Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

Komedie / Drama

USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Quentin Tarantino

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern, Mike Moh, Luke Perry, Damian Lewis, Al Pacino, Nicholas Hammond, Samantha Robinson, Rafał Zawierucha, Lorenza Izzo, Costa Ronin, Kurt Russell, Zoë Bell, Damon Herriman, Lena Dunham, Madisen Beaty, Mikey Madison, James Landry Hébert, Maya Hawke, Victoria Pedretti, Sydney Sweeney, Harley Quinn Smith, Kansas Bowling, Parker Love Bowling, Danielle Harris, Scoot McNairy, Clifton Collins Jr., Marco Rodríguez, Ramón Franco, Courtney Hoffman, Dreama Walker, Rachel Redleaf, Rebecca Rittenhouse, Rumer Willis, Spencer Garrett, Clu Gulager, Martin Kove, Rebecca Gayheart, Michael Madsen, Perla Haney-Jardine, James Remar, Monica Staggs, Craig Stark, Keith Jefferson, Omar Doom, Kate Berlant, Brenda Vaccaro, Lew Temple, David Steen, Gabriela Flores, Vincent Laresca, Maurice Compte, Eddie Perez, Chad Ridgely, Corey Burton, Michaela Sprague, Kayla Radomski, Natalie Cohen, María Birta Bjarnadóttir, Robert Broski, Townsend Coleman, Christina Sergoyan, Adrian Dev, Elisabeth Ferrara, Caitlin Herst, Dave Silva, Quentin Tarantino, Nicholas Walker, Norman Fell (a.z.), Robert Freitag (a.z.), Nancy Kwan (a.z.), Hannes Messemer (a.z.), Nichole Galicia, Gordon Mitchell (a.z.), Weston Razooli, Brianna Joy Chomer, Brian Patrick Butler

Fred Raskin

Scénografie:

Barbara Ling, Nancy Haigh (set dekoratér)

Kostýmy:

Arianne Phillips

Komentáře uživatelů k filmu (1 547)

Quentin umí, ostatní jen čumí. Pěkně vystižená atmosféra doby, kterou jsem nezažil a místa, které jsem nikdy nenavštívil. Ale takhle by se mi to líbilo.(17.3.2020)

Príbeh: Keď má neúspešný herec úspešného kaskadéra, ktorý je mu aj najlepším priateľom. Herecké obsadenie: Leo a Brad sú jednoducho stávka na istotu. To ako to ale Brad zahral mi normálne odpálilo dekel. Prevedenie: Hollywood v zlatých 70s bol jednoducho mestom filmu a Hippies. Pocity: Pocity som mal zmiešané, od začiatku som v tom filme cítil veľmi dobrú filmarinu aj herecké výkony aj kameru aj príbeh odsýpal veľmi dobre ale nijak som tam nevidel Quentina a potom sme prišli k posledným 15 minútam. A tam som ho objavil a vo všetkej paráde. Pridaná hodnota: Plameňomet ma jednoducho zabil !!! Už veľmi dlhu dobu som nemal taký záchvat smiechu. 95%(21.10.2020)

Nejlepší time travel od Návratů do budoucnosti. Tak hmatatelný film jsem hodně dlouho neviděl. Hollywood na konci šedesátek je tady jako živý, dobový soundtrack zase podařený (byť ne tak zapamatovatelný na první dobrou) a Quentin i z tuctové scény dokáže vykouzlit atmosféru jako málokdo. Asi film roku.(18.8.2019)

Nepochyboval jsem o tom, že Tarantino se s neslavnými událostmi z noci na 9. srpna 1969, ke kterým došlo na 10050 Cielo Drive v L.A., popasuje alternativně a po svém, ale takový úlet, jaký nám naservíroval v závěrečné pasáži, jsem neočekával ani v nejmenším. DiCaprio i Pitt si svoje role očividně užívali, stejně jako zbytek ansámblu. Výborně se podařilo obsadit zejména herce, představující reálné žijící postavy - např. Damiana Lewise jako Steva McQueena. Rovněž Sharon Tate, Roman Polanski, Bruce Lee či Charles Manson (který bohužel dostane nečekaně málo prostoru) jako by z oka vypadli svým skutečným protějškům. Přesto mi vychází Tenkrát v Hollywoodu ve srovnání s novými Tarantinovkami (Pancharty, Djangem a Osmi hroznými) jako režisérův slabší film, a to hlavně proto, že postrádá v podstatě jakýkoli ucelený příběh. I tak se dá zdánlivě vražedných 162 minut užít ve zdraví a pohodě, a to hlavně díky zmíněným hereckým výkonům a nabušenému soundtracku (co taky čekat od sklonku 60. let?!).(18.8.2019)

