Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

S Nespoutaným Djangem už to bylo na hraně, Osmi hroznými mě ale milovník dobrých i špatných filmů masírující pořádné tvůrčí ego solidně namíchnul. Nově zase vyplýtval spoustu papíru, ale tentokrát si u mě mnohé napravil. Ironický retro flák zbytečně nežvaní, zbytečně neexhibuje. Je krásně prosluněný, rozverně atmosférický, láká na kostýmy, staré bouráky, velké brýle, vymazlené retro interiéry a exteriéry, blikající neonové nápisy. Quentin Tarantino se slzou v oku a méně efektně, než jsme zvyklí, rekonstruuje starý Hollywood. Bavil se na place evidentně stejně jako následně v kině divák. A v první hodince a něco rozhodně neokouzluje příběhem. Ale dílčími prvky, nápady, skvělou kamerou a hudbou, drobnými camey, které jsou rozkošné (přemoudřelá parťačka ze seriálu) a výborně zahrané (koketní hipísačka svádějící Brada Pitta, jinak dcera herečky Andie MacDowell Margaret Qualley). Předehra je to celkově (až příliš) roztažená, na druhou stranu nesmírně nostalgická. Tarantino sype nespočet drobných odkazů, na kterých si cinefilové pochutnají, a evidentně si plní další ze svých snů (Lea instaluje do řady zřejmě jím milovaných projektů let minulých). A vyloženě originální nebo nějak výrazný příběh chybí. DiCaprio je prostě uvadající herec, dnes hlavně záporných postav, který se nedočkal přerodu ve velkou hvězdu, Pitt pak jeho dublér, kterého studia moc nemusí, protože často na place způsobí rozruch. A skrze jeho mrtvou manželku putují nejrůznější teorie. Oba dva jsou skvostní, oba zbožňovaní. A jejich letité přátelství jim sakra věříme. Oba si svůj návrat k filmu dosyta užívají: Leo si dal po vizuálních orgiích Iñárrita a svého oscarovému koncertu čtyři roky pauzu, Brada užíral táhnoucí se rozvod s Angelinou Jolie. Oba jsou zpět v plné polní. Emočně nestabilnímu herci dělá jeho parťák nejen dubléra, ale i chůvu, fachmana, šoféra a důvěrníka. A někde v dálce vyčkává temná připomínka osudu Sharon Tate skrze kroky následovníků kultu Charlieho Mansona (skvělá scéna Pittovy návštěvy ranče a dokonalé finále). Milovník stříbrného plátna Tarantino prostě dokazuje, že Hollywood je místem, kde se plní sny. Jeho rozrušování hranic mezi skutečným a možným bude sakra vzrušující pro nejrůznější filmové teoretiky. Jeho pocta tehdejší době je výtečná, takže mu leccos (co během těch 160 minut skřípalo) rád odpustím.(4.9.2019)

Tarantino si prostě natočil film sám pro sebe a já mu to jako vždycky žeru. Aby ne, když dokázal natočit skoro tři hodiny dialogů, během kterých se málokdy něco opravdu děje, ale nenudí ani minutu. Tohle není svižný film plný hlášek a brzy kultovních scén, ale naopak pomalý film, který stojí na výborném Pittovi a DiCapriovi, a sledování jejich patáliích v Hollywoodu 60. let., doplněný hromadou odkazů na filmy té doby. A i když o filmech té doby vím minimum (pochytil jsem možná desetinu referencí), stejně jsem si užíval každou scénu, protože titulní dvojka jsou neuvěřitelně živé a charismatické osobnosti, které je prostě radost sledovat. Konec je jedna z nejlepších věcí, co Tarantino stvořil, protože si nevzpomínám, že by mě někdy něco dokázalo tolik pobavit a dojmout zároveň. Snad žádný film tohoto roku, ve mě nevyvolal tolik emocí. Tleskám.(31.8.2019)

