Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

veru.loam

Pokud na Tenkrát v Hollywoodu pohlížím čistě z profesně-uměleckého hlediska, pak jednoznačně chválím skvělou kameru, střih, barvy, atmosféru a dobovost, která z filmového plátna přímo sálala. Nejvíc mě na filmu zaujalo znamenité budování charakterů, a to jak těch nejsilnějších, tak i těch zdánlivě nedůležitých. Leonardo DiCaprio spolu s Bradem Pittem dali svým rolím opravdový šmrnc, rozjeli šílené herecké představení a ukázali jedny ze svých nejzajímavějších hereckých výkonů. Film má pro mě ale jeden velký problém. Chybí mu příběh. Tedy příběh, který mě - obyčejného diváka - bude bavit. Ono i to pouhé vyprávění bez zápletky by mě bavilo, kdyby byla stopáž filmu třeba o třetinu kratší. Budování napětí mám v Tarantinově podání ráda, ale v tomto případě už to na můj vkus bylo příliš roztahané a film mě místy vysloveně nudil. Samotný závěr mě trochu zklamal, očekávala jsem velký převrat, zajímavé odhalení, ale dostalo se mi laciné náhražky v podobě směšné brutality. Zklamání. Až po shlédnutí filmu a pročtení několika souvisejících článků jsem - jakožto člověk neznalý historie americké kinematografie - přišla filmu trochu na kloub a dokázala onen laciný závěr vážně ocenit. Škoda. Věřím, že uměleckou hodnotu má snímek velmi vysokou, ale pokud neznám veškeré souvislosti, na které se Tarantino odkazuje, jen těžko si jí mohu vážit. Za běžného diváka 50 %. ()

fricek12

Výborně natočené, hlavně ty scény v autě ze zadního sedadla. 162 minut se zdá možná dlouho, ale právě díky tomu na sebe jednotlivé scény velmi pozvolna a hladce navazují - nic není uspěchaně. Nebyl by to Tarantino, kdyby vynechal svůj typický styl - celý film vás dostane svou klidnou, kamarádskou atmosférou s občasnými vtípky a na konci vyvrcholí ve zvraty, které jste čekali trochu jinak. Takže se ani nesnažte hádat či cokoliv předjímat. ()

M6rXis

Pomalý rozjezd, ale grandiózní finale. Brad Pitt je prostě frajer a dle mého zvládl svoji roli o něco lépe než Leo. Margot samozřejmě krásná. ()

Jarda68

První setkání s Tarantinovým filmem v kině a rovnou veliké překvapení. První reakce naznačovaly nijak zázračné dílo,avšak opak se stal pravdou! Pulp Fiction je samozřejmě nedosažitelnou metou. Režisérovému Opus Magnum však Tenkrát v Hollywoodu šlape dost výrazně na paty,neboť je to strašně vtipný,vizuálně naprosto dokonalý film,který navíc přikrášluje casting desetiletí(všichni herci naprosto úžasní),tradičně chytlavý soundtrack a vynikající,nečekané finále! Ve vzduchu je cítit Oscar pro Brada Pitta,jehož Cliff Booth převyšuje i Ricka "Kurva" Daltona :-) "JE TO ZBRAŇ K POSRÁNÍ":-) 90% ()

bigmatko

kde bolo tam bolo pred 9 mi filmami za horami strhujúcich filmových zážitkoch nesmrteľných scén a postáv vydal sa pán Tarantino na cestu do roku 1969 a objavil príbeh, ktorý stál za prerozprávanie a za vytvorenie postavy Ricka Daltona. Cesta na ktorú sa môže vydať ten kto prešiel väčšinou tarantinových filmov a pozná štýl jeho rozprávania. treba sa pripraviť na dlhšie čakanie k vyvrcholeniu ale na to sme zvyknutí a práve to čakanie je vyšperkované k dokonalosti. Retro styling sedí úžasne, hudba je neskutočná a to nehovorím o výkone Di Capria a Pitta. Hlavne Leo ukázal opäť silné stránky a to čo dokázal v tomto filme je famózne. Nečakajte ale toľko akcie a taký strhujúci zážitok aj v Djangovi alebo Bastardoch. Má to úplne iný nádych a určite to nie je film pre amatéra. Ten to nedá a nevydrží. Tarantino si vyžaduje skúseného diváka, ktorý si rád počká na každý jeden okamih a hlášku. Viac sa tu hrá s emóciami a prežívaním jednotlivých okamihov. A ten záver ach jaj to je naozaj chuťovka. !!!! ()