Jízda Cadillacem na konec šedesátek, jak se sluší a patří. DiCaprio pro mě byl vždycky pan herec, oproti Pittovi, kterého jsem vnímal spíš jako tvář Hollywoodu. Ale čím dál víc se to ve mně mění. A to potvrzuje i tenhle snímek. Scénu z ranče jsem si v podstatě hned zamiloval. To napětí, co přijde. Jestli bude krveprolití, muž v domě po smrti nebo jen výměna kola. Ještě bych rád vypíchnul nohy Margot, ale těch si jistě každý všiml. Nedá si někdo konzervu s příchutí krys?(19.8.2019)

Nejnovější film Quentina Tarantina určitě nepotěší všechny, a je to obrovská škoda. Tarantino si natočil film pro sebe, a vzdává v něm hold starý televizním seriálům a filmům, a v neposlední řadě samotné době 50. a 60 let v Hollywoodu. Tarantino si vždycky dělal věci po svém, a dělá to i ve svém nejnovějším filmu. A tohle bude pro spoustu diváků ten největší kámen úrazu. Trailery a premisa lákají na trochu jiný film, než ve výsledku dostaneme. Moc tomu nepomáhá fakt, že film nemá hlavní příběh, a všechno co se děje, jsou takové drobné epizody ze života v Hollywoodu. Mě to hodně sedlo a bavilo mě, ale rozumím všem komu to sedět nebude. Je potřeba jít filmu naproti, dokonce to film i vyžaduje, abychom si ho jako diváci mohli co nejvíce užít. A když to uděláme, tak dostaneme luxusní odměnu v podobě skvělých dialogů, výborných momentů a božích herců i v těch nejmenších rolích. Ale jak říkám, chce to jít filmu trochu naproti, jinak se může stát, že to celé bude jen póza. Hodně moc se mi líbila Tarantinova režie. Je velmi sebevědomá a přesná. Tarantino moc dobře ví, co chce vyprávět a jakým způsobem to bude dělat. Nikam nespěchá a chce, abychom nasáli atmosféru 60. let, kdy byli ulice plné hipisáků, každý borec měl v puse cigaretu od Red Apple a ženy byly smrtelně krásné. A tohle všechno Tarantino prodává s naprostou noblesou a lehkostí, že jsem jen koukal, a přál si tu dobu zažít. K tomu přidá pár scén z natáčení westernů, jako poctu svému oblíbenému televiznímu seriálu. Ale nebyl by to Tarantino, aby ve svém filmu neměl luxusní obsazení, a zde se sešla velká plejáda hvězd, kteří jsou zde kvůli Tarantinovi, a ne kvůli penězům. Leonardo DiCaprio si svou roli užívá a je v ní parádní. Brad Pitt dostal jednu z nejlepších rolí ve své kariéře, a zahrál jí skvěle, a s DiCapriem tvoří luxusní tandem, který bych chtěl ještě někdy vidět na plátně. Margot Robbie nemá tolik prostoru, ale v každé své scéně je parádní. Potěšila mě Margaret Qualley, Julia Butters nebo Al Pacino s Kurtem Russellem. I přes svou délku, mě film ani chvilku nenudil, jelikož má v každém záběru řadu odkazu, parádní hudbu nebo krásný momenty. Líbilo se mi, jak Tarantino mění dynamiku některých scén. Někdy jsou komediální, někdy akčnější(celé finále plné černého humoru) nebo dokonce i jedna velmi dramatická scéna s nádechem hororu.Tohle všechno Tarantino s přehledem zvládá a královsky baví sebe, a spoustu z nás. Tenkrát v Hollywoodu je parádní film, který mě hodně sedl a líbil se mi, a těším se až ho uvidím znovu.(19.8.2019)

• Kuny27

Hodně čekání.(23.8.2019)

Sice mám z 60. let raději filmy Československé nové vlny, ale líbilo. Téma upadající umělecké proslulosti Ricka Daltona (Leo) a pro většinu zajímavější příběh inspirovaný skutečnými událostmi „Manson Family“, kde vynikl skvělý Brad Pitt alias dublér Cliff Booth. Ten opěvovaný závěr se mi nicméně líbil rozhodně o dost méně, osobně bych tuto událost pojal vážně a méně explicitně. Neobdivuji tak režiséra, filmařsky mě však přesvědčil. Skvělá je hudba a dlouhé jízdy dobovými auty městem, čistě vizuálně a esteticky je to fajn s Margot Robbie jako třešničkou na dortu. 80 %(23.8.2019)

