poster

Tenkrát v Hollywoodu

 • USA

  Once Upon a Time in Hollywood

 • Velká Británie

  Once Upon a Time in Hollywood

 • Slovensko

  Vtedy v Hollywoode

 • Kanada

  Once Upon a Time in Hollywood

 • Austrálie

  Once Upon a Time in Hollywood

 • Nový Zéland

  Once Upon a Time in Hollywood

Komedie / Drama

USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Hrají:

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern, Mike Moh, Luke Perry, Damian Lewis, Al Pacino, Nicholas Hammond, Samantha Robinson, Rafał Zawierucha, Lorenza Izzo, Costa Ronin, Kurt Russell, Zoë Bell, Damon Herriman, Lena Dunham, Madisen Beaty, Mikey Madison, James Landry Hébert, Maya Hawke, Victoria Pedretti, Sydney Sweeney, Harley Quinn Smith, Kansas Bowling, Parker Love Bowling, Danielle Harris, Scoot McNairy, Clifton Collins Jr., Marco Rodríguez, Ramón Franco, Courtney Hoffman, Dreama Walker, Rachel Redleaf, Rebecca Rittenhouse, Rumer Willis, Spencer Garrett, Clu Gulager, Martin Kove, Rebecca Gayheart, Michael Madsen, Perla Haney-Jardine, James Remar, Monica Staggs, Craig Stark, Keith Jefferson, Omar Doom, Kate Berlant, Brenda Vaccaro, Lew Temple, David Steen, Gabriela Flores, Vincent Laresca, Maurice Compte, Eddie Perez, Chad Ridgely, Corey Burton, Michaela Sprague, Kayla Radomski, Natalie Cohen, María Birta Bjarnadóttir, Robert Broski, Townsend Coleman, Christina Sergoyan, Adrian Dev, Elisabeth Ferrara, Caitlin Herst, Dave Silva, Quentin Tarantino, Nicholas Walker, Norman Fell (a.z.), Robert Freitag (a.z.), Nancy Kwan (a.z.), Hannes Messemer (a.z.), Nichole Galicia, Gordon Mitchell (a.z.), Weston Razooli, Brianna Joy Chomer

Střih:

Fred Raskin

Scénografie:

Barbara Ling, Nancy Haigh (set dekoratér)

Kostýmy:

Arianne Phillips
(další profese)

Externí recenze k filmu (19)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) *****

  "Vtedy v Hollywoode je zábavný film o sile priateľstva, nepremárnenej šanci na úspech a túžbe zaradiť sa do spriaznenej komunity. Navyše, s poriadnou dávkou čierneho humoru, ako to vie napísať len Quentin Tarantino." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

  "Tarantino miluje Hollywood a filmy, a to se přesně odráží v jeho novém díle. Tenkrát v Hollywoodu je jeho milostným dopisem tomuto průmyslu. Tento kinematograficky kvalitně a bezchybně zpracovaný snímek, má zkrátka vše. Divák se tu, i přes to, že skoro devadesát procent příběhu tvoří dialogy, ani…" (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) ****

  "Velkým plusem filmu je výprava, protože velkorysé kulisy, kostýmy a scény denních a nočních ulic města andělů jsou tak věrohodné, že jednoduše věříte v přenesení se do amerických let minulých. V mém případě to ještě umocňoval fakt, že jsem film viděl na obřím plátně v IMAXU." (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "Tvorca si v tomto filme vytýčil tri ciele: po prvé vzdať hold poctivým remeselníkom filmu 60. rokov minulého storočia, po druhé strhnúť gloriolu z ospevovaného obdobia detí kvetín - hnutia hippies a po tretie nakrútiť ďalšiu variáciu na svoje už realizované námety. Vyšlo mu to, ako vždy, na sto…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Tenkrát v Hollywoodu je film, jenž si Quentin Tarantino natočil pro sebe, pro radost. Mezi jeho vrcholná díla se bohužel neřadí – je spíš zákuskem než hlavním chodem – leč i tak je nesmírně podnětný, filmařsky, scenáristicky i vypravěčsky pozoruhodný a příjemný na sledování. Tarantino si jej upekl…" (více)

 • Informuji.cz (Gabriela Janáčková) ****

  "I podeváté je Tarantinův film svébytným a zapamatováníhodným počinem na poli kinematografie. Tenkrát v Hollywoodu trochu upouští od krvelačnosti, místo toho se zahloubává do režisérova nitra a omotává si diváka kolem prstu hvězdnými výkony herců. Nenese s sebou jen léty obroušený odkaz svého autora…" (více)

 • Moviefan.cz (František Jukl) *****

  "„TENKRÁT V HOLLYWOODU“ je retro pohodovka, která místo slovní onanie sází na tu audiovizuální. Vzdává poctu době, o který (přiznávám se) vím celkem hovno. Je to osobní film, protože Quentin zbožňuje všechny ty béčkový filmy a seriály." (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ****

