Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

S Nespoutaným Djangem už to bylo na hraně, Osmi hroznými mě ale milovník dobrých i špatných filmů masírující pořádné tvůrčí ego solidně namíchnul. Nově zase vyplýtval spoustu papíru, ale tentokrát si u mě mnohé napravil. Ironický retro flák zbytečně nežvaní, zbytečně neexhibuje. Je krásně prosluněný, rozverně atmosférický, láká na kostýmy, staré bouráky, velké brýle, vymazlené retro interiéry a exteriéry, blikající neonové nápisy. Quentin Tarantino se slzou v oku a méně efektně, než jsme zvyklí, rekonstruuje starý Hollywood. Bavil se na place evidentně stejně jako následně v kině divák. A v první hodince a něco rozhodně neokouzluje příběhem. Ale dílčími prvky, nápady, skvělou kamerou a hudbou, drobnými camey, které jsou rozkošné (přemoudřelá parťačka ze seriálu) a výborně zahrané (koketní hipísačka svádějící Brada Pitta, jinak dcera herečky Andie MacDowell Margaret Qualley). Předehra je to celkově (až příliš) roztažená, na druhou stranu nesmírně nostalgická. Tarantino sype nespočet drobných odkazů, na kterých si cinefilové pochutnají, a evidentně si plní další ze svých snů (Lea instaluje do řady zřejmě jím milovaných projektů let minulých). A vyloženě originální nebo nějak výrazný příběh chybí. DiCaprio je prostě uvadající herec, dnes hlavně záporných postav, který se nedočkal přerodu ve velkou hvězdu, Pitt pak jeho dublér, kterého studia moc nemusí, protože často na place způsobí rozruch. A skrze jeho mrtvou manželku putují nejrůznější teorie. Oba dva jsou skvostní, oba zbožňovaní. A jejich letité přátelství jim sakra věříme. Oba si svůj návrat k filmu dosyta užívají: Leo si dal po vizuálních orgiích Iñárrita a svého oscarovému koncertu čtyři roky pauzu, Brada užíral táhnoucí se rozvod s Angelinou Jolie. Oba jsou zpět v plné polní. Emočně nestabilnímu herci dělá jeho parťák nejen dubléra, ale i chůvu, fachmana, šoféra a důvěrníka. A někde v dálce vyčkává temná připomínka osudu Sharon Tate skrze kroky následovníků kultu Charlieho Mansona (skvělá scéna Pittovy návštěvy ranče a dokonalé finále). Milovník stříbrného plátna Tarantino prostě dokazuje, že Hollywood je místem, kde se plní sny. Jeho rozrušování hranic mezi skutečným a možným bude sakra vzrušující pro nejrůznější filmové teoretiky. Jeho pocta tehdejší době je výtečná, takže mu leccos (co během těch 160 minut skřípalo) rád odpustím.(4.9.2019)

Jsem docela rozmrzelej, ale stejně tak i spokojenej. To je panečku dilema! Obrovský očekávání dostalo samozřejmě na prdel, jak jinak. Nu, pojďme si tu shrnout. Rejža si je evidentně setsakramentsky jistej (páni, teď jsem omylem napsal "jinej" a ono to dost sedí) v tom, co dělá a jsem přesvědčen, že si za tím i dost pevně stojí. Herci dávají svoje přirozený maximum a dost se tím baví. Kamera je krásná, hudba tradičně sedne jak prdel na hrnec a milovníci filmových šedesátek si rochní v bahně, že si na ně v současnosti někdo ještě tak maximalisticky vzpomněl. Ale Quentine... můžeš si tvrdit doaleluja, že nechceš vyprávět příběh, ale doprdele práce film bez příběhu prostě nebude fungovat, chápeš to? Rozhodně ne ten a ne takový, od kterého se příběh očekává a který ho, chca nechca, stejně má, akorát je místo vyhřebelcovanýho plnokrevníka ve stáji smradlavej cap. Z nostalgie, kvůli starý dobrý filmařině, kvůli stoprocentnímu hereckýmu koncertu a protože seš prostě TARANTINO (!!!), dávám čtyři hvězdy, i když bych nejraději nasraně nastřelil 50%. Ale všichni jsou mi svědkem, že ještě jednou takovej úlet a renomé dokonalýho filmaře půjde k šípku, vole. PS: Viděl jsem samozřejmě v kině a docela rád bych si v něm vychnutnal onen originální čtyřhodinový "director's cut". Tak snad se odváží ho pustit do světa.(20.8.2019)

