Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

Komedie / Drama

USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Quentin Tarantino

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern, Mike Moh, Luke Perry, Damian Lewis, Al Pacino, Nicholas Hammond, Samantha Robinson, Rafał Zawierucha, Lorenza Izzo, Costa Ronin, Kurt Russell, Zoë Bell, Damon Herriman, Lena Dunham, Madisen Beaty, Mikey Madison, James Landry Hébert, Maya Hawke, Victoria Pedretti, Sydney Sweeney, Harley Quinn Smith, Kansas Bowling, Parker Love Bowling, Danielle Harris, Scoot McNairy, Clifton Collins Jr., Marco Rodríguez, Ramón Franco, Courtney Hoffman, Dreama Walker, Rachel Redleaf, Rebecca Rittenhouse, Rumer Willis, Spencer Garrett, Clu Gulager, Martin Kove, Rebecca Gayheart, Michael Madsen, Perla Haney-Jardine, James Remar, Monica Staggs, Craig Stark, Keith Jefferson, Omar Doom, Kate Berlant, Brenda Vaccaro, Lew Temple, David Steen, Gabriela Flores, Vincent Laresca, Maurice Compte, Eddie Perez, Chad Ridgely, Corey Burton, Michaela Sprague, Kayla Radomski, Natalie Cohen, María Birta Bjarnadóttir, Robert Broski, Townsend Coleman, Christina Sergoyan, Adrian Dev, Elisabeth Ferrara, Caitlin Herst, Dave Silva, Quentin Tarantino, Nicholas Walker, Norman Fell (a.z.), Robert Freitag (a.z.), Nancy Kwan (a.z.), Hannes Messemer (a.z.), Nichole Galicia, Gordon Mitchell (a.z.), Weston Razooli, Brianna Joy Chomer, Brian Patrick Butler

Fred Raskin

Scénografie:

Barbara Ling, Nancy Haigh (set dekoratér)

Kostýmy:

Arianne Phillips

Komentáře uživatelů k filmu (1 561)

S Nespoutaným Djangem už to bylo na hraně, Osmi hroznými mě ale milovník dobrých i špatných filmů masírující pořádné tvůrčí ego solidně namíchnul. Nově zase vyplýtval spoustu papíru, ale tentokrát si u mě mnohé napravil. Ironický retro flák zbytečně nežvaní, zbytečně neexhibuje. Je krásně prosluněný, rozverně atmosférický, láká na kostýmy, staré bouráky, velké brýle, vymazlené retro interiéry a exteriéry, blikající neonové nápisy. Quentin Tarantino se slzou v oku a méně efektně, než jsme zvyklí, rekonstruuje starý Hollywood. Bavil se na place evidentně stejně jako následně v kině divák. A v první hodince a něco rozhodně neokouzluje příběhem. Ale dílčími prvky, nápady, skvělou kamerou a hudbou, drobnými camey, které jsou rozkošné (přemoudřelá parťačka ze seriálu) a výborně zahrané (koketní hipísačka svádějící Brada Pitta, jinak dcera herečky Andie MacDowell Margaret Qualley). Předehra je to celkově (až příliš) roztažená, na druhou stranu nesmírně nostalgická. Tarantino sype nespočet drobných odkazů, na kterých si cinefilové pochutnají, a evidentně si plní další ze svých snů (Lea instaluje do řady zřejmě jím milovaných projektů let minulých). A vyloženě originální nebo nějak výrazný příběh chybí. DiCaprio je prostě uvadající herec, dnes hlavně záporných postav, který se nedočkal přerodu ve velkou hvězdu, Pitt pak jeho dublér, kterého studia moc nemusí, protože často na place způsobí rozruch. A skrze jeho mrtvou manželku putují nejrůznější teorie. Oba dva jsou skvostní, oba zbožňovaní. A jejich letité přátelství jim sakra věříme. Oba si svůj návrat k filmu dosyta užívají: Leo si dal po vizuálních orgiích Iñárrita a svého oscarovému koncertu čtyři roky pauzu, Brada užíral táhnoucí se rozvod s Angelinou Jolie. Oba jsou zpět v plné polní. Emočně nestabilnímu herci dělá jeho parťák nejen dubléra, ale i chůvu, fachmana, šoféra a důvěrníka. A někde v dálce vyčkává temná připomínka osudu Sharon Tate skrze kroky následovníků kultu Charlieho Mansona (skvělá scéna Pittovy návštěvy ranče a dokonalé finále). Milovník stříbrného plátna Tarantino prostě dokazuje, že Hollywood je místem, kde se plní sny. Jeho rozrušování hranic mezi skutečným a možným bude sakra vzrušující pro nejrůznější filmové teoretiky. Jeho pocta tehdejší době je výtečná, takže mu leccos (co během těch 160 minut skřípalo) rád odpustím.(4.9.2019)

