poster

Tenkrát v Hollywoodu

 • USA

  Once Upon a Time in Hollywood

 • Slovensko

  Vtedy v Hollywoode

 • Velká Británie

  Once Upon a Time in Hollywood

 • Austrálie

  Once Upon a Time in Hollywood

 • Nový Zéland

  Once Upon a Time in Hollywood

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Externí recenze k filmu (12)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) *****

  "Vtedy v Hollywoode je zábavný film o sile priateľstva, nepremárnenej šanci na úspech a túžbe zaradiť sa do spriaznenej komunity. Navyše, s poriadnou dávkou čierneho humoru, ako to vie napísať len Quentin Tarantino." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

  "Tarantino miluje Hollywood a filmy, a to se přesně odráží v jeho novém díle. Tenkrát v Hollywoodu je jeho milostným dopisem tomuto průmyslu. Tento kinematograficky kvalitně a bezchybně zpracovaný snímek, má zkrátka vše. Divák se tu, i přes to, že skoro devadesát procent příběhu tvoří dialogy, ani…" (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "Tvorca si v tomto filme vytýčil tri ciele: po prvé vzdať hold poctivým remeselníkom filmu 60. rokov minulého storočia, po druhé strhnúť gloriolu z ospevovaného obdobia detí kvetín - hnutia hippies a po tretie nakrútiť ďalšiu variáciu na svoje už realizované námety. Vyšlo mu to, ako vždy, na sto…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Tenkrát v Hollywoodu je film, jenž si Quentin Tarantino natočil pro sebe, pro radost. Mezi jeho vrcholná díla se bohužel neřadí – je spíš zákuskem než hlavním chodem – leč i tak je nesmírně podnětný, filmařsky, scenáristicky i vypravěčsky pozoruhodný a příjemný na sledování. Tarantino si jej upekl…" (více)

 • Informuji.cz (Gabriela Janáčková) ****

  "I podeváté je Tarantinův film svébytným a zapamatováníhodným počinem na poli kinematografie. Tenkrát v Hollywoodu trochu upouští od krvelačnosti, místo toho se zahloubává do režisérova nitra a omotává si diváka kolem prstu hvězdnými výkony herců. Nenese s sebou jen léty obroušený odkaz svého autora…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ****

  "Režisér s vědomím všech těchto faktorů vytváří v Tenkrát v Hollywoodu působivý svět, jenž má podobu obrovského popkulturního multimédia. S Rickem, Cliffem a Sharon zjišťujeme, že je tato kalifornská fantasmagorie dokonale odstřižená od okolního světa. O vnějších společenských a politických…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ****

  "Někteří asi budou namítat, že dlouho ohlašovaná linka s mansonovskou sektou do příběhu nezapadá úplně hladce (jakoby točil dva filmy), ale to už je drobnost, kterou lze odpustit. Snímek Tenkrát v Hollywoodu si určitě získá srdce většiny diváků. Co si určitě nezíská, jsou srdce příbuzných Bruce…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Hvězdami nabouchaná devítka od Tarantina je v dílčích momentech naprosto geniální, ve zbytku ale pro mě těžce nepřístupná a výrazně slabší přehlídka obrazů ze zákulisí filmu, které drží pohromadě skvělý DiCaprio a Pitt. Tentokrát jsem se prostě s filmem od Quentina nejspíš nenaladil na stejnou vlnu…" (více)

 • Pinbacker.cz (Lukáš Červený) ***

  "Once Upon a Time in Hollywood je filmovým dopisem z lásky, a jako takový má zcela osobní kvality. Nelze mu vyčíst, že se přesným vyobrazením šedesátek se všemi myslitelnými popkulturními odkazy opájí: režisér se sám kál slovy, že jde o sobecký projekt. Přesto není úplně jasné, komu je film určen…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Jedna věc z filmu vychází jasně. Bere za své prohlášení, že Hollywood je místem, kde se plní sny. A připomíná, že filmy jsou útočiště, kam se unikáme schovat před realitou. Ani v případě Tenkrát v Hollywoodu to není jinak." (více)

 • TotalFilm.cz (Pavel Bárta) ****

  "Tenkrát v Hollywoodu sdružuje velké množství aspektů, které jsou typické pro Tarantinovu tvorbu – od ničím nepokryté lásky k filmu, přes popkulturní narážky, chytré dialogy a skvělou hudbu, až k povedeným hereckým výkonům. Co ovšem dominuje nad vším ostatním, je scénář, který zcela nečekaně a…" (více)

 • Týden.cz (Adam Kahánek) ****

  "Tarantino natočil silně osobní více než dvouapůlhodinový hollywoodský epos, který zasadil do doby, ke které chová velkou lásku. Možná je až moc sobecký, protože se v oné nostalgické atmosféře šedesátých let "babrá" hodně dlouho na úkor nějakého podstatného příběhu. On to ale umí a dělá to strašně…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace