Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Finální akt nemá oporu v předchozím dění; fungoval by nemlich shodně jako samostatná půlhodinová povídka "co kdyby". Přes dvě hodiny jde tedy o blbinu beze směru a slepenec zbytečných vatózních scén, které... Jsou natolik vypiplané, vtipné, pointované, holdy vzdávající, skvěle zahrané a dobově zasazené, div si až jeden nestýská, že jich není ještě o pěkných pár více; jakkoli jich samozřejmě mělo naopak být o pěkných pár méně. A kdyby to bylo méně "od milovníka Hollywoodu Tarantina pro milovníka Hollywoodu Tarantina" a především více soudržné, pak bych odcházel z kina spokojen bez výhrad.(15.8.2019)

Příjemný film, kdy máš celou dobu v hlavě konec, pokud znáš historii událostí. K němu vše na pozadí pozvolna spěje, ale Tarantino i tak dokáže překvapit a jít svojí "vlastní cestou".Převládá ve mně nutkání dát plný počet pro tu lásku k filmu, kterou ctím také, ale zatím se budu držet při zdi, Django je prostě pořád top o úroveň výš. Každopádně koncert a škola herectví Lea s Bradem je úplná lahůdka. Bez těchto dvou prvotřídních bouráků by mohlo dojít lehce také na slušný propadák. Ještě mě asi nikdy tak nebavil film, který je příběhově celkem chudý a ve své podstatě ve výsledku zdánlivě o ničem. 85%(16.8.2019)

Instantne srdcova zalezitost, ale uznavam, ze jsem v tomto pripade extremne zaujaty, muj nejocekavanejsi film od chvile, kdy jsem zjistil, ze ho Tarantino pripravuje, miluju tu realnou predlohu, miluju tu dobu. A o tom to je, ne o pribehu, ktery vas vede od bodu A do bodu B, ale o navsteve zlate ery Hollywoody a uzivani si te atmosfery a Tarantinovskych scen, kde si to herci uzivaji na 200%. Hlavne Brad Pitt, pro ktereho je to nejlepsi role od dob Tylera Durdena a ktery si to cele dal uplne neskutecne. Margot Robbie jako Sharon Tate je taky naprosto k sezrani. Ze zacatku jsem si musel zvykat na to, ze i na Tarantino pomery a vzhledem k tematu je to mozna az moc komedie, ale ve chvili kdy jsem se u sceny s Brucem Lee zacal po dloooouhe dobe regulerne rezat smichy to zacalo davat smysl. Finale nejen prekvapive, ale hlavne neskutecne uspokojujici. Dovedu si predstavit, ze to pro spoustu lidi bude natahovana nuda bez pointy, ale ja jsem se do toho zamiloval a chci to videt znovu. 9/10(18.8.2019)

