Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

S Nespoutaným Djangem už to bylo na hraně, Osmi hroznými mě ale milovník dobrých i špatných filmů masírující pořádné tvůrčí ego solidně namíchnul. Nově zase vyplýtval spoustu papíru, ale tentokrát si u mě mnohé napravil. Ironický retro flák zbytečně nežvaní, zbytečně neexhibuje. Je krásně prosluněný, rozverně atmosférický, láká na kostýmy, staré bouráky, velké brýle, vymazlené retro interiéry a exteriéry, blikající neonové nápisy. Quentin Tarantino se slzou v oku a méně efektně, než jsme zvyklí, rekonstruuje starý Hollywood. Bavil se na place evidentně stejně jako následně v kině divák. A v první hodince a něco rozhodně neokouzluje příběhem. Ale dílčími prvky, nápady, skvělou kamerou a hudbou, drobnými camey, které jsou rozkošné (přemoudřelá parťačka ze seriálu) a výborně zahrané (koketní hipísačka svádějící Brada Pitta, jinak dcera herečky Andie MacDowell Margaret Qualley). Předehra je to celkově (až příliš) roztažená, na druhou stranu nesmírně nostalgická. Tarantino sype nespočet drobných odkazů, na kterých si cinefilové pochutnají, a evidentně si plní další ze svých snů (Lea instaluje do řady zřejmě jím milovaných projektů let minulých). A vyloženě originální nebo nějak výrazný příběh chybí. DiCaprio je prostě uvadající herec, dnes hlavně záporných postav, který se nedočkal přerodu ve velkou hvězdu, Pitt pak jeho dublér, kterého studia moc nemusí, protože často na place způsobí rozruch. A skrze jeho mrtvou manželku putují nejrůznější teorie. Oba dva jsou skvostní, oba zbožňovaní. A jejich letité přátelství jim sakra věříme. Oba si svůj návrat k filmu dosyta užívají: Leo si dal po vizuálních orgiích Iñárrita a svého oscarovému koncertu čtyři roky pauzu, Brada užíral táhnoucí se rozvod s Angelinou Jolie. Oba jsou zpět v plné polní. Emočně nestabilnímu herci dělá jeho parťák nejen dubléra, ale i chůvu, fachmana, šoféra a důvěrníka. A někde v dálce vyčkává temná připomínka osudu Sharon Tate skrze kroky následovníků kultu Charlieho Mansona (skvělá scéna Pittovy návštěvy ranče a dokonalé finále). Milovník stříbrného plátna Tarantino prostě dokazuje, že Hollywood je místem, kde se plní sny. Jeho rozrušování hranic mezi skutečným a možným bude sakra vzrušující pro nejrůznější filmové teoretiky. Jeho pocta tehdejší době je výtečná, takže mu leccos (co během těch 160 minut skřípalo) rád odpustím.(4.9.2019)

Tenhle film má největší styl!(3.9.2019)

Mistr a spol. už jsou v takový pozici, že můžou srát na lobotomizovaný mainstreamový publikum. Nemá to jednotící dramatický oblouk ? Jděte do prdele. Událost roku.(4.9.2019)

Film pre pamätníkov, film pre filmových fajnšmekrov, pre divákov, ktorí hlcú staré filmy, starú éru, ktorú reprezentovali filmové esá. Výborný ťah spojiť DiCapria s Pittom do roly parťákov na vzor Redford & Newman. Ich repliky bavia, nosič vody Cliff baví o čosi viac. Tarantino mu vtipne dopraje sen bitky s Bruceom, ktorý preslávil bojové umenia, ktoré v dvoch filmoch náramne využil práve režisér filmu. A tá srandička s LSD...výstavba epizódy, ktorá tomu celému predchádza, je parádička. Tieto detaily, podobnosti, opakovania, prepojenia sú loptičky, s ktorými skvele žongluje najznámejší filmový maniak. Filmová forma na jednotku a vo vizuálnom háve, ktorý sa nedá opozerať. Do toho geniálne namixovaný soundtrack známych i menej známych songov z čarovného obdobia konca sixties. Finálny akt však ukáže, že na režisérskej stoličke sedí stále človek, ktorý miluje preliať umelú krv na plátne. To by nebolo samo o sebe hrozné, no finále však nemá oporu v predošlom deji, nevedie k nemu žiadna navádzačka, je to akoby povedal básnik či politik - vytrhnuté z kontextu. Do toho je strčená zbytočná vykecávačka Ricka, ktorý si posťažuje na starú kraksňu hipisákov ako mu hučí pred barákom. A čuduj sa svete, hipisáci spravia fail. Dá sa konštatovať len lacne prevedená filmová pomsta. Úplný záver kde sa Rick stretne so Sharon je na druhej strane krásna bodka a splnenie sna hasnúcej filmovej hviezdy, že sa dostane do povedomia vychádzajúceho režisérskeho esa. Rickov príbeh tak nekončí smutne, režisér mu dáva nádej. A nám, filmovým fajnšmekrom, dáva nádej, že skutočný film nezomrie.(6.9.2019)