Přepište dějiny! tak by se mohl jmenovat poslední Tarantinův film. Kdyby se tak neměl jmenovat už dřívější - Hanební pancharti. Vstoupil podruhé do stejné řeky a je to jiné. Ale není to lepší. Ten recyklovaný nápad s tím, že změníme historii mě už tedy nebaví. Když už, musí to být způsobem, kdy je příběh, který té myšlence slouží. Něco jako Zítra vstanu a opařím se čajem. Moc mě bavila hudba, auta, rekvizity, kostýmy...neónové reklamy. Taky samosebou herci včetně Bruce Derna, Kurta Russela, Al Pacina nebo Dakoty Fanning. Nepochopil jsem, proč je natáčení filmu zobrazeno jako divadelní představení, na kterém na konci režisér řekne stop, bylo to skvělé, už to nemusíme jet znovu, když každé dítě už ví, že film se točí po záběrech. Ano, Quentin si přece mohl vymyslet, že by se to zkoušelo. Pak by to mělo logiku a dávalo smysl. Ale kde je příběh? A proč to má tak vysoké hodnocení, které ční nad spoustou skvostných filmů, které tak miluju?(1.9.2019)

Zázračně i bez nosného příběhu mě to nepřestalo ani na chviličku bavit po celých 162 minut. Dobře, možná Margot až moc dlouho koukala "sama na sebe" v kině, ale ne tak dlouho, abych tomu vzala jednu hvězdičku! Filmařská krása. Prostě jen mít rád šedesátky, vědět něco o magorovi Mansonovi, sdílet Tarantinovu slabost pro Hollywood a nechat se unášet hereckým umem hlavního dua a on si vás příběh najde sám. NÁDHERA!(15.10.2019)

Už natočil mnohem lepší a věřím, že je toho zase schopen. Zatím v mých očích jeho nejslabší dílo.(13.11.2019)

• Hapretor

Mám také chuť dát odpad ... ale Pitt měl sympatickou roli ... na rozdíl od kokota Kapria ... a kostými a rekvizity byly jako "živé" ... "feeling" tedy velmi povedený ... skoro jak dokument ... po stránce filmové hrůza a tragédie ... Tarantino je snad už retardovaný ... ten konec to snad nemyslel vážně ... taková debilní, nevtipná ubohost - tímto se mi potvrzuje, že Amíci jsou total do jednoho vypatlaní od hlavy k patě - takovou nechutnou a pro dotyčné lidi neskutečně psychicky těžkou událost převézt do "parodie", frašky, nevtipné a nudné patlaniny scén, kde se nic neděje, není děj, není rozvoj postav ... nic ... jen ten debilní konec, na který všichni čekali dvě a půl hodiny ... já jsem jen nevěřícně kroutil hlavou ... podle mě - by za tohle zasloužil Tarantino tak akorát nakopat pořádně do prdele a zfackovat, aby se mu rozsvítilo ... poslední jeho filmy stály za velký kulový, ale ještě se to dalo vydejchat, tam nešlo o nic vážnýho, ale tady ... ?! - přehmat jak prase ... Nedivil bych se, kdyby ho žalovali příbuzní Shanon, samotný Polanski a dcera Bruce Leeho - protože ho taky urazil a úplně zbytečně a ještě naprosto trapně a nevtipně ... Tohle pane Tarantino by měla být Vaše konečná, už nic v tý vaší retardovaný hlavě nevymýšlejte a dejte se třeba na zahradničení ... jsem neskutečně zklamaný, pobouřený, iritovaný až nas ... !!! Jen tak mezi náma na CSFD - myslím, že Psychor to napsal skvěle ... má právo na názor a krásně to shrnul ... jediný, kdo je tady u mě debil je v tomto případě Tarantino !!! Hezký den (... do kina už nikdy nejdu ... ztráta peněz a času . ..) - točí se jen debility ...(11.8.2019)

Once upon a time... Bylo, nebylo... Hollywood před padesáti lety... Tarantino namíchal lahodný koktejl ochucený špetkou reality a špetkou fikce... předvedl herecký koncert Leonarda a Brada, ze kterých charisma cáká až na diváka v poslední řadě... Margot Robbie se jako sladká a naivní Sharon Tate moc nenadřela... a žili spolu šťastně až do smrti...(15.8.2019)