Tarantino natočil film pre fanúšikov filmu. V tomto jeho vyznaní sa z lásky k Hollywoodu 60. rokov sa minimálne počas úvodných dvoch hodín dokopy nič nedeje. Ale aj toto "nič sa nedeje" ma bavilo a užíval som si atmosféru, milión odkazov, geniálne drobné dialógy a hereckú exibíciu Leonarda DiCapria a Brada Pitta. Margot Robbie celým filmom iba plynie a do diania výraznejšie nezasahuje. Dá sa povedať, že skôr len dotvára atmosféru. Finále je masakrálne, ale iné, ako by človek od Tarrantina čakal. Žiadne prekvapivé rozuzľovanie niekoľkých spojených dejových línií a osudov. Skôr výbušné a bizarné vyvrcholenie, ktoré sa do Hollywoodu tej doby naozaj hodí. Film som si užil, ale ak si nedokážete vychutnať atmosféru a tých milión filmových drobností, je možné, že sa budete nudiť. Množstvo odkazov mi určite ušlo, takže asi budem musieť doštudovať a dať si v dohľadnej dobe repete. 100% Cinemax Bory - press(4.9.2019)

9/10(7.9.2019)

Nějak mě ten svět filmu konce 60. let nepohltil a těch pár povedených dialogů nezastřelo fakt, že se ve filmu nic moc neděje a jen tak plyne ve sledu vzájemně vlastně nedůležitých scén. Celé je to takové čekání na finále, které je dostatečně uspokojivé, podobně jako herecké výkony hlavních představitelů. Další přidaná hodnota ovšem filmu zcela chybí.(10.9.2019)

• Krabak

Tenhle film mi totálně nesedl. Samé žvanění, "příběh", u kterého jsem bohužel 3x usl a to rovnou v KINĚ!! Asi jsem v tom případě nepochopil, co chtěl Tarantino tímto filmem říct. Přijde mi, že ty hvězdy se na CSFD dávají jen za DiCapria, Pitta, Tarantina a Robbie. A zrovna poslední jmenovaná je v tomto filmu totálně zbytečná. Dlouhé záběry na vyhulenou Margot ocení asi jen její sklaní příznivci nebo panici. Tak přebytečnou postavu v takto "kvalitním" filmu jsem už dlouho nezažil. Případně pokud sem lidi seknou 4/5 hvězd za závěrečných 10 minut, tak se jděte bodnout! Ano, těch posledních 10 minut je pro diváka opravdu šílených a to v dobrém slova smyslu! Ono taky po 2 a půl hodinách zívání je člověk vděčný za jakýkoliv náznak akce či komedie. Takže ano, pokud chcete 2,5 hodiny čekat na kulervoucí finále, je to film pro vás. --->15%(23.9.2019)

Začátek sice nic moc, ale pak se to rozjelo. Výtvarně velmi autentické. Opravdu jsem měla dojem staré Ameriky. A konec po Tarantinovsku taky nezklamal. Super snímek!(10.10.2019)

To, co na zacatku vypadalo jako takova zabavna kudrlinka celeho filmu, to znamena zobrazeni Bruce Lee, se stava pomalu hlavnim predmetem kritiky - kdyz teda pominu intelektualni vykriky o revizionizmu a sovinismu Tarantina, ktere se opakuji po uvedeni kazdeho jeho noveho bijaku. Tak jen poznamka na Margo cele kauzy, ktera momentalne vrcholi tim, ze se mozna film nebude distribuovat v Cine anebo az sestrihany: cely ten vyraz Bruce Lee mi prijde uplne kongenialni, prave i s tou machou, kterou predvadel ve filmu, napr. na zacatku jeho ikonickyho Enter the Dragon, kde skoli a pohlavkuje mladeho zaka a ukazuje mu, jak nema sledovat prst mirici k nebi, protoze jinak mu unikne cela ta nebeska krasa... Prijde mi, ze tady jeho rodina a pratele podlehaji stejnemu klamu, az moc se soustredi na ten prst. Bruce Lee ve sve dobe musel na vetsinove publikum a sve kolegy pusobit prece presne takto, jako arogantni vetrelec, ktery misto, aby se spokojil s poddruznymi epizodnimi rolemi fanatickych cinskych mnichu jako vsichni cinsti herci v Hollywoodu te doby, chce si uzurpovat kazdou scenu a cely film pro sebe.(18.10.2019)

