Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Láska na první dobrou. Nejen proto, že jsem od samého začátku pociťoval, že svou náturou a dobovým zasazením jde o snímek přesně pro mě, jsem se půl projekce přiblble usmíval a zbytek nahlas smál. Tarantinův love letter filmovému průmyslu má zájem o vlastní postavy ve stylu Jackie Brown a stylizované historické reálie, v nichž vůbec nemusíte mít takový přehled, aby vás jejich podvratnost a odlehčenost upřímně pobavila. A byť je ve finále zábavnější právě ta reflexe skutečných podnětů než vývoj postav, příběh stejně tvoří nenudící a formálně vypilovaný obrázek především doby, její nakažlivé uvolněnosti a statusu starších, kteří s mladou generací vedou otevřený boj o místo na výsluní. Margot Robbie jako symbol pohodlné neuvědomělé hvězdy k zulíbání, DiCaprio ve svém živlu a Pitt v dost možná životní roli, kradoucí si každou svou scénu pro sebe. Boží soundtrack podtrhující atmosféru a závěr, v jaký jsem si neodvažoval doufat ani v těch nejmokřejších cinefilních snech. Třikrát do kina bude málo.(15.8.2019)

Je rozdiel filmy pozerat a mat ich skutocne rad.(18.8.2019)

(55%) Viděno v kině. Abych se, přiznal pravdu, nemám nakoukáno dost Tarantinovek, rozhodně je mám v brzké době v plánu dát je všechny, abych si doplnil filmové znalosti. Na tento film jsem rozhodně nechtěl jít do kina, ale kámoš mě ukecal, tak co už. Tarantino má svůj styl, to se musí nechat, jen mi tento snímek přišel dost natahovaný a většinou nezáživný. Holt u Tarantina je zvykem, že nějaký plnohodnotný děj a logika není na prvním místě. Dějově je to slátanina, která nemá ani žádnou pointu či něco zajímavého. Skalní fanoušky tento skvost jistě potěší, mě moc ne. Co můžu nejvíc vyzdvihnout tak jsou slušné herecké výkony hlavního ústředního dua Leonarda DiCapria a Brada Pitta – ani nevím, kdo mě z nich bavil více. Roli, kterou hrála Margot Robbie – to jsem docela nepobral, byla zde úplně zbytečně. Ostatní herci bez problému. Takže mě místy bavila opravdu jen ta ústřední dvojka, místy se tu objevilo pár ujetých, nadlehčených scén + šílené a dle gusta režiséra typické finále, které mě docela rosekalo. No, aspoň, že tak, už jsem myslel, že dám jen 2*. Soundtrack zde režisér zapotřebí neměl, alespoň se zde našlo pár dobrých písní. Takže mnoho lidí asi naštvu a zklamu, ale mě to moc nesedlo. Není to v mých očích vyloženě brak, ale pecka také ne. Šanci, ale předchozích filmů, režírovaných Quentinem rozhodně dám. Přeci jsem viděl jen Kill Bill 1,2 a Sin City (nic z toho mi nesedlo) až na Gauneři (Tarantinova prvotina), která mě téměř nadchla, tak uvidíme. Ale tento filmový počin TENKRÁT V HOLLYWOODU mi ani při druhém shlédnutí (které rozhodně nedám) mi rozhodně nikdy nepřiroste k srdci.(23.8.2019)

ASI SPOJLERY: Quentin zřejmě nesnáší hipíky, nemá rád doslovné adaptace či zcela přesné životopisné příběhy a rád si jede vše po svém, také miluje humor v kombinaci s násilím, kecy, kecy, bumbum prásk, nakonec klasický Tarantino, tedy až moc klasický, tak nějak stále stejně dobrý, se skvělými herci v dokonale podchyceném prostředí, opět mu trvá trochu déle než se vykecá, ale jeho štyl stále funguje...na mě též. [Kino Citadela - Litvínov](16.8.2019)