Určitě jeden z těch méně divácky přístupných Quentinových filmů. Jednak musí divák vědět aspoň minimum o Sharon Tate a Mansonově rodince, a jednak by ta první hodina fakt asi chtěla trochu prostříhat (zajímavé je, že u Hateful 8 jsem tenhle pocit narozdíl od tolika jiných diváků neměl). Takže sice jsem občas sledoval plátno trochu váhavým pohledem a nešlo o úplně hladkou jízdu (viděl jsem to v kině na dovolené na Maltě, tudíž žádné titulky - to mi moc nepomohlo), ale v konečném důsledku můžu říct, že jsem zase jednou velice spokojen. Není to nic úplně geniálního na co byste civěli s otevřenou pusou, spíš pohodový film se spoustou úžasných detailů a s postavami, které je zábavné sledovat vlastně i v těch méně záživných chvílích. No a pak je tady ten dokonalý závěr... Komornější, než třeba u Panchartů, ale přesto dokonalý. SPOILER! Navíc je pěkné vidět, že v dnešní přehnaně korektní době, kdy se řeší pičoviny, jako zda je ve filmu dostatek černochů a podobně se Tarantino nebojí ukázat, jak Brad rozmrdá jedné z Mansonových dívek hlavu o zeď a druhou zase Leo usmaží plamenometem, díky Quentine! Jo a... Je to zvláštní, ale závěr mi nejvíc připomněl začátek Života Briana :D 9/10(16.8.2019)

Netypický Tarantino a přesto je tam cítit na sto honů. Pro jednoho o ničem a pro druhého krásný výlet do LA šedesátých let, který nemusí mít nutně žádný velký příběh, stačí tam pouze být. A v přítomnosti Capria a Pitta je to zatraceně pěkná procházka. Krásný pohlazení s nekompromisním zakončením. Já si pochutnal. Škoda, že jsem si u toho nemohl zapálit.(17.8.2019)

Brad Pitt nám zraje jak víno a u Margot jsem nemohla odtrhnout oči od jejích krásných vlasů. Atmosféra 60 let, QT a ponuré pozadí konce života Sharon mě vytáhly do kina. Nejsem znalec amerických westernů, takže mi spousta point a narážek utekla, ale přesto to byla pěkná podívaná, s humorem QT vlastním, skvěle vykreslenou atmosférou, hudbou a s neočekávaným koncem.(17.8.2019)

Django mi v kině zklamal, ale Once Upon Time in Hollywood mi zklamal asi ještě víc, protože jsem čekal retro kriminálku a dostal jsem nemastný, neslanný film s brutálně přepálenou stopáží, z kterého mám pocit, že Quentin nedokázal naplno využít potencionálu Lea a Brada. Dějová linka DiCapria s natáčením westernu byla doslova ubíjející. Ve filmu v podstatě není žádná akce, tedy kromě finále, které nezklamalo. Světlou stránkou filmu je i mnoho popkulturních odkazů do doby, v níž se film odehrává, ale jinak mám z filmu velmi rozpačité pocity a dost možná už si ho celý nepustím. 3*(18.8.2019)

Brad a Leonardo společně táhnoucí film,kde příběh se odehrává kolem nich a to ostatní jsou spíše epizodky a vizuální skvosty vyplněné krásnou dobovou muzikou. Krásný auta, jen scény s nimi zbytečně protahované a prázdných chvil ve filmu bylo. Tarantino si to může dovolit,kdo jiný by si to v dnešní době mohl dovolit, než právě on. Jsme ochotni takové věci odpustit,pokud milujeme film alespoň z deseti procent,tak jako on. Vzdávání pocty starým westernům a akčním filmům šedesátých a sedmdesátých let. Leonardo točící westerny si tu sám ze sebe dělá srandu, ale i když je jeho jméno na plakátech první, tak mnohem zajímavější postavou tady je Brad, neskutečně sympatický dublér, co si z ničeho nedělá moc těžkou hlavu, improvizuje s tím co má a není toho málo. Neuvěřitelný šarm, charisma ve stárnoucí tváři, praktičnost, jistý druh intelligence, intuice ( kdy míří do domku ve skanzenu a očekává mrtvolu starého známého), a tak se člověk musí ptát, proč sakra bydlí v tom karavanu. Margot Robbie tu byla bohužel jen na koukání. Příběh je vlastně spousta skvělých scének plných Brada a Leonarda a jejich propracovaných postav až na dřeň. Nedozvíme se jestli Brad skutečně oddělal svojí ženu, ale ani bychom se nedivili,kdyby ano. Závěrečný konflikt byl úplně jiný než bych čekal a to mi bylo jasné,že se Tarantino nebude řídit fakty, ale vytvoří alternativní vesmír s těžko předvídatelným koncem. Měl jsem v hlavě hodně konců, jakými by film mohl skončit, ale trefil jsem se jen maličko. Je to ten typ filmu, který se po straně příběhu rozbíhá pomalu, scény jsou vymazlené, výborné obsazení, kde to skutečně táhnou dva herci a epizodní postavičky. Takže filmu jsme i ochotni odpustit slabší příběh na stopáž dvě hodiny a čtyřicet minut.(19.8.2019)

