Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

S Nespoutaným Djangem už to bylo na hraně, Osmi hroznými mě ale milovník dobrých i špatných filmů masírující pořádné tvůrčí ego solidně namíchnul. Nově zase vyplýtval spoustu papíru, ale tentokrát si u mě mnohé napravil. Ironický retro flák zbytečně nežvaní, zbytečně neexhibuje. Je krásně prosluněný, rozverně atmosférický, láká na kostýmy, staré bouráky, velké brýle, vymazlené retro interiéry a exteriéry, blikající neonové nápisy. Quentin Tarantino se slzou v oku a méně efektně, než jsme zvyklí, rekonstruuje starý Hollywood. Bavil se na place evidentně stejně jako následně v kině divák. A v první hodince a něco rozhodně neokouzluje příběhem. Ale dílčími prvky, nápady, skvělou kamerou a hudbou, drobnými camey, které jsou rozkošné (přemoudřelá parťačka ze seriálu) a výborně zahrané (koketní hipísačka svádějící Brada Pitta, jinak dcera herečky Andie MacDowell Margaret Qualley). Předehra je to celkově (až příliš) roztažená, na druhou stranu nesmírně nostalgická. Tarantino sype nespočet drobných odkazů, na kterých si cinefilové pochutnají, a evidentně si plní další ze svých snů (Lea instaluje do řady zřejmě jím milovaných projektů let minulých). A vyloženě originální nebo nějak výrazný příběh chybí. DiCaprio je prostě uvadající herec, dnes hlavně záporných postav, který se nedočkal přerodu ve velkou hvězdu, Pitt pak jeho dublér, kterého studia moc nemusí, protože často na place způsobí rozruch. A skrze jeho mrtvou manželku putují nejrůznější teorie. Oba dva jsou skvostní, oba zbožňovaní. A jejich letité přátelství jim sakra věříme. Oba si svůj návrat k filmu dosyta užívají: Leo si dal po vizuálních orgiích Iñárrita a svého oscarovému koncertu čtyři roky pauzu, Brada užíral táhnoucí se rozvod s Angelinou Jolie. Oba jsou zpět v plné polní. Emočně nestabilnímu herci dělá jeho parťák nejen dubléra, ale i chůvu, fachmana, šoféra a důvěrníka. A někde v dálce vyčkává temná připomínka osudu Sharon Tate skrze kroky následovníků kultu Charlieho Mansona (skvělá scéna Pittovy návštěvy ranče a dokonalé finále). Milovník stříbrného plátna Tarantino prostě dokazuje, že Hollywood je místem, kde se plní sny. Jeho rozrušování hranic mezi skutečným a možným bude sakra vzrušující pro nejrůznější filmové teoretiky. Jeho pocta tehdejší době je výtečná, takže mu leccos (co během těch 160 minut skřípalo) rád odpustím.(4.9.2019)

Dlouhé, je to zatraceně dlouhé... V prvních dvou třetinách mi sem tam dělalo udržení pozornosti opravdu velké potíže. Částečně si za to můžu sama, protože o Hollywoodské produkci 50. a 60. let vím kulový, ale předpokládám, že podobně na tom je podstatná část všech diváků, takže si říkám, pro koho to Tarantino vlastně natočil? No ano, pro sebe. Poslední třetina a hlavně finále bylo super, ale tu dvouhodinovou nudu, která mu předcházela, už prostě nepřebije. DiCaprio, Robbie i Pitt jsou skvělí, i když na posledního jmenovaného je pohled už poměrně smutný. Aspoň dokud nesundá triko...:) A soundtrack je také super. Tři hvězdy a nikdy víc.(22.8.2019)

Čakáš film roka, dostaneš film roka. I fuc... love this feeeling ! Spoiler! Kde bolo tam bolo, jedného večera v Hollywoode, keď Leo a Brad krásnu Sharon zachránili... Best moment : " Are u Real?" :))) 90%(23.8.2019)

• klukluka

Dvě hodiny rozpačitýho tlachání coby expozice nikoliv závěrečné desetiminutovky, ale další expozice tentokrát za pomoci voice overu. Tarantinův božský komplex na sebe bere čím dál obludnější podobu, ten chlap ztratil schopnost sebereflexe a aktuálních 83% na ČSFD je důkazem, že mu projde úplně všechno. Á propós- fór s pozměněnou historií už jsme od něj taky viděli, takže i tohle mě nechalo chladným.(24.8.2019)