Ano, je tomu skutečně tak. Quentin Tarantino si to pořád neskutečně dává a servíruje nám krásně neobvyklé snímky, jenž se poté stávají legendami. Once Upon Time in Holywood se do tohoto ranku ihned po zhlédnutí řadí také, jelikož je dokonalou esencí toho, co na režisérovi a jeho rukopisu máme nejraději. Jistě, někdo sice může namítnout, že se jedná o úplně jiný film než obvykle a v podstatě nebude i daleko od pravdy, nicméně zde musíte vzít v potaz fakt, že právě tento snímek si Quentin natočil vlastně tak nějak pro sebe. Natočil si svou vlastní, lehce idealizovanou a barevnou verzi Holywoodu konce šedesátých let, kdy jako malý kluk žil v L.A. a chodil do kina na všechno co zrovna běželo na plátně kin či autokin. Mimochodem, tato kapitola jeho života i s výčtem snímků je skvěle popsána v knize "Retrospektiva" od autora Toma Shona. Avšak zpět k filmu. Once Upon Time in Holywood je ve své podstatě rozdělen na několik menších příběhů, které k sobě zdánlivě nepasují, nicméně fanoušek znalý jeho předchozích snímků hned pozná, že se tyto příběhy i se svými dějovými zákruty, paralelami i postavami srazí ve většinou neočekávaném finále, které Vám vyrazí dech. I zde tomu není jinak, jelikož finále je to pravé FINÁLE. V těchto několika minutách se před Vámi rozestře všechno, co je pro Quentina Tarantina tak typické. To znamená úžasnou kameru, která nikdy neuhne, lascivní kreativní násilí (plamenomet!) a litry krve. A i když se k tomuto všemu dobíráme přes olbřímí tříhodinovou stopáž, vězte, že si tento "fan service" starým dobrým časům maximálně užijete, zejména díky atmosféře, broušenému soundtracku a hereckým výkonům. Z těch vcelku razantně vyčnívá Leonardo DiCaprio a Brad Pitt, jimž věříte každou grimasu a repliku. Na obou hercích je vidět, že si své party patřičně užívají a na celkové kvalitě snímku je to opravdu znát. Co tedy dodat na závěr? Once Upon Time in Holywood je nádherně nasnímanou poctou šedesátým létům a filmům, který vážně není pro každého. Je to v první řadě film, který s nemírnou láskou věnoval jeden filmový fanda dalším filmovým fandům po celém světě. Je to film, který se hrdě může zařadit po bok dalších, dnes již klasických děl Quentina Tarantina. A je to film, při kterém Vám bude líto, že jste v té době nemohli žít jako hollywoodská celebrita nebo kaskadér či jako řadový člen filmového štábu. Zkrátka, je to perfektní film v každém možném detailu a v každém možném úhlu pohledu. Takže díky Quentine, díky! PS: Řekl jsem to mnohokrát a řeknu to znovu. Margot Robbie chci domů! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „When you come to the end of the line, with a buddy who is more than a brother and a little less than a wife, getting blind drunk together is really the only way to say farewell.“ (20.8.2019)

• Anrie

Kolikrát už jsem slyšela ta stejná slova? Quentinova pohádka, plná dobových reálií starého Hollywoodu. Nejsem nadšená z toho, že jsem jedním z mála diváků, kteří nesouhlasí s vlnou úspěchu, ale zároveň mi nedělá problém hrdě říct, že mě devátý film Tarantina zklamal. Možná je to neobyčejně, v jeho případě, aktivní propagací a reklamou, se kterou si film otevřel dveře mohutné návštěvnosti v kinech a s tím spojené velké očekávaní, a nebo mě to prostě jen hrozně nebavilo. Quentin si očividně libuje v minimální cenzuře, a tak se nebojí postavit příběh na třech dějových linkách, přičemž se ve dvou nic neděje a jediná s Leonardem v popředí konečně odkrývá onu opěvovanou nostalgii čistého filmu dob minulých. Souhlasím s názorem, že jeho postava má znázorňovat vyhořelého herce, který stále hledá svou starou slávu, jehož protikladem je krásná, okouzlující Sharon, jenž je ztělesněním miláčka Ameriky. Ale byla tam vůbec důležitá? Po Mansonovi jestli dvě zmínky, tak přeháním. Ona sedí v kině a rozplývá se nad sebou. Je těhotná s Polanskim a její osud? Zapomenut. Namísto toho se dostává více prostoru pro kaskadéra Brada a jeho ježdění v autě. Shrneme-li si první dvě hodiny, máme zde Sharon v kině se špinavými nohami, Brada v autě a jediného Leonarda, který se zasloužil o to, aby se ve mě projevily alespoň nějaké emoce, či dokonce úsměv. Dostaneme-li se za tuto stopáž plnou mdlých replik a hluchých scén, kdy jedinou záchranou je retro vybarvenost města, ve kterém se vše odehrává, jsme u hippie famílie. Zde už divák pociťuje napětí, že by se konečně něco mohlo začít dít. Ovšem to, co přijde v poslední půl hodině martyria, je mou mozkovnou dosud nepochopené. Připouštím recesi, se kterou do toho Quentin šel. Byl nařčen, že si libuje v násilí na ženách, ale tohle bylo zvrácené. Tohle už není on. Kde je jeho cákání krve, kterému se člověk zasměje. Upřímně mi je jedno, jestli je v jeho filmech ubližováno ženám či mužům, ale musí to mít mez. Nikoliv tohle! Plamenomet beru, to bylo vtipné a přesně to, čeho jsme u něj zvyklí. Takže, prosím, už dost toho převypravování jedné a tentýž naučené reakce, která koluje internetem, že si snílek Quentin natočil příjemnou podívanou, plnou nadsázky s dojemně naivistickým finále. S dodatkem, že se jedná o příběh, podle skutečné události. Zbytečně zavádějící, když se ve skutečnosti prolíná se značnou dávkou fikce. Na Quentina stále nedám dopustit, ale již podruhé za sebou mě zklamal a co hůř, naštval. Naštval tím, že cokoliv nesmyslného natočí, lidé si to odůvodní se slovy "Vždyť je to Quentin"...ale co kdyby pod tím nebyl podepsaný? Kolik diváků by v tom vidělo tu opěvovanou genialitu? Bojím se, že Q.T. už je je značka.(5.9.2019)

