Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

S Nespoutaným Djangem už to bylo na hraně, Osmi hroznými mě ale milovník dobrých i špatných filmů masírující pořádné tvůrčí ego solidně namíchnul. Nově zase vyplýtval spoustu papíru, ale tentokrát si u mě mnohé napravil. Ironický retro flák zbytečně nežvaní, zbytečně neexhibuje. Je krásně prosluněný, rozverně atmosférický, láká na kostýmy, staré bouráky, velké brýle, vymazlené retro interiéry a exteriéry, blikající neonové nápisy. Quentin Tarantino se slzou v oku a méně efektně, než jsme zvyklí, rekonstruuje starý Hollywood. Bavil se na place evidentně stejně jako následně v kině divák. A v první hodince a něco rozhodně neokouzluje příběhem. Ale dílčími prvky, nápady, skvělou kamerou a hudbou, drobnými camey, které jsou rozkošné (přemoudřelá parťačka ze seriálu) a výborně zahrané (koketní hipísačka svádějící Brada Pitta, jinak dcera herečky Andie MacDowell Margaret Qualley). Předehra je to celkově (až příliš) roztažená, na druhou stranu nesmírně nostalgická. Tarantino sype nespočet drobných odkazů, na kterých si cinefilové pochutnají, a evidentně si plní další ze svých snů (Lea instaluje do řady zřejmě jím milovaných projektů let minulých). A vyloženě originální nebo nějak výrazný příběh chybí. DiCaprio je prostě uvadající herec, dnes hlavně záporných postav, který se nedočkal přerodu ve velkou hvězdu, Pitt pak jeho dublér, kterého studia moc nemusí, protože často na place způsobí rozruch. A skrze jeho mrtvou manželku putují nejrůznější teorie. Oba dva jsou skvostní, oba zbožňovaní. A jejich letité přátelství jim sakra věříme. Oba si svůj návrat k filmu dosyta užívají: Leo si dal po vizuálních orgiích Iñárrita a svého oscarovému koncertu čtyři roky pauzu, Brada užíral táhnoucí se rozvod s Angelinou Jolie. Oba jsou zpět v plné polní. Emočně nestabilnímu herci dělá jeho parťák nejen dubléra, ale i chůvu, fachmana, šoféra a důvěrníka. A někde v dálce vyčkává temná připomínka osudu Sharon Tate skrze kroky následovníků kultu Charlieho Mansona (skvělá scéna Pittovy návštěvy ranče a dokonalé finále). Milovník stříbrného plátna Tarantino prostě dokazuje, že Hollywood je místem, kde se plní sny. Jeho rozrušování hranic mezi skutečným a možným bude sakra vzrušující pro nejrůznější filmové teoretiky. Jeho pocta tehdejší době je výtečná, takže mu leccos (co během těch 160 minut skřípalo) rád odpustím.(4.9.2019)

V 3/4 filmu to vůbec nevypadá jako standardní "Tarantinovka". Je zde spoustu dialogů, zajimavý děj a hlavně prakticky žádné násilí. Je to ale tak skvěle zahrané a všelijak udělané že vás to i bez většinového násilí bude bavit a budete se strachovat o osud hlavních postav. Ve finálním aktu neboli ve 4/4 se to pořádně rozjede, začnou se brát pořádné drogy, mlátit hlavami o stůl, kousání do nohou od psa a zatraceně i zapalování plamenometem! HELL YEAH! Jak už je v "Tarantino Universu" normální, hlavní postavy změní "dějiny". Ve filmu samozřejmě nechybí spousty narážek an předchozí "Tarantinovky". Je to prostě další super film!(28.9.2019)

Žádná povinná korektnost, žádná úcta k divákům, kteří to v kině nevydrží 3 hodiny bez čůrání, žádné vysvětlování, co je to za kino, o kterém se ústřední čtveřice "zcela zbytečně" baví před vstupem do restaurace... Tohle je biják, ke kterému bys potřeboval osmdesátistránkový manuál. A je to tak správně.(1.10.2019)

