Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Lineární Tarantino v poctě jedné éře, která většině Čechů nic neříká. To ovšem neznamená, že to není zabava. Duo Dalton Booth, i když spolu Pitt a Caprio na plátně nestráví moc času, neskutečně válí. Veskrze jde o Hollywoodskou pohádku, ve které Tarantino skrze násilí tvoří lepší svět. Dvouhodinová expozice je možná hodně, ale režisér na diváka sype zábavné scénky a prokládá je stylovou, atmosféru dokreslující, hudbou. Film pro pohodovou náladu s fantastickým finále. Zasraní hipíci.(15.8.2019)

Ten film určitě není pro každého. Ale pokud má někdo rád tvorbu Q. Tarantina, upřímně nechápu, že se zrovna tenhle film někomu takovému nezdá. Za mě naprostá trefa do černého! Finále je samozřejmě luxusní, ale postavy jsou tak dobře napsané, že i absence nějakého intenzivnějšího příběhu nevadí a divák si může naplno užít retro 60. let v Hollywoodu, kterým provází skvělý DiCaprio a Pitt. Oba charaktery mají své momenty - Rick Dalton při natáčení jako Caleb a Cliff Booth na Spahn Movie Ranch, což je možná nejlepší pasáž celého filmu. Za mě jasných 5* a jeden z nejlepších filmů Q. Tarantina.(24.8.2019)

Sharon se jistě ve filmovém nebi doteď směje.(24.8.2019)

Hollywood podle Tarantina. Vztah mezi ústřední dvojicí funguje dokonale a Tarantino dobře zvládá i psychologii obou postav. DiCaprio jako herec, který zrovna nedostává oslnivé nabídky, a proto se utěšuje alkoholem, a stále lehce nad věcí Pitt, který jako kaskadér žádným ústupem z hvězdné slávy netrpí. Sharon Tate je pak milým protipólem DiCapria, začínájící herečka, za kterou nabídky přichází, a ona je udivena sama sebou, že zvládá víc, než sama od sebe čekala. Strašně milá postava. Film jako celek před tu příšernou stopáž nijak zvlášť nenudí, protože drobné epizody tvoří pozitivní celek. Tarantino vzdává poctu klasickým hrdinům, kteří se to umějí vyřídit rychle a po našem, a z toho důvod je nějak vysazen cizorodým prvkům představovaným asijskými bojovými uměními. Samozřejmě ještě víc je nabroušen proti hippies. Většině recenzí uniká jeden detail. Charles Manson, k němuž film průběžně odkazuje, nebyl hippies. Byla to šéf sekty, která chtěla rozpoutat násilí. Tarantino však neřeší nuance fungování sekty, on je nabízí svoji verzi světa, jak si jej pamatuje a jak jej miloval.(25.8.2019)

Konečne som sa na tento dlho očakávaný skvost dostala do kina a ešte teraz, na druhý deň večer som z toho zvláštnym spôsobom stále trochu mimo a snažim sa nájsť tie správne slová. Pri ostatných Tarantinových filmoch som si zvykla na úplne epicky vyrozprávané a zahrané príbehy, ktoré mali aj hlavu, aj pätu a pôsobili komplexne. Tu som mala 2 hodiny trochu zmiešané pocity. Nie, že by sa mi to nepáčilo, alebo ma to nudilo, no bolo to trochu iné. Dejové línie Cliffa a Ricka, Sharon Tate a šialených hippisákov boli akoby odtrhnuté od seba a nedávalo mi to dokopy nejaký väčší zmysel. Stále som čakala, ako sa tieto línie prepoja. A Quentin zase nesklamal. Záverečná scéna bola úplne nečakaná šialenosť a myslím, že práve toto je najlepšia scéna, ktorú Tarantino vo svojej kariére natočil. Už sa teším, kedy budem mať možnosť pozrieť si to znova. Pripomenulo mi to film Od súmraku do úsvitu, keď si Salma Hayek v bare odtancovala svoje a potom sa to všetko zvrhlo. Čiže dojmy po filme boli skvelé, ale doplatila som na to, že som nemala naštudované niektoré fakty. Vtedy v Hollywoode je skutočná oslava 60. rokov a je to naozaj dokonalé a skvelo vystihnuté. Po zistení faktov a súvislostí mi to už všetko do seba krásne zapadlo a dalo zmysel. Leonardo a Brad pohromade v jednom filme je splnený sen a aj keď som si myslela, že primárnu úlohu bude mať Leo, Bradova postava Cliffa to celé ťahala. Nemôžem inak, ako 5*(25.8.2019)

