Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

SpaciBoty

Skvělý! Hlavně jak konečně přijde k užitku ten dvou (tří?) týdenní trénink zacházení s plamenometem 😄🙌🏼 ()

PaTa.Freya

Tak tohle rozhodně není klasická Tarantinovka. Žádné kultovní hlášky, depresivní DiCaprio, vysmátý Pitt, ale poslední část to zdařile zachraňuje a ukazuje že to opravdu režíroval mistr Tarantino. Celou dobu jsem zamračeně čekal na něco a ono pořád nic a nic, až pak přišlo finále a vzbudil jsem psa jak jsem se tlemil a nemohl jsem přestat :D Ten luxusní konec rozhodně za to psycho čekání stojí a nádherná hudba k němu člověka příjemně dovede. ()

Aguirre

Dobra kamera, skveli obaja hlavni herci...ale miestami nudne, dlhe, zbytocne. A klasicky, ocakavany quentinovsky zaver, z ktoreho uz nebyvam excitovany... Nebolo to uplne zle, ale sklamalo ma to dost, vzhladom na zaplatene "recenzie" a odporucania znamych... ()

Skribler

Tarantino sa točí na kruháči postmoderny a nevie ako z neho von. Schopnosť napísať zaujímavé postavy a zmysluplné vzťahy mu vystačili na tri filmy, odvtedy používa hercov len ako stroje na odrapotanie čoraz dlhších a nudnejších dialógov. V tomto filme rezignoval už úplne. A pritom vytvoril skvelú buddy movie dvojicu nápaditejšiu a s väčším potenciálom, akú predviedol Shane Black v Správnych chlapoch. Režisérovi kedysi koncept pohrávania sa s divákovým očakávaním fungoval perfektne, teraz nás vedie od ničoho k ničomu. Nehovoriac o tom, že keď už rozšifrujete spôsob rozprávania a poznáte skutočnú story okolo Polanskeho a jeho manželky, tak vás finále nemá čím prekvapiť. Takže, aby som to zhrnul: „Je to tvrdý, ale tvý schopnosti nejsou věčný. Tvý dny už pomalu končej. To je holt ten podělanej život. S tím se budeš muset, bejku, holt ňák smířit.“ ()

kokoro

Veľmi som sa bál, že ma film bude naťahovať a nebude sa mi chcieť ho dopozerať. A tu zrazu, hodina a pol je preč, a ja si myslím, že som videl polhodinu. Film má pekné plynutie. Dokonca mi pripadal zaujímavo filozofický v istých častiach, keď sa riešili odkazy na filmy iné, alebo sa v ňom natáčal western: niektoré scény vo mne vyvolali pocit: "čo si mám teraz myslieť o tomto človeku, o tom, čo robí, a ako ho mám spájať s tým, čo robí? Je taký, je onaký?" To je vynikajúce. Tarantino mal na to vždy nábeh a vie tak pracovať. Inšpiruje ma to pozerať filmy o filmoch, aj tie staršie, niečo ako Truffaut alebo Fellini. Prostredie bolo zaujímavé. Samozrejme, v tomto prípade kľúčové. Je zaujímavé pozorovať prostredie, ktoré je poznačené túžbou po dokonalosti z dnešného sveta, pretože: čo potom znamená dokonalosť? Čo je dokonalosť v očiach človeka? Tarantino miluje Hollywood, miluje ho viac ako kritizuje. Kritizoval tu vlastne vôbec niečo? Možno práve tých radikálnych hipíkov. Čo sa týka konca, nebudem spoilerovať, ale až na jeden detail to bolo na mňa príliš. Keď som počul, ako to každý vychvaľoval, zdalo sa mi, že ten koniec bude niečo zaujímavejšie, niečo čo by vyzdvihlo predošlý dej filmu premyslenejším spôsobom. To je ono: nezdalo sa mi to dosť premyslené: pripadalo mi to, akoby Quentin chcel urobiť bodku za vetou, možno tým nechcel potešiť seba, ale skôr divákov(?) - čo by bol zdroj "chyby" v tomto prípade. Každopádne, finálny záber je krásny. Ešte musím spomenúť, že práca s postavami zďaleka nie je taká pokroková ako sme u Tarantina zvyknutí, napríklad z Nehanebných bastardov, alebo staršieho Pulp Fiction. Ako určite aj mnohí ďalší, najviac som si zamiloval postavu Brada Pitta. Čo sa týka Dicapria, on vie vynikajúco hrať falošniakov, ale neznášam ten typ postáv, hnusia sa mi a pripadajú mi bláhoví. Film ma skôr inšpiruje k väčšej láske k filmu ako takému, a preto aj k pozeraniu filmových všelijakých diel, ktoré som dosiaľ nevidel. Ak toto Tarantino dosiahnuť chcel, vyhral na plnej čiare. Neviem však, kedy by som si tento film zopakoval...to radšej budem pozerať iné. Ale vďaka nemu... ()

Bara.Juricko

Tento film je jeden z mnohých vynikajících tarantinových filmů. Jeho zpracování je velmi zajímavé a promyšlené. Vynikající herecká dvojice Brad Pitt a Leonardo DiCaprio přímo ve filmu jiskří.. Je to film u kterého se zasmějete,ale není to žádná přihlouplá komedie. Konce byl v obvyklém tarantinově stylu a jako obvykle přehnaně moc krve a mrtvol, ale to nemění nic na tom , že je to brilantně vydařený film. ()