Tenkrát v Hollywoodu je nejryzejší pocta kinematografii. Zasazením a samotným dějem Hollywoodu 50. a 60. let, především pak tehdejšímu exploitačnímu filmu, po formální stránce pak připomíná spíš filmy evropské, téměř až artové, svojí zdánlivou bezdějovostí, dlouhými záběry bez funkce k vyprávění či celkovou epizodičností. Evokovalo mi to mnohdy hlavně francouzskou novou vlnu. A nemůžu nemilovat film, ve kterým dva ultrasympaťáci chlastají Whiskey Sour (DiCaprio) a Bloody Mary (Pitt). Často jsem se přistihnul, že jsem jediný v sále, kdo se směje, protože mi film připomenul dílo jiné či jsem pochytil nějakou narážku (a to se třeba ve westernových seriálech fakt vůbec nevyznám), ale je tam toho mnohem více. To znamená, že čím větší povědomí a vhled do kinematografie máte, tím víc si to užijete. Ale výborná zábava je to i bez toho, jen je třeba vědet kdo byl Charles Manson, a co se stalo Sharon Tate. Strukturou to nejvíce připomene Auto Zabijáka, téměř celý film je lehce nadbytećná, ale nesmírně zábavná pocta kdečemu a pak fantastické finále ( v Auto zabiják je to geniální automobilová honička). Je potřeba se tudíž nesoustředit na odkryvání děje, ale jen si náramně užívat ten vypilovaný "fikční" svět. A u scény s plamenometem jsem chytl záchvat smíchu, jako už dlouho ne. Geniální, zábavné, cinefilně dokonalé.(18.8.2019)

Zaniklý svět starého Hollywoodu fantaskním okem režisérského génia. Aneb co se vleče, neuteče. Je jasné, že bych osobní setkání Tarantino-Polanski po tomhle počinu vůbec nedoporučoval, patrně si tihle dva půjdou lidsky z cesty, ale co, Polanski může svoji přeživší krásku znovu obsadit i obskočit, jen mu patrně bude divné, že dnes ta přes sedmdesát let stará paní vypadá pořád zachovale. Aha, může za to její účast na jeho filmovém Plese upírů. Tak nám prostě ta Sharon Tate nestárne. Brad Pitt se zdokonalil v (o)mlácení hlav masových vražedkyň o různé části vybavení domu a Leonardo DiCaprio umí náležitě využívat filmových rekvizit, když je mu narušeno soukromí. Bohužel, než k té nejlepší části filmu dojde, tedy k té, která nese v sobě všechno to, co dělá Tarantina Tarantinem - brutalitu, násilí s groteskními prvky, originální smysl pro detail a další, utopíme se v nejméně dvouhodinové exkurzi tvorbou let šedesátých, v níž je obří prostor dán filmovým a seriálovým odkazům, které evropskému, potažmo českému divákovi vůbec nic neříkají, což je v podstatě největší problém devátého filmu Quentina Kokty Tarantina. Být (ne)historicky poučen je hezká věc, nic proti tomu, ovšem nic by se nestalo, kdyby se to celé pásmo zredukovalo na hodinu, čímž by byl vytvořen dokonalý kontrast k případné druhé hodince prokvetlé agresivním násilím a absolutní kakofonií. Celkově se film nejednou vlekl, přesněji řečeno silně inklinoval k sebeukájení radosti filmového maniaka Tarantina, nicméně tvůrčí zdatnost a láskyplnost k zobrazovanému údobí je natolik bezprostřední a nepřehlédnutelná, až lze vše poměrně příjemně divácky vstřebat. DiCaprio a Pitt, kdo by si byl kdy pomyslel, že se tyhle dvě megahvězdy jednou sejdou v jednom filmu. A ani by se asi nesešly, kdyby ne(za)úřadoval Tarantino a návdavkem jim neslíbil Margot Robbie (v karavanu). A tak je tenhle doposud nevídaný počin z hollywoodských kopců natočen natolik mistrně originálně, scenáristicky šibalsky a herecky fenomenálně, až se v podstatě vymyká všemu, co doposud bylo natočeno. 9/10(16.8.2019)