Udělat film o ničem tak, aby se divák skoro tři hodiny díval na barvité obrázky, nenašel žádný děj a přitom byl spokojený, to je také umění. Tarantino si chtěl splnit sen a asi je spokojený. Film určitě neosloví komerčního diváka. To, co ví divák předem, to tak je: Atmosféra dávných hollywoodských let a vymazlená do všech možných drobných detailů. A k tomu si dovolil navíc trochu své vlastní fantazie ...(26.8.2019)

Kdo má rád Tarantina, ten ví, do čeho jde. Mrzí mě jen to, že ve skutečnosti tam tenkrát žádný Rick a Cliff nebyl.(27.8.2019)

Brad Pitt po boku Leonarda DiCapria v premiérovej spolupráci na filmovom plátne. A môžeme tomu ďakovať kultovému režisérovi, u ktorého je v každom filme cítiť lásku k filmom a osobitý prístup. Tarantino má už vo zvyku v každom svojom snímku šokovať strhujúcim finále - a divák s tým už nejak počíta. Preto mu scény predchádzajúce finišu prídu ako večnost a nudné. Téma westernov 60tych rokov v Hollywoode je jasne vedlajší príbeh - ktorý je zahrievacou jazdou a zároveň priestorom k uplatneniu hereckého talentu dvoch hereckých celebrít. Rick Dalton (Leonardo) - hviezda záporných rolí zažívá krízu. V každej roli dostává na frak a stráca svoju hrdosť. Hrozí postupné upadnutie do zatratenia. Preto sa rozhodne odísť filmovať do Talianska. Spoločne po boku Brada Pitta - jeho kaskadéra, ktorú mu robí spoločnost a zároveň je mu oporou. Dlhší film je okorenený hláškami, vtipnými scénkami a udržuje diváka v napätí a pripravuje na záverečnú scénu. Nie je to delené na niekoľko samostatných príbehov, ktoré by nakoniec dali celok a vo väčšej miere medzi sebou súviseli. Brad pri hľadaní starého kamaráta objavuje ranč a Mansovovu rodinu. I bez traileru a dodatočných info to musí byť divákovi jasné, že sú to oni. No a ďalej prezrádzať nebudem. :)(28.8.2019)

• lemonova

Neviem, ako mám tento film hodnotiť, pretože neviem, čo ním chcel Tarantino povedať. Dá sa vnímať aj bez ohľadu na dobový kontext a v tomto prípade ho vnímate ako zábavnú premyslenú duchaplnú skladačku plnú filmových odkazov. Navyše okorenenú úplne parádnym komediálnym výkonom Leonarda DiCapria, aký som doteraz nevidela. Avšak keď poznáte historický kontext, odrazu vás zamrazí. A narazíte na problém: je film neobvyklým vysporiadaním sa s tým, čo sa stalo, formou divokej katarzie? Alebo jednoducho Tarantinovi nič nie je sväté? Musím uznať, že som sa ohromne bavila, ale čím viac detailov o filme zisťujem, tým viac vlastne neviem, čo si mám myslieť.(30.8.2019)

Už dlouho jsem v kině nezažil tak silnej pocit zadostiučinění. Krásnej, něžnej film.(1.9.2019)

Pokud vydržíte čekat 157 minut, tak vás odměna nemine, i když za to čekání poněkud krátká...(10.9.2019)

Kdo by očekával přestřelky gangsterů, výbuchy, potoky krve... vše co tradiční Tarantinova tvorba běžně nabízí bude zklamán, stejně jako ten, kdo jeho tvorbu nezná. Kdo zná a ví co očekávat bude nadmíru spokojený jako já.(11.9.2019)

