Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 093)

Vsade same chvalne komentate a vysoke hodnotenia. Koniec koncov momentalnych 83% je dost vysoke cislo. Zasluzi si to tento film? Ja osobne som bol sklamany. Po poslednych vyslovene skvelych filmoch, s pribehom rozvyjajucimi sa postavami, zapletkou a zvratmi. Toto nemalo nic z toho. Proste sa to len vlieklo, tahalo. A po 3 hodinach pride finale ktore kazdy cakal ale asi si predstsvoval nieco ine. A zrazu dovi titulky. Nebyt skvelych hereckych vykonov bol by to odpad. Skoda Quentin, sklamal si ma. A mrzi ma, ze toto je posledny film...(25.8.2019)

S chutí můžu zařadit Once Upon a Time in Hollywood do žebříčku Tarantinovo filmů na druhý místo. Pulp Fiction je Pulp Fiction.. Ale tohle byla pohodová paráda. Film vlastně bez děje. Přesto si člověk užívá a vychutnává každou scénu. Brad Pitt jako Cliff Booth asi největší filmovej simpaťák ever a kdykoliv byl na plátně, neuvěřitelně sem se bavil.. scéna s Brucem Lee - nejlepší :D a závěr? Tady už to byl zase starej dobrej Quentin a jeho správný WtF zakončení. Skvělej písničkovej soundtrack a skvělej Brad, hodně silný 4*.(20.8.2019)

Já to nechápu - vlastně úplně o hovně, a přitom jsem se ani chvíli nenudila. Pecka.(20.8.2019)

Závěrečná idea z podobného ranku jako Pancharti a Django, tentokrát všechno víc na pohodu a méně násilí. Jednoduchá příběhová kostra je obalena velmi uvěřitelným a příjemným světem gradující (opět) silnou satisfakcí.(21.8.2019)

Tarantino opäť nesklamal, a priniesol svoj deviaty film vo velkom štýle. Film o filme. Pre mna ozaj prekvapivý dej keďže som o Mansonovcoch počul a vedel len málo. Ale natočené to bolo tak originálne, proste Tarantinovka. Skvele obsadenie Dicpario,Brad Pitt a pekná Margot Robbie zaručili kvalitu. Vrcholom bol skvelý záver. Ale diváci určite čakali väčší masaker. A bonusom pri premietaní bola určite stará paní, ktorá sedela neďaleko nás. Tu je vidieť akú cielovku ma Tarantino, nie všetci sú posadnutí Marvelom. Alebo nezmyselnými hodnoteniami ako zdejší hororový expert. 5*(21.8.2019)

