Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Marty7CZ

Hrůza hruzouci!! Tvl, to byla taková nuda při tak hrozný stopáži!! Jediný, co musím vypíchnout jsou DiCaprio a Pitt a špičkový retro. Jinak už to nikdy nechci vidět (nikdo z celý party z kina, a pár filmu od QT máme jako pecky((Pancharti a Django)). Takže se zamyslete nad těma vasema 5* odama, jestli ste nebyli na jiným bijaku..... Utahanost za 30% ()

Knor

Budu se opakovat, ale Quentin to prostě zase natřel všem na plný čáře a definitivně dokazuje, že je to jeden z největších filmových velikánů vůbec. Hodně dlouho jsem neodcházel z filmu tak nadšenej a okouzlenej. Takhle stylovej film tu nebyl sakra dlouho, ta atmosféra je úžasná, dejchá z každýho záběru a každýho detailu, a't je to sledování nějakýho dobovýho seriálu, filmu, plakátu nebo jen projíždění ulice, ta působivost je neskutečná a samozřejmě to vše podpořeno dokonalým soundtrackem. DiCaprio s Pittem si to užívají jak jen je to vůbec možný a tvoří strašně zábavnou dvojici, každá ta postava je sice úplně jiná, al společně jakoby tvořili nerozdělitelnou bytost, o týhle dvojce se bude mluvit ještě hooodně dlouhou dobu. Oba dva předvedli naprosto dokonalý výkony. Samozřejmě Margot Robie ani ostatní hvězdy nebyly o nic horší, strašně mě nadchnul třeba Damien Lewis jako Steve McQueen, ale těch postaviček, odkazů na různé tvůrce a filmy je tam snad tisíc. Tohle je těžce cinefilní záležitost natočená s láskou a jedinečným Tarantinovským humorem. Krása a nádhera, který nejde vůbec nic vytknout. Sledujeme příběhy tří osob, které se proplétají a točí kolem sebe stejně jako realita s Tarantinovou fikcí a které vyústí do nečekaného finále, jak je to u Tarantina zvykem, ale tentokrát se Quentin vytáhnul. Tohle finále je fakt velký a pokud někdo jde na tenhle film s neznalostí o Mansonově rodině a jejích činech ... jeho smůla, nemůže to pochopit a užít si to naplno. Já chtěl tleskat a řvát bravo! Kurva Bravo!, protože Tarantino uctil památku na onu děsivou událost po svým, nečekaně a nádherně. Smekám před Quentinem, naprostá dokonalost ()

DogtownCZ

Pro mě jeden z nejlepších Tarantinových filmů. Krásně zobrazené filmové prostředí Hollywoodu z konce 60. let, až měl člověk chuť se tam jet podívat, výborné dialogy, dvě hlavní postavy ztvárněné Leem a Bradem a ten konec ... Dlouho jsem z kina neodcházel tak nadšený z nějakého filmu jako právě z tohoto. ()

LakiyL

Možno Tarantinova oslava a pocta Hollywoodu, no pre nezainteresovaných ľudí až tak nie. DiCaprio znova potvrdzuje svoj talent, Pitt v skvelej scéne s Leem a v ďalšej napätej v sídle Mansonových prívržencov. To ale nestačí na to aby som film považoval za vrchol jeho tvorby, prípadne vyhlásenie, že v najlepšom treba prestať. Až vo finále som sa dočkal a ako tak uspokojil moju úchylejšn stranu, na ktorú som u Tarantina tak zvyknutý. Režisérsky veľmi nie je čo vytknúť ale príbeh sa mi akosi rýchlo vytráca z hlavy a nezanechá hlbší dojem. ()