Jednoduše nádhera. Celý film se mi na tváři střídal blažený úsměv se slzami v očích. Skoro tříhodinová oslava filmu a toho, co Hollywood představuje. Cliff prohánějící se Hollywood Hills, neony, spílání nad zašlou slávou a nezadržitelně se blížícími 70s, pocta životu Sharon Tate. Připadala jsem si, jako bych se plátnem propadala do roku 1969, všechno dokonale ožilo. Brada Pitta jsem nikdy neviděla hrát s takovým gustem a nonšalancí. To on táhne celý film stejně jako Cliff životem táhne Ricka. Margot je éterická, Leo je k popukání. Finále filmu je až neuvěřitelné. Roky jsem neviděla kino tak hulákat a z plna hrdla se smát. Ostatně roky jsem neviděla kino tak plné na film, co neni sequel, prequel nebo spin off. Tarantino je génius a tento film je jeho nejosobnější a nejvřelejší pocta filmu.(17.8.2019)

Bol som na filme od Tarantina a tešil som sa na každú ďalšiu ranu. SPOILERy! Okrem toho, že som (nechcene) videl teaser, som vedel iba to, že tam niekto hrá postavu Sharon Tate a niekto Brucea Leeho; tak dobre sa mi dva mesiace od premiéry darilo vyhýbať spoilerom a čomukoľvek z deja. A aj tak som ten koniec čakal, resp dúfal som v neho. Natočiť komédiu (!), kde jedna z hlavných postáv je tehotné hollywoodske zlatíčko, a na konci ju zavraždiť aj s jej priateľmi a s nenarodeným deckom v bruchu, a jej vnútornosťami si kresliť po stenách; to nemôže dokonca ani Quentin. Margot Robbie je tu navyše extra cute (pri scéne z kina som sa stihol zamilovať). Vlastne všetky hlavné postavy si obľúbite. Cez nedejové pasáže, vtipné odbočky, flashbacky, filmové role, spoločné párty. Keď DiCaprio ku koncu vyháňal zo svojej príjazdovky Mansonovu rodinu, som sa o neho reálne bál. A dá sa to aj pomaly a bez hlášok. Bralo ma to úplne celé, so všetkými cameami, pseudoretro filmovými zábermi, scénami z natáčania (Trudi Fraser rulez), a záverečným masakrom, ale tá titulková scéna, jak sa DiCaprio zoznamuje so susedmi a nakoniec príde aj Margot, kamera vyletí dohora a vy si uvedomíte, že Quentin opäť zmenil históriu a zachránil minimálne jeden a pol krásneho človeka; až tá mi vohnala do očí slzy radosti (v Tarantinovke!) a cítil som sa, jak keď som prvýkrát pozeral Magnoliu, a ten pohľad pri záverečnom vyznaní a pomalý nástup ústrednej melódie a titulky. Jak sa pri tom asi cítil Polanski? A potom po filme takto kecáte a dojde vám, že Quentin nechal Sharon zachrániť pár rokov po tom, ako ukončil druhú svetovú, a že mu kurva zostáva natočiť iba jeden posledný film.(26.9.2019)

Stačí jedna párty u bazénu na seznámení s Polanskim, ale mně jedna párty u bazénu nestačí na vyžehlení předchozích dvou hodin. Protože jsem zkrátka nepobral ty bezpochyby tuny popkulturních i showbyznys narážek a nejsem omámen šedesátkovym Hollywoodem jako většina, jak hodnocení napovídá. Pro fajnšmekry a Tarantina je to asi vizuální nostalgická orgie, pro nás smrtelníky unylá těžkopádnost, kterou táhne tandem Dicaprio Pitt. 50 %(15.8.2019)

Ty negři s letlampou a kleštěma se tady moc nevyblbli.(2.9.2019)