Dle mého nejočekávanější film roku. Kdo mě zná, tak pravděpodobně ví, že mám Quentina Tarantina rád jako režiséra i jako scénáristu. Dokázal bych ho snad dosadit i na samotný vrchol žebříčku. Proto jsem se na jeho novinku, Tenkrát v Hollywoodu, těšil od doby, kdy vyšly první zmínky. Předem byl chtěl začít u samotného Tarantina. Chápu, že se jeho styl nemusí líbit všem. Najdou se nepochybně tací, kteří film odsoudí jako špatný, overrated a svým způsobem budou mít i pravdu. Tarantino už od dob Gaunerů, což je jeho první film, který vyšel v roce 1992, vede svůj charakteristický styl filmu. Dlouhé dialogy, přehršel vulgarismů, brutalita a nekonečné reference na popkulturu. Musíte si ho nakoukat. Já sám, ačkoliv jsem jeho fanoušek, nevyzvedávám všechny jeho filmy k nebesům, jak jsou bezchybné. Ne všechny se mi líbily. Co film to krok trochu jiným směrem a u Tenkrát v Hollywoodu není výjimkou. I tady narazíte na zmíněné motivy, které jsou u Tarantina klasikou - scénář, který je skvěle napsaný, že i pouhou debatu (která zabere nemálo minut) mezi hercem v letech a mladou osmiletou herečkou o knížkách udělá poutavou, ikonické záběry na nohy a masakr, který zkrátka nemohl chybět. Tarantino si tenhle film natočil pro sebe. Děj se odehrává v roce 1969, v době, kdy byl Tarantino dítě a má na ní vzpomínky, které se pokusil reflektovat ve filmu, což se mu skvěle povedlo. Dalo by se říct, že se jedná o "oslavu filmařiny," jelikož hlavním motivem Tenkrát v Hollywoodu je, nepřekvapivě, film. Děj se točí kolem dvou postav, které zcela uvěřitelně ztvárnili herci Leonardo Di Caprio a Brad Pitt. Člověk je zná jako samostatné herce, ale kdo by čekal, že na společném plátně jim to bude tak dobře fungovat. Oba mají své odlišné charaktery, životy s minulostí, která je po Tarantinovsku neznámá a navzájem se doplňují. Leonardo je v roli herce, který prožívá krizi ve které se zpochybňuje, jeho kaskadér v roli Brada Pitta ho doprovází a podporuje v daleko méně momentech než by se dalo čekat z trailerů. Ale když se oba objeví na scéně, stojí to za to. Ačkoliv se ve filmu objeví na Tarantina nezvykle velké množství postav, tak se děj stále točí kolem dvou výše zmíněných, což není na škodu. Oba se navzájem potřebují. Di Caprio jakožto upadající herec ztrácí víru v sebe samotného, na druhé straně je Di Caprio jakožto jeho kaskadér a v podstatě nejbližší přítel, který mu je vždy na blízku, mu pomáhá kde se dá. Pospolu jim to funguje, ačkoliv jsou oba dva úplně rozdílní. Dalším postavám je, bohužel, věnováno méně času. Jak jsem zmínil, film je převážně o filmování, tudíž by bylo na škodu, kdyby se film odvíjel někam jinam, než od samotného natáčení westernových filmů, ve kterých exceluje Di Caprio. Na druhou stranu je škoda, že nebyl věnován čas tolik postavě Sharon Tate, kterou ztvárnila Margot Robbie. Ta hraje herečku, která po celou dobu filmu působí nevině a roztomile. V podstatě nic víc. Dále postava, která dle mého měla dostat mnohem více prostoru, protože její screen time byl žalostný - Charles Manson. Postava se objeví na okamžik a vy, pokud nevíte kdo to je, nemáte páru, proč tam vlastně byl a co je vlastně zač. Tuhle příběhovou linku, která jak rychle začala, tak skončila, můžete vypustit. Už to začíná být dlouhé tak to zkrátím. Tenkrát v Hollywoodu není film pro každého. Pokud to je váš první film od Tarantina, tak pravděpodobně budete naříkat nad pomalým tempem a výplňovými scénami. Ale to je zkrátka Tarantino. Buď se vám nebude líbit nebo naopak. Film přímo srší atmosférou konce 60. let a prostředí Hollywoodu v jeho největší slávě je skvěle ztvárněné. Taky humoru se dočkáte, kterého Tarantino nešetřil. (což u scény s Bruce Leeem možná lehce přepísknul) Já osobně tuhle tarantinovku hodnotím jako jednu z nejatmosferičtějších, nejlépe audiovisuálně ztvárněných a nejupřímnějších vůbec.(21.8.2019)

Pro mě typický Tarantino, který dokáže zaujmout jednotlivými scénkami, střihem nebo prací s kamerou, ale nedokáže (nebo spíš ani nechce a snaží se být za každou cenu hlavně zajímavý) poskládat film jako funkční celek. Jsou fu fajn retro úseky s pěkným vizuálem podtržené dobovou muzikou a auty, ale tohle dokáží jiní natočit i lépe. Finální scéna s plamenometem, která je jakýmsi odkazem na absurdní béčka osmdesátých let pak vše jen podtrhuje. Dojem z filmu už den po shlédnutí je tak u mě takový nijaký a skvělý Pitt, který ze svojí role vymáčknul maximum bude asi nejjasnější vzpomínkou, která mi zůstane. (Kino Benešov - 21. 8. 2019)(22.8.2019)

Quentin Tarantino sice může mít rád filmy a konec 60. let, ale nevím, komu to vlastně cpe. Koho to vlastně může zajímat, když nezná souvislosti? Přitom naznačí, ale nevysvětlí, že jde o gang hipíků Manson family, což jsem si zjistil až ex post. Místo toho, aby po svém zfilmoval život Sharon Tate se vším, co k tomu patří, po svém natočí něco s nostalgickou láskou vůči dvěma fiktivním postavám, které jsou zajímavé jenom tím, jak hrají. Nerozumím tomu hypu. Jediné, co mě fascinovalo, tak scéna Margot Robbie v kině, jak sleduje "sebe samu" coby Sharon Tate, a poslední několik minut, kdy se po tarantinovsku fiktivní postavy poperou s představiteli Manson family, kteří si zřejmě spletou dům, a tak Tarantino očividně vědomě přepisuje historii, protože si přeje, aby se to všechno pochopitelně nestalo. Potíž je tak trochu v tom, že se u toho všeho směju a nevím, jestli je to dobře a jestli to byl účel. Ale je mi to vlastně tak trochu jedno. Tarantinův nejlepší nebo solidní nebo tarantinovský film to prostě není.(23.8.2019)

