Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Lineární Tarantino v poctě jedné éře, která většině Čechů nic neříká. To ovšem neznamená, že to není zabava. Duo Dalton Booth, i když spolu Pitt a Caprio na plátně nestráví moc času, neskutečně válí. Veskrze jde o Hollywoodskou pohádku, ve které Tarantino skrze násilí tvoří lepší svět. Dvouhodinová expozice je možná hodně, ale režisér na diváka sype zábavné scénky a prokládá je stylovou, atmosféru dokreslující, hudbou. Film pro pohodovou náladu s fantastickým finále. Zasraní hipíci.(15.8.2019)

V žádném případě od toho nečekejte další majstrštyk jako třeba Pulp Fiction, Nespoutaný Django nebo Hanebný pancharti. Tohle je takový milý a zábavný návrat do filmových šedesátých let v Hollywoodu doprovázený perfektními výkony hlavních protagonistů. Celý film se nese ve velmi příjemné atmosféře, kterou doplňuje skvělý soundtrack. Vynikne zejména hlavní role Leonarda DiCapria, který zde dokazuje, proč je právem považován za jednoho z nejlepších herců. Zdárně mu sekunduje jeho parťák Brad Pitt, jehož relativně vedlejší role se v závěru ukáže mít větší význam, než role Leonarda. Velký plus také za Margot Robbie, která svou roli zvládla se ctí a je pěkným kontrastem k ošklivým členům Mansonova šíleného gangu. Tarantino je zde vyobrazil jako hnusnou sebranku hloupých hipísáků a životních zkrachovalců, za což jednoznačně v dnešní sluníčkářské době palec nahoru. Jediný co mi na filmu asi vadilo byla jeho délka, která by se lehce dala zkrátit o pár zbytečných scén ve filmu, ovšem na druhou stranu asi to k jeho filmům patří. Celkově film hodnotím na 4* a naprosto chápu, že Quentin Tarantino měl potřebu vzdát holt počátkům filmařiny v Hollywoodu, které ho tak moc ovlivnily v jeho filmařské kariéře, a které má tak moc rád. Viděno v kině 23.8.2019.(24.8.2019)

20. 8. 2019 Kino Soběslav: Asi můj nejočekávanější film roku. Díky recenzím jsem se připravil že příběh je tu trochu vedlejší věcí, poněvadž Once Upon a Time in Hollywood je spíše jedna velká zábavná exkurze do šedesátkového Hollywoodu, u které jsem se královsky bavil. Nádherná atmosféra, fungující humor, skvělé sympatické duo DiCaprio a Pitt připomínající dvojici Newman a Redford, úžasná hudba (holt to byly časy kdy snad nevznikali žádné braky) a plno výborných scén - začátek s pěkným hudebním podkladem, souboj s Brucem, Spahnův ranč (poprvé scéna působila krapet nudně), ukázky z fiktivních filmů či zábavné finále. Nebyla by to správná Tarantinovka kdyby tu nebyly propracované dialogy a kdyby se fanoušci Tarantinova krvavého řádění nedočkali. Jediným malým problémem této výborné filmařiny je délka snímku (v pár částech krapet utahanější). Ale i tak bych rád Tenkrát v Hollywoodu zařadil mezi jeden z nejlepších bijáků roku.Třeba druhá projekce bude lepší. 9/10. Druhá projekce: 28. 8. 2019 Premiere Cinemas Teplice. Lepší a zábavnější, protože jsem věděl přesně co čekat a tak jsem si tuto pestrobarevnou retro jízdu více užil a ze čtyř musím změnit na pět. Na udělení Oscara za nejlepší film asi Akademie ani nepomyslí, ale aspoň tomu Leovy či Bradovy by tu nominaci za herecký výkon mohli udělit (hlavně Leo tu pěkně řádí). Třetí projekce: 15.9. 2019 CineStar Praha - Anděl. Tak do třetice všeho dobrého. Musím říct že čím víckrát ten film vidím, tím víc jej miluji, i přesto že není nejdokonalejší a nejlepší Tarantinův snímek, ale prostě jako celek ho mám rád a pokaždé jsem si jej užil. Pro milovníky šedesátkové americké kultury jako dělané.(24.8.2019)

Kolaborace: Tarantino - DiCaprio, už jednou zafungovala a teď si představte že k nim mrdnete i Pitta. No, světě div se, spolupráce vyšla náramně (to jen tak pro začátek). Vlastně celý film asi každý čekal, kdy se stane něco pořádného, co přišlo až v závěru. Neříkám, že jsem taky nečekal, nicméně já tohle Tarantinovské zdlouhavé čekání, kdy se scény včetně dialogů natahují (ba i přetahují), mám rád. Z toho důvodu dávám pět hvězd místo čtyř, jako dala většina lidí. Jediná výhrada, kterou moje hlava nevzala, je vlastně zbytečné budování postavy Sharon, která sice v pravdivém příběhu měla enormně velkou roli, ale Quentin ji vlastně nějak "nezakončil". Respektive jsem její scény bral jako odreagovací od hlavního storylineu Ricka a Cliffa, a aby Tarantino nějak natáhl stopáž na svoje optimum. Two more to go, Quen.(24.8.2019)

