Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 055)

Kdo se těší na klasickou Tarantínovku, bude zklamán. I já odcházel z kina v rozpacích, protože už jsem viděl od Quentina lepší filmy. Na druhou stranu, všechny jeho bijáky jsem docenil až po opakovaném zhlédnutí, takže i tady jsem v určité naději. Fanoušci zlatých 60.let si zde přijdou na své, objevuje se tu spousta narážek na nejlepší filmy i herce této doby a stejně tak je nutné mít alespoň základní povědomí o životě Charlieho Mansona, aby jste docenili způsob, jakým si Tarantino s diváky pohrál. Musím také ocenit, že ač film trvá skoro 3 hodiny, pořád je na co se koukat, a to hlavně ve chvílích, kdy na plátně exceluje Brad Pitt.(30.8.2019)

Prudce senilní Tarantino se už jen nekonečně plácá v prázdném scénáři a chce bejt tak moc cool, až je to trapné. Všemi opěvovaný závěr je jen recyklovaný z jiného filmu QT. Neni to moc vtipné, jen dlouhé. Koukat se dá akorát na tradičně skvělého DiCapria. Pitt nic nepředvádí. QT se bohužel stává parodií sama na sebe.(16.8.2019)

• Steis

Po odchodu z kina jsem si musela dát uklidňující cigaretu a popřemýšlet o tom, co jsem to vlastně právě viděla. Na Tenkrát v Hollywoodu jsem se těšila jako malé dítě na Vánoce. Doufala jsem, že na tento film jen tak nezapomenu a v tomhle ohledu film má očekávání vlastně splnil. Problém je, že jedině v tom špatném slova smyslu, protože tuto sračku už opravdu z hlavy nevymažu. To na co jsem necelé 3 hodiny koukala, byly vlastně nesmyslné dialogy, příběhy lidí, které vlastně nikam nevedly a konec, který postrádal pointu. Absolutně nechápu zdejší vysoké hodnocení a mám pocit, že jsem koukala asi na úplně jiný snímek. Ano, kamera byla naprosto famózní, ale to bylo asi tak jediné, co ve filmu fungovalo. Tarantinovky opravdu miluji a dá se říct, že jsem na nich defakto vyrůstala, avšak tohle je počin, u kterého Tarantina absolutně nepoznávám. Jediná chvíle, která mi byla důkazem, že film je od Tarantina, byla desetiminutová krvavá řežba, která měla vskutku grády a objevila se až na samém konci filmu. Nicméně to nic nemění na tom, že celý film byl jinak totálně jeblá schíza, kterou musel psát Tarantino zduněný, jelikož si to nedokážu jinak racionálně vysvětlit. Pak už mě jedině napadá, že si z nás chtěl Tarantino udělat jen dobrý den. Jednu hvězdu dávám alespoň za kameru, krvavou scénu a za Pitta bez trička....(16.8.2019)

To, co jsem čekala, jsem dostala. Prostě Tarantino. Pro fajnšmekry a milovníky jeho filmů naprostá bomba. Závěr excelentní, kéž by se to tak odehrálo i ve skutečnosti..(16.8.2019)

Je to asi o tom s jakým očekáváním na film jdete. Já šel spíše než na Tarantina (poněvadž jsem věděl, že to není typický Tarantinovský biják) na herecký koncert Lea a tak trošku i Brada a toho se mi dostalo nad očekávání. A očekávání jsem měl tedy veliká. Závěrem jsem byl samozřejmě překvapen, ale ten dokonale ladí s názvem filmu (tedy s tím anglickým názvem, ne s nepřesným českým) - více prozradit nemohu ať nezkazím někomu zážitek :-)(16.8.2019)

Naprosto očekávaně Tarantinův nejlepší film, nejvyzrálejší.(16.8.2019)