Terminer

A je to tady! Konečně, po měsících čekání, je tu nový Tarantino. A je překvapivě málo tarantinovský. Rychlé tempo a akční sekvence, na které jsme zvyklí z jeho předchozích filmů (převážně z posledních tří) tu nečekejte. Tenkrát v Hollywoodu by se dalo označit za mix Jackie Brown a Panchartů, ale to bych pohled na tento film hodně zjednodušil. A hlavně bych ho nevystihl. Tempo je pomalé asi právě jako v Jackie, vyznění příběhu je určitém směru podobné Panchartům, ale přesto si tenhle film jde svojí, zatím neviděnou cestou. U Tenkrát v Hollywoodu jde Tarantino divákovi naproti nejméně ve své kariéře, protože jediným hybným bodem příběhu, který tam vlastně možná ani není, je ono dynamické duo Leo/Brad. Jinak se jedná o řekněme jisté zastavení času přímo na place westernového seriálu, jehož prostřednictvím se k nám dostávají asi ty nejlepší historky z natáčení, jaké kdy kdo vyprávěl. Filmařskému zákulisí je zde věnována velká péče, jeho zobrazení je na pomezí reality a pohádky. A právě proto, že se valná část filmu věnuje tomuto natáčení, se v podstatě jedná o nejméně mainstreamovou Tarantinovku. Film fajnšmekra pro fajnšmekry. Neříkám tím, že se ostatní nebudou u filmu bavit, ale když máte přehled, máte v tomto případě také výhodu. Takže abych to nějak uzavřel, jsem rád, že mistr Tarantino přišel s něčím originálním (opět), a že svým způsobem s diváckými očekáváními docela zametl. A už teď jsem zvědavý na 10. (poslední) Tarantinův film (Star Trek?). ()

Emafera

Skvělý herecký výkon jak Brada Pitta, tak Leonarda DiCapria, o tom žádná. Jedná se ale spíš o pocitový film, kde je krásný vizuál a zajímavá atmosféra. Děj filmu samotného je o všem a ničem a na to je 162 min příliš dlouhých. ()

pushover

Parádní pocta Hollywoodu konce 60. let s vydařeným (typicky Tarantinovským) koncem. Zároveň by se to dalo nazvat nejdelším Tarantinovým fórem s nejlepším čekáním na pointu. ()

Clark_Kent

QUENTINŮV ZLATÝ HOLLYWOOD🌠🌆✨👍 Abych pravdu řekl, Quentin jinak přezdívaný "magor z videopůjčovny" ukázal světu svoji zjevnou lásku k zlaté éře Hollywoodu. Já osobně přišel do kina, připravenej tak napůl. Čekal jsem podle ohlasů nějaký báječný snímek, který se v podstatě ani nedostavil. Nechci znít moc negativně. Nýbrž moji veškerou pozornost si zasloužil ultimátní kaskaderský klaďas s havajskou košilí Brad Pitt /Cliff Booth/. Nemůžu zapomenout ani na všestranného Leonarda, coby trošičku náladovějšího westernového úderníka hvězdu Ricka fucking Daltona. V neposlední řadě bych rád zmínil i australskou rodačku Margot Robbie, která zaujme především svým odzbrojujícím úsměvem. Stačí se mrknout do sbírky fotek zavražděné hvězdy Sharon Tate, úsměv je stále krásný. Vaše celkové potěšení z celého příběhu, bude záviset především na tom, jaké potěšením dokážete nasát ze zlaté éry Hollywoodu 60.let. Vydejte se po krásách slunné Kalifornie a vychutnejte si příval energie hnutí hippies. Ke konci řeknu je jedno, Quentin nás zase převezl. Opět nás celkem dost překvapil. P.S.: Ten karamelovej kovboj podle Ricka Daltona, byl kurevsky dobrej nápad.🤠 ()

hazdrova

Leonardo a Brad perfektne ladia a keby ten film netrval tri hodiny, aj by som sa viac pobavila. Každopádne som pri pozeraní vôbec nemala naštudované, že to je podľa skutočnej udalosti a mám tam hľadať reálne situácie a osobnosti. Rola Margot Robbie mi prišla veľmi zbytočná a až po odpozeraní sa dozvedám, že sa okolo toho celého príbeh točí. Veľmi zmätočné, pre mňa celkom bezcenný film. 3* len za lahodných chlapcov Brada a Lea. ()

Dandy95

Jeden z nejuspokojivějších konců, jaký jsem kdy viděl plus Brad Pitt v jedné z nejlepších rolí jeho kariéry. Zatím nevím, co víc napsat. Vím jen to, že se nemůžu dočkat na další projekci! ()