Film diváka vtáhne do doby konce 60. let v LA, pořat je se na co koukat. Margot Robie je v roli Sharon Tate krásná. Několikrát jsem se za film přistihla, že jesem uvěřila, že se opravu dívám na Sharon Tate. Ale pro obyčejného konzumního diváka co nezná slouvislosti v případu vraždy této herečky a manželaky Romana Polanskeho a komu ani nic neříká jméno Charles Manson, tak ten film bude jen dlouhé čekání na typické a krátké vyvrcholení Tarantinových filmů. Také jsem toho názoru, že kdybych film neviděla v kině, ale v televizi tak mě vůbec nezaujme.(5.10.2019)

Tarantino dospěl a dal se na točení pohádek... a jde mu to výborně.(8.10.2019)

Krásnej život dvou kámošů co jen tak proplouvají životem. Frajer Pitt má o trošku lepší roli než Leo, ale oba si to dávaj jako prase, hereckej koncert. Scén jako s Brucelem nebo na ranči mohlo bejt víc, ale to je přesně ten Tarantíno, mrtě scén jen tak navnadil, že už se bude něco dít a vono nic. Pěkně se na to koukalo, dneska jsem si taky zapálil cigáro když jsem opravoval anténu. No a Margot v 911, jó, tak to potěší. Výbroný káry a muzika až videoklipovité záběry, prostě zlatá pohoda 70-tých let.(10.10.2019)

Mel jsem vetsi ocekavani, ale uplne k zahozeni to taky nebylo. Je pravda za v prvnich trech ctvrtinach filmu se nic nedelo a konec to trcohu zachranil. Dal bych tomu 3.5*, ale kdyz jsem si rikal zdali bych dal filmu radsi 69% nebo 71% tak jsem zaokrouhlil nahoru, ackoliv na 80% to podle me urcite nebylo. Zajimave dilo, kteremu herci jiste dodali stavu. Ale zadna velkolepost!!!(10.10.2019)

9/10 1Začnu asi takhle. Ačkoliv uznávám Quentina Tarantina jako režiséra, nemám rád jeho tvorbu. Kill Bill považuju za volovinu, Hanebný pancharti jsem prozíval a z Nespoutaného Djanga si pamatuju jen tu luxusní scénu s Ku Klux Klanem (ta banda idiotů v bílejch pytlích mne rozesmívá ještě dnes). Ale Pulp Fiction bylo parádní. A já doufal že to bude mít aspoň podobný kvality. A taky že má. Celou dobu sledujeme Ricka Daltona (DiCaprio), herce který se ne a ne dostat ze seriálových rolí, a jeho kaskadéra Cliffa Boothe (Brad Pitt), který tady prostě dvě hodiny přešlapují na místě (ale i tak mě to bavilo), a pak se to celý posune, dostaneme hodně šťavnatej dějovej zvrat (teda v případě že víte jakej osud potkal Sharon Tateovou v roce 69), a nakonec přijde hodně povedený finále, který mně trochu děsilo a bavilo zároveň. Musim říct že jsem docela váhal, jestli na tohle jít. A rozhodně jsem rád že jsem nakonec šel, protože tohle je po dlouhe době Tarantinovka která se mi líbila. Že bych byl úplně paf z DiCapria, to ne. Ale kruci, ten si to coby Rick Dalton dával. O co že bude nominovanej na Oscara. A pozadu nebyl ani Pitt. Abych to nějak shrnul, Tenkrát v Hollywoodu je fajn podívaná s hromadou známejch ksichtů, která není za tolik o ději ale o těch dvou postavách, kterým prostě musíte fandit. Modlil jsem se aby to bylo aspoň tolik dobrý jako Pulp Fiction, a mé modlitby byli zřejmě vyslyšeny.(12.10.2019)

• SimoonCZe

Od filmu chci, aby mě bavil. Když nevim, o co ve fillmu jde, tak se bavit prostě nebudu. Viděl jsem to jen kvůli hypu, co to mělo a znova na to určitě nepůjdu.(16.10.2019)

Skvělá hudba; skvělá auta; Margot Robbie; melancholické, pomalé tempo, ve kterém má každá scéna svůj smysl a směřuje k jedinému vyvrcholení. PS. dokázal jsme ocenit i kameru, což se často neděje.(19.10.2019)

