Diana osobně (TV film)

Diana: Osobní zpověď

Diana: In Her Own Words

Dokumentární

USA, 2017, 112 min

Děsivé poslouchat, co se dělo v hlavě ženy plaché, stydlivé a nezvyklé publicity, vržené do vody aby se bez pomoci naučila plavat. Evidentně ji to nikdo neučil a její zoufalé volání o pomoc nikdo neslyšel a tak se začala topit. A když se člověk začne topit, neuvažuje racionálně. Ona v jistých momentech určitě, i když s tou Kamilou to zrovna schíza nebyla. Přece si ji pak vzal, že ... Velmi silný dokument.(22.12.2017)

Princeznu Dianu jsem v dětství a pubertě bez výhrad miloval. Pamatuji si jako dnes, jak zprávy o její smrti zasáhly celý svět a jak jsem sledoval pohřeb v přímém přenosu na Nově. Tento dokument jsem si tedy nenechal ujít. Byl velmi dobře poskládaný. K vyprávění Diany bylo možno sledovat celou řadu titulků novin, archivních záběrů, drtivou většinu jsem nikdy neviděl a byl to opravdu velmi zajímavý výběr. Bohužel český dabing trochu dokumentu uškodil. Její slova se mnohdy často překrývaly s dabingem. Hlas princezny z Walesu měl být trochu tišší, aby byla dabérka pořádně slyšet. Jinak mi nevadila ani délka, dokument mě zcela pohltil.(11.4.2020)

Asi bych byl daleko víc šokovaný, kdybych to neviděl až po 4. sezóně The Crown. Tvůrcům seriálu tleskám, jak věrně a do jisté míry pravdivě se jim podařilo tenhle vztah zachytit. Kombinace utajených výpovědí princezny Diany, popisující její útrapy, strasti a radosti, spolu se skutečnými záběry všudypřítomných kamer a fotografů, je opravdu velmi silná.(8.1.2021)

Zajímavý dokument, který odkrývá dění "za oponou".. Divák zde najde spoustu známých i neznámých audio i video nahrávek.. Tvůrci se nám snaží přiblížit vznik konkrétního střípku, dále to, jak si jej obyčejný lid vykládal a jak to také skutečně cítila Lady Di.. Nic převratného, ale přijatelně a decentně odkryta řada menších a stravitelných veřejných tajemství.. Pokud jste lačni po kontroverzi a velkých odhaleních, tak nic z toho v dokumentu "Diana osobně" nenajdete.. Spíš jen portrét ženy dvou tváří..(31.10.2017)

Objevila jsem kouzlo dokumentů na Netflixu a nyní se toho nemůžu nabažit. Prvním zhlédnutým dokumentem byla Diana osobně. Dostalo mě to. Slyšet tu skrytou pravdu z Dianiných úst mě šokovalo. Hlavně ty věci, jak se k ní choval Charles, nyní na něj nahlížím v úplně jiném světle. V dokumentu nebylo moc použito slov o královně, jsem si jistá, že to byl záměr, jelikož by slova mohli poškozovat její osobu jako hlavu státu, třeba se k tomu taky někdy dopracujeme.(18.2.2020)