Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Láska na první dobrou. Nejen proto, že jsem od samého začátku pociťoval, že svou náturou a dobovým zasazením jde o snímek přesně pro mě, jsem se půl projekce přiblble usmíval a zbytek nahlas smál. Tarantinův love letter filmovému průmyslu má zájem o vlastní postavy ve stylu Jackie Brown a stylizované historické reálie, v nichž vůbec nemusíte mít takový přehled, aby vás jejich podvratnost a odlehčenost upřímně pobavila. A byť je ve finále zábavnější právě ta reflexe skutečných podnětů než vývoj postav, příběh stejně tvoří nenudící a formálně vypilovaný obrázek především doby, její nakažlivé uvolněnosti a statusu starších, kteří s mladou generací vedou otevřený boj o místo na výsluní. Margot Robbie jako symbol pohodlné neuvědomělé hvězdy k zulíbání, DiCaprio ve svém živlu a Pitt v dost možná životní roli, kradoucí si každou svou scénu pro sebe. Boží soundtrack podtrhující atmosféru a závěr, v jaký jsem si neodvažoval doufat ani v těch nejmokřejších cinefilních snech. Třikrát do kina bude málo.(15.8.2019)

Takový o ničem, ale dobré retro. Hezky se na to kouká a herci hrají na 100%. Jako pocta v pohodě, ale mohlo to být víc COOL.(19.9.2019)

• Leuan

Při sledování filmu mi několikrát přišlo na mysl - Tarantino dělá filmy, na které se ON rád dívá. Resp. chce se na něj podívat. V Hatefull 8 jsem zjistil, že se pan Tarantino vydal do filmových vod, kde už neumím plavat, resp. nevydržím sedět a sledovat plátno. Once upon a time in Hollywood? Slepené filmové sekvence, které Tarantino považuje pro sebe za důležité, aby byly natočeny. Z toho důvodu považuji jakákoliv hodnocení kohokoliv za zbytečná. Možná jako spotřebitelský návod, zda na to jít či nikoliv. Moje kritika vychází pouze z faktu, že pobavení komediálně dramatické se dostavilo v poslední závěrečné velké scéně a tedy zbytečně vynaložených 600+ Czk za lístky. Nejsem na úrovni pana Tarantina, proto jsem film naprosto nepřijal, proč je udělán z 90 % tak jalově, zbytečně, únavně. Na jedné straně hlavní postava je kompilát několika herců, má fiktivní jméno, ale vykrádá známá schémata a obrazy z reality. Na straně druhé tam vystupuje Bruce Lee, Steve McQueen. Proč? Linka pana Polanského a paní Tate, mansonova maniakální skupina. Je jim věnováno naprosto zbytečné množství času. Tarantino si to svým způsobem vyřídil s hippies, bandou kolem Ch. Mansona, se skupinami osob, které i dnes zastávají přiblblé rozjařené názory, co je dobro/zlo, resp. odkud se bere "zlo v lidech". Celkové zdejší hodnocení (82 %) je pro mě varováním, že poslední film Tarantina nenavštívím, pokud nebude mít alespoň 132 %.(22.9.2019)

Filmová autoerotika Kvéčkové kategorie...(24.9.2019)

• kedu

Uf, je nemožné se srovnat se skutečností, že tolik lidí nerozumí filmu, ale rozumí Tarantinovi. Pro mne osobně největší zděšení zavládlo v momentu, kdy jsem si v jednom z komentářů přečetl, že tento film nemá tak precizní výstavbu jako Osm hrozných.(8.10.2019)

Tarantino výborně pracuje s očekávaním, které divákovi vnutily nepřijemné historické události. K radosti všech však Tarantino na konci shodí očekávání ze stolu. Když jsem byl v kině, tak jsem se finále velmi bál a nebyl jsem si jistý, jestli ho chci vůbec vidět, když na něj ale došlo, tak jsem si ho náramně užíval a byl jsem šťastný, jak to dopadlo. Je to film, který si chci znovu pustit, až budu mít chuť si dát nějakou relaxačku a klidný film až na těch posledních 20 minut. Rozhodně tento film doporučuji všem, kteří ho ještě neviděli, protože kdo má rád filmy, neměl by tento vynechat.(12.10.2019)

Donedávna jsem si to myslel o Hanebných panchartech, ale musím změnit názor- Tenkrát v Hollywoodu je nejlepší Tarantinův film. Po shlédnutí tohoto snímku nechápu jak Tarantino mohl někdy natočit něco tak příšerného jako je Auto zabiják a co udělal Kurtu Russellovi !(29.10.2019)

Herecká šou dvou nejlepších herců planety pod taktovkou nejoblíbenějšího režiséra...To nemohlo dopadnout špatně...Pitt byl ve své roli hodně uvolněný a zábavnější, než kolega Leo...Hodně pobavila scéna s "Brucem Lee"... Závěr snímku zábavný a typicky killbillácký...85%(15.8.2019)