injoy

Leonardo je pro mě fakt nejlepší herec současnosti. Radost sledovat co se sebou dokáže. Tím pozitiva končí. 50 a 60 ty léta jsem nezažil, takže pro mě některý scény neměly smysl. Django a pancharti zůstanou rozhodne o level nepřekonáni a podle toho musím udělit i hodnocení. Film stojí za to vidět, je to herecký koncert, ale podruhé si budu chtít pustit maximálně pár scén. ()

SAXCZ

Já říkám "ne". Kdybych se nestyděl, tak dám ty hvězdy jen dvě (berme ru třetí jako poděkování Margort Robbie, za to že je tak krásná, jak je). Chápu, že jde o Quentinovu srdcovku. Ale já nevyrůstal v Hollywoodu 50. a 60. let a spolu se mnou ani 99% všech diváků. Herecký a filmařský kumšt sice ceká z každého záběru, ale jsa ochuzen a ty údajné stovky a stovky narážek pro znalce a fajnšmekry, zbývá mi už k obdivu jen ten děj. A ten jsem si neužil, protože jediné, co jsem o filmu věděl byl jeho spojení s osudem Sharon Tate, a díky tomu se pro mě celý film smrskl v nervozní očekávání toho, jak se s touto okolností QUENTIN vypořádá. Kdo z vás viděl, ví, jak. Neříkám, že špatně. Je to jeho věc. Jeho film. Ale možná, pokud se jedná o tak osobní vzpomínku, jak tvrdí, mohl si ji Quentin natočit a promítat s kamarády - seriálovými nerdy, u sebe doma. Zas o tolik bychom nepřišli. ()

tucnakomet1

Už se mi opravdu dlouho nestalo, že bych po odchodu z kina byl tak spokojený... Herecké výkony jsou skvostné. Samotný Pitt byl nakonec zajímavější, tajemnější a dostal trošku větší prostor, pořád jsme však o něm nevěděli téměř nic. O Dicapriovi jsme se toho dozvěděli naopak více - skeptik, alkoholik... a i přes jeho velmi náročnou roli to zvládl bravurně. Propracovaný scénář opět kraloval na nejvyšší úrovni - černý humor a přiměřeně dlouhé uvěřitelné (lidské, bez klišé) dialogy; takže si člověk užíval každičkého slova. Zasekávání se / koktání Dicapria, dlouhé záběry na herce v autech, způsob krmení psa a pod.. to jsou malé detaily, které dělají film Tarantinovým filmem (snímek se tak vnímá realističtěji a role jsou uvěřitelnější), krásně barevná kamera (pěkně a plynule proletující mezi postavami při dialozích), nepříliš častý střih, podložení vhodným retro soundtrackem, nenávist k hipisákum a úchvatný, nečekaný konec v typickém lehce absurdním stylu - prostě Tarantino. Někdo tu vytýká zesměšnění Bruce Leeho, mně osobně to přijde jako jedna z nejlepších scén filmu. Možná zatím nejsilnější zážitek tohoto roku. 95% ()