Tak jo, kde začít? Jako každý z Tarantionovo filmů i tenhle zaválel. I přes počáteční kontroverzi s Brucem Lee, čehož jsem byl též odpůrcem, jsem se i u této scény pobavil. Na jednu stranu chápu rozhořčení Shannon Lee, na druhou stranu já osobně jsem scénu bral hodně s rezervou jako satyru. Ale o tom přece film není! Krachující herec odsouzený snad už jen k záporným rolím, Rick Dalton a jeho stunt double a víceméně i jeho poskok Cliff Booth se zajímavou minulostí. Tyto dva předvedli opravdu parádní výkon jako duo na plátně, tak i před kamerou. Dalton/DiCaprio jako chlápek co mění nálady z minuty na minutu. Booth/Pitt zase chlápek s kombinovanou náladou pohodáře, mravnostníka a rváče. Ten Pittův typický americký přízvuk fakt žeru. Ale chválit jen tyto dva mi přijde poněkud neprofesionální. Tate/Robbie bude chválit asi každý a já samozřejmě také, ale ostatní herci, kteří se tam sice třeba jenom mihli na určitý čas byli také příjemným zpestřením. Kurt Russel, Zoë Bell, Al Pacino, Luke Perry, Damian Lewis, Bruce Dern a spousta dalších! Film i přes svojí delší stopáž pěkně příjemně utíkal, avšak když se pak dostal do určitého momentu (cca poslední půl hodinka filmu), kdy proběhl určitý časový skok mi přišlo, že se film až násilně snaží dostat ke skvělému finále. Scény byly prostříhané na přeskáčku a hlavní roli nad filmem převzal vypravěč, který popisoval, co se zrovna děje. Zatímco lidi nadávali na nataženou stopáž, já bych se nezlobil, kdyby byl film ještě tak o 20 minut delší. Celkově se QT v posledních svých filmech hodně odvrací od svého stylu natáčení i vyprávění. Kamera není statická, celkově už ani neklade důraz na své typické protáhlé scény z jednoho úhlu a vyprávění probíhá chronologicky. Ale však jde pouze o nezvyk a není to kritika, jen takové zajímavé poukázání. No tak myslím, že tímhle bych to mohl završit. Film mne dost nadchl a za mě *****.(24.8.2019)

Ano Quentine, souhlasím, kéž by to tenkrát v Hoolywoodu takto dopadlo...(25.8.2019)

Čekal jsem od toho úplně něco jiného a něco úplně jiného jsem dostal. Bohužel pro mě nejslabší Tarantinovka. Příběh Sharon tam vlastně nehraje skoro žádnou roli, ale aspoň konec stojí opravdu za to!(26.8.2019)

Tarantino a jeho wishful thinking podruhý. Fuck off diváckejm očekáváním stejně jako manifest jeho vášně pro sedmdesátý léta, pro tvorbu filmu a film jako celek. jenom mě mrzí, že ono filmový období nemam nijak nastudovaný, tudíž většina - určitě vtipných - narážek šla mimo mě.(27.8.2019)

Niekedy coll-chill feel sixties, a niekedy strašný pocit nedynamicky rozťahaného príbehu. Je to stále skvost, brilantne natočený s perfektnou dvojicou, z ktorej Pittova postava jasne žiari a má aj lepšie scénky. Len niekedy na mňa to prestrihávanie medzi filmovými scénkami bolo až trochu moc. Nechám 4*, je to Tarantino ale keď si budem chcieť od neho niečo pozrieť, tak toto bude jedna z posledných možností.(27.8.2019)

• cortez

To jako fakt? Člověk čeká kdy to začne a ono to pak jen skončí. Ta minutovka nakonci za to dlouhé a nudné čekání nestojí. Konec jako sám o sobě není špatný, ale prostě nez to začne klidně se prospěte. Prostě a jednoduše jedna krátká historka natahnuta jak nudle na délku Pána prstenů. Neříkám že to herci nezahráli dobře. To co měli zahrát zahráli hodně dobře ale ten film nic nenabídne. Je to jen přehlídka jmen, herců, a doby konce 60tych let. Téměř bez akce. Nuda v Hollywoodu se to mělo jmenovat! Nejsem odborník na Tarantina. Ale mám pocit že každý film je vždy kvalitně o úroveň níže...(28.8.2019)

Možno to dalšie zhliadnutie vytlačí na 5 hviezd...(29.8.2019)