Tak mám za sebou už 2 skouknutí, jednou premiéra v letňáku s přáteli a den poté s manželkou :o). V letŇáku cca 5 sedaček za náma seděla partička dementů, kteří do toho celej film kecali a neztišili se ani, když sem je prosil. Byli teda 2 z nich plešatý, takže sem se rači nepouštěl do větších akcí :o). V Centrálu naprostý ticho, takže zážitek o mnoho lepší. Za tohle bych fakt na místě kastroval... Film je to geniální, dokonalej, fantastickej, mazanej, promakanej, odlehčenej, krutopřísnej. Sem z něj fakt nadšenej. Už jen ta herecká dvojice, to je prostě radost pohledět na to, co oni dva předvádějí. Jediný, co mi krapet přišlo navíc, tak příběh Sharon, bez toho bych se klidně obešel, ale zase to tomu dodává ten reálnej základ. Pisničky má Tarantino perfektně vybraný, jako v každým filmu, v tomhle je to génius. Zasmál sem se v kině tolikrát, že to ani nejde spočítat. Asi nejvíc při souboji Brad vs.Bruce Lee :o). Jako, podobnejch filmů na svcětrě moc není. A QT mě jednou pro vždy přesvědčil o tom, že je to génius. Jestli je pravda, co se povídá, tak Star Trek, esi bude točit, tam se ukáže, jestli je i schopnej poprat se s moderní technikou...(17.8.2019)

Tenkrát v Hollywoodu si Tarantino opravdu natočil pro sebe. Mnohem více než jeho předchozí filmy stojí na odkazech a poctách místo na silné vlastní zápletce a vzhledem k tomu, že tentokrát se odkazuje na americké westernové seriály z poloviny minulého století, to není pro současného evropského diváka moc dobrá zpráva. Pořád je to film s Pittem, DiCapriem a Margot Robbie, který má skvělou kameru, střih i soundtrack. Jen prostě sám o sobě není tak zábavný, jak bývá u Tarantina zvykem.(18.8.2019)

Quentin a jeho nutkání v oblasti narovnávání historických křivd... Samozřejmě stylově a ve výborné obsazení. Je dobře, že gang drží celkem po kopě, např. takový Madsen (toho je hrozná škoda ve všech těch pičovinách co za rok nasází) by snad bez Tarantina zapomněl, co je to normální produkce. Nebo "normální", kolik takových tvůrců bude, co si se slušným rozpočtem dělají, co jen je jim libo? Snad to ještě chvilku vydrží... 80%(18.8.2019)