Tarantino si natočil tenhle film v první řadě pro sebe a v druhé pro hodně náročného diváka. Osobitá pocta televizní tvorbě 60. let a herectví obecně, do které Pitt s DiCapriem dávají maximum. Tarantino vystihl ducha doby po svém a příběh o Sharon Tate a Charlie Mansonovi pojal celkem alternativně. Jak jinak. Fajn snímek s dost úzkou cílovkou.(22.9.2019)

Opravdu zdaleka ten nejosobnější Quentin Tarantino, zároveň však i velká radost, pro nejednoho filmového fanouška, což se vlastně vůbec nevylučuje. Příběh je vyprávěn už klasicky, zase jsou do něj "vložené scény", tentokrát vzpomínkové, velmi zásadní, velmi vtipné (manželka, Bruce Lee), filmové a pro vysvětlení a urychlení děje, je opět použit vypravěč. Tedy, z tohoto pohledu, co se "vážnějších" filmů Quentina Tarantina týče, vše při starém. Jedna zásadní věc je ale jinak, Tenkrát v Hollywoodu zdaleka tolik nestojí na dialozích postav, v některých scénách dokonce vůbec. Zcela zásadní je pro něj atmosféra šedesátých let a ta je až neskutečně do detailu promyšlená. Nejde jen o žití hlavních hrdinů, tedy například večírky, oblékání a samozřejmě všudypřítomný film. Jde o celé ulice, zářivé neóny, úchvatná auta a tak by se dalo pokračovat, například k postavám. Vždyť po ulicích se nejčastěji prohání Cliff Booth, zase často bez dialogů, ani u hlavních postav totiž nejsou potřeba. Dokonalým příkladem toho je Sharon Tate, mnoho dialogů nemá, vztah k ní je budován pohledem, kamerou, atmosférou a charismatem Margot Robbie. Jde to výborně, vždyť na první pohled "jednoduchá" scéna v kině, je jednou z nejlepších. Rozvádět scény nemá smysl, slabá tu není, ale ještě dvě zmínit musím, Spahnův ranč a závěr. Ranč je zase dokonale zrekonstruován, stejně tak cosi jako život na něm, hippies život, co dodat. Scéna prakticky začíná už výbornou konverzačkou v autě, tady ještě vlastně odlehčená, za to na ranči je cítiti horko, hutná, blíže k domu skutečně až psycho atmosféra, výborné. Celkově ovšem film dodává radost a pohodu, tento pocit jsem chtěl mít i nadále a tak jsem se závěru vlastně trochu obával. Jak bude očekávané pojato? No, vlastně snad nejlépe jak mohlo, v duchu filmu a let šedesátých odlehčeně, s klasicky dokonalou hudbou a hlavně po tarantinovsku! Dokonalá, (škoda že) alternativní historie, která musí potěšit a patřičně rozesmát. Má smysl ještě u filmu Quentina Tarantina rozvádět... ale jo. Takže výborná hudba, stejně tak kamera a především herecké výkony! Jediné co mi vrtá hlavou je, proč měla Sharon v kině tak špinavé nohy? 95%(17.10.2019)

Post-westernovský, moderní Pulp Fiction, který je stopáží přepálený a rozhodně ne tak dokonalý, jak si sám Tarantino myslí, ale jeho finále je absolutně perfekní a dává dojem, že celý ten investovaný čas do tohoto filmu stál za to (ale začátek šel lépe prostříhat i sestříhat).(10.8.2019)

Já jsem si to strašně užil. Technicky překrásně natočený, každej záběr má v sobě spoustu lásky, herci jsou fenomenální a finále je čirá genialita.(15.8.2019)

