Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 089)

Vsade same chvalne komentate a vysoke hodnotenia. Koniec koncov momentalnych 83% je dost vysoke cislo. Zasluzi si to tento film? Ja osobne som bol sklamany. Po poslednych vyslovene skvelych filmoch, s pribehom rozvyjajucimi sa postavami, zapletkou a zvratmi. Toto nemalo nic z toho. Proste sa to len vlieklo, tahalo. A po 3 hodinach pride finale ktore kazdy cakal ale asi si predstsvoval nieco ine. A zrazu dovi titulky. Nebyt skvelych hereckych vykonov bol by to odpad. Skoda Quentin, sklamal si ma. A mrzi ma, ze toto je posledny film...(25.8.2019)

• LiVentura

Mně se příběh nelíbil, ničím neozvlastnuje.. Snad akorát poklona Tarantinovi před finální bitkou, kterou Romanovi P. vzdal poklonu a vyřešil jednu z nejodpornejsich vražd USA po svém.. 😉(2.12.2019)

• Hunt

50% Neměl jsem žádné očekávání, to však předčilo mé neočekávání, první 1/2 hodiny cajk, příjemná atmosféra, Pitt ve formě....ale kde nic není, ani Tarantino (mě) nebere. Finale? Jako fakt to měla být třešnička filmu? No nic, jsem evidentně v opozici a přestože jsem Tarantina fanoušek, stávajících 83% procent na csfd je pro tento snímek značně nadhodnocené....(27.8.2019)

Čekal jsem něco trochu jinýho, ale i to co jsem dostal, stálo za to. Tempo je většinu děje pomalý, ale přesto jsem se nenudil a líbil se mi ten svět, co Tarantino vytvořil a několik scén bylo vyloženě lahůdkovejch. Zatim mám z toho podobný pocity jako z Hanebných panchartů, Osmi hrozných a Nespoutanýho Djanga - napoprvé velká spokojenost s tím, že tomu ale něco málo chybělo (i když nevím co) a plné docenění kvalit až po několikátém zhlédnutí. Každopádně Brad Pitt a Leonardo DiCaprio jsou naprosto super dvojka a hned bych si s nima dal další film. 85%(16.8.2019)

Mimořádně zábavný film. Tarantino si s filmovým médiem radostně hraje a já si u sledování filmu říkal "jé, to je tak super, proč to takhle neumí všichni?". Jenže když film skončil, tak jsem si taky řekl: "Moment, to je vše?". Zklamalo mě finále. Sledovat postavy, jak zažívají různé obyčejné i neobyčejné kratochvíle, je super, ale na konci filmu jsem z toho měl dojem, že to vlastně k ničemu moc nebylo. Bohužel jsem taky hodně podlehl hypeu, u něhož se na chvále nešetřilo a vypadalo to, že možná dostanu nejlepšího Tarantina od dob Pulp Fiction. Kvůli tomu jsem myslel, že v závěru nastane u postav větší katarze, že se jejich osudy nějak pořádně propojí anebo že třeba dostanu nějaký šokující zvrat. Nic takového se nekoná. Navíc ústřední postavy nakonec nejsou nic extra a neprojdou si žádným větším vývojem (neříkám, že je to nutný, ale potěšilo by mě to). Leo zůstane sobečkem, Brad loajálním psem a Margot zůstane pouze na ozdobu - jak se příběh odehraje, tak tam podle mě vyžrala příliš mnoho prostoru. Takže filmařina super, užil jsem si to, ale rozhodně to pro mě není žádný zásadní film, který by mi nějak přirostl k srdci. (8/10)(24.8.2019)

Historicko-cinefilný fetiš, ktorý vyžaduje od divákov širokánske znalosti kontextu. Nedokážem si ani len predstaviť, ako tento film vníma niekto, kto netuší, čo sa stalo 8. augusta 1969 na Cielo Drive v Los Angeles. Keďže na rozdiel od TV westernov zo 60tych rokov mám Helter Skelter načítaný, scéna na Spahnovom ranči a záver boli jednoznačne najlepšie pasáže, no tá bravúrnosť korení v tom, ako dokonalo Tarantino replikuje a variuje realitu, čo v prvom rade vyžaduje vedomosti o tej realite. Quentin Tarantino sa s tým ale nemazná a je mu jedno, aké znalosti má priemerný divák. Je to jednoznačne jeho najviac osobný film, no zároveň po Hateful Eight ďalší slabý scenár najlepšieho scenáristu generácie, kde nie je ani jeden dialóg hodný zapamätania. Všetko išlo na úkor verného prenesenia doby a dobovej kinematografie. A veľmi nerozumiem tomu haló okolo toho, ako strašne treba mlčať o "prekvapivom" konci, lebo kto vie o tom, čo sa stalo onoho 8. augusta 1969 a videl ostatné filmy Quentina Tarantina, presne toto čaká.(15.8.2019)