Tenkrát v Hollywoodu a Tarantino zase jede ty svoje bomby.Né vážně ,snímek je perfektně natočený .Myslím si že,ve filmu nic nechybí .Režisér si film natočil pro sebe a to v letech 50. a 60 let v Hollywoodu ,jinak to má zmáknuté dokonale.Někteří diváci budou zklamaní a jiní budou žasnout u filmu co jak režisér film natočil.Sem rád že,režisérovi nikdo nemluví do režie a může si filmy točit po svém né jak to býva u jiných režisérů.Dicaprio postavu zahrál skvěle,Brad Pitt taktéž něco pro holky Brad si sundá košili.Margot Robbie ve filmu se na ni pěkně dívá a ostatní herci taky dobré.Dicaprio a Pitt by něco spolu někdy mohly natočit.Tolik dobrých herců nacpat do jednoho filmu umí snad jen Tarantino.Já sem se u filmu nenudil těch 162 minut mě uteklo strašně rychle .Za mě 90%(20.8.2019)

S chutí můžu zařadit Once Upon a Time in Hollywood do žebříčku Tarantinovo filmů na druhý místo. Pulp Fiction je Pulp Fiction.. Ale tohle byla pohodová paráda. Film vlastně bez děje. Přesto si člověk užívá a vychutnává každou scénu. Brad Pitt jako Cliff Booth asi největší filmovej simpaťák ever a kdykoliv byl na plátně, neuvěřitelně sem se bavil.. scéna s Brucem Lee - nejlepší :D a závěr? Tady už to byl zase starej dobrej Quentin a jeho správný WtF zakončení. Skvělej písničkovej soundtrack a skvělej Brad, hodně silný 4*.(20.8.2019)

Já to nechápu - vlastně úplně o hovně, a přitom jsem se ani chvíli nenudila. Pecka.(20.8.2019)

Závěrečná idea z podobného ranku jako Pancharti a Django, tentokrát všechno víc na pohodu a méně násilí. Jednoduchá příběhová kostra je obalena velmi uvěřitelným a příjemným světem gradující (opět) silnou satisfakcí.(21.8.2019)

Tarantino opäť nesklamal, a priniesol svoj deviaty film vo velkom štýle. Film o filme. Pre mna ozaj prekvapivý dej keďže som o Mansonovcoch počul a vedel len málo. Ale natočené to bolo tak originálne, proste Tarantinovka. Skvele obsadenie Dicpario,Brad Pitt a pekná Margot Robbie zaručili kvalitu. Vrcholom bol skvelý záver. Ale diváci určite čakali väčší masaker. A bonusom pri premietaní bola určite stará paní, ktorá sedela neďaleko nás. Tu je vidieť akú cielovku ma Tarantino, nie všetci sú posadnutí Marvelom. Alebo nezmyselnými hodnoteniami ako zdejší hororový expert. 5*(21.8.2019)

Pro mě typický Tarantino, který dokáže zaujmout jednotlivými scénkami, střihem nebo prací s kamerou, ale nedokáže (nebo spíš ani nechce a snaží se být za každou cenu hlavně zajímavý) poskládat film jako funkční celek. Jsou fu fajn retro úseky s pěkným vizuálem podtržené dobovou muzikou a auty, ale tohle dokáží jiní natočit i lépe. Finální scéna s plamenometem, která je jakýmsi odkazem na absurdní béčka osmdesátých let pak vše jen podtrhuje. Dojem z filmu už den po shlédnutí je tak u mě takový nijaký a skvělý Pitt, který ze svojí role vymáčknul maximum bude asi nejjasnější vzpomínkou, která mi zůstane. (Kino Benešov - 21. 8. 2019)(22.8.2019)