Tarantino natočil svojí první pohádku. A jakou!(18.8.2019)

na tenhle film se dá říct především jedno obrovský WOW. Možná za celou svojí kariéru mě Tarantino tak moc nepřekvapil jako tady. A když říkám, že překvapil, tak myslím, že pozitivně. A to fakt hodně. Ale ty důvody úplně prozradit nemůžu, protože tím pak propálím děj filmu... a to fakt nechci. Možná prozradím, že zábava je to pořád velká, ale zároveň je to Tarantinův asi možná nejdospělejší film, ale pořád je tu cítit velký srdce malýho kluka, kterej kdysi koukal na jeden starej film za druhým a toho ovlivnilo na celej život. Což je nejspíš jeden z důvodů, proč se film točí kolem herců a točení filmů. Najdete spoustu skvělý muziky, mraky odkazů na filmy reálný i fiktivní (prostřihy na Daltonovy filmy jsou naprosto skvělý a já bych třeba někdy viděl rád tu evropskou bondovku). DiCaprio a Pitt (ačkoliv si finále pak ukradne pro sebe) jsou v tom filmu naprosto skvělý a sehraný a i když mají nejvíc prostoru pro sebe tak zbytek tu má taky nějakou památnou scénu (pes, Bruce Lee, scéna, kdy Sharon Tate jde do kina na vlastní film je dojemná a zároveň dost smutná...)... a finále je naprostá pecka. A přesně v Tarantinově duchu. Pro mě je tohle asi největší filmový překvapení za dlouhou dobu a rád si ho v životě pustím ještě několikrát.(24.8.2019)

Škoda, že už Manson nežije. Tu poslední půl hodinu bych mu hned pustil, aby viděl jak by to dopadlo, kdyby vedle Polanskiho žil Dicaprio.(25.8.2019)

Sice zasrane komentare uz nepisem, tuna musim napisat par slov. Quentin ma uspokojil tak ako ziadny film v historii. Dakujem. A hlavne za zaver (!) To si ma rozsekal!! Neverim ,ze nenatocis este jeden! Aspon jeden... Velke bravo..(26.8.2019)

Nechápu to nadšení, za mě jedna z nejslabších Tarantinovek a to i ve srovnání s těmi posledními. Ano, herecké obsazení i výkony jsou skvělé ale ani DiCaprio s Pittem nezachrání to, že se 130 minut ze 160 na plátně neděje nic, absolutně nic.. A že je ten konec překvapivý? Pokud jste již viděli nějakou Tarantinovku tak u něj nehnete brvou.(31.8.2019)

Nasrala mě scéna s "Bruce Leem" - to už jsem byl připravenej prásknout 4**** ale tím koncem se to zase spravilo :)(5.9.2019)

Tenkrát v Hoolywoodu je taková pěkná přehlídka všeho, co mám na filmech rád. Hraje tady skvěle padnoucí hudba, i přes absenci děje si to užívám a pohled na herecké výkony je rovněž uspokojující. Do toho nějaký zvrat, fórek a máme tady skvělý film k Nedělnímu relaxu. Užil jsem si to a rád si ho užiju znovu. Pohled na scény s Pittem a samotné finále je pastva pro mé zvrácené oči. 8/10(6.10.2019)

Nová tarantinovka? Well.. po delší době je tu zase nový film od našeho oblíbeného Tarantina.. Popravdě prvních pár minut jsem se obával, že to bude slabší tarantinovka, avšak Kventin nezklame, postupně se to rozjíždělo až do krásného finiše. Musím podoktnout, že příběh byl fakt dobrej, zahrnout do toho i Šeron, a není přímo ani podle pravdy. Takže sledujeme logický život herce Rika kurva Daltona a jeho dabléra Cliffa, Rick je celkem v píči, ze svého herectví jelikož mu Šwarzs řekne, že je mrdka, která otevírá cestu nováčku nebo něco na ten způsob, Ricka to veme a tak se snáží se sebou něco dělat, mezitím Kliff, jezdí po městě a potkává hipisačku, kterou bohužel nemůže nabrat svou karou, až do třetice se mu to povede.. po neúspěšné kuřbě, po které hipisačka tak toužila, se dostane Kliff na ranč, kde chce pozdravit svého kámoše Džordže, bývalýho režiséra, ale ten vidí píču a sleduje FBI s bandou hipisáků. To se hipisákům nelibí, tak mu propichnou pneumatiku, zatímco Rik bojuje se scénářem a nakonec si dokáže jak je skvělej herec.. Šeron nemá moc prostoru, nakonec se jde podívat na vlastní film do kina, hipisáci se naserou a dostanou se k domu Rika, kterej jim vynadá, ale postiženě tupá hipisáčka dostane 3000 IQ nápad se vrátit.. příchází nejvtipnější část filmu, nakonec se hipisáčka smaží v bazénu.. asi ól. Sandtrek je topovej, kamera, obsazení, skvělý DickAprijo a Breďa, překvapilo mě to.. pěknej boj s Brusem, Kliffe. :)(29.10.2019)