Tenkrát v Hollywoodu je nejryzejší pocta kinematografii. Zasazením a samotným dějem Hollywoodu 50. a 60. let, především pak tehdejšímu exploitačnímu filmu, po formální stránce pak připomíná spíš filmy evropské, téměř až artové, svojí zdánlivou bezdějovostí, dlouhými záběry bez funkce k vyprávění či celkovou epizodičností. Evokovalo mi to mnohdy hlavně francouzskou novou vlnu. A nemůžu nemilovat film, ve kterým dva ultrasympaťáci chlastají Whiskey Sour (DiCaprio) a Bloody Mary (Pitt). Často jsem se přistihnul, že jsem jediný v sále, kdo se směje, protože mi film připomenul dílo jiné či jsem pochytil nějakou narážku (a to se třeba ve westernových seriálech fakt vůbec nevyznám), ale je tam toho mnohem více. To znamená, že čím větší povědomí a vhled do kinematografie máte, tím víc si to užijete. Ale výborná zábava je to i bez toho, jen je třeba vědet kdo byl Charles Manson, a co se stalo Sharon Tate. Strukturou to nejvíce připomene Auto Zabijáka, téměř celý film je lehce nadbytećná, ale nesmírně zábavná pocta kdečemu a pak fantastické finále ( v Auto zabiják je to geniální automobilová honička). Je potřeba se tudíž nesoustředit na odkryvání děje, ale jen si náramně užívat ten vypilovaný "fikční" svět. A u scény s plamenometem jsem chytl záchvat smíchu, jako už dlouho ne. Geniální, zábavné, cinefilně dokonalé.(18.8.2019)

No od Jackie Brown (kterou nemám rád) první Tarantino, který upozadí Tarantina a předvádí film, který je konečně něčímjiným než jeho exhibicí (které ale jinak miluji) a je poctou hercům a Hollywoodu. Pecka. P.S. Ten konec je ale divně zkratkovitý a ani tam celá tahle linie být nemusela. No v rámci sám sobě rozdaných karet z toho Quentin vybruslil asi nejlíp. P.P.S. Bruce Leeee epic(19.8.2019)

Z mého pohledu dokonalá filmařina a herecký konzert!! viděl jsem dnes poprvé a nevídím naposledy. za mě 95%(31.8.2019)

Je rozdiel filmy pozerat a mat ich skutocne rad.(18.8.2019)

Výborná Margot Robbie, vynikajúci Leonardo DiCaprio a famózny Brad Pitt. Hlavná herecká trojka to zvládla očakávane na jednotku, film som si užil a Tarantino ma opäť určite nesklamal. Na plný počet to ale tentokrát nebude. Po neustálom neskrývanom ospevovaní Hollywoodu zo 60. rokov som stále čakal, kedy sa film presunie k poriadnemu príbehu. Koniec koncov sme ale dostali iba zbierku mnohých vynikajúcich scén, ktoré ku mne však ako celok príliš neprehovorili.(24.11.2019)

Láska na první dobrou. Nejen proto, že jsem od samého začátku pociťoval, že svou náturou a dobovým zasazením jde o snímek přesně pro mě, jsem se půl projekce přiblble usmíval a zbytek nahlas smál. Tarantinův love letter filmovému průmyslu má zájem o vlastní postavy ve stylu Jackie Brown a stylizované historické reálie, v nichž vůbec nemusíte mít takový přehled, aby vás jejich podvratnost a odlehčenost upřímně pobavila. A byť je ve finále zábavnější právě ta reflexe skutečných podnětů než vývoj postav, příběh stejně tvoří nenudící a formálně vypilovaný obrázek především doby, její nakažlivé uvolněnosti a statusu starších, kteří s mladou generací vedou otevřený boj o místo na výsluní. Margot Robbie jako symbol pohodlné neuvědomělé hvězdy k zulíbání, DiCaprio ve svém živlu a Pitt v dost možná životní roli, kradoucí si každou svou scénu pro sebe. Boží soundtrack podtrhující atmosféru a závěr, v jaký jsem si neodvažoval doufat ani v těch nejmokřejších cinefilních snech. Třikrát do kina bude málo.(15.8.2019)