Quentin Tarantino sice může mít rád filmy a konec 60. let, ale nevím, komu to vlastně cpe. Koho to vlastně může zajímat, když nezná souvislosti? Přitom naznačí, ale nevysvětlí, že jde o gang hipíků Manson family, což jsem si zjistil až ex post. Místo toho, aby po svém zfilmoval život Sharon Tate se vším, co k tomu patří, po svém natočí něco s nostalgickou láskou vůči dvěma fiktivním postavám, které jsou zajímavé jenom tím, jak hrají. Nerozumím tomu hypu. Jediné, co mě fascinovalo, tak scéna Margot Robbie v kině, jak sleduje "sebe samu" coby Sharon Tate, a poslední několik minut, kdy se po tarantinovsku fiktivní postavy poperou s představiteli Manson family, kteří si zřejmě spletou dům, a tak Tarantino očividně vědomě přepisuje historii, protože si přeje, aby se to všechno pochopitelně nestalo. Potíž je tak trochu v tom, že se u toho všeho směju a nevím, jestli je to dobře a jestli to byl účel. Ale je mi to vlastně tak trochu jedno. Tarantinův nejlepší nebo solidní nebo tarantinovský film to prostě není.(23.8.2019)

Tohle nejde jinak. Každej jeho film je jiný i když každý pozná jeho rukopis. Překvapil mě a jde o skvělé dílo.(23.8.2019)

Ten film určitě není pro každého. Ale pokud má někdo rád tvorbu Q. Tarantina, upřímně nechápu, že se zrovna tenhle film někomu takovému nezdá. Za mě naprostá trefa do černého! Finále je samozřejmě luxusní, ale postavy jsou tak dobře napsané, že i absence nějakého intenzivnějšího příběhu nevadí a divák si může naplno užít retro 60. let v Hollywoodu, kterým provází skvělý DiCaprio a Pitt. Oba charaktery mají své momenty - Rick Dalton při natáčení jako Caleb a Cliff Booth na Spahn Movie Ranch, což je možná nejlepší pasáž celého filmu. Za mě jasných 5* a jeden z nejlepších filmů Q. Tarantina.(24.8.2019)

Sharon se jistě ve filmovém nebi doteď směje.(24.8.2019)

Hollywood podle Tarantina. Vztah mezi ústřední dvojicí funguje dokonale a Tarantino dobře zvládá i psychologii obou postav. DiCaprio jako herec, který zrovna nedostává oslnivé nabídky, a proto se utěšuje alkoholem, a stále lehce nad věcí Pitt, který jako kaskadér žádným ústupem z hvězdné slávy netrpí. Sharon Tate je pak milým protipólem DiCapria, začínájící herečka, za kterou nabídky přichází, a ona je udivena sama sebou, že zvládá víc, než sama od sebe čekala. Strašně milá postava. Film jako celek před tu příšernou stopáž nijak zvlášť nenudí, protože drobné epizody tvoří pozitivní celek. Tarantino vzdává poctu klasickým hrdinům, kteří se to umějí vyřídit rychle a po našem, a z toho důvod je nějak vysazen cizorodým prvkům představovaným asijskými bojovými uměními. Samozřejmě ještě víc je nabroušen proti hippies. Většině recenzí uniká jeden detail. Charles Manson, k němuž film průběžně odkazuje, nebyl hippies. Byla to šéf sekty, která chtěla rozpoutat násilí. Tarantino však neřeší nuance fungování sekty, on je nabízí svoji verzi světa, jak si jej pamatuje a jak jej miloval.(25.8.2019)

Konečne som sa na tento dlho očakávaný skvost dostala do kina a ešte teraz, na druhý deň večer som z toho zvláštnym spôsobom stále trochu mimo a snažim sa nájsť tie správne slová. Pri ostatných Tarantinových filmoch som si zvykla na úplne epicky vyrozprávané a zahrané príbehy, ktoré mali aj hlavu, aj pätu a pôsobili komplexne. Tu som mala 2 hodiny trochu zmiešané pocity. Nie, že by sa mi to nepáčilo, alebo ma to nudilo, no bolo to trochu iné. Dejové línie Cliffa a Ricka, Sharon Tate a šialených hippisákov boli akoby odtrhnuté od seba a nedávalo mi to dokopy nejaký väčší zmysel. Stále som čakala, ako sa tieto línie prepoja. A Quentin zase nesklamal. Záverečná scéna bola úplne nečakaná šialenosť a myslím, že práve toto je najlepšia scéna, ktorú Tarantino vo svojej kariére natočil. Už sa teším, kedy budem mať možnosť pozrieť si to znova. Pripomenulo mi to film Od súmraku do úsvitu, keď si Salma Hayek v bare odtancovala svoje a potom sa to všetko zvrhlo. Čiže dojmy po filme boli skvelé, ale doplatila som na to, že som nemala naštudované niektoré fakty. Vtedy v Hollywoode je skutočná oslava 60. rokov a je to naozaj dokonalé a skvelo vystihnuté. Po zistení faktov a súvislostí mi to už všetko do seba krásne zapadlo a dalo zmysel. Leonardo a Brad pohromade v jednom filme je splnený sen a aj keď som si myslela, že primárnu úlohu bude mať Leo, Bradova postava Cliffa to celé ťahala. Nemôžem inak, ako 5*(25.8.2019)