Tarantino nám tentokrát nevypráví žádný příběh, pouze mapuje několik relativně běžných dnů a nocí z dob sedmdesátých. Pro fanoušky jeho filmů je to dost podpásovka, protože toto by zvládl natočit každý alespoň trochu lepší režisér. Nic to nemění na tom, že to je ale natočené zatraceně dobře. Kdo zde samozřejmě opět exceluje je Leo, který je prostě herecky uplně někde jinde, než zbytek celého Hollywoodu.(19.12.2019)

Leo a Brad - "dědek v havajské košili" :-) :-) - splnil se mi sen vidět konečně tyto dva pohromadě a že jim to zatraceně klapalo. Quentin Tarantino má své řemeslo naprosto zvládnuté a kdo jeho tvorbu miluje, tak nemůže v tomto případě nic vytknout. Je to nahláškované, vtipné, úžasný soundtrack, obsazení pestré a potěšující. Luke Perry :-( , řemeslně dokonale odvedená práce. Jediné, k čemu bych mohla mít výtku, tak že téměř žádný prostor nedostal Damon Herriman, představitel Mansona. Vím, že film nebyl o něm, ale slušelo by mu více než jedna scéna :-) ....jinak prostě boží!!!!!(25.12.2019)

Trosku natazena, ale atmosferou krasne sedmdesatkova podivana.(13.1.2020)

Tarantina mám ráda. Není to pro mě úplně jeho TOP film. Je to zajímavé - to rozhodně. Je to unikátní - každopádně. Závěr je bravurní - čekáte něco a ono to nepřijde :) Na jednu stranu jsem byla ohromně ráda, protože pokud inspiraci filmu znáte, tak se “bojíte”, jak to ztvární. Dvojice Pitt x DiCaprio - skvělé :) Ti dva mě ohromně sedli pospolu a zaslouží si za to podle mě patřičné ocenění. Ale jiné, větší ocenění pro celý film - to za mě ne. Myslím si, že v roce 2019 vznikly v mnoha směrech lepší a za mě zajímavější filmy. Hvězdičky 3-4. Třeba tomu postupně přijdu na chuť :)(9.2.2020)

Znáte ten pocit kdy od oznámení námětu, přes herecké obsazení, teaser, trailer a blížící se datum premiéry natěšenost a nedočkavost shlédnutí filmu stále roste a pak si sednete do sedačky v kině a bojíte se, že to nebude dokonalé? V tomhle mistrovském kousku jsem ony obavy zažíval úplně zbytečně. Celý film jsem se usmíval jak debil a vychutnal si zlatá léta Hollywoodu přesně tak, jak jsem si je představoval celý život. Pánové Rick Dalton a Cliff Booth mě přesvědčili, že kdybych si mohl vybrat dobu a místo, ve které bych mohl žít, vybral bych si bez váhání zlatá šedesátá v LA. Quentin tady vzdává hold filmům, o kterých jsem nikdy neslyšel a neuvidím je, ale vůbec mi to nevadilo. Tradičně perfektní soundtrack, jak jsme u něj zvyklí a fantastické finále znamená, že cokoliv jiného než 5* nepřipadá v úvahu. Pro jistotu si pořídím do garáže plamenomet, kdyby se před prahem mého obydlí zjevila „A bunch of fucking hippies!!!“(28.2.2020)

Tohle bude chtít druhou projekci - snad se dočkáme toho prodlouženého sestřihu. Jinak: super atmosféra a výborný Pitt! a DiCaprio.(16.8.2019)