Zombiepod

Prvá a najdôležitejšia vec - nečakajte typickú tarantinovku. Tento film totiž nemá hektolitre krvi, ani vyhrotené dialógy s výbušným vyvrcholením. Naopak, ide viac-menej o akýsi Tarantinov splnený filmársky sen, výnimočne uvoľnený príbeh o starnúcom westernovom hrdinovi a jeho najlepšom priateľovi, v dokonalom podaní hereckého dua Pitt - DiCaprio. Epizodicky podávaný príbeh sa okrem ústrednej dvojice sústredí na niekoľko ďalších postáv (viac okrajovo), a detailne nás prevádza Hollywoodom 60-tych rokov za doprovodu skvelej hudby a výstižnej dobovej atmosféry. Manson, Tate, Bruce Lee, McQueen, hippies, proste zlatá éra Hollywoodu, ako by ju nikto lepšie nevystihol. Žiadna prudká akcia, ani zamotaný dej, len pokojný chill zo života hercov, s kopou správne vsadeného humoru a výborným finále, kde tých 160 minút ubehne lusknutím prstov. Vedľajších scén bolo na môj vkus tentoraz možno trochu priveľa, no i tak tu máme jasného kandidáta na nejakú tú zlatú sošku. ()

Hudino

Nie prvý raz, čo Tarantino zabil potenciál námetu. Ak by nasmeroval film viac k prípadu masakry v Polanskeho dome, pravdepodobne by skončil v mojom rebríčku obľúbených filmov. Režisérov rukopis je síce zachovaný, ale jeho čaro zošedlo a pripomína sa v priebehu filmu iba sporadicky skrz zopár svetlých momentov, ktoré boli bohužiaľ utopené v mase vaty-nudil, pretože skoro nemal kedy nadchnúť. Finále, Bruce Lee, ústredná dvojka a fakt, že Quentin (konečne) obsadil herečky, ktorých chodidlá nie sú vyslovene šeredné pridávajú u mňa snímku kladné body. ∑ remeselne zvládnuté, ale v konečnom dôsledku priemerné. Škoda ()

The.Splash

Dvě hodiny dlouhá filmová expozice, která vede k naprosto báječnému finále. Tím je Tarantinovo Tenkrát v Hollywoodu. Když mluvíme o expozici, mluvíme o dvou hodinách skvělé filmařiny, kde každý záběr vypráví svůj vlastní příběh. Ono těch příběhů je vyprávěno ve filmu víc. Po vzoru spaghetti westernů se film zaměřuje na hlavní postavy a jejich cestu běžnými a rutinními situacemi, které až na konci vyústí v ostrou přestřelku. Tarantino ale dokáže během tohoto odvyprávět spoustu dalších menších příběhů skrz Rickovu (DiCaprio) hereckou kariéru a jím natáčené filmy. Jeho rozhovor s mladší hereckou kolegyní je asi nejhlubší a nejzajímavější rozhovor, co má Tarantino na svém účtu. Co se týče hereckých výkonů, tak jsou perfektní. Margot Robbie dokáže perfektně zahrát scény i tak prázdné jako je prosté zajití do kina na svůj vlastní film. Chtěl bych nejvíce pochválit Brada Pitta, který tu hraje asi nejzajímavější filmovou postavu a i nejlépe podaný herecký výkon v jeho kariéře. Nejvíc jsem na filmu oželel originální soundtrack, který tu vůbec není. Hudba je totiž tvořena všemi možnými vypalovačkami z 60. let, které dokáží vytvořit poctivou atmosféru Hollywoodu ve svých zlatých časech, ale nějaká originální hudba, která by podkreslovala vážnější nebo napínavější scény, tu prostě není. Film běží rychle a nevleče se, oproti svým vzorům se zde nemusíme koukat na několikaminutové záběry přicházejícího muže nebo bezdialogové setkání dvou lidí. Toho se Tarantino chytře vyvaroval a tím zkrátil svou stopáž (162 minut), která už tak může spoustě lidem vadit. Nejvíc mě na filmu vadí, že nemůžu vyjít z domu ven a všechno to vidět na vlastní oči. Film tak určitě bude příjemnější na pohled američanům, kteří třeba i v dané době vyrůstali, než nám. Film si tak plní svou roli splněného Tarantinova snu. Nehledí na diváka, je to mnohem spíše Tarantinův osobní film. Nerozumíte narážkám? Neznáte filmy z plakátů? Nevíte jak se točili filmy v 60. letech? Tento film není věnován vám. A nebo jste se měli doma lépe připravit. Já osobně jsem připraven nebyl a doufám, že během mého filmového života se zpětně dopřipravím lépe a moje další (a další) shlédnutí snímku Tenkrát v Hollywoodu přijmu, tak jak to pán QT chtěl. ()