(55%) Viděno v kině. Abych se, přiznal pravdu, nemám nakoukáno dost Tarantinovek, rozhodně je mám v brzké době v plánu dát je všechny, abych si doplnil filmové znalosti. Na tento film jsem rozhodně nechtěl jít do kina, ale kámoš mě ukecal, tak co už. Tarantino má svůj styl, to se musí nechat, jen mi tento snímek přišel dost natahovaný a většinou nezáživný. Holt u Tarantina je zvykem, že nějaký plnohodnotný děj a logika není na prvním místě. Dějově je to slátanina, která nemá ani žádnou pointu či něco zajímavého. Skalní fanoušky tento skvost jistě potěší, mě moc ne. Co můžu nejvíc vyzdvihnout tak jsou slušné herecké výkony hlavního ústředního dua Leonarda DiCapria a Brada Pitta – ani nevím, kdo mě z nich bavil více. Roli, kterou hrála Margot Robbie – to jsem docela nepobral, byla zde úplně zbytečně. Ostatní herci bez problému. Takže mě místy bavila opravdu jen ta ústřední dvojka, místy se tu objevilo pár ujetých, nadlehčených scén + šílené a dle gusta režiséra typické finále, které mě docela rosekalo. No, aspoň, že tak, už jsem myslel, že dám jen 2*. Soundtrack zde režisér zapotřebí neměl, alespoň se zde našlo pár dobrých písní. Takže mnoho lidí asi naštvu a zklamu, ale mě to moc nesedlo. Není to v mých očích vyloženě brak, ale pecka také ne. Šanci, ale předchozích filmů, režírovaných Quentinem rozhodně dám. Přeci jsem viděl jen Kill Bill 1,2 a Sin City (nic z toho mi nesedlo) až na Gauneři (Tarantinova prvotina), která mě téměř nadchla, tak uvidíme. Ale tento filmový počin TENKRÁT V HOLLYWOODU mi ani při druhém shlédnutí (které rozhodně nedám) mi rozhodně nikdy nepřiroste k srdci.(23.8.2019)

ASI SPOJLERY: Quentin zřejmě nesnáší hipíky, nemá rád doslovné adaptace či zcela přesné životopisné příběhy a rád si jede vše po svém, také miluje humor v kombinaci s násilím, kecy, kecy, bumbum prásk, nakonec klasický Tarantino, tedy až moc klasický, tak nějak stále stejně dobrý, se skvělými herci v dokonale podchyceném prostředí, opět mu trvá trochu déle než se vykecá, ale jeho štyl stále funguje...na mě též. [Kino Citadela - Litvínov](16.8.2019)

Zaniklý svět starého Hollywoodu fantaskním okem režisérského génia. Aneb co se vleče, neuteče. Je jasné, že bych osobní setkání Tarantino-Polanski po tomhle počinu vůbec nedoporučoval, patrně si tihle dva půjdou lidsky z cesty, ale co, Polanski může svoji přeživší krásku znovu obsadit i obskočit, jen mu patrně bude divné, že dnes ta přes sedmdesát let stará paní vypadá pořád zachovale. Aha, může za to její účast na jeho filmovém Plese upírů. Tak nám prostě ta Sharon Tate nestárne. Brad Pitt se zdokonalil v (o)mlácení hlav masových vražedkyň o různé části vybavení domu a Leonardo DiCaprio umí náležitě využívat filmových rekvizit, když je mu narušeno soukromí. Bohužel, než k té nejlepší části filmu dojde, tedy k té, která nese v sobě všechno to, co dělá Tarantina Tarantinem - brutalitu, násilí s groteskními prvky, originální smysl pro detail a další, utopíme se v nejméně dvouhodinové exkurzi tvorbou let šedesátých, v níž je obří prostor dán filmovým a seriálovým odkazům, které evropskému, potažmo českému divákovi vůbec nic neříkají, což je v podstatě největší problém devátého filmu Quentina Kokty Tarantina. Být (ne)historicky poučen je hezká věc, nic proti tomu, ovšem nic by se nestalo, kdyby se to celé pásmo zredukovalo na hodinu, čímž by byl vytvořen dokonalý kontrast k případné druhé hodince prokvetlé agresivním násilím a absolutní kakofonií. Celkově se film nejednou vlekl, přesněji řečeno silně inklinoval k sebeukájení radosti filmového maniaka Tarantina, nicméně tvůrčí zdatnost a láskyplnost k zobrazovanému údobí je natolik bezprostřední a nepřehlédnutelná, až lze vše poměrně příjemně divácky vstřebat. DiCaprio a Pitt, kdo by si byl kdy pomyslel, že se tyhle dvě megahvězdy jednou sejdou v jednom filmu. A ani by se asi nesešly, kdyby ne(za)úřadoval Tarantino a návdavkem jim neslíbil Margot Robbie (v karavanu). A tak je tenhle doposud nevídaný počin z hollywoodských kopců natočen natolik mistrně originálně, scenáristicky šibalsky a herecky fenomenálně, až se v podstatě vymyká všemu, co doposud bylo natočeno. 9/10(16.8.2019)

