Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Lineární Tarantino v poctě jedné éře, která většině Čechů nic neříká. To ovšem neznamená, že to není zabava. Duo Dalton Booth, i když spolu Pitt a Caprio na plátně nestráví moc času, neskutečně válí. Veskrze jde o Hollywoodskou pohádku, ve které Tarantino skrze násilí tvoří lepší svět. Dvouhodinová expozice je možná hodně, ale režisér na diváka sype zábavné scénky a prokládá je stylovou, atmosféru dokreslující, hudbou. Film pro pohodovou náladu s fantastickým finále. Zasraní hipíci.(15.8.2019)

nemám k tomu vůbec co dodat ... naprostá alchymie v podání všech co se na filmu podíleli - kamera - střih - scéna - režie - herecké výkony - absurdní výrony krve a jakoby zbytečné scény na začátku, které divák pochopí až ve velkém masochistickém finále :-)(21.8.2019)

U tohoto filmu si přijdou na své jak fanoušci Tarantinovy ukecané, tak jeho brutálnější stránky. Dechberoucí jízda Hollywoodem konce 60.let okořeněná výbornými výkony hlavní herecké dvojice vás vtáhne svou atmosférou hlavně díky detailům, jako jsou všudypřítomné Brouky a sporťáky, potraviny či plakáty na stěnách v barech. Jako fanoušek filmové hudby musím ocenit také pečlivě vybraný soundtrack. Úžasná byla i noční jízda neony osvětleným Hollywoodem v Boothově Wolkswagenu. Při celkově pomalejším tempu celého filmu mě, a jistě i celé kino, překvapil geniální závěr. Již dlouho jsem v kině nezažil tak skvělou atmosféru jako při tomto mistrovském dílu. Za mě Quentin zvládl dokonale.(22.8.2019)

Ako by som to povedal.. nadupane herecke vykony, super hudba, skvelo natocene, vsetko na jednotku 🙂 koniec ma bavil asi najviac, avsak cely film som bol tak trochu vedla, a hladal som sam seba.. “o co tu ide? 😀)” asi toto dielo nebolo urcene pre moje oci 🙂(22.8.2019)

Nemohu říct, že jsem se bavil, ani že nebavil. Tak nějak napůl. Očekával jsem rozhodně víc než takové v podstatě pohodové plynutí příjemného ničeho se sem tam dobrým gagem.(23.8.2019)

Z kina som odišiel okrem iného s nechápavým výrazom. Výrazom nie z deja filmu, ale z človeka menom Q. Tarantino. Z človeka, ktorý dá všetko pre to aby urobil každý svoj film rovnako/viac úžasný ako ten predošlý. Z človeka, ktorý dokáže blbú myšlienku priviesť k dokonalosti. Z perfekcionistu, ktorého nebudem schopný pochopiť snáď nikdy ako vie to čo robí a dokáže urobiť tak mimoriadne veľkolepo skvelé. Poklonu si ale zaslúži aj trojica hercov Pitt/DiCaprio/Robbie, ktorý stále dokazujú svoje obrovské kvality v spolupráci aj s takýmto režisérom.(23.8.2019)

Nebylo to zklamání, tak se to nazvat nedá. Ale pro mě to nebyl klasický Tarantino. Děj byl v pohodě, až na moc westernu, který opravdu nemusím. Atmosféru to má, práce s kamerou super. Výběr herců samozřejmě taky ok. Ale nemá to šťávu. I hudba pokulhává. Převážně to těží jen z atmosféry. A závěr mě zklamal úplně, velmi slabý prvoplán. Linii se Sharon Tate jsem ve finále vůbec nepochopil. Za vidění to stojí. Ale já osobně to už rozhodně nebudu chtít vidět znovu, narozdíl od jiných Tarantinových filmů, ke kterým se rád jednou za čas vracím.(23.8.2019)

Odchod od Weinsteina Quentinovi uškodil. On by ho nenechal udělat film bez dějové kostry, který navíc trvá 160 minut. Jedná se o takové epizody, podobně jako Pulp fiction, jenže tam se všechno točilo okolo něčeho, co všemu dávalo smysl. Tady to úplně tak není. Nutno ovšem říct, že jsem se celou dobu nenudil, kromě některých pasáží přehrávajícího DiCapria. Hollywood obsahuje několik skvělých scén, kvůli kterým rozhodně stojí film za vidění a to mi vlastně ta vychvalovaná závěrečná přišla jako nejslabší z těch nejlepších. Je tam hodně odkazů, které jsem rozhodně nepochopil, protože neznám kontext, ale je tam i dost věcí, které jsem znal. Myslím, že to jak fungoval tehdy Hollywood je ve filmu poměrně sebevysvětlující a jediná věc, kterou by podle mě měl vědět ten, kdo na film jde, je jak proběhlo vyvraždění v domě, kde bydlela Sharon Tate, "Rodinou" Charlese Mansona. Za mě ten film patří Bradu Pittovi, Leo tam je tak nějak, že tam je, ale jeho scény mě moc nebavily. Skvělé jsou ještě scény, kdy některá postava nebo postavy jedou autem. To se mi líbilo hodně a soundtrack je bombastický. Co mi vadilo byly komentáře vypravěče u některých scén, kde se věci daly vystihnout filmovou řečí. Mattyho komentář je sofistikovaný a je vidět, že filmům rozumí.(23.8.2019)