Neel

Tarantino je geniální vypravěč, o tom žádná. Tady ale nevypráví příběh, ale vlastně jen žije životy hlavních protagonistů, aniž by to postrádalo hlubší myšlenku. Hluchá místa to má, ale ta vyplní skutečně perfektní ústřední dvojice DiCaprio-Pitt, kteří si to užívají stejně jako Tarantino. Máte pocit, že jste na place s nimi... Nechybí ani pro Tarantina typická alespoň jedna dlouhá scéna na ranči, kde si napětím skoro cvrnknete do textilu, ne nepodobná scéně z Panchartů, jen ne tolik konverzační. SPOILER: Konec je, jak jsem správně předpokládala, alternativní a i zde je vidět, jak si Tarantino váží tehdejší doby. Z úcty k zavražděné Sharon i snad k pozůstalému Polanskému a sestře Sharon, nevytvořil přepis historie jak to umí pěkně po tarantinovsku, ale dal nám nový (a vtipný) závěr... RICK fucking DALTON ()

the_weaver

Filmová odplata, na ktorú sa oplatilo počkať 50 rokov↵  Quentin po všetkých tých krviprelievačkách asi už zatúžil natočiť niečo ukľudňujúce a pohodové a zvolil si na to žáner buddy filmu. A na príbeh o dvoch najlepších kamarátoch - zapadajúcich hviezdach westernového filmového neba - sa pozeralo dobre. Prvé dve hodiny sa toho na plátne síce moc neudeje, ale aspoň nostalgia za 60. rokmi v Los Angeles tu tečie plným prúdom. Keď už som sa vážne začínal obávať, že zásielku barelov umelej krvi na natáčanie snáď zverili Českej pošte, tak konečne prišlo prekvapivé, ale trefné a vtipné zadosťučinenie. Avšak len pre tých, ktorí boli podrobne oboznámení s prípadom vrážd v dome Sharon Tate v auguste 1969. Ostatní by si pred videním mali pozrieť vhodný dokument, napr. Born to Kill: Charles Manson. ()

StressMode

Jasných 90%! filmu je totální trash. Jako má to atmosféru. Svět šedesátek uvěřitelný, věrný. Tu někam auto jede. Tu odjede, tu přijede a nic se neděje. Přijde mi, že Tarantino prostě jenom machruje. Všechny svoje nápady, styl a scénaristický um narval do mixéru rozjebal to na kaši. Film asi opravdu pro fanoušky filmové tvorby. Znalce těch let. I kdybych pochopil všechny odkazy, tak stejně řeknu, že je to strašně nesourodé, nikam to nevede. Střídání stylů, které nemají žádný význam. Tohle je opravdu spíš materiál pro dokument, nebo aspoň pro film co má začátek, prostředek a konec. Nakonec z toho guláše člověku dojde co umí Tarantino nejvíc. Gangsterky a Westerny. Humoru úplně minimálně. Povedený konec člověka probere a za normálních okolností by vylepšil aspoň první dojem při odchodu z kina. Jenže ubíjející 2 hodiny vrtění se na sedačce to nespasí a zase vám jen dojde, že se měl na to Taratule vysrat a natočit nějakej pořádnej komunikační brutus s dávkou kvalitního násilí. Absolutně nechápu zdejší hodnocení. Podobná rána vedle jako autozabiják. Vemte si 8 hrozných. Jak jsou postavy představeny. Jak se baví o své minulosti. Víte co se děje. Kam kdo musí jít. Kdo kde musí zůstat. Proč se střílí, proč se mlží. Všechno. Nedoporučuji fanouškům Tarantina. Možná fajn sestřih scén na farmě, točení westernů a ten konec. Ztráta času. Konec. ()

Idenatoys

Byl jsem zklamán, na film jsem ee těšil a pak bída... Dobře natočeno, dobrá hudba, výborné obsazení ale neskutečná stopáž která vůbec neutíká při ději který tam je. 5 Přesně 5 top scén kde se člověk od srdce i zasměje a famózní finále. 55% ()