Pro mne několik vrstev, několik odhadů, několik významů, skvělý Pitt, pár hádanek a pár scén, které jsou špičkové. Asi to je dobré vidět znovu. Po delší době něco, na co jsem se těšila a předčilo to moje očekávání.(24.8.2019)

Genialne konverzacky, roztomile charaktery, grandiozne finale tarantinovskeho typu a vyborni herci. Kino zazitok stal za to, i ked som mal zrejme pred predstavenim pit menej vody. ;) Paradna Bruce-Lee scena a velmi sa mi pacila i hippie-linia na ranci. Samozrejme "peckovy" zaver. Paci sa mi aj Russelovo rozpravacske sprevadzanie. Slabsich pat, kedze tato "tarantinovka" v akcnosti mierne po tych predoslych par zaostava. Avsak stale velmi vydareny - alternativny pribeh, kedze som poznal skutocne udalosti, na zaklade ktorych Quentin tvoril. Bavil som sa a film vrelo odporucam, uz ked pre nic ine..tak pre uzasnu filmarcinu a i divacky pocit pred zaverecnymi titulkami. ;)(24.8.2019)

Každé jedno gesto, každá jedna line rozhovoru a taktiež každý jeden záber kamery je megalomansky premyslený. Ja som to všetko zjedol. Na začiatku filmu som sa začal usmievať, úplne mi vyhovovali pomaly sa vyvíjajúce dialógy, ktoré boli zas tak klasicky Tarantinovsky nepostrihané. Leova scéna z natáčania westernu kedy to je movie in a movie mi priniesla zimomriavky na chrbát. Ale aj tak najväčší shout out patrí jednoznačne kamere. Od začiatku som sa sústredil na kameru, s ktorou bolo pracované unikátne a zároveň odvážne. Niekedy predĺženie záberu, niekedy záber na schody alebo topánky hercov tomu pridali neskutočný śmrnc. No a finish? To si pozrite sami (: Za mňa sa toto postavilo na úroveň Djanga a zaraďujem to do svojej filmovej topky. Uvidíme po druhom raze ale zatiaľ s tým nejdem hýbať.Bez jedinej pochybnosti 100%(24.8.2019)

S odretými ušiskami za tri hviezdy. Ja vlastne ani neviem ako mám tento 160 minútový filmový elaborát o zlatej ére Hollywoodu z konca šesťdesiatych rokov hodnotiť. Veľa kecov a málo poriadnej akcie. Tu a tam zaujímavé pasáže, ale priveľa scén o ničom. A ten vychvaľovaný záver nebol zlý, ale čakal som niečo lepšie. Takže čo s tým? Možno je chyba vo mne, že nemám potrebné znalosti o vtedajších pomeroch na pochopenie kontextu. Možno práve preto mi postava Margot Robbie pripadala ako úplne zbytočná a film ako taký len ako spleť rôznych, niekedy aj menej zaujímavých scén, ktoré na seba prakticky nijak nenadväzujú. Možno preto sa mi nedarilo udržiavať pozornosť po celý čas a miestami sa mi zívalo, až lámalo na mikrospánky. Takže prečo tak vysoké hodnotenie? Aspoň za sympatickú postavu Brada Pitta a o niečo horšiu, ale stále uchádzajúcu postavu Leonarda Dicapria. Až to vyjde na okrúhlych nosičoch, resp. pirátskych "ripoch" tak tomu skúsim dať ešte šancu (v kine sa predsa len nedajú pretočiť scény dozadu, ak mám potrebu si niečo ešte raz zopakovať), trebárs vyjde aj nejaká predĺžená verzia, ktorá vnesie trochu svetla do tohto prípadu (alebo ho môže natiahnuť ešte do väčšej a neznesiteľnejšej nudy). Ale inak to zatiaľ vidím na zbytočné vyhodené peniaze za kino.(24.8.2019)

Brad Pitt opat dokazal svoje kvality. Trochu otravovala pocas filmu ta Tarantinova uchylka s tymi nohami. Mohol by sa krotit s tymto.(25.8.2019)