Zacnem tym, ze vacsina Tarantinoviek je lepsich/divacky privetivejsich. Tu to konecne vyzera, ze sialenec z videopozicovne definitivne dospel. Kazda scena je brilantnou filmarcinou, herci su dokonali a minimalne prve dve hodiny som vrnel nadsenim. Bohuzial (aspon na prvykrat) mi to nefunguje ako celok. Preco tomu vsak je nemozem napisat bez spoilerov (tentoraz sa im treba fakt treba vyhybat). Takze obrovska spokojnost, ale nadsenie sa nedostavilo. Mozno po druhej projekcii, ked uz budem vediet do coho idem. Ta nepredvidatelnost je totiz rovnako hlavnym tromfom ako aj achillovou patou tohto projektu. 8/10 Bojim sa vsak, ze vacsinu ludi to moze byt ukrutna nuda.(15.8.2019)

Krásně natočená (zdánlivě) bezpříběhová pocta dobovému Hollywoodu. Leo a (obzvlášť) Brad výborní (moc rád bych je spolu viděl v dalším filmu, sekne jim to spolu), pár báječných scén (Bruce Lee, návštěva ranče) a skutečně šťavnaté finále, které mě v jednom momentu dokonce donutilo zatleskat (stejně jako asi třetinu diváků v sále). Nejdříve jsem si myslel, že zážitek z toho asi rychle vyprchá, ale je to spíš naopak - mám čím dál tím větší chuť to vidět brzy znovu. 80 %(25.8.2019)

Přesto, že jsem měl tentokrát poněkud vlažnější očekávání, to Quentin Tarantino opět dokázal. Každému možná nemusí sednout délka, zasazení nebo tempo filmu, ale už jenom kvůli tomu konci se vyplatí vydržet. Docela chápu, proč bylo kolem něj takové embargo, aspoň příjemné překvapení. Určitě stojí za zmínku vynikající výkony hlavní trojice a Leonarda DiCapria, Brada Pitta a Margot Robbie. Ale nevím, pokud si Tarantino tehdejší dobu pamatuje takhle, tak je to opravdu pohádka. Děj asi nemá moc cenu popisovat, protože se tam toho moc nestane. Leo hraje herce s upadající kariérou a Pitt zase jeho kámoše a kaskadéra. Celou dobu se s Margott míjí, která hraje známou Sharon Tate. Nakonec se vše zkomplikuje a jejich osudy se lehce propojí. Samotný Charles Manson a jeho Family tu moc prostoru nemají. Jinak tu samozřejmě najdeme x dalších cameí. Super je například Bruce Lee. Film je postavený hlavně na odkazech na tehdejší dobu. Nejde přehlédnout například Rosemary má děťátko nebo Velký útěk. Dost se tu věnují samotným spaghetti westernům. Ale i bez všech odkazů si to podle mě člověk užije. "Jediný dobrý indián, je mrtvý indián." :D(18.8.2019)

• m.krudenc

Šíleně se to táhlo hodina filmu byla ukrutná nuda až k sbláznění. Za zpracování ... on je opravdu mistr detailů .... a herecké výkony a za poslední scénu šílených hipíků .... dvě hvězdy.(15.8.2019)

// "And away we go." Tarantino je fakt jinde. Jedinej člověk, kterej si může dovolit natočit film bez děje, ohnout si realitu podle svého, a necelý tři hodiny mě prostě jen bavit. Herci, dialogy, obrazy, prostě jak mu to zrovna přijde pod ruku. Ne, samozřejmě to není náhoda, dělá to už od Pulp Fiction (Gaunery jsem viděl později), a dělá to sakra dobře. Pitt s DiCapriem jsou machři, Margot překrásná a Margaret Qualley by na ty oči měla mít ten samej průkaz, jakej měl Bruce Lee na svoje ruce. Holy shit. 9/10(18.8.2019)