hero_bk

Velmi, velmi špatné. Tenkrát v Hollywoodu se veze na vlně zbožňování Tarantina, čemuž odpovídá hodnocení zde, vyprodaná kina, ale ne kvalita filmu. Co mám tak rád u Tarantina? Absurdní dialogy (nejsou), vypointované rádoby zbytečné scény (nejsou), nechronologii vyprávění (velmi v omezené míře, pár flashbacků), dějové zvraty (NEJSOU). DiCaprio a Pitt hráli výtečně a musím ocenit odvahu režiséra obsadit dvě takové superhvězdy do rolí hvězdy a jejího dubléra. Ale tím to tak nějak končí. Nebudu se rozplývat na Margot Robbie, která prostě nedokázala překonat roli štětky z Vlka z Wall Street, tudíž ji nedokážu brát vážně jako wannabe "nevinnou" postavu. Slibované velkolepé "půlhodinové" finále trvalo asi 5,5 minuty, a byť to bylo skvostné, ze 162 minut je to dost málo. Tento film je natočen pro Američany a pro fajnšmekry šedesátek. Já jsem viděl amerických šedesátkových filmů asi 15 a seriál ani jeden. Takže nejsem cílovka. Tarantino je můj nejoblíbenější režitsér, a přesto, možná právě proto tvrdím, že tento film je velmi, velmi špatný. ()

RAFT

Tenkrát v Hollywoodu a Tarantino zase jede ty svoje bomby.Né vážně ,snímek je perfektně natočený .Myslím si že,ve filmu nic nechybí .Režisér si film natočil pro sebe a to v letech 50. a 60 let v Hollywoodu ,jinak to má zmáknuté dokonale.Někteří diváci budou zklamaní a jiní budou žasnout u filmu co jak režisér film natočil.Sem rád že,režisérovi nikdo nemluví do režie a může si filmy točit po svém né jak to býva u jiných režisérů.Dicaprio postavu zahrál skvěle,Brad Pitt taktéž něco pro holky Brad si sundá košili.Margot Robbie ve filmu se na ni pěkně dívá a ostatní herci taky dobré.Dicaprio a Pitt by něco spolu někdy mohly natočit.Tolik dobrých herců nacpat do jednoho filmu umí snad jen Tarantino.Já sem se u filmu nenudil těch 162 minut mě uteklo strašně rychle .Za mě 90% ()

Flory14

Film pro fanoušky Tarantina, já jeho fanoušek nejsem (jako personu ho respektuji) ale film jsem si užil víc než dost. Důvod? Fenomenální výkon herce Leonarda DiCapria. Každá jeho scéna je ukázka herectví (dialog s holčičkou, zapomenuté texty či scény s plamenomet jsou úžasné). Minimální další nominace na oskara je povinnost a nedivil bych kdyby jí dostal i jeho parťák Brad Pitt. Jeho postava je sympatická až na půdu a nenajde se moc lidí které by nebavil, cesty autem mě hodně bavili. Příběh v tomto filmu moc není  herci však hrajou tak skvěle že si jejich scény užíváte a děj vás nemusí trápit. Je to zkrátka "jeden" den Ricka a Cliffa.  Tarantino se na všechny z hola vys**l a udělal si film podle sebe a jak ho baví, to dost uznávám. Možná zamrzí že téma Manson Family není tolik probíráno, každopádně i zde nám Quentin ukazuje že v jeho filmech není nic očekávaného a nemůžete vědět co se bude dít. Dokonce jsem se dost zasmál což jsem zrovna u Tarantina nečekal. Pokud vás film nechytí vydržte do konce, protože posledních 30minut je skvělých a stojí za to.Film který si užijí převážně fanoušci Tarantina, starých westernů, 60tek či Pitta nebo DiCapria zbytek už tak nadšen být nemusí. Po druhém shlédnutí musím dát za 5 hvězd mě to zkrátka sakra sedlo. ()