Víc než o Sharon Tate, víc než o přátelství, mezi hercem a kaskadérem, více než o příběhu je tenhle kousek o Tarantinovi a "jeho" Hollywoodu, o nostalgii a o atmosféře z šedesátek. Byť jsem většinu filmů, na které Once upon time in a Hollywood odkazuje neviděl, dokázal jsem si ho naplno užít. Od nikud nikam vedoucí, ale přesto skvělé dialogy těch nejlepších herců současnosti na jednom plátně, několik jednotlivých, ale v konečném důsledku souvisejících scén a naprosto skvělé finále - To je Once upon time in a Hollywood. Film, který je úplně jiný, než čekáte a to je na něm vlastně to nejlepší. Vzhledem k mému hodnocení ostatních Tarantinovek říkám - lehce nad 80% (83%?)(19.8.2019)

• Honzeek95

Dvě hvězdičky za originalitu v neuspěchanosti. Jakkoli můj komentář bude znít neodborně, ten film je naprosto o ničem. Nemá žádnou zápletku. Jediné světlé body jsou dobová atmosféra a výkon zejména Pitta (DiCaprio mírně zaostává). Jeden z dalších obrovských omylů uživatelů csfd - toto a 83 %? Opět dobré hodnocení jen díky Tarantinovi a zvučným jménům, kdyby to natočil neznámý režisér, nedostane se to přes 60 %. Připomíná mi to styl Terrence Malicka, prostě nechat zapnutou kameru a nechat herce chodit okolo ní, občas něco prohodit. Jenomže Malick není Tarantino, takže tam se nikdo nebojí hodnotit hůře. Výsměch vážení, opravdu výsměch.(19.8.2019)

Celé dvě hodiny prakticky o ničem, plno prázdných scén a hlavně jsem se skoro vůbec nesmál, na což u Tarantinových filmů nejsem zvyklý. Poslední půlhodina byla suprová, ale to prostě nesmaže 2 hodiny nudy, ani protože je to Tarantino. Brad Pitt jako vždy největší frajer i ostatní herecké výkony super, ale to je tak vše dobré. Takže víc jak průměrnými 3* hodnotit nemohu, bohužel...(20.8.2019)

Zajímalo by mě, jestli opravdu Tarantino točí tak bezstarostně, jak já to vnímám. Kouknu na to a říkám si, jak to asi řešil na place: ´Leo, uděláme tu scénu třeba tak, že přijedeš na koni asi sem a na tebe bude koukat ze spodu třeba ehmm třeba tady Madsen, poď sem Madsene, budeš se tvářit trochu ustaraně a řekneš tohle…´ Nesouhlasím s místními hlasy, že jde o nedivácký film. Celý je to protkaný líbivou hudbou, barevnými neonovými záběry a nadšenými herci (karikatura Bruce Leeho hodně divácky vděčná). Je to teda takový neuspořádaný mišmaš všeho možnýho i nemožnýho, ale oproti smradlavým OH to voní moc hezky.(20.8.2019)