No co vám budu povídat. Měl jsem z toho příjemné škubáníčko v podbřišku. Je to veliké filmové kocháníčko.(8.10.2019)

Hvězdami nabouchaná devítka od Tarantina je v dílčích momentech naprosto geniální, ve zbytku ale pro mě těžce nepřístupná a výrazně slabší přehlídka obrazů ze zákulisí filmu, které drží pohromadě skvělý DiCaprio a Pitt. Tentokrát jsem se prostě s filmem od Quentina nejspíš nenaladil na stejnou vlnu, jako třeba v případě Jackie Brown. Pro někoho třeba opět strop, já jsem se ovšem do Tenkrát v Hollywoodu prostě nemohl dostat a bavil se spíše epizodními kousky než filmem jako celkem. Každopádně závěrečná sekvence je Tarantino v nejlepší formě, což jen pro mě bohužel ukazuje jak zbytek filmu v mých očích trochu pokulhává.(16.8.2019)

Tahle Tarantinovka mi moc nesedla. První dvě hodiny jsou hodně táhlé, spoustu omáčky, dějových a časových linií, u kterých mě v pozoru drží pouze skvělé úvodní duo Leonarda s Bradem. Ty pro mě úmorné a zdlouhavé první dvě hodiny však opravdu stojí za to "přetrpět", jelikož finále je grandiózní, to jsem si neskutečně užil a vše mi vynahradilo. Ta čtvrtá hvězda je opravdu blízko, ale 30 minut z 3-hodinového filmu je málo.(17.8.2019)

• Butcher of Blaviken

Chápu, že Tarantino chtěl ukázat dobu Hollywoodu koncem 70 let, ale jen proto, že to natočil Tarantino se z toho neposeru. Film je absolutně o ničem a nebýt posledních 20 minut a Brada Pitta, tak si to nezaslouží ani 2 hvězdy. Kdyby se film nesl v duchu posledních 20 minut, tak by to sklidilo určitě větší úspěch.(26.8.2019)