-henry-

Závěrečná idea z podobného ranku jako Pancharti a Django, tentokrát všechno víc na pohodu a méně násilí. Jednoduchá příběhová kostra je obalena velmi uvěřitelným a příjemným světem gradující (opět) silnou satisfakcí. ()

MFloyd

Quentin, 60ky, DiCaprio a Brad Pitt. Výborná kombinace. Na začátku jsem byl i trochu skeptický. Přeci jen jsem očekával vysokou kvalitu a zároveň jsem se bál, že budu zklamaný. Když začala hrát dobová hudba a dýchla na mě ta hippie atmosféra, byl jsem spokojený a už jsem se nebál... POZOR SPOILERY! ...film měl pomalejší tempo, ale je to Quentin, takže to nahrazují dialogy s (většinou) vtipnou pointou. Podobně jako to bylo u Osmi hrozných, i tady jste dlooouho čekali na konečné rozuzlení. Měl jsem ale pořád pocit, že nevidím jasný děj, který by někam směřoval. Dvojice Pitt a DiCaprio si každý jeli to svoje. Jeden měl depky, že už nehraje v top filmech a dost chlastá, druhý si prostě jezdí autem, občas někomu nakope prdel a má jistý "škraloup" z minula. Pak je tu ještě samotná Margot Robbie. Její roli bych popsal jako, hele teď je tu Sharon Tate a je to kočanda. Víc nic. Kouká se na film, ve kterým sama hraje, v kině. Jede na párty s Polanskim. Jede autem. Má dítě. Potom ale přišla scéna, která mě jako první upoutala a říkal jsem si "Je to tady". Brad svezl mladou hippie štětku a zaveze jí na ranč. Tam se poprvé objevuje jakási "komunita", která je prý pod vedením Charlese Mansona. Mimochodem Mansona, jestli mě něco neuniklo, vidíme pouze jednou za celý film a jeho nejvíc psycho scéna je, když zamává na Sharon. Lovely. Bohužel ačkoli na ranči to vypadá, že se děj opravdu někam posouvá, tak nakonec se na ranč už do konce filmu nevrátíme, slepýho dědka, kterého Brad najde v posteli a vypadá to na další zajímavou postavu, už taky neuvidíme. Pak následují další dobré scény, které ale příběh opět dál neposouvají a tak čekáme dál na ten konec. Ten přichází, ačkoliv jsem si myslel, že je to menší scéna, která vygraduje ve finální masakr, objevili se titulky a film skončil. Ten masakr na konci byl sice slušný, ale opět mi to do celého filmu tak nějak nezapadalo. Mně nevadilo, že se film vůbec nedržel toho, jak to bylo s tou Mansanovou komunitou. Ale mrzelo mě, že jsem zde viděl nevyužitý potenciál. Proč se tak ikonická postava Charlese objevila jen jednou. Proč Sharon Tate nebyla vlastně vůbec důležitá pro celý děj. Proč ranč se všema těma hippie rednecks byl použit pouze jednou. Bylo zde hrozně moc postav, které film pouze naťukl a potom vyšuměly do ztracena. Škoda říkám, protože celková atmosféra doby a výborné herecké výkony zabil nijaký příběh s dobrými kecy a slušným finále. ()

Alois88

Je to zvláštní film. Opravdu se to nepodobá ničemu co Tarantino doposud natočil. V první řadě je to zcela určtě jeho nejumírněnější film. Zdaleka zde není tolik násilí ani černého humoru jako v jiné jeho tvorbě. Přesto je to pořád on. Po technické stránce paráda, nádherně vystižěná atmosféra 60 let. A přestože se tam až do konce celkem nic neděje, ty tři hodinky mi utekly jako nic. No shrnutě, každý, kdo má Tarantina rád si tento film najde a určitě nebude zklamaný, i když dalšího Djanga nebo Pancharty nečekejte. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film