Tohle nejde jinak. Každej jeho film je jiný i když každý pozná jeho rukopis. Překvapil mě a jde o skvělé dílo.(23.8.2019)

Ten film určitě není pro každého. Ale pokud má někdo rád tvorbu Q. Tarantina, upřímně nechápu, že se zrovna tenhle film někomu takovému nezdá. Za mě naprostá trefa do černého! Finále je samozřejmě luxusní, ale postavy jsou tak dobře napsané, že i absence nějakého intenzivnějšího příběhu nevadí a divák si může naplno užít retro 60. let v Hollywoodu, kterým provází skvělý DiCaprio a Pitt. Oba charaktery mají své momenty - Rick Dalton při natáčení jako Caleb a Cliff Booth na Spahn Movie Ranch, což je možná nejlepší pasáž celého filmu. Za mě jasných 5* a jeden z nejlepších filmů Q. Tarantina.(24.8.2019)

Hollywood podle Tarantina. Vztah mezi ústřední dvojicí funguje dokonale a Tarantino dobře zvládá i psychologii obou postav. DiCaprio jako herec, který zrovna nedostává oslnivé nabídky, a proto se utěšuje alkoholem, a stále lehce nad věcí Pitt, který jako kaskadér žádným ústupem z hvězdné slávy netrpí. Sharon Tate je pak milým protipólem DiCapria, začínájící herečka, za kterou nabídky přichází, a ona je udivena sama sebou, že zvládá víc, než sama od sebe čekala. Strašně milá postava. Film jako celek před tu příšernou stopáž nijak zvlášť nenudí, protože drobné epizody tvoří pozitivní celek. Tarantino vzdává poctu klasickým hrdinům, kteří se to umějí vyřídit rychle a po našem, a z toho důvod je nějak vysazen cizorodým prvkům představovaným asijskými bojovými uměními. Samozřejmě ještě víc je nabroušen proti hippies. Většině recenzí uniká jeden detail. Charles Manson, k němuž film průběžně odkazuje, nebyl hippies. Byla to šéf sekty, která chtěla rozpoutat násilí. Tarantino však neřeší nuance fungování sekty, on je nabízí svoji verzi světa, jak si jej pamatuje a jak jej miloval.(25.8.2019)

Konečne som sa na tento dlho očakávaný skvost dostala do kina a ešte teraz, na druhý deň večer som z toho zvláštnym spôsobom stále trochu mimo a snažim sa nájsť tie správne slová. Pri ostatných Tarantinových filmoch som si zvykla na úplne epicky vyrozprávané a zahrané príbehy, ktoré mali aj hlavu, aj pätu a pôsobili komplexne. Tu som mala 2 hodiny trochu zmiešané pocity. Nie, že by sa mi to nepáčilo, alebo ma to nudilo, no bolo to trochu iné. Dejové línie Cliffa a Ricka, Sharon Tate a šialených hippisákov boli akoby odtrhnuté od seba a nedávalo mi to dokopy nejaký väčší zmysel. Stále som čakala, ako sa tieto línie prepoja. A Quentin zase nesklamal. Záverečná scéna bola úplne nečakaná šialenosť a myslím, že práve toto je najlepšia scéna, ktorú Tarantino vo svojej kariére natočil. Už sa teším, kedy budem mať možnosť pozrieť si to znova. Pripomenulo mi to film Od súmraku do úsvitu, keď si Salma Hayek v bare odtancovala svoje a potom sa to všetko zvrhlo. Čiže dojmy po filme boli skvelé, ale doplatila som na to, že som nemala naštudované niektoré fakty. Vtedy v Hollywoode je skutočná oslava 60. rokov a je to naozaj dokonalé a skvelo vystihnuté. Po zistení faktov a súvislostí mi to už všetko do seba krásne zapadlo a dalo zmysel. Leonardo a Brad pohromade v jednom filme je splnený sen a aj keď som si myslela, že primárnu úlohu bude mať Leo, Bradova postava Cliffa to celé ťahala. Nemôžem inak, ako 5*(25.8.2019)