Tarantino je filmový génius a s prehľadom to potvrdil aj tentokrát. Opäť raz to nie je snímok pre každého, no pravý gurmán si vychutná každú jednu minútu vedúcu k najdokonalejšiemu a najprekvapivejšiemu finále, aké som za posledných pár rokov mohol vidieť (áno, u mňa prekonalo aj finále Endgame... deal with it).(16.8.2019)

Woody Allen natočil Annie Hall jako poctu New Yorku. Quentin Tarantino nám zase naservíroval poctu šedesátkovému L. A. se vším všudy. Nelituju ani jedné z těch 162 minut, byť se v dost z nich vlastně nic nedělo. A finále je pak absolutní topovka, co nejde popsat, prostě to musíte vidět sami...(16.8.2019)

Nádherné mistrovství Lea a Brada (a pochopitelně i Quentina). Některé pasáže sice zdlouhavé a možná nadbytečné (Sharon v kině), ale řemeslně opět na vysoké úrovni. A znovu se potvrdil fakt, že Leonardo DiCaprio je jedním z nejlepších herců všech dob!(17.8.2019)

Neuvěřitelný koncert... Celou noc se mi o tom zdálo... Děkuji Tarantinovi a jeho hvězdám za úžasný zážitek!(17.8.2019)

• ThulsaDoom

POZOR SPOILERY Tenhle film si Tarantino vážně natočil sám pro sebe. Tak 90% scén není vůbec podstatnejch pro děj, což by mi ani nevadilo, kdyby ty scény byly dobrý, což náky jsou, hlavně na začátku, kdy na diváka dolehne ta atmoška 60. let, která je super, ale potom tam bylo tolik scén, který jsem jako fakt nepobral. Třeba scéna na Spahnově ranči. Tam je několik minut budovaný napětí, že něco není v pořádku. Hipíci tvrdí Pittovi, že ten děda spí, aby pak mohl večer čumět na telku, Pitt tomu samozřejmě nevěří a tak se jde na protest hipíku podívat na vlastní oči. A ten děda fakt spal, aby se mohl potom koukat na tv, takže to je přesně tak, jak hipíci tvrdili, tak jako wtf? K čemu teda ta scéna byla? K čemu to budovaný napětí? Potom scény se psem + Brucem Lee. Proč udělal Tarantino z Leeho takovýho kokota? Proč jako? A to jak dělal ty divný zvuky při souboji, to je tak nízkej humor, že bych to od Tarantina nečekal. Stejně tak scény se psem, jako pěkný, na nějakej rodinnej film, ne na film od Tarantina, ten má (nebo asi měl) podle mě na víc. No a největší problém mám s Mansonovou sektou. Manson tam byl doslova jednou, jeho sekta dvakrát a byli z nich udělaný totální čuráci. Jako říkal jsem si, že je dost možný, že si okolnosti vraždy Sharon Tate Tarantino trochu upraví, podobně jako to udělal v Inglorious Basterds, ale že z vraždy ženy, která byla ještě k tomu v 9. měsíci těhotenství, udělá takovou parodii, to jsem vážně nečekal. Z celý tý sekty udělal neschopný idioty, hlavně teda z Texe, kterej v reálu zabil 5 lidí. A samozřejmě tam musel Tarantino nacpat tolik naprosto přehnanýho násilí...Podle ostatních komentářů je tohle typický Tarantino, ale to fakt není. Možná tak poslední roky, to jo, ale dřív Tarantino ve svých filmech takhle zbytečně přepálený násilí opravdu neměl. Musím ale uznat, že ta scéna s plamenometem byla vážně cool, ale to finále, který bylo neskutečná fraška, vážně nezachrání. Zajímalo by mě, co si o tomhle filmu myslí sám Polanski, popřípadě příbuzní Sharon Tate.... ** dávám za atmosféru konce 60. let, DiCapria, pár dobrejch scén a za krásnou Margot Robbie, která tam ale vlastně byla úplně zbytečná.(17.8.2019)

