poster

Diana osobně (TV film)

 • Česko

  Diana: Osobní zpověď

 • USA

  Diana: In Her Own Words

Dokumentární

USA, 2017, 112 min

(další profese)
 • Ainy
  *****

  Děsivé poslouchat, co se dělo v hlavě ženy plaché, stydlivé a nezvyklé publicity, vržené do vody aby se bez pomoci naučila plavat. Evidentně ji to nikdo neučil a její zoufalé volání o pomoc nikdo neslyšel a tak se začala topit. A když se člověk začne topit, neuvažuje racionálně. Ona v jistých momentech určitě, i když s tou Kamilou to zrovna schíza nebyla. Přece si ji pak vzal, že ... Velmi silný dokument.(22.12.2017)

 • ostravak30
  ****

  Princeznu Dianu jsem v dětství a pubertě bez výhrad miloval. Pamatuji si jako dnes, jak zprávy o její smrti zasáhly celý svět a jak jsem sledoval pohřeb v přímém přenosu na Nově. Tento dokument jsem si tedy nenechal ujít. Byl velmi dobře poskládaný. K vyprávění Diany bylo možno sledovat celou řadu titulků novin, archivních záběrů, drtivou většinu jsem nikdy neviděl a byl to opravdu velmi zajímavý výběr. Bohužel český dabing trochu dokumentu uškodil. Její slova se mnohdy často překrývaly s dabingem. Hlas princezny z Walesu měl být trochu tišší, aby byla dabérka pořádně slyšet. Jinak mi nevadila ani délka, dokument mě zcela pohltil.(11.4.2020)

 • Hpatrik
  ****

  Asi bych byl daleko víc šokovaný, kdybych to neviděl až po 4. sezóně The Crown. Tvůrcům seriálu tleskám, jak věrně a do jisté míry pravdivě se jim podařilo tenhle vztah zachytit. Kombinace utajených výpovědí princezny Diany, popisující její útrapy, strasti a radosti, spolu se skutečnými záběry všudypřítomných kamer a fotografů, je opravdu velmi silná.(8.1.2021)

 • venison
  ****

  Zajímavý dokument, který odkrývá dění "za oponou".. Divák zde najde spoustu známých i neznámých audio i video nahrávek.. Tvůrci se nám snaží přiblížit vznik konkrétního střípku, dále to, jak si jej obyčejný lid vykládal a jak to také skutečně cítila Lady Di.. Nic převratného, ale přijatelně a decentně odkryta řada menších a stravitelných veřejných tajemství.. Pokud jste lačni po kontroverzi a velkých odhaleních, tak nic z toho v dokumentu "Diana osobně" nenajdete.. Spíš jen portrét ženy dvou tváří..(31.10.2017)

 • Streeper
  *****

  Objevila jsem kouzlo dokumentů na Netflixu a nyní se toho nemůžu nabažit. Prvním zhlédnutým dokumentem byla Diana osobně. Dostalo mě to. Slyšet tu skrytou pravdu z Dianiných úst mě šokovalo. Hlavně ty věci, jak se k ní choval Charles, nyní na něj nahlížím v úplně jiném světle. V dokumentu nebylo moc použito slov o královně, jsem si jistá, že to byl záměr, jelikož by slova mohli poškozovat její osobu jako hlavu státu, třeba se k tomu taky někdy dopracujeme.(18.2.2020)