Treba sa zamerať na detaily. Tu si pochutná hlavne detailista a fajnšmeker. Odkazy na herecké postavy, scény filmov a hollywoodske príbehy, hemží sa nimi celý film. Je to labužnícka podivana. A záverečná scéna ? Beriem to ako pomstu. Morálnu pomstu po 50 rokoch Mansonovi a jeho sfanatizovanej bande. To, čo vykonali vtedy v Hollywoode bola nielen bezprecedentná, neodpustitelná viacnásobná vražda.Bola to rana aj pre filmový svet. Rana umeniu. A toto je Tarantinova odveta vo filmovej podobe. Vďaka Quentin. A to musím priznať, že nie si moja šálka kávy.:-)(29.8.2019)

Natočit takový film by si v dnešní době mohli dovolit maximálně dva režiséři. Pro svou lásku ke starému Hollywoodu, filmařině jako ušlechtilému umění a samozřejmě nesporným schopnostem. Jedním z nich je Quentin Tarantino, druhým je Martin Scorsese. Kdo jiný než "blázen z videopůjčovny" může nechat děj takového obřího filmu dvě hodiny jen tak nechat plynout, vrstvit za sebe úžasně natočené nostalgické scénky a s rozběhnutím a vyústěním jakés takés dějové linky přijít až v posledních desítkách minut? Závěrečný twist oproti historickým reáliím dokonale tarantinovský. Velkofilm od milovníka filmů milovníkům filmů, pro běžného a nenáročného diváka postačí pohled na hlavní protagonisty. Margot Robbie snad nikdy nebyla tak přitažlivá, Brad Pitt po dlouhých letech netlumeně herecky září a Leonardo DiCaprio už si hraje svou vlastní hereckou ligu. Navrch je tam ještě Al Pacino, Steve McQueen, Bruce Lee a okolo se pohybuje se přízrak Charlese Mansona. 10/10(29.8.2019)

Kdo se těší na klasickou Tarantínovku, bude zklamán. I já odcházel z kina v rozpacích, protože už jsem viděl od Quentina lepší filmy. Na druhou stranu, všechny jeho bijáky jsem docenil až po opakovaném zhlédnutí, takže i tady jsem v určité naději. Fanoušci zlatých 60.let si zde přijdou na své, objevuje se tu spousta narážek na nejlepší filmy i herce této doby a stejně tak je nutné mít alespoň základní povědomí o životě Charlieho Mansona, aby jste docenili způsob, jakým si Tarantino s diváky pohrál. Musím také ocenit, že ač film trvá skoro 3 hodiny, pořád je na co se koukat, a to hlavně ve chvílích, kdy na plátně exceluje Brad Pitt.(30.8.2019)

Zkurvený hipisáci.(30.8.2019)

[Kino Slovanský dům, 30. 8. 2019, 21:50](2.9.2019)

Nechoďte do kina, ak neviete, čo sa v tých rokoch dialo. Pozrite sa, kto je Polanski a čo vystrojil Manson.... Lebo vás to pripraví o časť skvelého zážitku. Musím priznať, že chlapík, čo ma nebaví - teda di Caprio, ma tentokrát dostal a Bradatý Pitt bol skvelý ako vždy. Neviem, či tento film ulahodí bežnému divákovi, ale v konečnom dôsledku nesmierne nádherný Tarantino. Sústreďte sa na momenty a postavy. Skvelá drzá mozaika. A bonus trošku fantázie.(2.9.2019)

• Labgirl

Prostě nesedlo, vůbec :/(3.9.2019)

• Vojta-x

Tarantina mám rád, ale toto je odpad. Mohl bych se zde opájet inteligentníma pseudochytrýma řečma, ale je to fakt odpad. Nedá se tam najít nic co by za to stálo. Polanski musí mít zježené chlupy i na prdeli(4.9.2019)

Herecký koncert,filmový požitek který nás vede do překvapivého finále!(5.9.2019)

Celkově film na mě působil příjemným dojmem, kdy je na Quentina nezvykle citlivě dávkována míra akčních scén, které jsou až na finálovou řežbu lehkým odvarem scén Kill Bill nebo Sin City. Ze začátku jsem se v ději zcela utápěl, než jsem přišel na to, co je realita a co je jedním z mínusů mého pohledu nudné pasáže některých dialogů. Velmi pozitivně musím zhodnotit ztvárnění podoby 60.let, kdy jak dobová móda, automobily, hudba vystihují toto období. Líbily se mi i záběry kamery v automobilových scénách, kdy byla jízda snímána z velmi blízkého zadního pohledu na Rickovo auto či snímání kamery velké párty. Musím také souhlasit se zmiňovaným názorem zajímavější role Brada Pitta, než Leonarda DiCapria a osobně pro mě zde byl Leonardo ze svých filmů jedním z nejslabších výkonů, který je ovšem dán samotnou postavou. Beru-li film bez ohledu na tvůrčí dílnu Quentina, dávám 4 hvězdy i přes nudné pasáže. Je to již delší doba, kdy jsem viděl jiný film od něj a nedokáži teď objektivněji porovnat s ostatní jeho tvorbou.(6.9.2019)