Film byl výborný,ale do vrcholných , mistrovských děl od Tarantina to má daleko. Obsazení filmu+camea jsou vskutku parádní i když hlavní dvojice snímku vládne (Pitt,Di Caprio),tak stojí fakt za to . Parádní retro Hollywoodu 60. a 70 let. Režie,scénář= pecka.Finále je opravdu báječné . Ani ta délka,stopáž filmu moc neubližuje,ale i tak bych ho zkrátil . Tento působivý biják,ale zřejmě nebude pro každého diváka....(17.8.2019)

• Rise.Fall

Bohužel filmové zklamání roku. Jako fanoušek tarantinovek jsem se na tohle těšil už víc jak rok. Nicméně jsem neměl přehnaná očekávání jak by děj měl/mohl probíhat. Celé to působilo jako řada scén, bez hlubšího propojení. Jasně, některé scény byly na 10/10. Skvělá byla např. scéna s Bradem a jeho poměřování sil s Brucem Leem nebo se špinavým hipíkem z ranče, závěr atd. Na druhou stranu tam bylo tolik scén co nejde nazvat jinak než samoúčelnou onanií (polonahý Brad na střeše, Margot v kině, projížďky autem po městě a tak by šlo pokračovat dál a dál). Konec to nemohl zachránit a upřímně jsem od něj čekal daleko, daleko víc (minimálně co se dialogů týče). Takřka bez napětí a propojení příběhů. Tolik nevyužitého potenciálu s historickými postavami... Škoda slov. A jako fakt tomu nemůžu dát 5 hvězd jen pro to, že je to Quentin. Soundtrack? Asi nejnudnější z jeho filmů vůbec (což vzhledem k songům té doby fakt nechápu jak se mu povedlo). Celé to na mě působí jako 162 minutový trailer k filmu. Quentine, vidíš před svým barákem někde ceduli sklad mrtvejch řežisérů? Ne? Pokračuj v tomhle stylu dál a možná jí tam časem uvidíš...(17.8.2019)

Absolutní pecka, Quentin Vás na finle nechá čekat opravdu dlouho ale jak Vám začnou zapadat okolnosti celého příběhu do sebe tak se od filmu nedá odtrhnout. Navíc je velmi dobře zachycená atmosféra 60 a 70 let hollywoodu a LA. Na konci filmu celé kino doslova řvalo smíchy :)))(17.8.2019)

Chtělo by se říct, že tohle není Tarantino, ale kdo z nás vlastně ví, kdo je Tarantino? Magor z videopůjčovny mě osmkrát královsky bavil a nasycoval nezapomenutelnýma hláškama, na poslední pokus ale vyjevil i něco víc. Jakoby poctou Hollywoodu vzdával nechtěně hold i sobě a poprvé se ukazoval jako člověk, který se jen neskrývá za záclonou stírání novinářů a prvoplánového násilií v obrazech, ale má rád happyendy a oceňuje všechny stuntmany, díky kterým mohly v jeho filmech negři plachtit čtyři patra. Once Upon a Time in Hollywood je pro mě osobně to nejlepší zakončení geniání kariéry geniálního režisére. Expozice trvající dvě hodiny je místy opravdu táhlá (a to i když už víte, jak se na film koukat), ale i průměrného cinefila potěší každý rozpoznaný odkaz na díla nebo tvůrčí postupy na 10 minut dopředu. A s tímhle vším nakonec dojdete k jednomu z nejepičtějších vyvrcholení nejen v Quentinově filmografii. Pátou hvězdu si schovávám na třetí, čtvrté repete, vím ale, že přijde.(17.8.2019)

První setkání s Tarantinovým filmem v kině a rovnou veliké překvapení. První reakce naznačovaly nijak zázračné dílo,avšak opak se stal pravdou! Pulp Fiction je samozřejmě nedosažitelnou metou. Režisérovému Opus Magnum však Tenkrát v Hollywoodu šlape dost výrazně na paty,neboť je to strašně vtipný,vizuálně naprosto dokonalý film,který navíc přikrášluje casting desetiletí(všichni herci naprosto úžasní),tradičně chytlavý soundtrack a vynikající,nečekané finále! Ve vzduchu je cítit Oscar pro Brada Pitta,jehož Cliff Booth převyšuje i Ricka "Kurva" Daltona :-) "JE TO ZBRAŇ K POSRÁNÍ":-) 90%(17.8.2019)