Fetiš dosáhl maxima a je ho fakt už moc. Al Pacina a spousty ostatních herců je zase málo! Jen žijící postavy mi nestačily a Quentinovi asi prostě došly nápady na pořádnej děj.(20.10.2019)

Úžasný film po snad všech ohledech. Megadílo v tom, kolik film obsahuje skutečných předloh, provázaností, zajímavostí a detailů. Podívaná. Podívaná která ale hodně baví. Ne že by měl Quentin neumělecké filmy ale tohle je majstrštyk. Tarantino jak ho neznáme a vůbec bychom nečekali -někdo úplně změněný, ktéréhožto ale přesto naprosto jistě poznáváme a cítíme že to je on. Tarantino doteď neznámý, umělecký a jinakstejný než kdykoli předtím, Tarantino jenž udělal něco nečekaného. Nic takového tu předtím nebylo, a nic podobného se tomu v budoucnu nevyrovná. Co se mi nelíbilo: přespříliš surové zobrazení hippies a Bruce Leeho jako primitiva, který by ten souboj jednoznačně vyhrál (ani v jeho prohře není poselství), inu jeho dceři se není co divit. Mrzí mě, že Lee s ikonickým Stevem McQueenem (obzvlášť) nedostali více prostoru. Ale film vás stejně ani sekundu nepustí a každá je naplněná doopravdy až po okraj. A možná tyto věci dokáží filmu ubrat hvězdičku. Rozhodující je ale něco jiného: ještě se mi nestalo, že by mi 2 hodiny 40 připadaly skoro jak hodina. A to je všeříkající. Doufám tedy v delší verzi, než o deset minut prodlouženou, a těšim se na (padnoucí) dabing, na tohle se dá totiž koukat fakt dlouho.(24.10.2019)

Věkové hodnocení v zemi původu- R. Sex a nahota- Mírně; Násilí- Velmi; Alkohol, drogy a cigarety- Středně; Nadávky a sprostá slova- Velmi; Děsivé a intenzivní scény- Středně.(28.10.2019)

• Inhoofer

Sice je tam vidět výprava, prachy,... ale to je tak asi všechno...Jsem zvyklý si u Tarantina na rozuzlení zápletky počkat,... tady se čeká a čeká a je konec. Skvělé obsazení ani dobrá reklama z toho dobrý film neudělá. Nejslabší věc od něj. Škoda :-((6.11.2019)

Rikam porad, ze Tarantino je extremne nadcenovany a Tenkrat v Hollywoodu to dokazuje. Dej filmu je minus nula, kdybychom nostalgicky nepotkavali “zname” tvare, tak se tam deje velke nic mimo klasicke klise, aka neuspesny herec, dobre vypadajici bijec s cigarem puse, zijic v karavanu jedic junk every day, etc... spoustu zbytecnych nikam nevedoucich charakteru. Navic Tarantinovy alternativni konce mne vzdycky dokazou akorat s prominutim nasrat (jo, pochopila jsem motto once upon a time, ale nemam to proste rada, pokud se ten film tak neprofiluje od sameho pocatku)... Co se tyce zpracovani, to Quentinovi musim nechat, to umi a ma to vazne uroven a sem tam ty vtipky jsou taky cool. Nerikam, ze to neni koukatelny, jen je to proste nudny a nikam nevedouci a jednou shlednout proste staci.(15.11.2019)

Celý film bych okomentoval jako dvouhodinovou milou ukolébavku před grandiózním finále, kde se na 20 minutách Tarantino vyřádil jak jen mohl. Nemůžu říct, že bych se v průběhu filmu nudil, ale nedělo se nic, co by mě donutilo zvýšit pozornost. Brad Pitt je zvláště v té finální scéně dokonalý a DiCaprio má v rámci své role taky několik příležitostí k prokázání své extratřídy. Jinak spoustu historických a filmových narážek a souvislostí. Celkově slušný průměr Tarantinovy tvorby.(18.11.2019)

1 12 23 34 42 43 44 45 následující >>