hanca.uh

Na film jsem se dlouho těšila....a odcházela z kina malinko...jak to říct - rozladěna? Očekávala jsem Tarantina, jehož filmy a styl (jak špagety, tak vypravěčský) zbožňuji, ale Tarantinovskou 100% dávku jsem tady nedostala! To je jako bych si objednala další knihu od odblíbeného spisovatele (thiller) a v textu byla narvaná červená knihovna:-). Tady ta jedna akční lehce krvavá scéna v závěru filmu mi prostě nestačila a taky jakoby podivně nesourodé vyprávění bez směru a cíle a pointy mi úplně nesedlo na duši. Těch pár dobrých dialogů a gagů nedostalo film tam, kam by se měl vyšvihnout, holt nebyl to ten oblíbený šílený inteligentní tarantinovský drive, nebylo to úderné, akční a navíc mě až rozčarovala ta "parodie" na čin Mansona, který se tady jakože netrefil do správného cíle...no ach jo. Když film skončil a naběhly závěrečné titulky, tak jsem si říkala: a to je jako všechno??? :o) Takže se na mě nezlobte, ale za mě film rozhodně a bohužel tentokrát na 5 hvězd nebyl ani omylem, nebudu dávat plný počet jen proto, že je to Tarantino, protože tohle teda byl snímek maličko nudně připosraný:-), čímž vlastně souhlasím i s komentářem níže "fugazi":-)). Na druhou stranu musím svědomitě říct, že podívaná na sympatického Leoše a vyrýsovaného Brada (a že jim to spolu šlo a slušelo, co? .-)) za ty necelé 3 hodiny fakt stála:-)). ()

A.MacGyver

Viděno 18.8.2019. Bohužel jen díky Tarantinovi dávám dvě hvězdičky. Prvních 140 minut nuda. Ale ještě se na to několikrát podívám a určitě se hodnocení zlepší. Doufám... Musíme si přiznat, že Pulp, Kill Bill nebo Django se už nikdy nevrátí... Viděno 13.12.2019 na TV. Tak po čtyřech měsících a vstřebání všeho navyšuji na čtyři hvězdičky. To je ovšem strop! Filmu ublížilo, že protagonisté před premiérou srovnávali film k Pulpu. To je úplně jiný film a očekávání v kině poté bylo zklamání. Závěr filmu je ovšem geniální... ()

vladi3

Nikdy som si nemyslela, ze Tarantino natoci feel good movie... Mozny spoiler: skoda, ze sa to v aj v skutocnosti neskoncilo takto... Je to nieco ine ako "klasicky tarantino"... nejake sekacky necakajte a ide vlastne o pohlad na fungovanie Hollywoodu na konci 60tych rokov... nadherne natocene... A Brad je cool AF... P.S.: je absolutne nevyhnutne, aby divak poznal pribeh Sharon Tate... Treba ist do kina "pripraveny"... Plus fajciarom budu pocas celeho filmu slinky tiect 😂 ()

MKreclik

Výrobní herci, výrobná kamera, geniální finále, vypadá to krásně, parádní soundtrack, skvělý Tarantino jako režisér, ale slabý Tarantino jako scénárista. Kdyby tohle natočil někdo jiný, má to tady tak 60 %. ()

mik256 odpad!

Tarantino opet nezklamal- dej skoro zadny, desna nuda a silena stopaz. Je ale jasne, ze stadecko co jde "na Tarantina" bude spokojeno. Za me jeden z nejvice precenovanych reziseru. ()

breebee

Hodně jsem se bála toho konce už od chvíle, kdy jsem zjistila, že se tenhle film chystá. A nakonec právě ten konec je důvod, proč jsem z toho filmu tak nadšená, ačkoliv -spoiler- vám po něm stejně zůstane pachuť v puse, protože víte, že takhle to neskončilo. -konec spoileru- Mám Tarantina ráda, asi jako každej, jeho dialogy jsou nepřekonatelný. Šla jsem na to hned dvakrát a podruhé jsem se bavila snad ještě víc. Nemám důvod dát míň než plný počet hvězdiček. ()

surprise

Kdo není fanda, ať na to nechodí, je to pocta zde sice specifickým filmům, které ani neznáme, ale ona je to pocta filmovému fandovství obecně. Sledovat natáčení a přípravy, proměny herců, jejich osobní život, atmosféru doby, to prolínání reality a fikce, to je to o co tu jde a že je Tarantino umělec z videopůjčovny dokazuje to, že tuhle emoci podá na ploše skoro tří hodin a člověk se nenudí. Já osobně šel jen kvůli Al Pacinovi, ale role Brada Pitta mě nadchla nejvíc. Chci ho vidět znova. Chci to celé vidět znova. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film