Foltest

Jeden z nejzvláštnějších filmů, jaké jsem kdy viděl. V mnoha ohledech mi to přišlo dokonce až jako experimentální snímek. Film prakticky nemá děj a jedná se pouze o sousled scén, podobně, jako v Pulp Fiction. Na rozdíl od Pulp Fiction, ve kterém byli jednotlivé příběhy uzavřeny, zde figuruje velké množství vedlejších postav, jejichž účinkování ve filmu zdánlivě nemá žádný smysl. Mrzí mě, že nedošlo k žádnému vyvrcholení příběhu s hippiesačkou, který mě z celého snímku bavil nejvíce. To ve mně zanechalo docela hořkou pachuť, protože její vztah s kaskadérem bych rád sledoval až do konce. Po konci snímku jsem byl velmi překvapený, protože jsem si myslel, že se film drží historických reálií. Opak je však pravdou. I přes všechna zmíněná negativa mě film bavil. Ani sám nevím proč. Nehrají tam žádní černoši, herečky jsou hezké a atmosféra je vystihnuta dokonale. Spousta bočních scén je také velmi propracovaná. Rozhovor herce s holčičkou nebo kaskadérova konverzace se stopařkou v autě jsou opravdu skvělé. Závěrečný souboj je také příjemně syrový. Postava kaskadéra je velmi dobře vykreslena a jako archetyp slouží skvěle. Závěr celého snímku je potom docela poetický a aspoň ten filmu dodává náznak děje. Na konec bych to shrnul tak, že nevím proč, ale film jsem si užil. ()

CassidyXXX

Celkově mi tento film sednul, ale chápu, že některým lidem to přijde jako nuda. Ono totiž některé věci nelze úplně pobrat bez vybraných znalostí - to je jako pouštět třeba Černé barony někomu v Kalifornii. Nejvíce jsem se bál toho, jestli film nebude zlehčovat hrůzné řádění Mansonových fanatiků, ale výsledek mě naopak potěšil. Na filmu mě akorát zklamalo určité znevážení Bruce Leeho, byť ta scénka je fakt hodně vtipná :D ()

TheFilmThief

"A JSOU VŠICHNI V POHODĚ?" "HIPÍCI NEJSOU V POHODĚ TO VÍM JISTĚ, ALE JÁ JSEM V POHODĚ" Nemůžu si pomoct, tohle bylo více méně dokonalý. Furt nic, furt nic, furt nic a pak najednou BUM! ()

BvS

Díky, Tarantino! Konečně si natočil plnohodnotnej film, a ne jen přepálený blbinky/pocty žánru, a hned je z toho nejlepší věc poslední dvacetiletky, díky který jdu přepisovat svoje filmový žebříčky. Uvěřitelný a sympatický postavy, krásný prostředí LA, perfektní dobová atmosféra navozená brilantním soundtrackem a skvělou výpravou. A jako třešinka na dortu rýpnutí do zasraných hippíků. ()

JeyJ

Zvláštní zážitek. Nevím ani na co jsem se díval. Často mi přišlo, že některé scény tam jsou jen, aby tam byly a vypadaly hezky. Duo hollywoodská primadona a křupan kaskadér mě bavili a celou dobu to táhli. Jenže co oni to vůbec táhnou? Zápletka je vcelku nezáživná a o ničem. Margot Robbie tam proplouvá jak duch. Její účel je asi stejný jako u výše zmíněných scén. Jestli to má nějakou hlubokou pointu tak ta mě jednoznačně minula. Jak už to tu ale někdo zmínil, přestože se tam nic moc neděje tak to z nějakého důvodu celkem utíká. Ze všech filmů co jsem od Tarantina viděl tohle je asi nejslabší. ()

J1R1K04

Doteď si pamatuju ty pocity, které jsem měl, když jsem odcházel z kina... Chvíli se mi nechtělo vůbec mluvit, pouze jsem přemýšlel, co jsem to vlastně viděl... Když jsem se ovšem rozpovídal (v kině jsem byl se sestřenkou a kámoškou), tak jsem měl jasno - tohle je (samozřejmě, podle mého názoru) nejlepší film minimálně posledních pěti let a můj největší zážitek z kina... Každej záběr jsem Quentinovi zhltnul i s navijákem, protože takhle nádhernou retropohádku jsem snad nikdy ještě neviděl, také je z toho cítit Quentinova láska k filmovému řemeslu. Navíc dva nejlepší (a moji velmi oblíbení) současní herci v jednom filmu, to pro mě znamená záruku kvality! Ale jedna věc mi ve filmu nesedla... točil to Quentin, tak kde je sakra ta přepálená (většinou nadsazená a vtipná) brutalita, která je pro jeho filmy tak typická? Ani ve snu by mě nenapadlo, že si tu brutalitku Quentin nechá na závěr... V závěru se totiž pořádně vyřádil (kámoška si dokonce zakrývala oči) a já nevěděl, zda se mám smát nebo ne (ale jakmile přišel DiCaprio z plamenometem a sejmul tu vražedkyni v bazénu, tak jsem se neudržel :D) Za mě opravdu parádní film, který mi na csfd přijde nedoceněný a já budu jen tiše doufat, že tenhle film lidé časem docení. ()

Ekdahl

Taková geekovina. První dvě třetiny se točí na vtípcích a narážkách na Tarantinovy oblíbený starý béčkový filmy, což si užije tak jeden divák ze 100 000. V důsledku toho je to asi nejslabší Tarantinův film. Brad je cool, závěr je milý, ale to je trochu málo. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film