Řemeslný výlet do retra se sladkou třešintino na konci, v podání hereckého duálu nebo duelu?(16.8.2019)

Chápem tú vlnu sklamania, chápem, že ľudia čakali ďalšieho Djanga alebo Pulp Fiction a dostali z toho len slabý odvar, ale na druhej strane chápem aj tú obrovskú vlnú nadšenia od skalných fanúšikov, ktorý si tento film po zhliadnutí zamilovali rovnako ako ja. Once Upon a Time in Hollywood je jednoznačne najzáhadnejší film, ktorý kedy Tarantino natočil a zrejme aj natočí. Nie je to pre každého - ľudia, ktorí videli Pulp Fiction a nepoznajú ho budú zrejme krútiť hlavou, tak ako väčšina kina po konci premietania. Ale o to zaujímavejšia podívaná to je, ak ozaj rozumiete, prečo vlastne niečo takéto vzniklo a prečo si to Tarantino tak neskutočne chválil. Once Upon a Time in Hollywood je totižto omnoho viac, než sa na povrchu tvári - avšak dostať sa dovnútra tohto filmu a Tarantinovej hlavy nie je vôbec také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pre mňa to bolo o to osobnejšie, že Sergia Leoneho považujem za najlepšieho režiséra všetkých čias, a načítal som a napozeral som o ňom pomaly viac, ako opakovane videl všetky jeho filmy dokopy. Toľko skrytých odkazov, toľko čistej lásky k filmu a toľko úprimnej pocty kinematografii a obdobiu, v ktorom sa film odohráva budete ťažko hľadať v nejakých iných snímkoch. Ak som Tarantinovi niekedy niečo v jeho tvorbe vyčítal, bola to prílišná priamočiarosť - jednoducho som si nikdy po dopozeraní jeho filmu nemohol povedať "Wau, to bol skvelý odkaz a myšlienka za tým všetkým." Teraz je to však práve naopak, keďže film len okrajovo slúži na pobavenie a dáva viac priestoru osobnému odkazu Tarantina, pre ktoré sú filmy celým jeho životom. Brad Pitt a Leonardo DiCaprio sú spolu úžasní. Každý vedel, aké majú títo herci kvality, avšak spolu tvoria ozaj tak skvelé dynamické duo, že je prirovnanie "noví Newman a Redford" ozaj na mieste. A i keď je to len fiktívny príbeh založený na skutočnej udalosti, jeho grády to ozaj nestráca a ten feel éry zažijete na plné gule. Dovolím si tvrdiť, že toto bol Pittov a DiCapriov najlepší herecký výkon, ktorý kedy dokázali podať, takže verím, že ich ešte niekedy uvidíme pokope s takým množstvom priestoru, ako dostali práve v tomto filme. Záverečná polhodinovka je podľa môjho skromného názoru zrejme najlepší ending, aký kedy Tarantino doručil, a to nie len pre dávku humoru, ale aj vďaka veľkému priestoru pre hlavné duo, ktoré si robí, čo sa im zachce. A áno - v detailoch je tento film úžasný. Najtarantinovskejší film, ktorý kedy vznikol a za mňa skvelá rozlúčka s kinematografiou a veľkou životnou érou Tarantina.(17.8.2019)

Budu tento film brát jako kdybych nevěděl, kdo jej natočil, tedy bez předsudků. A rád bych proto věděl, kde se ztratil příběh, zápletka, pointa... Chápu, lidi budou říkat, že to takhle bylo zamýšlené, že se to zaměřuje na jiné věci, ale přece člověk nemůže sedět minimálně dvě hodiny filmu a čekat, zatímco sleduje útržky do sebe nijak nezapadající. A když už člověk čeká, že to do sebe zapadne, tak jen minimálně. Uznávám, závěr je klasický Tarantino a výborný, do toho skvělá hudba a i světlé momenty v průběhu filmu, to je jediný důvod, proč to není úplný propadák. 65%(22.8.2019)