  "Režisér s vědomím všech těchto faktorů vytváří v Tenkrát v Hollywoodu působivý svět, jenž má podobu obrovského popkulturního multimédia. S Rickem, Cliffem a Sharon zjišťujeme, že je tato kalifornská fantasmagorie dokonale odstřižená od okolního světa. O vnějších společenských a politických…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ****

  "Tarantinova oslava 60. let je v podstatě dvouhodinovým čekáním na geniální finále. Co zajišťuje, že je ono čekání (alespoň při první projekci) moc hezkou a sympatickou výpravou do minulosti? Do jisté míry Tarantino, který samozřejmě točí jak pán a vysype z rukávu hned několik parádních scén. Mnohem…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) *****

  "Vůbec si nemyslím, že by Tenkrát v Hollywoodu bylo roztříštěné, právě naopak jde o jeden z mála Tarantinových filmů bez odboček, kdy každá scéna prohlubuje vesmír dvou hlavních postav, tak abyste s nimi mohli prožít ultimátní kamarádskou odyseu, na pozadí konce jedné éry. Ten se odráží nejen v…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) ****

  "Za sebe mohu říci, že ač jsem si snímek opravdu velmi užil a kino ještě jednou dvakrát navštívím, tento snímek se mezi nejlepší tarantinovky nezařadí. Snad poprvé jsem měl dojem, že by to celé v skoro tří hodinové stopáži mohlo být přece jen o něco kratší a tolik by to nevadilo. Film je hodně často…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ****

  "Někteří asi budou namítat, že dlouho ohlašovaná linka s mansonovskou sektou do příběhu nezapadá úplně hladce (jakoby točil dva filmy), ale to už je drobnost, kterou lze odpustit. Snímek Tenkrát v Hollywoodu si určitě získá srdce většiny diváků. Co si určitě nezíská, jsou srdce příbuzných Bruce…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Hvězdami nabouchaná devítka od Tarantina je v dílčích momentech naprosto geniální, ve zbytku ale pro mě těžce nepřístupná a výrazně slabší přehlídka obrazů ze zákulisí filmu, které drží pohromadě skvělý DiCaprio a Pitt. Tentokrát jsem se prostě s filmem od Quentina nejspíš nenaladil na stejnou vlnu…" (více)

 • Pažót.cz (Sebastian Pažót) ****

  "Téměř v každé scéně je vidět, že si Quentin Tarantino natočil Once Upon a Time in Hollywood hlavně pro sebe a pro podobné filmové fajnšmekry/pamětníky šedesátých let, kteří si ho užijí asi nejvíc. Přál bych si, abychom se za nějakých třicet let díky podobnému nadšenci dočkali bijáku s odkazy na…" (více)

 • Pinbacker.cz (Lukáš Červený) ***

  "Once Upon a Time in Hollywood je filmovým dopisem z lásky, a jako takový má zcela osobní kvality. Nelze mu vyčíst, že se přesným vyobrazením šedesátek se všemi myslitelnými popkulturními odkazy opájí: režisér se sám kál slovy, že jde o sobecký projekt. Přesto není úplně jasné, komu je film určen…" (více)

 • Rozhlas.cz (Jan Bodnár)

  "I v Tenkrát v Hollywoodu využívá Tarantino mnoho svých oblíbených atributů jako jsou dlouhé fetišistické záběry na odhalené ženské nohy, soundtrack složený z hitů dané doby, jeho oblíbení herci ve vedlejších i epizodních rolích (Kurt Russell, Michael Madsen ad.) nebo reklama na smyšlenou značku…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Jedna věc z filmu vychází jasně. Bere za své prohlášení, že Hollywood je místem, kde se plní sny. A připomíná, že filmy jsou útočiště, kam se unikáme schovat před realitou. Ani v případě Tenkrát v Hollywoodu to není jinak." (více)

 • TotalFilm.cz (Pavel Bárta) ****

  "Tenkrát v Hollywoodu sdružuje velké množství aspektů, které jsou typické pro Tarantinovu tvorbu – od ničím nepokryté lásky k filmu, přes popkulturní narážky, chytré dialogy a skvělou hudbu, až k povedeným hereckým výkonům. Co ovšem dominuje nad vším ostatním, je scénář, který zcela nečekaně a…" (více)

 • Týden.cz (Adam Kahánek) ****

  "Tarantino natočil silně osobní více než dvouapůlhodinový hollywoodský epos, který zasadil do doby, ke které chová velkou lásku. Možná je až moc sobecký, protože se v oné nostalgické atmosféře šedesátých let "babrá" hodně dlouho na úkor nějakého podstatného příběhu. On to ale umí a dělá to strašně…" (více)