Film byl super, užil jsem si ho a překvapivé finále bylo naprosto boží. Dialogy jsou super a herci odvedli skvělou práci, stejně tak jako Tarantino a Richardson. Celou dobu z filmu přímo dští atmosféra Hollywoodu, Tarantinova posedlost kinematografií a humorné scény zcela typické pro jeho tvorbu. Once Upon a Time in Hollywood je však tak trochu jinak koncipovaná Tarantinovka a nebylo to tak úplně to, co jsem čekal. Některé scény mi přišly ne až tolik zábavné a možná i poněkud zdlouhavé, což se mi ještě u žádného Quentinova díla nestalo. Nicméně i tak se film povedl a mohu jej jedině doporučit.(15.8.2019)

Mrzí ma že dávam QT 4/5. Očakávania sa nenaplnili, čo neznamená, že sa neteším na ďalšie zhliadnutie. No musím priznat, že nie som ohureny, ako som si pri tomto bláznovi zvykol.(15.8.2019)

• Pitipitipa

Grozné! O guvně(15.8.2019)

Tenkrát v Holywoodu není film pro naivního diváka. Dokonce bych řekl, že víc jak polovina stopáže je fetiš pouze pro filmaře (což mi nevadí). Je třeba mít trpělivost a částečně rezignovat na dramatické oblouky, které jsou pro vyprávění důležité. Odměnou vám bude báječně surové Tarantinovské finále. To Tarantinovské je důležité, protože odkazuji na situace z předchozích filmů. Otázkou je jestli budete film hodnotit na základě zpracování reálných událostí (chudák Bruce Lee, měl to zapotřebí?) nebo se zaměříte čistě na kompozici. Každopádně hlavní postavy si zamilujete. A taky je zde krásně vidět Tarantinova slabost pro ženské nohy. Pět hvězd jak vyšitých.(15.8.2019)

Tarantino je režisér něco jako dirigent a diváci v kině jako jeho orchestr. Vždy jim přesně řekne, kdy se mají smát a kdy přestat. Opět jeden z jeho delších snímků, ale i tak to za ten konec filmu stojí.(15.8.2019)

Pro mne nejlepší film od Tarantina. Kromě vynikajícího obsazení od hlavních po ty nejmenší role je skvělý vizuálně, a pak i tím, jak promyšleně buduje charaktery a jak účelně pracuje s násilím, které mi u Tarantina někdy až nepřekonatelně vadí. To, jak si krvavým happyendem woodyallenovsky "vyřizuje účty" a prostřednictvím svých postav napravuje nespravedlnost minulosti, působí nečekaně mile. Neřekl bych, že Once Upon a Time in Hollywood je až tak o lásce k filmu, jak se leckde říká. Spíš je o lásce k Hollywoodu. Se všemi jeho archetypy, kteří tu žijí pospolu v bizarních vztazích, v absurdně kontrastních podmínkách a přitom mají tolik společného. Kus komedianství, touhu po slávě, touhu po uznání, ale i touhu něco dobrého vytvořit. Především pak dychtivost být u toho, i když každý svým vlastním způsobem. Tarantino je odhaluje, karikuje, ale činí tak s vlídností rodiče, který vypráví o svých dětech, co všechno vyvádějí, jak jsou někdy nemožné a jak zlobí.(16.8.2019)

Na Tarantina nie najsilnejšie, no celkovo skvelý film. Brad Pitt jednoducho famózny. A kamera, kamera fantastická!(16.8.2019)

Nebylo to špatné, ale už jsem viděl i lepší Quentinovy filmy, občas se film až neskutečně táhne, chvílemi i nudí až na konec vyvrcholí v naprosto epický masakr ala Tarantino...(16.8.2019)

Já jsem si to užil. Sedl jsem si s popcornem a tři hodiny sledoval naprosto skvělý film. Není to ten typický krvák, který většina z nás od Tarantina očekává. (Jako třeba Django. Všichni fanoušci Tarantina si určitě vybaví onu scénu, kdy se Django schovává za mrtvolami, či legendární fight Beatrix Kido s Crazy 88 v Domě modrých listů.) Je to spíš, jak již někteří v komentářích zmínili, pocta době a Hollywoodu. Ústřední dvojice má mezi sebou úžasnou chemii a film dokáže náhle přeskočit z komediálního naladění na intenzivní atmosféru. V jednu chvíli si tam dělají srandu z Bruce Lee, zatímco v další jedou na Mansonův ranč a tam se může stát cokoliv. Obsazení je naprosto skvělé a výborně to mezi nimi funguje (obzvlášť mezi ústřední dvojicí). A závěr? Poslední půlhodina je naprosto šílená. Kdo neviděl, nepochopí. Opravdu doufám, že tohle není poslední Tarantinův film a ještě ukáže, co v něm je. (Star Trek od Tarantina? Hell yeah! A údajně by ještě chtěl natočit horor, plus je tu ta možnost třetího Kill Billa...) Já bych rozhodně bral ten Star Trek. Nejsem přímo fanoušek a.k.a. Trekkie, ale vše je lepší než trilogie Star Wars, na které údajně spolupracuje Rian Johnson a patlalové D&D. Howk, domluvil jsem. ☺(16.8.2019)