Nakonec po dlouhých úvahách hodnotím, lehce nadhodnocenými čtyřmi hvězdami. V zásadě nic proti filmu jako takovému nemám, jen jsem asi čekal něco malinko jiného. Duo Pitt/DiCaprio skvělé, i když říkat tomu duo. Kluci spolu měli pár společných scén, jinak jsem měl pocit, že se dívám na dva filmy zároveň. Jeden s Pittem a druhý s DiCapriem a kdyby se mě někdo zeptal, který mě bavil více, tak ten s Pittem rozhodně. Líbilo se mi klasické "tarantinovské" epizodní vyprávění, jen jsem měl pocit, že v tomto filmu z nějakého neznámého důvodu se nenachází to správné propojení jednotlivých linek, jako například v Pulp Fictionu. A upřímně bez linky Margot Robbie bych se klidně obešel. Konečná scéna šíleně brutální, pro mě dá se říci nečekaná. I když film tvrdil, že je podle skutečné události, tak se faktů zas tolik nedržel, za mě bych radši viděl originální námět od Tarantina. Né, že by tam snad nebyl, jen bych vypustil to podle pravdivé události a zaobalil to jinak. Myslím, že by to zafungovalo stejně dobře, ne-li lépe. Spoustu skvělých scén, spoustu dobrých dialogů a zápletek, díky kterým film nenudí po celých 162minut, s výjimkou tedy scény s Margot Robbie v kině, wtf?? Ano, užil jsem si to, ano chtěl jsem to mít o něco lepší a ano trochu přihodnocuji, kvůli minulým skvostům od Tarantina. Ale určitě stojí za to, se na devátý film podívat!(27.8.2019)

I přes dokonale magnetickou ústřední trojici jde o zklamání, dokonce takové, že mám chuť pustit si double feature Auta Zabiják a Osmi hrozných. Na jednu stranu je to tak nějak málo tarantinovské, na tu druhou mám takový dojem, že nebýt to od Tarantina, spousta lidí k tomu nebude až tak shovívává. Potěší aspoň návrat Emila Hirsche do filmů první ligy. Snad nebude ojedinělý, ten chlap byl třída.(3.9.2019)

Nekritické nadšení. Jít na Tarantina je pro mě jako jít s nejlepšími kamarády z dětství na posezení. Ne vždy se řeší úplně důležité věci, ale vždy je to příjemně strávený čas. Tenkrát v Hollywoodu je nejen průřezem zlatou érou, ale i Tarantinem samotným. Pohádka pro filmové nadšence a dospělé, kterou si užijete tím víc, čím víc toho o dané tématice víte. Neskuteční DiPitt. Jo a taky pesan :o). Finále skvělé, ale nazvat to před tím pouhou "čekačkou" je takřka urážlivé. Za mě po celý čas úsměv od ucha k uchu a těším se na další projekci. Snad v Imaxu, neb ten ořez byl otřes.(15.8.2019)

Vizuální stránka je za 5, ale ta délka a vlastně absence nějakého zajímavého příběhu je stěží za 3. Má to pár legendárních scén a za mě vyhrává spíše scéna s Brucem Lee, i když sjetej Brad je taky dobrej :) A jak se mi jako chlap nikdy nelíbil, tak jak stárne, tak pro mě začíná mít nějaké kouzlo. A ta hipísácká kočička je taky přesná. Je vidět, že Quentin si filmem opravdu udělal radost a určitě to potěší spoustu fajnšmekrů, co mají rádi ve filmech odkazy na filmy minulé... ale obávám se, že popcornáky film bavit nebude.(15.8.2019)

9.8.1969 ubodal Sharon Tate klan Charlese Mansona, 14.8. 2019 v 20:01 jsem přemlouval uvaděčky v kině Aero, že mám koupenej lístek, ale nemůžu na mobilu chytit signál. V ten samý den když vylezu po hodině ze sálu pro pivo se mě ptá kdosi, jestli je to jako Pulp Fiction. Ve 22:50 nastává spontánní potlesk po filmu. 15.8. v 0:20 mi vysvětluje JFL, že je chyba považovat Tarantina za empatika, protože je to naopak nevyzrálý sociopat, který vnímá realitu zejména skrze popkulturu. V 0:32 zaokrouhluji počet vypitých hruškovic na kulatých 11. 0:48 ze mě leze teorie, že celé Tarantinovo dílo je vlastně akt výsměchu americkým bělochům a Once Upon a Time in Hollywood je v zásadě sled nesouvisejících epizod, které se pak zúročí v gimmick, který režisér již jindy použil v jiném filmu. V 0:50 s panikou zjišťuji, že mě ještě někdo poslouchá. 1:21 - uživatelka asphyxia rozbíjí ve svém bytě omylem skleněnou nádobu o rozsahu hradčanské rozety, následně neefektivně bruslí po bytě luxem. 9:25 měním hodnocení posledního Tarantinova filmu na 5 hvězd, protože musím uznat, že ta iluze byla opět dokonalá. Stop. Nyní máte již veškeré potřebné informace k tomu, abyste odhalili, který z předchozích aktů není pravdivý.(15.8.2019)

