poster

Temný rytíř (TV seriál)

 • Velká Británie

  Dark Knight

 • Slovensko

  Tajomný rytier

Dobrodružný

Velká Británie, 2000, 32x60 min

 • Spinosaurus
  *****

  Některé díly byly mistrovské, jiné s dobrými triky a hrozným příběhem, některé s dechberoucími triky a hrozným příběhem a jiné úplně blbé. Je to průměrné,ale v mládí jsem to žral. PS: Bludný les Vlka raději kilometrovým obloukem obejděte i kdyby se tam konalo 10 slavností měsíců najednou.(-nemyslím to ve zlém)(29.6.2006)

 • HateBreeder
  ***

  Docela zajimavy serial o rytiri Ivanhoe. Nektere dily byly lepsi jine horsi ale v celku to byla koukatelna zalezitost, Ben Pullen se mi celkem libil, a i v budoucnu bych ho jeste rad videl hrat. Dobry byl take Cameron Rhodes co by princ John, ktery sel Ivanhoeovi po krku, Alexej Pysko sveho zaporneho hrdinu dobre zvyraznil. Celkove slo o v dnesni dobe ciste prumerny serial. 50%(23.6.2006)

 • salfa72
  ****

  Patřím k těm, co tento seriál sledovali v mládí (chodil jsem ještě do školy) a z hluboké nostalgie po delším váhání musím dát minimálně čtyři hvězdy, kdybych tento seriál objevil teprve nyní, tak bych musel s hodnocením hodně dolů (max. dvě hvězdy), z dnešního pohledu nemá tento seriál nic, co by se dnešnímu divákovi mohlo líbit, triky většinou ujdou, ale občas máte pocit, že sledujete nějaký klenot od studia Asylum. Ani nevím proč, ale některé scény s digitálními bubáky jsem přičítal německému hororu Svatba démonů, proto jsem byl velice zklamaný, když jsem si Svatbu démonů pustil a nic z toho, co jsem si mlhavě pamatoval v tom hororu nakonec vůbec nebylo, až později jsem náhodou zahlédl ukázky tohoto seriálu a vzpomněl jsem si, že tento seriál existuje a že jsem ho kdysi sledoval na TV Nova, jsem docela rád, že se mi podařilo sehnat tento skvost alespoň s ruským mono dabingem a jak se říká, je to pořád lepší, než dostat drátem do oka. Naštěstí je ruština celkem podobná našemu jazyku a tak se některým jednodušším větám dá porozumět i bez studia ruštiny, po pár dílech už to člověk ani nevnímá a zápletku většiny dílů (děj většinou není bůh ví jak složitý) se dá pochopit.(31.7.2017)

 • padina
  ****

  Chuťovka. S románem to nemá do činění takměř ničehož, ale nemohu se zbavit přesvědčení, že je to jen dobře. Oproti smrtelně vážným, ovšem neskutečně roztahaným a nudným Ivanhoeům "přesně podle sira Waltera Scotta" z let 1952, 1982 i ruskému z roku 1983 (a že Rusové historické filmy umí) je tohle svěží dílko mile akční a strašně občerstvující. Ivanhoe s plastickým střihem "je fešššák" - pravda, v druhé sérii už má delší vlas a vypadá líp, xenózní Rebeka, která se dějově setkává s Ivanhoem vlastně ve chvíli, kdy původní příběh "Ivanhoe" končí :-), nádherně pubertální Rowena, a třešnička na dortu - černý mág Mordour, úchvatně přehrávající, až jsem měla podezření, že se učil u Jana Přeučila. Vždycky mě polehlivě rozjařil, kdykoli se objevil. Triky jsou zlatým hřebem každé epizody, jako kdyby je vystřihla ČT někdy v šedesátých letech právě pro studiové pohádky Štěpánky Haničincové, zkrátka skvost pro pamětníka a dokonalé antidepresivum, to prostě nejde hurónsky se nesmát. Kdykoli mě přepadne chandra, vím, kde najdu lék! (viděno v původním anglickém znění)(28.8.2016)

 • Skeevee
  ***

  Docela me mrzelo, ze to dopadlo takhle. Ivanhoa zboznuju, a tak jsem se tesila na serial, ale... Ben Pullen byl vcelku dobra volba (rozhodne lepsi nez ten filmovy), ale ten zbytek je docela na hlavu. Prvni dil byl jeste vcelku prima, ale ten zbytek...no, kdyz vezmeme, ze to z Ivanhoa ma asi tak jmena postav a misty hodne letmy dotyk pribehu z original Ivanhoa...takze at vybira ten, kdo chce dobrodruzny pribeh, ne Ivanhoa =)(29.7.2006)

 • - Natáčení filmu probíhalo na Novém Zélandu. (Terva)