Chápu, o co Tarantinovi šlo. Jen při tom šokování obecenstva zapomněl pořádně prokreslit postavy. Něčeho tam zkrátka bylo moc (navazování atmosféry) a něčeho zas málo (Sharon Tate). Jinak je to samozřejmě úžasně zahraný, výborně nasnímaný a dialogy skvěle vypointovaný. 7,5/10 PS: Konečně jsme se těšil na film, s kterým Disney nemá nic společnýho, ale scéna s holčičkou a knihou mi jen ukázala, kdo je tu šéf.(23.8.2019)

Luxusní záležitost! Nemám výhrad, sice nevím, co nás letos ještě čeká, ale za mě prozatím film roku.(23.8.2019)

Film je podľa mňa až príliš dlhý, ale zrejme si to pribeh vyžadoval. Počas celého filmu až po napínavý koniec sa vlastne dozvedáme viac o jednotlivých postavách a ako to v tedy v Hollywoode fungovalo. Celkom ma to bavilo. 80%(24.8.2019)

Naprosta pecka(24.8.2019)

• dasl

Toľko unudených ľudí som v kine už dávno nevidel . Ale nikto neodišiel 😀😀😀 určite to nebude môj obľúbený film.(24.8.2019)

POPICI(24.8.2019)

Recenze tohohle filmu bude pro mě asi nejnáročnější věc za poslední dobu. Já vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Ale asi jo, když jsem tomu dala 4 hvězdičky. Dvojce Leonarda a Brada asi potěší ženu jakéhokoli věku, takže s tím by problém nebyl. Celkový dojem z filmu je skvělý - zasazení do doby, prostředí,... vypadá to výborně. Problém nastává při otázce děje. Nevím, jestli to bylo tak kvalitní dílo a kulturní zážitek, že jsem to nepobrala, ale ono to prostě nemá děj. Ani po dvou hodinách filmu jsem neobjevila zápletku. Jsou to prostě jen scény poskládaný za sebe. Ale vlastně to bylo hrozně dobrý. Zasmáli jsme se, mělo to atmosféru a ani překvapivá délka mě neobtěžovala. Byl to nevšední zážitek, asi jsem jen prostě nikdy nic podobného neviděla.(25.8.2019)

• koprovka69

Film není plnej krve ani dialogů takže mě hrozně zklamal...prostě jak neznáš historické reálie tak ti ten morbidní příběh nic neřekne! Jeden pořád řídil auto a ten druhej se uchlastával...nuda.(25.8.2019)

• psajcho

predtým, než sme vyrazili do Imaxu na ďalšiu tarantinovku - rozmazlili sme sa chuťovkami Nespoutaný Django a 8 hrozných...takto nabudená som mrkla rýchlym očkom na recenzie na csfd..pozeram cez 80%..olalá potešila som sa..AVŠAK po pozretí filmu mám rozpačité pocity--ja som to nepochopila alebo čo sa stalo? O čom to vlastne bolo ? Veľmi veľa scien a postáv mi prišlo zbytočných a bez pointy..hromada prádznych záberov bez výpovednej lehoty (alebo som to fakt nepochopila??) Avšak dávam dve hviezdičky za plameňomet a klasické tarantinovské fatality - tie nesklamali :D - ronvako ma bavilo pozorovať herecké výkony Brada Pitta a Leonadra Dicapria - postava Margot Robbie bola alebo nebola zbytočná..ja neviem prečo tolko záberov ako proste chodí alebo sa usmieva..a prečo bola na konci tehotná? (alebo som to vááážne nepochopila???!)(25.8.2019)

Má to skvelú atmošku, výborne doladené dobové detaily, Dicaprio je fantastický, ale takýto dobový výsek sa dá urobiť efektívne aj aspoň s minimálnou pointou. Je to skôr niečo ako Pulp Fiction, ale aj tam bola aspoň minimálna zápletka. U mňa celkom sklamanie a ak má byť toto posledný Tarantinov film, tak o to väčšie.(26.8.2019)

Quentinova „zlatá šedesátá“. Atmosféra idealizovaných šedesátek je výborná a je dotažena jak obrazově tak doprovodnou hudbou. Film nemá žádný nosný příběh, spíše je to sled „veselých historek z natáčení“, některé jsou skvěle vypointované např. jak udělat z Bruce Lee lulana a naopak některé se nepříjemně táhnou. Ústřední herecká dvojice to dáva na plnou palbu. Margot je zde především pro navození bezstarostné šedesátkové atmosféry, což jí jde skvěle. Škoda závěru, který působí jako by byl dodatečně naroubován. Jinak je značně plnotučný a takhle bychom si ho přály. P.S. Dojde i na grilované skopové…(27.8.2019)

• Colder

Film nabitý známými herci. Takže drahý. Závěr byl boží a typicky Tarantinovský, ale první dvě hodiny jsou nuda a úplně zbytečné.(28.8.2019)

Bez krupulí sem přiznám, že jsem po celý film netušil, kdo ta Sharon Tate vlastně je. Takže jsem dost nechápal účel její postavy, za což si můžu sám, ale ani mi to nijak výrazně nevadilo. Spousta lidí varovala, že se ve filmu vlastně nic neděje, takže jsem se připravil na to, že se budu možná nudit. Stačí říct, že to se nestalo. Dialogy bylo zase vybroušený, herectv DiCalpria a Pitta bylo přímo brilantní. Hlášky určite nechyběly, ale suverénně nejlepší část byla poslední půlhodinka. Přiznám se, že jsem v průběhu filmu trochu zapomněl, že vlastně koukám na Tarantina. O to víc jsem pak nemohl popadnout dech, jelikož sem se smál po celou dobu, jak idiot. Něco tak vtipnýho a brutálního zároveň jsem už dlouho neviděl. Když si to tak spočtu vychází mi dobrých 85%(28.8.2019)