Film docela zabavny, ale mam dojem, ze mi hodne veci (prevazne z filmu 50. a 60. let) uniklo.(22.11.2019)

100%(15.8.2019)

Film podle skutečné události... ... Podobně jako Hanebný Pancharti.(15.8.2019)

mistr pointy !!!! kdo si dneska dovoli na platno dat reklamu na cigarety a nebo hlasku Mrtvy indian, dobry indian...a hlavne : zabil nebo nezabil cliff svoji wife?(15.8.2019)

Finally. Tarantino završuje svoju lásku k filmom najlepším možným spôsobom. Ale pekne postupne. Ak čakáte nabúchanú akciu so zaujímavým príbehom, dajte ruky preč. Tu je to o detailoch. Dej je odsunutý na vedľajšiu koľaj. Zábery kamery, monológy, hudobné variácie, herecké výkony, stovky odkazov na filmy(ach tie odkazy, sú skrátka fantastické)...o tomto je tento film. Napriek chýbajúcemu hlbšiemu deju, sú charaktery jednotlivých postáv absolútne fantastické a nejde ich nemilovať. Najväčším prímom filmu je bezpochyby jeho všednosť. Sledujeme situáciu a životné príbehy, ktoré sa už nejednému z nás prihodili, alebo môžu prihodiť. Samotné finále je absolútnym stropom doterajšej Tarantinovej tvorby. Na záver mi teda neostáva povedať nič iné, než len ďakujeme Tarantino. Uzatvára sa jedna filmová etapa. Hollywood už nikdy nebude taký ako bol.(15.8.2019)

Quentine, ty kluku ušatá, proč mi to děláš? Jsi sice borec, natočil jsi spoustu kultů ale tady jsi zapomněl že je potřeba točit pro diváky. Máš v malíku minulost, vizuál je luxusní a herci jedou na 120 procent ale k čemu to když nemáš ve svém filmu příběh? Ach jooooo....A já se tak těšil. Kde jsou ty chytlavé dialogy, ty hrátky s větami a polemizování nad blbostmi? Proč 3/4 filmu koukáme na něco, co vlastně odtrhuje zbytek filmu a nuceně upozorňuje, že se blížíme do finiše? Proč je konec takový, jaký je a tím pádem je linka Sharron Tate úplně, ale ÚPLNĚ zbytečná? Proč jediná scéna z filmu, která je naprosto geniální (ranč), opět vyplyne do ztracena? Sice jsi Quentine prohlásil že dobrý film nepotřebuje příběh ale zde se ukazuje že bohužel potřebuje. A i přestože film je to pouze dobrý, pouhopouhá výprava bez příběhu nestačí k tomu abych filmu, jako jiný zde, střelil 4 nebo 5 hvězd a tím ho poslal do ranku Kmotra, Zelené míle atd.(15.8.2019)

Videne v kine Cinemax Bory Mall(16.8.2019)

Přestože je Tarantino globálně velmi oblíbeným režisérem, jeho filmy prostě nejsou pro každého. Troufám si říct, že tento zasahuje ještě o mnoho menší obecenstvo, než je tomu zvykem, podobně například jako Autozabiják. Důvod jeho nepřístupnosti ale nespočívá v obvyklém problému, který diváky od jeho filmů odrazuje, tedy násilí v nich použité, proto také asi nikdy svojí mámě nepustím Djanga, či Hanebný pancharty. Důvodem, proč tento film není pro každého je jeho vleklé tempo, s opravdu minimálním posunem děje. I scénář vzhledem k délce filmu působí dost řídce a i když mě opravdu téměř po celou dobu skvěle bavil, při druhém zhlédnutí to může být trochu problém. Násilí je naopak v tomto případě minimálně do poslední chvíle na Quentinovy poměry vcelku pomálu, když na něj ale nakonec dojde, fanoušci řezničiny si rozhodně přijdou na své. Zároveň si myslím, že jde o nejvíce komediálně založený film, jaký dosud natočil. Očekávání už jen vzhledem k obsazení musela být obrovská. V hlavních rolích Pitt a DiCapriem, doplnění plejádou více než desítky skvělých herců i v těch nejmenších rolích. Z pozice nejočekávanějšího filmu roku se sice může jednat o malinké zklamání, ale to jen proto, že jsem chtěl už po opravdu dlouhé době vidět nový desítkový film. Jak už bylo ale mnohokrát zmiňováno Tarantino si ten film prostě natočil pro sebe a jeho finální podobě může absolutní desítkové hodnocení dát snad opravdu jen on sám, či nějaký podobně velký maniak do americké televizní formy. Odkazů, které tam na toto téma proběhnou je totiž strašná spousta a většina lidí prostě nebude mít páru o čem je řeč. Přesto je to ale naprosto originální a strašně, strašně cool a velice poctivá filmařská práce, bez zbytečných digitálních výmyslů. Co se týče hereckých výkonů o fous lepší DiCaprio, Brad je zde však za ultimátního motherfuckera, kterému se nevyrovná ani největší akční star té doby. Jediná část která mě trochu znudila je pouze pár minut dlouhá, až dokumentárně vypadající část, po které následuje samotné finále, ve kterém Tarantino opět naprosto vyjebal s historickou akurátností, ale koho to sere? „Anybody accidentally kills anybody in a fight, they go to jail. It's called manslaughter.“ 9/10(16.8.2019)