Nelíbilo, asi sem to prostě nepochopil, nejsem cílovej divák. Je to nádherně natočený, krásný záběry, výborná hudba, skvělý herecký výkony. Ale nechápu ten děj. Nedává to žádnej smysl.(17.8.2019)

Rozhodně doporučuji se na ten film podívat v kině. Doma máte příliš mnoho možností to vypnout, přetočit nebo odejít. Příliš dlouhé na to jak málo se tam děje.(17.8.2019)

kde bolo tam bolo pred 9 mi filmami za horami strhujúcich filmových zážitkoch nesmrteľných scén a postáv vydal sa pán Tarantino na cestu do roku 1969 a objavil príbeh, ktorý stál za prerozprávanie a za vytvorenie postavy Ricka Daltona. Cesta na ktorú sa môže vydať ten kto prešiel väčšinou tarantinových filmov a pozná štýl jeho rozprávania. treba sa pripraviť na dlhšie čakanie k vyvrcholeniu ale na to sme zvyknutí a práve to čakanie je vyšperkované k dokonalosti. Retro styling sedí úžasne, hudba je neskutočná a to nehovorím o výkone Di Capria a Pitta. Hlavne Leo ukázal opäť silné stránky a to čo dokázal v tomto filme je famózne. Nečakajte ale toľko akcie a taký strhujúci zážitok aj v Djangovi alebo Bastardoch. Má to úplne iný nádych a určite to nie je film pre amatéra. Ten to nedá a nevydrží. Tarantino si vyžaduje skúseného diváka, ktorý si rád počká na každý jeden okamih a hlášku. Viac sa tu hrá s emóciami a prežívaním jednotlivých okamihov. A ten záver ach jaj to je naozaj chuťovka. !!!!(17.8.2019)

• Ondra.T

Pokud se vám po prvních 10 minutách bude zdát, že je to nuda, pak věřte, že další tři hodiny to bude ještě horší. Šli jsme na to jako na odpočinkový film, a trefili jsme se, dá se u toho dobře spát. Mimochodem, jen aby se film zalíbil masovým divákům převrátili skutečnou událost naruby a udělali happyend.(17.8.2019)

• eldedkus

Napadlo Vás někoho, že půjdete na nového Tarantina do kina? Tak si pusťte zpěvy velryb, nebo diskografii Enya a poslouchejte to tři hodiny. Asi tak je to zábavný. Pamatujete si, jak se Di Caprio tři hodiny plazil sněhem kamsi z lesa? Tak tohle je ještě horší. Dvě a půl hodiny jezdí Brad Pitt autem odnikud nikam a Di Caprio fňuká. Nebejt gegu s Brucem Lee, odešel bych po hodině. Ale přišel ten geg. Tak si říkám, dobrý, začíná se to rozjíždět. NE! Je to past. Pak zas Pitt jezdí autem sem a tam a DiCaprio fňuká. Tarantinovina je to asi tři minuty na samotném konci filmu. Dvě a půl hodiny je to smrtelná nuda. Jsou v podstatě dvě možnosti: 1) Tarantino prodělal mozkovou mrtvici, chytil zápal mozkovejch blan, nebo sněť korektnosti. nebo 2) Se vsadil s kámošema v hospodě o rundu, že natočí totální odpad, kde se celej film nestane vůbec nic, nebude to mít prakticky žádnou zápletku, děj, ani atmosféru a lidi mu to stejně sežerou. Úplně vidím ty inteleguány co píšou komentáře na CSFD, jak se skvěle bavili. Totální zklamání. Jo a abych nezapomněl, ještě je tam blonďatá holka, co jde do kina a z kina. Fakt super.(17.8.2019)

1 14 27 40 42 43 44 45 46 47 48 53