Za největší nešvar filmu považuju délku. Mít to tak o 30-45 min méně, mělo by to mnohem větší spád a míň zbytečně táhlých a "hluchých" míst. Ne že by to nebylo zábavné, svým způsobem je zajímavé vstřebávat atmosféru 60. let a užívat si vyobrazení tehdejšího Hollywoodu včetně tehdy známých osobností (samozřejmě tím myslím vyobrazení po "tarantinovském" způsobu). Ale co si budeme povídat, Tarantino to opět trochu přepískl. Je fajn, že se v tom očividně vyžívá a rozhodně mu nejde upřít zápal pro tvorbu takového filmu, ale z pohledu diváka je mnoho scén ve skutečnosti zbytečných nebo příliš dlouhých. Naopak se samozřejmě najde fůra výborných, působivých a vtipných scén. Jen je prostě škoda, že se pak tyto scény ztrácí v záplavě příliš dlouhého balastu. Tohle je má jediná výtka, která film sráží na nižší hodnocení. Jinak jsem si to užila. Jako obyvkle nechybí dávka pořádně krvavého násilí (což fanoušky Tarantina rozhodně nepřekvapí... naštěstí je to však jako vždy s nadsázkou), ale co se mi obzvlášť líbilo bylo kontrastně pozitivně laděné finále, které to krásně vyrovnává a mění osud nebohé Sharon Tate... Tarantino rozhodně umí překvapit a během tohoto filmu se mu to povedlo hned několikrát (zdá se, že se vyžívá v zavádění diváků :)) ~(4,1)~(30.8.2019)

Poprvý dávám u Tarantinova filmu jen tři hvězdy. Né, že by to bylo špatný, ale určitě to nebylo nejlepší. Zatím se nebudu moc rozepisovat co mi vadilo, to určitě napíšu až po druhém shlédnutí, protože na Tarantina se vždy musím kouknout vícekrát abych to nějak zpracoval (viz Pf,Pancharti a Django) Každopádné určitě chválím herecký výkony a kamera byla top.(23.8.2019)

"HEY, YOU’RE RICK FUCKING DALTON. DON’T YOU FORGET IT." ----------- Mám dolámané ruky, takže zasraný komentár napíšem za mesiac, alebo za dva, rovno s DVD/BR vydaním. Ale inak genialita a ako Martin povedal – 'kultúrna povinnosť.' A nohy všade <3 Vďaka Quentin. ----------- (18.8.2019) Druhé zhliadnutie o dosť lepšie a prehĺbenejšie, keďže som medzitým stihol čosi viac počítať a zhliadnuť ešte niekoľko ďalších súvisiacich filmov. Fenomenálna jazda pulzujúcim mestom aj po druhý krát. A ten soundtrack, fantázia ... ♪♫ ... (vďaka za noty Slasher)(17.8.2019)

Tarantino is fucking genius!!! Po Osmi hrozných jsem se pomalu přestával na jeho nové filmy těšit, ale tohle mě dostalo. Úžasně zábavná a ultra vtipná jízda po hollywoodských kopcích přelomu šedesátek a sedmdesátek, velkolepá pocta filmu a oslava chlapského přátelství v jednom (s brutálně šťavnatým finále). Celý tenhle film je navíc jeden obří zvednutý prostředníček namířený proti všem těm "politicky korektním" myšlenkovým proudům, jež by chtěly cenzurovat a diktovat tvůrcům co smí a nesmí dělat a co je ještě v pořádku a co za čárou. Všechna čest za odvahu a já se těším na opakované projekce. "As real as a fucking donut..."(18.8.2019)

Tarantino opět nezklamal! Z jeho předchozí tvorby jsou nejpříbuznějším kusem Hanebný pancharti. Je to tentokrát přímočařejší, žádné skákání dopředu a zpátky, či dělení na kapitoly, ale o to lépe vynikne podvratné finále. Pohádkovost je už v původním názvu, takže netřeba hledat, co takhle určitě nebylo. Příběh je tentokrát dost řídký, ale bravurní herci Leonardo DiCaprio a Brad Pitt film bez zaváhání utáhnou, aniž by to začalo vadit, nebo nedejbože nudit. A závěr s Mansonovic magory je vyloženě lahůdkový. Zatím za čtyři, ale předpokládám, že moje hodnocení může časem stoupnout...(10.9.2019)

Famózní Brad Pitt! Atmosféra snímku jistě lepší než celý scénář, ale herecké hvězdy to skoro 3 hodinové čekání na finále prostě utáhnou. Tarantino stále umí. Slabších 5 hvězd.(16.8.2019)

1 2 3 4 5 6 7 12 23 33 44