Hezky se na to kouka, nicim to nepopudi, ale ... Neni tam nic, co by z toho delalo neco vic nez film ke kávě na ukraceni (celkem dlouheho) casu krome zpravy, ze film je zabava a ze je v nem mozne vse, i to co muselo byt jinak.(25.8.2019)

Ne, že by to bylo průměrné, to zdaleka ne. Jen Brad Pitt byl prostě lepší.(25.8.2019)

Co si pamatuju - Je to sakra dlouhé, hodně se opakují záběry na lidi zezadu jedoucí v autě, smějící se Brad (top) a Leo hulí jako fabrika. Většinu času se nic neděje a klobouk dolů, že to tahle dvojce dokázala uhrát. A na konci si s náma všema Quentin vytře...(25.8.2019)

Nejlepší Tarantino od Pulp Fiction. Člověk má po filmu chuť prožít 70. léta v Hollywoodu, dát si s Rickem Daltonem margaritu v županu a přitom kouřít Red Apple cigarety. 10/10(26.8.2019)

Ihned po dokoukání se mi to zdálo příliš natahované, a to dokonce i na Tarantina. Celkový děj s propletením hlavních postav mi přišel až příliš uměle vykonstuovaný, díky čemuž jsem z kina odcházel mírně opařený pocitem, že jsem nedostal úplně to, co jsem chtěl, a že mě ten zvrhlej parchant pěkně napálil. Ráno moudřejší večera a já musím říct, že pocit zklamání je pryč a Tarantino opět jede. Dokonalý DiCaprio a ještě více dokonalejší Pitt jedou takové výkony, že nemusejí být nutně spolu, aby to fungovalo. Každý si jede po většinu filmu svojí vlnu a v podstatě se střetnou až na samotném konci, aby každý z nich svým extrémně bláznivým způsobem dotáhl k realizaci všechny nevybité Tarantinovo choutky. Divák to jeho nadšení pro detail scény cítí už během toho, jak Pitt nandavá svému psovi konzervu a je jasné, že ten chlap tím napínáním a pomalým vývojem potrápil všechny včetně sebe. Tarantino si s divákem umí hrát a nakonec mu dá to, co chce. Výměna kola? Cígo s LSD? Plamenomet? No do prdele :-)(26.8.2019)

Po čtyřech letech se do kin vrátil Tarantino a přišel s peckou, která se alespoň z mého pohledu řadí mezi jeho nejlepší filmy. Quentin zde opět předvádí skvělou filmařinu, spolu s kterou perfektně vzdává hold zlaté éře Hollywoodu, jejíhož nezapomenutelného ducha přenesl na plátno pomocí fantastického vyobrazení tehdejší doby. Opravdu můžu říct, že ať už díky naprosto boží hudbě, kostýmům nebo skvělému vystavení dobových kulis jsem se na ty téměř tři hodiny naplno ocitl v šedesátých letech a plně jsem si to užíval. Ono obecně jde o snímek, který vás dokáže už během prvních minut naplno vtáhnout do děje a nepustí vás až do závěrečných titulků, díky čemuž jsem nestačil ani mrknout a tři hodiny byly kvapem pryč. Dokonce mi to uteklo i přes to, že z příběhového hlediska se toho vlastně až tak moc nestalo a nebýt jednoho delšího časového skoku, tak by se vše stačilo udát během pár dní. Dále chci velmi pochválit Quentina za to, jak si dokázal pohrávat s napětím a jak ho skvěle pomaličku budoval, protože díky tomu výborně zafungovalo finále, jenž bylo dost překvapivé a i když si Tarantino neodpustil svůj šílený a brutální styl akce (neříkám, že mi to vadilo), který trošičku rozbil vážnost a důležitost dané situace, tak mě dokázal tak strhnout, že ještě během titulků jsem byl dočista ohromen. Ještě na závěr v rychlosti chci ještě pochválit všechny herce. Všichni předváděli minimálně obstojné výkony a skvěle tím dotvářeli tu jedinečnou atmosféru. Navíc konkrétně dvojice DiCaprio Pitt hráli tak přesvědčivě a uvěřitelně, že se nebojím jejich výkony označit za jedny z nejlepších v jejich kariérách. Na mé straně je tedy u této tarantinovky ohromná spokojenost a určitě bude hlavním kandidátem na titul nejlepšího filmu roku 2019. 95%(27.8.2019)