• cypp

Tušil jsem, že se mi to nebude líbit. Netušil jsem, že to bude až tak špatný. Django patří mezi moje nej filmy a nepochopím, že za touhle blbostí stojí stejná osoba. Film je absolutně bez děje, mohl trvat klidně pouhých 15 minut a stejně by se obsáhlo všechno podstatný. Bohužel z Tarantina se stává jakýsi kult. Ať natočí cokoliv stejně mu to všichni sežerou.(3.12.2019)

6,5/10(11.12.2019)

• ac3r

Tarantino může natočit jakoukoliv sračku a stejně to bude lítat v červených číslech. Přijde mi, že i kdyby ten film byl o tom jak přijde na záchod a vysere se, tak místní Tarantinohujeři se budou rozplývat jak je to kouzelný. Nehodnotím, nedodíval jsem se, možná někdy jindy až se budu hooooooooooooooooooooooooooooooooooooodně nudit.(2.1.2020)

Citlivé, osobné a dôvtipné vyznanie lásky. Pomalá prechádzka Hollywoodom v sprievode milovníka filmov určená pre všetkých obdivovateľov pohyblivých obrázkov, ktorí nepotrebujú poznať celý príbeh, stačí im vedieť, čo práve robia ich hrdinovia... Práve tí hrdinovia sú najkrajším prvkom vyznania Quentina Tarantina. Ide o najlepšie napísané postavy naprieč celou jeho tvorbou. Rick a Cliff. Dvaja úprimní a priami filmoví kovboji. Cliff je úprimný vo svojich skutkoch, Rickova úprimnosť sa skrýva v jeho slzách. Obaja sú úprimní rozdielnym, no očarujúcim spôsobom. Nevzdávajú sa, hoci ich dni sú už dávno spočítané, pretože Zlatá éra Hollywoodu nenávratne odchádza... Film má však zázračnú moc. Dokáže nájsť tých, ktorí sa stratili, a dokáže vrátiť tých, ktorí už odišli... Krásne!(3.1.2020)

Pro mě asi nejslabší Tarantino. Film není špatný, ale je takový obyčejný. Opěvované herecké výkony mi přišly naprosto normální a opravdu nechápu za co dostal Brad Pitt Oscara. Nějaké epické dialogy, které si člověk pamatuje i 5 let po zhlédnutí, se také nekonají a 14 hodin po filmu si nevybavuju nic extra, co by ve mně zanechalo "wow" pocit. Nebylo to tak, že bych se u filmu vyloženě nudil, ale nebylo na něm nic kvůli čemu bych si řekl, "jo super Tarantinovka." Chápu, že primárně hraje na notu nostalgii přelomu 60.-70. let, ale i zobrazované "prostředí zlaté éry" mě nějak neoslovilo. Margot Robbie byla pro děj tak nepodstatná, že kdyby se její scény kompletně vystřihly, vůbec nic by se pro film jako celek nestalo.(20.1.2020)

Je to výborně natočené prd do větru. Tak trošku jiná Tarantinovka, která dává poctu konci šedesátek v LA. Škoda že o tom běžný člověk ví skoro úplně prd. Tady se v té době asi řešil kolchoz a pětileté plány na sklizeň brambor. Zatímco za velkou vodou byl svět skoro neomezených možností. Tarantino si tohle natočil hlavně z radosti, pro sebe. A s doufáním, že to aspoň trochu vydělá. Snad jo. Herecky to je TOP od všech, hudba je výborná a finále výživně Tarantinovské. Problém je v těch 2h před tím, kdy se v podstatě nic neděje. A je jedno, že to nic Leo s Pittem zahrávají naprosto přesvědčivě a že to všechno hezky vypadá a že to je hezky natočené. Prostě se tam nic neděje. Což hlavně plyne z toho důvodu, že jsem o 3/4 filmu, na které se naráží nikdy neslyšel. Někdo, kdo se orientuje v Hollywoodu ke konci 60. let bude nadšen. Ale já to bohužel nejsem. Škoda, že to končí v momentě, kdy jsem čekal, že přijde to pravé finále. Každopádně Margot k sežrání. Tak 70-75%. Na víc to nebude a znova to vidět minimálně pár let nepotřebuju. PS: flamethrower jednoznačně lze.(14.8.2019)