Toto opravdu neni nejlepsi Tarantinuv film. Nesnasim, kdyz film vychazi ze skutecnych udalosti, pouziva skutecna jmena lidi, a pak je dej zmenen podle fantazie autora.(14.8.2019)

Někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Jasný must see letošního léta, možná i proto velká očekávání... A nevím, jestli je to nakonec úplně typická tarantinovka a jestli snímek má očekávání splnil. Konec byl skvělý, ale než se k němu film dobere, trvá to a nemyslím si, že taková stopáž je úplně nutná. Ne všechny scény totiž baví a příjemně plynou. Ale zase na druhou stranu chválím všechny ty odkazy na časy minulé, hrátky s velikostí obrazu apod. a hlavně hudbu. Plus samozřejmě Brada s Leonardem.(17.8.2019)

Fantastický pohľad na Hollywood na prelome 60´/70´rokov. Sledujeme zopár dní zo života dvoch frajerov, ktorí sa pretĺkajú náročnou filmovou brandžou snažiac sa niečo dosiahnuť. Ústredné duo je jednoducho parádne a ja mám pocit, že akékoľvek ďalšie slová len degradujú tento snímok. Treba vidieť!(22.8.2019)

Chuťovka. Příběhu to sice tolik nepobralo - je to spíš taková hollywoodská turistika, nicméně proklatě zábavná a pohlcující.(22.8.2019)

• scroochy

Takovej ten film, co se s váma nemazlí a pokud neznáte všechny ty reálie, na které s kulometnou kadencí odkazuje, tak se nechytáte.(17.8.2019)

Obsahuje náznaky spoilerů!!............... I když to není filmový zážitek který bych musel ihned několikanásobně opakovat, musím asi uznat, že "Tarantino je zpět". Po předchozích dvou filmech, které byly o poznání slabší protože Tarantino upadnul do jakési manýry a všechny ty propižlané dialogy tam byly jen pro ty propižlané dialogy a vlastně přestaly plnit funkci rafinovaného posouvání děje vpřed, se tady Quentin znovu chytil a vrátil dialogům, vtipům a drobnostem zase ten zásadní příběhtvořící význam. Scéna s krmením psa je sice cool a vtipná, ale má svůj význam stejně jako scéna s Brucem Lee, tréningem s plamenometem, Sharon v kině, atd atd. Ve Djangovi by to byly jen cool scény a děj by se vyvrbil tak nějak sám od sebe bez ohledu na jejich obsah.. Tady do sebe ty dílky nakonec zapadnou a člověk zase cítí, že tentokrát to má pod palcem zase ten Tarantino, který svůj film vidí jako komplexní a přesně vybalancovaný celek..... Takže, za mě OK.. Není to bůhvíjaká řachanda.. je to poměrně nedivácké.. napodruhé možná zbytečné... Ale to mi zase až tak nevadí..(21.8.2019)

Prozatím váhám s příznivějším hodnocením, protože po prvním zhlédnutí mám pocit, že jsem viděl exkurzi po starém Hollywoodu, kterou by znalejší divák určitě ocenil víc a které tak nějak chybí kostra. Rozhodně jsem ale Tenkrát v Hollywoodu neviděl naposledy – opakovaná projekce je u Tarantina nutnost. Potěšil zejména Brad Pitt, který jako by vypadl z nějakého klasického westernu. (1 272.)(7.9.2019)

1 4 5 6 7 8 9 10 12 23 34 45