Přišla a viděla. Nejdřív se trochu nudila, pak mě ji to chytlo. Ten film má něco do sebe: nápady, posedlost filmem a hlavně celý film nepřestala obdivovat herectví Leonarda DiCapria, Brada Pitta také, ale to se nějak rozumí samo sebou, je to hezoun atd. Ale z DiCapria jde absolutně přirozená posedlost hraním a uvěřitelnost a lehkost .To si užila. K příběhu nepříběhu má jedinou výhradu - dlouhá absence milostných pletek u takových dvou hezounů a najednou přijede L. z Itálie s manželkou. To jí nějak nesedělo. Ale jinak obdiv k tomu natočit " jiný" film a rozvlnit kritiku i diváky.(29.8.2019)

Krásnej pohled na filmy, určitým způsobem historii a hlavně ty reklamy a vše kolem. To byla nádhera. Díky Quentine.(29.8.2019)

Priznávam, že nie som veľmi Tarantinov fanúšik. Vtedy v Hollywoode je iba štvrtý Tarantinov film, ktorý som videl a prvý na ktorý som zašiel do kina a ktorému dávam 5*. Nedalo sa však inak. Film je nádherná poctou kinematografii, natočenou v jej najlepšej tradícií. A to tak, aby divák usadol do kresla a dve a pol hodiny zízal s obdivom na plátno. Nádherná kamera, krásne lokácie, úžasná nálada 60. rokov a duo DiCaprio - B. Pitt, ktorí sú jedni z najsympatickejších filmových buddies, na akých si spomínam. Záverečných 10 minút filmu, asi viac potešilo Tarantinových verných fanúšikov ako mňa, ale uznávam, že je nápadité a dalo filmu pointu. Keby tú pointu film aj nemal, mňa tie vtipné, dobre zahrané a natočené, pestré 60tkové "Historky z Hollywoodu" bavili sami o sebe. 10/10(30.8.2019)

• Kutkey

Za mě nejslabší a nejnudnější Tarantino. Pár pasáží vtipných, dobré drobné odkazy na Charlese Mansona a jeho hipíky, ale kdyby byl film o hodinu kratší, byl by o 100% lepší. První film na kterém jsem byl v kině a málem u něj usnul, střední pasáž je tak nudná, nezáživná a zdlouhavá, že to už pak nezachrání ani nečekaný a poměrně povedený konec. Za normálních okolností 3*, ale vzhledem k přehnanému hodnocení 2*.(31.8.2019)

Nejsem si jist, jestli jestli je správné nazývat trollem každého, komu se nelíbí filmy od Tarantina. Netajím se totiž tím, že s jeho tvorbou mám letitý problém a nijak zvlášť mě neoslovuje. Ale tenhle film je tedy hovadina i na Tarantina a to je co říct. Pominu-li celý ten aspekt znásilněného finále, na který se asi těšila většina diváků a nakonec dostala něco zcela jiného, je tenhle film takřka po celou stopáž až neuvěřitelně nudný blábol. Tarantinův skvělý tah obsadit do hlavní role toho přehrávajícího šaška DiCapria, mé pocity ještě umocňuje. Já prostě nepochopím, jak tenhle člověk mohl dostat role v tolika skvělých filmech a očividně v budoucnu i dostane. Nepochopím... Celou tu paseku zachraňuje jedině skvělý Brad Pitt, osamocené plusko tohoto filmu, za které trošku zvýším své hodnocení. Co mi tenhle film vlastně jinak dal? To nevím. Ale vím určitě co mi vzal. Vzal mi dvě a půl hodiny života, které jsem mohl strávit mnohem konstruktivnější činností. Tohle už nikdy více...(2.9.2019)

Jako pilot seriálu luxusní, jako biják skvělý, jen už dva dny marně pátrám, co byl ten příběh. No prostě tam nebyl. Možná může pomoci si přečíst něco o vraždách v domě Polanski, to Vám přidá trochu napětí a vazeb navíc.(3.9.2019)