A je to tady! Konečně, po měsících čekání, je tu nový Tarantino. A je překvapivě málo tarantinovský. Rychlé tempo a akční sekvence, na které jsme zvyklí z jeho předchozích filmů (převážně z posledních tří) tu nečekejte. Tenkrát v Hollywoodu by se dalo označit za mix Jackie Brown a Panchartů, ale to bych pohled na tento film hodně zjednodušil. A hlavně bych ho nevystihl. Tempo je pomalé asi právě jako v Jackie, vyznění příběhu je určitém směru podobné Panchartům, ale přesto si tenhle film jde svojí, zatím neviděnou cestou. U Tenkrát v Hollywoodu jde Tarantino divákovi naproti nejméně ve své kariéře, protože jediným hybným bodem příběhu, který tam vlastně možná ani není, je ono dynamické duo Leo/Brad. Jinak se jedná o řekněme jisté zastavení času přímo na place westernového seriálu, jehož prostřednictvím se k nám dostávají asi ty nejlepší historky z natáčení, jaké kdy kdo vyprávěl. Filmařskému zákulisí je zde věnována velká péče, jeho zobrazení je na pomezí reality a pohádky. A právě proto, že se valná část filmu věnuje tomuto natáčení, se v podstatě jedná o nejméně mainstreamovou Tarantinovku. Film fajnšmekra pro fajnšmekry. Neříkám tím, že se ostatní nebudou u filmu bavit, ale když máte přehled, máte v tomto případě také výhodu. Takže abych to nějak uzavřel, jsem rád, že mistr Tarantino přišel s něčím originálním (opět), a že svým způsobem s diváckými očekáváními docela zametl. A už teď jsem zvědavý na 10. (poslední) Tarantinův film (Star Trek?).(16.8.2019)

(1) je to dlouhý, ale určitě to filmu neuškodilo (2) bez znalosti jistých věci z novodobé historie USA člověku spousta věcí nedojde ihned (3) dívat se má smysl a já jsem si film užil.(16.8.2019)

Tarantino opět nezklamal!!! Skvělé 👌👌(16.8.2019)

Že se z mnou nejočekávanějšího filmu tohoto i minulého roku stane taková konina se hádám daleko čekat, každopádně nyní kdy se konečně mohu zase vrátit na zaspoilerovaný internet a projít si toto pěkně hlavou, se mi tato fantaskní ukázka nekonzistence líbí čím dál víc. Rovnou přiznám, že celistvý příběh to nemá a je to prakticky jen o tom co dělají postavy, ale to je snad jediná (spíš jedna ze dvou, či tří) vad snímku, protože jinak jde o naprosto luxusní záležitost a potřeboval bych nespočet prstů jenom na to, abych na nich vyjmenoval všechny klady které představují naprostý kinematografický luxus. Jakpak by taky ne, Tarantino si od svých začátků hodně polepšil a nyní prostě ten budget na ty až nechutně artové záběry má (známe třeba z Panchartů nebo Djanga). Stejně tak má i na špičkové herce, trailery měly pravdu, that was the best acting I've ever seen in my whole life a jakkoliv to víc platí právě na DiCapria, všichni se zřejmě shodneme jak moc cool postavou byl Pittův Cliff Booth. Sharon Tate v podání Margot Robbie s nimi pak tvoří pomyslnou svatou trojici, která nás přesvědčivým výkonem donutí vydržet ty tři hodiny zdlouhavých záběrů o ničem, neusnout u toho a ještě chtít přídavek. Závěr je naprosto kouzelný, ne tedy ta Tarantinova rovnice SPOILER spousta kydů, potom střílet KONEC SPOILERU ale to co potom následovalo, protože to je kromě všech těch skvělých filmových miniepizodek (Bruce Lee, best acting I've ever seen, fucking hippies, krmení Brandy, etc.) zdaleka ta nejúžasnější filmová scéna, kterou tento film mohl nabídnout. A pak titulky. Popravdě, skrze některé ty maličkosti stále nevím jak tento film mám brát, jisté ale je že se na něj podívám snad někdy znova a znovu si ho užiji a třeba i víc oblíbím. Přeci jenom, tato kouzelná věc má potenciál.(16.8.2019)