Naprosto bezkonkurencne nejhorsi film Quentina Tarantina. Naprosto nevyuzity potencial mit v jednom filmu Pitta a DiCapria. Dve hodiny se vubec NIC nedeje. Neexistuji zadne vytribene dialogy se skvelou pointou, pripadne stupnujici se tenzi, ktera vyvrcholi nejakym masakrem. V prvni hodine jsem v kine normalne usinal. Az do druhe hodiny jsem uvazoval o dvou hvezdach, maximalne trech. Nejlepsi v teto pasazi byla zrejme scena z rance, ktere nechybelo napeti, ale opet se tam NIC extra nestalo. Posledni ctyricetiminutovka byl uz ale klasicky Tarantino a ja se rehtal jak malej Jarda. Konec byl celkem predvidatelny a nijak zvlast me neprekvapil. Ale stacilo to, aby se to v mych ocich dostalo na 4 hvezdicky. Je to ale hodne tesne od trech.(15.8.2019)

Nejde tarantinovku srovnávat s ostatními filmy a je to vidět...nikdo to zkrátka moc nedělá. Každý porovnává jeho filmy mezi sebou. Tarantinovky vlastně tvoří tu více, tu méně vtipné dialogy a na závěr zvrat obvykle v podobě řežby a kvalita tarantinovek je tedy odvislá od vtipnosti dialogů a od kvality závěrečné řežby. Takže shrnuto a podtrženo za mě dělený čtvrtý místo s Jacky Brown. Na Pulp Fiction, Hanebný Pancharty a Djanga to zkrátka nemá. 80% Edit: nechal jsem si to projít hlavou a je to lepší než Jacky Brown ale ne o moc.(15.8.2019)

mistr pointy !!!! kdo si dneska dovoli na platno dat reklamu na cigarety a nebo hlasku Mrtvy indian, dobry indian...a hlavne : zabil nebo nezabil cliff svoji wife?(15.8.2019)

• Marty7CZ

Hrůza hruzouci!! Tvl, to byla taková nuda při tak hrozný stopáži!! Jediný, co musím vypíchnout jsou DiCaprio a Pitt a špičkový retro. Jinak už to nikdy nechci vidět (nikdo z celý party z kina, a pár filmu od QT máme jako pecky((Pancharti a Django)). Takže se zamyslete nad těma vasema 5* odama, jestli ste nebyli na jiným bijaku..... Utahanost za 30%(15.8.2019)

Budu se opakovat, ale Quentin to prostě zase natřel všem na plný čáře a definitivně dokazuje, že je to jeden z největších filmových velikánů vůbec. Hodně dlouho jsem neodcházel z filmu tak nadšenej a okouzlenej. Takhle stylovej film tu nebyl sakra dlouho, ta atmosféra je úžasná, dejchá z každýho záběru a každýho detailu, a't je to sledování nějakýho dobovýho seriálu, filmu, plakátu nebo jen projíždění ulice, ta působivost je neskutečná a samozřejmě to vše podpořeno dokonalým soundtrackem. DiCaprio s Pittem si to užívají jak jen je to vůbec možný a tvoří strašně zábavnou dvojici, každá ta postava je sice úplně jiná, al společně jakoby tvořili nerozdělitelnou bytost, o týhle dvojce se bude mluvit ještě hooodně dlouhou dobu. Oba dva předvedli naprosto dokonalý výkony. Samozřejmě Margot Robie ani ostatní hvězdy nebyly o nic horší, strašně mě nadchnul třeba Damien Lewis jako Steve McQueen, ale těch postaviček, odkazů na různé tvůrce a filmy je tam snad tisíc. Tohle je těžce cinefilní záležitost natočená s láskou a jedinečným Tarantinovským humorem. Krása a nádhera, který nejde vůbec nic vytknout. Sledujeme příběhy tří osob, které se proplétají a točí kolem sebe stejně jako realita s Tarantinovou fikcí a které vyústí do nečekaného finále, jak je to u Tarantina zvykem, ale tentokrát se Quentin vytáhnul. Tohle finále je fakt velký a pokud někdo jde na tenhle film s neznalostí o Mansonově rodině a jejích činech ... jeho smůla, nemůže to pochopit a užít si to naplno. Já chtěl tleskat a řvát bravo! Kurva Bravo!, protože Tarantino uctil památku na onu děsivou událost po svým, nečekaně a nádherně. Smekám před Quentinem, naprostá dokonalost(15.8.2019)