, tak to ani moc nenudilo.(9.9.2019)

Tarantinovské, hollywoodské, filmařské, nadsázkové, vtipné, milé. Nenáročný Tarantinův snímek o Hollywoodu plný hipísáků, chlastu a pozlátka. Herecké výkony skvělé, Pitt s DiCapriem naprosto okouzlující. Hudba jako vždy dokonale sladěná. A konec? To bylo taková paráda! Za mě dobrý. Já se fakt bavila. ..já toho kluka filmařskýho prostě můžu.. (13.9.2019)

Špičkoví herci, kamera, režie, soundtrack, vizuál a vlastně vůbec všechno, plus to uteče, jak už bývá u Tarantina zvykem. Co jsem ale postrádal, je nějaký smysluplný děj, kterého jsem si nevšiml. Pocta filmu je to parádní, ale když to srovnám s jinými režisérovými filmy, je to o několik tříd níž. Ještě čtyři hvězdičky, ale tak tak. 70%(24.11.2019)

Větší pocta 70.tým letům ani nemohla vzniknout. Dicaprio s Pittem jsou jak Redford s Newmanem. Víc odkazů než v předešlých filmech Tarantina. Nejosobnější Quentinův film. Poslední půlhodinka naprosto kulervoucí, tak jak je to u Tarantinovek zvykem.(1.12.2019)

Tak si tak sedím doma v gauči, chystám si pusti film, otevřu lahvinku něčeho ostřejšího, nasypu oříšky do misky a říkám si, co všechno tomu filmu nakonec vytknu, jak DiCaprio už není ten hlavní pán a jak to bude celé utahané, zbytečně dlouhé, ukecané a nebude to vlastně ani Tarantinovské. Jo a taky tam bude dost nafoukaný debílek Bruce Lee. No je 7 minut po půlnoci, já začal psát komentář a říkám si, že doprdele já nemám co vytknout. Že to bylo vlastně dlouhé tak akorát, že Pitt je skvělej, ale DiCaprio válí jak nikdy, že to kolem Lee je jenom nafouknutá hysterická bublina, že ten konec je vlastně naprosto geniální a ta třešinka na dortu po závěrečných titulcích je kouzelná. Chápu, že někomu ten film nesedne, ba dokonce ani samotnýmu fanouškovi Tarantina to nemusí vonět, ale za mě je to prostě geniální pecka chlápka, který nemusí nikomu nic dokazovat. Chlápka, který ví, co dělá a ví, jak to má dělat. Teď mě jen mrzí, že jsem se nechal zviklat těmi né úplně dobrými komentáři a ohlasy a nešel na to do kina. Věčná škoda.(3.12.2019)

150 minut Tarantino předstírá, že natočil film o kultovní hollywoodské éře v rozmáchlém eposu, aby se ke konci prozradil, že za 100 milionů si přišel vyřídit nekompromisně účty s The Manson Family.(13.12.2019)

Lynch zakončuje Mulholland Drive a Tarantino Cielo Drive. Oba jsou to filmy o L.A., Hollywoodu, hercích a sdíleném snění, které známe jako filmy. A oba jsou to filmy o sestupu, konci a přijetí. Přesto každý absolutně jiný a svébytný. A to je důvod proč jsou oba legendami.(16.8.2019)