Udělat film o ničem tak, aby se divák skoro tři hodiny díval na barvité obrázky, nenašel žádný děj a přitom byl spokojený, to je také umění. Tarantino si chtěl splnit sen a asi je spokojený. Film určitě neosloví komerčního diváka. To, co ví divák předem, to tak je: Atmosféra dávných hollywoodských let a vymazlená do všech možných drobných detailů. A k tomu si dovolil navíc trochu své vlastní fantazie ...(26.8.2019)

Kdo má rád Tarantina, ten ví, do čeho jde. Mrzí mě jen to, že ve skutečnosti tam tenkrát žádný Rick a Cliff nebyl.(27.8.2019)

Brad Pitt po boku Leonarda DiCapria v premiérovej spolupráci na filmovom plátne. A môžeme tomu ďakovať kultovému režisérovi, u ktorého je v každom filme cítiť lásku k filmom a osobitý prístup. Tarantino má už vo zvyku v každom svojom snímku šokovať strhujúcim finále - a divák s tým už nejak počíta. Preto mu scény predchádzajúce finišu prídu ako večnost a nudné. Téma westernov 60tych rokov v Hollywoode je jasne vedlajší príbeh - ktorý je zahrievacou jazdou a zároveň priestorom k uplatneniu hereckého talentu dvoch hereckých celebrít. Rick Dalton (Leonardo) - hviezda záporných rolí zažívá krízu. V každej roli dostává na frak a stráca svoju hrdosť. Hrozí postupné upadnutie do zatratenia. Preto sa rozhodne odísť filmovať do Talianska. Spoločne po boku Brada Pitta - jeho kaskadéra, ktorú mu robí spoločnost a zároveň je mu oporou. Dlhší film je okorenený hláškami, vtipnými scénkami a udržuje diváka v napätí a pripravuje na záverečnú scénu. Nie je to delené na niekoľko samostatných príbehov, ktoré by nakoniec dali celok a vo väčšej miere medzi sebou súviseli. Brad pri hľadaní starého kamaráta objavuje ranč a Mansovovu rodinu. I bez traileru a dodatočných info to musí byť divákovi jasné, že sú to oni. No a ďalej prezrádzať nebudem. :)(28.8.2019)

• lemonova

Neviem, ako mám tento film hodnotiť, pretože neviem, čo ním chcel Tarantino povedať. Dá sa vnímať aj bez ohľadu na dobový kontext a v tomto prípade ho vnímate ako zábavnú premyslenú duchaplnú skladačku plnú filmových odkazov. Navyše okorenenú úplne parádnym komediálnym výkonom Leonarda DiCapria, aký som doteraz nevidela. Avšak keď poznáte historický kontext, odrazu vás zamrazí. A narazíte na problém: je film neobvyklým vysporiadaním sa s tým, čo sa stalo, formou divokej katarzie? Alebo jednoducho Tarantinovi nič nie je sväté? Musím uznať, že som sa ohromne bavila, ale čím viac detailov o filme zisťujem, tým viac vlastne neviem, čo si mám myslieť.(30.8.2019)

Už dlouho jsem v kině nezažil tak silnej pocit zadostiučinění. Krásnej, něžnej film.(1.9.2019)

Pokud vydržíte čekat 157 minut, tak vás odměna nemine, i když za to čekání poněkud krátká...(10.9.2019)

Kdo by očekával přestřelky gangsterů, výbuchy, potoky krve... vše co tradiční Tarantinova tvorba běžně nabízí bude zklamán, stejně jako ten, kdo jeho tvorbu nezná. Kdo zná a ví co očekávat bude nadmíru spokojený jako já.(11.9.2019)