• IQ Tiqe

Vím, že Tarantino je svůj, vyžívá se v krvi a násilí, nic proti, má rád konverzačky a rozplizlejší děj. Ale obvykle to má nějaký důvod. Tady servíruje zdlouhavý příběh, který směřuje k závěru s hodně slabou pointou, nemluvě o tom, že kdyby vypustil nemálo postav a dějových odboček, vůbec by to nevadilo. Hercům nemůžu nic vytknout, paráda, ale ten příběh je prostě o ničem.(25.11.2019)

Bol som na filme od Tarantina a tešil som sa na každú ďalšiu ranu. SPOILERy! Okrem toho, že som (nechcene) videl teaser, som vedel iba to, že tam niekto hrá postavu Sharon Tate a niekto Brucea Leeho; tak dobre sa mi dva mesiace od premiéry darilo vyhýbať spoilerom a čomukoľvek z deja. A aj tak som ten koniec čakal, resp dúfal som v neho. Natočiť komédiu (!), kde jedna z hlavných postáv je tehotné hollywoodske zlatíčko, a na konci ju zavraždiť aj s jej priateľmi a s nenarodeným deckom v bruchu, a jej vnútornosťami si kresliť po stenách; to nemôže dokonca ani Quentin. Margot Robbie je tu navyše extra cute (pri scéne z kina som sa stihol zamilovať). Vlastne všetky hlavné postavy si obľúbite. Cez nedejové pasáže, vtipné odbočky, flashbacky, filmové role, spoločné párty. Keď DiCaprio ku koncu vyháňal zo svojej príjazdovky Mansonovu rodinu, som sa o neho reálne bál. A dá sa to aj pomaly a bez hlášok. Bralo ma to úplne celé, so všetkými cameami, pseudoretro filmovými zábermi, scénami z natáčania (Trudi Fraser rulez), a záverečným masakrom, ale tá titulková scéna, jak sa DiCaprio zoznamuje so susedmi a nakoniec príde aj Margot, kamera vyletí dohora a vy si uvedomíte, že Quentin opäť zmenil históriu a zachránil minimálne jeden a pol krásneho človeka; až tá mi vohnala do očí slzy radosti (v Tarantinovke!) a cítil som sa, jak keď som prvýkrát pozeral Magnoliu, a ten pohľad pri záverečnom vyznaní a pomalý nástup ústrednej melódie a titulky. Jak sa pri tom asi cítil Polanski? A potom po filme takto kecáte a dojde vám, že Quentin nechal Sharon zachrániť pár rokov po tom, ako ukončil druhú svetovú, a že mu kurva zostáva natočiť už iba jeden posledný film.(26.9.2019)

Jednoduše nádhera. Celý film se mi na tváři střídal blažený úsměv se slzami v očích. Skoro tříhodinová oslava filmu a toho, co Hollywood představuje. Cliff prohánějící se Hollywood Hills, neony, spílání nad zašlou slávou a nezadržitelně se blížícími 70s, pocta životu Sharon Tate. Připadala jsem si, jako bych se plátnem propadala do roku 1969, všechno dokonale ožilo. Brada Pitta jsem nikdy neviděla hrát s takovým gustem a nonšalancí. To on táhne celý film stejně jako Cliff životem táhne Ricka. Margot je éterická, Leo je k popukání. Finále filmu je až neuvěřitelné. Roky jsem neviděla kino tak hulákat a z plna hrdla se smát. Ostatně roky jsem neviděla kino tak plné na film, co neni sequel, prequel nebo spin off. Tarantino je génius a tento film je jeho nejosobnější a nejvřelejší pocta filmu.(17.8.2019)

Stačí jedna párty u bazénu na seznámení s Polanskim, ale mně jedna párty u bazénu nestačí na vyžehlení předchozích dvou hodin. Protože jsem zkrátka nepobral ty bezpochyby tuny popkulturních i showbyznys narážek a nejsem omámen šedesátkovym Hollywoodem jako většina, jak hodnocení napovídá. Pro fajnšmekry a Tarantina je to asi vizuální nostalgická orgie, pro nás smrtelníky unylá těžkopádnost, kterou táhne tandem Dicaprio Pitt. 50 %(15.8.2019)

Ty negři s letlampou a kleštěma se tady moc nevyblbli.(2.9.2019)

Krásně natočená (zdánlivě) bezpříběhová pocta dobovému Hollywoodu. Leo a (obzvlášť) Brad výborní (moc rád bych je spolu viděl v dalším filmu, sekne jim to spolu), pár báječných scén (Bruce Lee, návštěva ranče) a skutečně šťavnaté finále, které mě v jednom momentu dokonce donutilo zatleskat (stejně jako asi třetinu diváků v sále). Nejdříve jsem si myslel, že zážitek z toho asi rychle vyprchá, ale je to spíš naopak - mám čím dál tím větší chuť to vidět brzy znovu. 80 %(25.8.2019)

1 2 3 4 5 6 7 15 28 42 55