Zraje to jak víno. Z kina jsem odcházel velice spokojen na silné 4*. Po pár dnech po projekci o tom ale stále přemýšlím a dokonce jsem uvažoval o druhé návštěvě kina, což se mi dlouho nestalo. Ta atmosféra, soundtrack, herci. Holt jsem Tarantino fanboy a zase jsem mu to sežral i s navijákem. 5* a nemůžu se dočkat další projekce.(25.8.2019)

Udělat film o ničem tak, aby se divák skoro tři hodiny díval na barvité obrázky, nenašel žádný děj a přitom byl spokojený, to je také umění. Tarantino si chtěl splnit sen a asi je spokojený. Film určitě neosloví komerčního diváka. To, co ví divák předem, to tak je: Atmosféra dávných hollywoodských let a vymazlená do všech možných drobných detailů. A k tomu si dovolil navíc trochu své vlastní fantazie ...(26.8.2019)

Kdo má rád Tarantina, ten ví, do čeho jde. Mrzí mě jen to, že ve skutečnosti tam tenkrát žádný Rick a Cliff nebyl.(27.8.2019)

Brad Pitt po boku Leonarda DiCapria v premiérovej spolupráci na filmovom plátne. A môžeme tomu ďakovať kultovému režisérovi, u ktorého je v každom filme cítiť lásku k filmom a osobitý prístup. Tarantino má už vo zvyku v každom svojom snímku šokovať strhujúcim finále - a divák s tým už nejak počíta. Preto mu scény predchádzajúce finišu prídu ako večnost a nudné. Téma westernov 60tych rokov v Hollywoode je jasne vedlajší príbeh - ktorý je zahrievacou jazdou a zároveň priestorom k uplatneniu hereckého talentu dvoch hereckých celebrít. Rick Dalton (Leonardo) - hviezda záporných rolí zažívá krízu. V každej roli dostává na frak a stráca svoju hrdosť. Hrozí postupné upadnutie do zatratenia. Preto sa rozhodne odísť filmovať do Talianska. Spoločne po boku Brada Pitta - jeho kaskadéra, ktorú mu robí spoločnost a zároveň je mu oporou. Dlhší film je okorenený hláškami, vtipnými scénkami a udržuje diváka v napätí a pripravuje na záverečnú scénu. Nie je to delené na niekoľko samostatných príbehov, ktoré by nakoniec dali celok a vo väčšej miere medzi sebou súviseli. Brad pri hľadaní starého kamaráta objavuje ranč a Mansovovu rodinu. I bez traileru a dodatočných info to musí byť divákovi jasné, že sú to oni. No a ďalej prezrádzať nebudem. :)(28.8.2019)

• lemonova

Neviem, ako mám tento film hodnotiť, pretože neviem, čo ním chcel Tarantino povedať. Dá sa vnímať aj bez ohľadu na dobový kontext a v tomto prípade ho vnímate ako zábavnú premyslenú duchaplnú skladačku plnú filmových odkazov. Navyše okorenenú úplne parádnym komediálnym výkonom Leonarda DiCapria, aký som doteraz nevidela. Avšak keď poznáte historický kontext, odrazu vás zamrazí. A narazíte na problém: je film neobvyklým vysporiadaním sa s tým, čo sa stalo, formou divokej katarzie? Alebo jednoducho Tarantinovi nič nie je sväté? Musím uznať, že som sa ohromne bavila, ale čím viac detailov o filme zisťujem, tým viac vlastne neviem, čo si mám myslieť.(30.8.2019)

Už dlouho jsem v kině nezažil tak silnej pocit zadostiučinění. Krásnej, něžnej film.(1.9.2019)

Pokud vydržíte čekat 157 minut, tak vás odměna nemine, i když za to čekání poněkud krátká...(10.9.2019)

Kdo by očekával přestřelky gangsterů, výbuchy, potoky krve... vše co tradiční Tarantinova tvorba běžně nabízí bude zklamán, stejně jako ten, kdo jeho tvorbu nezná. Kdo zná a ví co očekávat bude nadmíru spokojený jako já.(11.9.2019)

Tarantino si natočil tenhle film v první řadě pro sebe a v druhé pro hodně náročného diváka. Osobitá pocta televizní tvorbě 60. let a herectví obecně, do které Pitt s DiCapriem dávají maximum. Tarantino vystihl ducha doby po svém a příběh o Sharon Tate a Charlie Mansonovi pojal celkem alternativně. Jak jinak. Fajn snímek s dost úzkou cílovkou.(22.9.2019)

1 15 20 21 22 23 24 25 26 28 42 55