Čím by tento film bol bez Charlesa Mansona ? Udalosť, ktorá pohla svetom je hlavným nositeľom napätia a očakávania v deji, pričom ale ostala nenaplnená. Nie alternatívou, ale akousi infantilnosťou. A tá sa spolu s predvídavosťou nesie takmer celým filmom. Napriek množstvu známych tvári v menších rolách ide o herecký koncert hlavnej trojice, ktorá z toho mála, čo mala v scenári, vyťažila maximum. Vlastne mi v pamäti utkveli hlavne dve veci - jazda v aute ( čo bolo asi 20 percent deja ) a Margot v bielej sukni kráčajúca do kina. Tarantino je výborný filmár, ale postihlo ho to, čomu sa vyhne málokto. Strata sviežosti. Ale hudba bola super.(17.8.2019)

Není to pro všechny, ale kdo zná QT, tak má jasno a to nemluvím o konci filmu, to je prostě filmařina tohle !! Btw... Bréda Pitů v TOPu, na 11/10 🤣(17.8.2019)

Quentin je skvělý vypravěč, ale film je vcelku nudný a nic moc se neděje, ale konec dává vědět, kdo tento film natočil. V tom se Tarantino nezapře a samozřejmě (jako v případě Hanebných panchartů) se ŽÁDNÉ podle skutečné události NEKONÁ, čímž se nás snažili krmit (česká) média nebo snad mátl samotný QT? Ústřední dvojice Leo a Brad v jednom filmu vedle sebe skvělý nápad, jen je otázka, zda by to dříve šlo - sympatický čtyřicátník a zdatný padesátník jsou rozumově jinde, než když byli mladší a film si z toho i střílí. Margotka je sexy, Dále Kurt, Al a Luke Perry skvělé "štěky". Místo pro pobavení také nechybí, např. kdo jiný je schopný natočit čekání psa na žrádlo jako Quentin, aby se smál celý kinosál?! Osm hrozných se mi líbil více, ale nakonec trošku přidám a 4 hvězdy dám, reálně by to bylo na 3 a půl.(18.8.2019)

Parádní pocta Hollywoodu konce 60ých let s vydařeným (typicky Tarantinovským) koncem. Zároveň by se to dalo nazvat nejdelším Tarantinovým fórem s nejlepším čekáním na pointu.(18.8.2019)

Jeden z nejuspokojivějších konců, jaký jsem kdy viděl plus Brad Pitt v jedné z nejlepších rolí jeho kariéry. Zatím nevím, co víc napsat. Vím jen to, že se nemůžu dočkat na další projekci!(18.8.2019)

• palmrus

Asi jsem jenom blbej, filmově nevzdělanej a zaostalej, ale první hodinu a půl jsem se v kině nudil a druhou jsem již byl znaven. Pointa nicméně zajímavá a herecké výkony Lea a Brada taky dobré. ALE "zvrácení historie" již Tarantino v jednom filmu udělal (Hanební Pancharti - zabití Hitlera), takže zde žádný originál a Leo a Brad hráli dobře i v jiných nenudných filmech, takže s tím jsem tak trochu počítal, že z jejich strany bude vše na jedničku.(18.8.2019)

Jsem rád, že jsem o filmu předem vůbec nic nevěděl.(19.8.2019)

Co když není potřeba, být úspěšný a slavný? Co když je někdy důležitější být? Tarantino a jeho pravda o Bruce Leem.(19.8.2019)

• ursinko

Po tom ako som dnes prišiel z kina, musím napísať, že sa stalo sa niečo, o čom som si myslel, že to nie možné. Nudil som sa na filme Quentina Tarantina v hlavných úlohách s Bradom Pittom a Leonardom DiCapriom!!! Po Bastradoch, Djangovi ako aj 8 hrozných, filmoch, ktoré som si v kine užíval od prvej scény, usmieval som sa, krochkal blahom a nechcel som aby skončili, prišlo niečo, čo som vôbec nepochopil. Nevadí mi, že chýba príbeh, u Quentinových filmov sa stačí pozerať a počúvať a človek mu to žerie. Tentoraz (...v Hollywoode..) to ale vôbec nefungovalo. Čakám na rozbeh filmu hodinku, dve a ...koniec. Asi to tak pán režisér chcel, ale pred pár mesiacmi, kedy som si v kalendári poznačil, že 15.8.2019 je premiéra nového Tarantina, by ma ani vo sne nenapadlo, že sa tu dnes budem rozhodovať medzi dvoma, alebo troma hviezdami. Uvidíme či po možnom (keď opadne táto zvláštna pachuť) opätovnom zhliadnutí pridám na hodnotení. Tentokrát v Hollywode za 2*.(19.8.2019)