Na tento snímek jsem byl velmi natěšený a taky jsem se ho hodně obával, protože už při zjištění, o čem film zhruba je, jsem nečekal klasickou Tarantinovku. Jeho styl je tam stále znát, ale i tak je velmi odlišný. Já bych to skutečně ani nenazýval filmem, ale jen pouhým vyobrazením několika prostých dnů v roce 1969. Začátek, a vlastně celý film, je prošpikován několika filmovými odkazy, westerny, které mi vůbec nic neříkaly, ale to bylo jasné. Sledujeme životy dvou hlavních hrdinů, díváme se na táhlé jízdy autem beze slov, návštěvu kina, opravu antény a podobné scény nepodstatné pro děj, kdy si na konci řeknete, proč tam vlastně byly. Někdo tuhle vatu miluje, já se z velké části nudil. Některé scény byly fajn (Bruce Lee, přetáčení scén), ale bylo jich tak málo, od Tarantina jsem byl zvyklý na zajímavé dialogy, na ten strach a humor při nich, nápaditost - tady jsem to necítil. Zachraňuje to casting. Pitt na konci se vážně předvedl, celá ta bitka byla tak neskutečně realistická a odporná, kam se hrabou nějací Avengers, v té chvíli jsem prostě viděl skutečné pěsti a věděl jsem, že bejt Cliff Booth proti mně, tak by mě neskutečně zřídil. A DiCaprio, westernový herec, který slzí snad při každém dialogu :). Scéna s plamenometem je nezapomenutelná. A Margot Robbie? Kdyby ve filmu nebyla, tak by se asi nic nestalo... A takhle je to se všemi vedlejšími postavami, prostě se tam jen objeví a to je všechno. Tarantino si tu hraje s naším očekáváním, ale já to spíš bral jako opakované zklamání. Pečlivě jsem čekal, až se stane nějaký zvrat, až nastane ta důležitá kolize a když už se to začalo konečně rozjíždět, byl konec. Takže nebýt těch posledních pár minut, dal bych tři hvězdy, jinak film je rozhodně kvalitní, jen se mi zdá příliš zdlouhavý, chtěl jsem si to užívat a taky jsem si to užíval, ale z větší části jsem se bohužel nudil - celé to bylo vlastně o ničem. Prostě prostý život.(21.8.2019)

Já nějak nevím, co si vlastně myslet. DiCaprio a Pitt jsou bezva dvojka a dobře se na ně dívá, Margot je fakt nádherná ženská, je tu spoustu známých tváří v minirolích a spoustu odkazů na všechny možné známé i neznámé filmy. Ale je tu i závěr, který mně osobně moc nesedl. Nebudu spoilerovat, ale dělat si legraci z hodně drsné události mi prostě nesedlo. Když v Hanebných panchartech nechal Tarantino rozstřílet Hitlera, tak jsem to překousl a smál se, ale tohle mi fakt vadilo. Ten film rozhodně není špatný, ale na rozdíl od předchozích Tarantinovek si ho znovu asi nepustím.(21.8.2019)

Bezstarostná jazda Hollywoodom, v ktorej Tarantino ani nie tak vzdáva hold filmárskej brandži tej doby, ako skôr len prezentuje svoje vybrané snímky, baví sa pri nich a zasadzuje medzi ne jednoduchý (ne)príbeh troch hlavných postáv v krátkom časovom úseku. Deň na place natáčania westernu mierne brdzí tempo a nemá až takú spojitosť s hlavným dianím, ale vďaka Leovým výlevom sa vždy zaručene všetci pobavia. A tak isto aj pri jednotlivých dlhých pasážach celého filmu, na ktorých konci sa niečo stane, no tentokrát vrcholia mimoriadne zábavne, sú odľahčené, ale zároveň veľmi precízne s bohatým množstvom skrytých nápadov a odkazov, ktoré snáď nejde všetky naraz zachytiť. A napriek všadeprítomnej pestrosti, uvoľnenosti, slobody a nádychu konca 60. rokov je stále niekde v pozadí cítiť nervozitu z blížiaceho sa záveru, ktorý ale napokon vyústi v nečakané zadosťučinenie, pri ktorom sa chce tlieskať Quentinovi za jeho trúfalosť a jedinečný talent. Rovnako ako Bradovi, ktorý tu má najlepšie napísanú a najlepšie zahranú postavu.(22.8.2019)

7*(23.8.2019)

Pěkná ukázka řemesla, herecké výkony, výprava, to je vše je super. Jenže ten film je o ničem. Máme tu víc jak 2 hodiny víceméně zbytečného úvodu vedoucímu rovnou ke krátkému vyvrcholení, rozuzlení a závěru. Jakákoliv zápletka tu absolutně chybí. Film si s divákem hraje způsobem, kdy na každém rohu vystaví nějakou tu potenciální zápletku, aby ji dříve nebo později utnul a nerozvíjel dál. Once Upon a Time je pohádka, krásná, malebná, ale ony i ty pohádky většinou někam směřují. Film po divákovy rovněž vyžaduje nějakou znalost období, kdy se odehrává, minimálně osudu Sharon Tate. Bez toho bude i ten jinak nádherně provedený konec lichý a role Margot Robbie se stane úplně zbytečnou (a dal bych nejméně o hvězdu méně). Upřímně by mě zajímalo jak by si film vedl, kdyby to nebyl Tarantino.(26.8.2019)

1 12 15 16 17 18 19 20 21 23 34 45