Reklama

Reklama

Jack Ryan - Season 1

(série)
Akční / Drama / Thriller
USA, 2018, 6 h 36 min (Minutáž: 42–64 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Analytik CIA Jack Ryan a jeho nový šéf James Greer sledují vzorec podezřelých finančních transakcí, které je dovedou ke smrtící hře na kočku a myš po celé Evropě a Středním východě proti novému vůdci teroristů, který se připravuje na masivní útok proti USA a jejich spojencům. (Prime Video)

Recenze (19)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Analytik Jack Ryan je chlapík, který sedí u stolu za počítačem a černou práci za něj dělají jiní. Určitě by i nyní raději vypustil ještě nějakou jízlivou poznámku k novému šéfovi Greerovi nebo pomrkával na narozeninové oslavě na sympatickou epidemioložku Cathy Mueller (Abbie Cornish), než aby zpocený držel v ruce odjištěný granát a děsil se, zda se dožije následujícího rána. Holt tahle verze slavné literární postavy se ponese v modernějším a poněkud akčnějším hávu. A kupříkladu události z Paříže jsou strhující (stejně jako celé turecké dobrodružství). Úkol je od té doby jasný: hledání konkrétního teroristy a rozklíčování jeho plánu. Právě kápo teroristů Suleiman rozhodně není černobílým záporákem, jeho motivace nespočívají jen o tom, že je prostě zlý. Navíc ho výtečně hraje charismatický Ali Suliman. Vyrůstání ve francouzské pěstounské rodině, první uvěznění, první odmítnutí při pracovním pohovoru. Velké finále se pak odehraje na americké půdě a hlavní roli bude hrát hrozba nebezpečné nákazy ebolou. Jack Ryan není žádné vyjukané ořezávátko, navíc má zatraceně bystrý čumák (holt jsme v seriálu), až mu všechny vyšetřovatelské kapacity musejí tiše závidět. Celá série má skvělý vizuál a dokonalý tah na branku. Svižná thrillerová podívaná. A John Krasinski byl výbornou volbou. ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

K obsazení Krasinskiho do role analytika CIA Jacka Ryana jsem choval menší pochyby, skeptické myšlenky mě prostě a jednoduše dohnaly. Teď mohu sdělit jednu věc: ,,Chyba. " Perfektní výkon po všech stránkách, on byl tím hnacím motorem seriálu, jeho pobyt na plátně seriálu neskutečně prospíval. Jeho nezaměnitelnou osobnost s kostlivcem ve skříni se podařilo nastínit fakticky skvěle. Příběh překvapivě propracovaný, potěšilo mě, že dostal pořádný prostor i hlavní záporák Sulejman, tudíž vykreslení jeho postavy antagonisty pomohlo seriálu v samotném souboji s Ryanem. Došlo na pořádné přestřelky (samozřejmě zejména v první polovině, nalákání diváků je pořád tím nejdůležitějším úkolem), tudíž se nedostatku akce bát nemusíte, vězte, ona se dostaví. Vedlejšák s operatérem dronů jsem taktéž pořádně nepochopil, chápu asi ten důvod, proč se tvůrci rozhodli přidat to do seriálu (morální otázky ohledně zabíjení na rozkaz). Jenže ono to tam nesedlo, akorát mě to odvádělo od hlavní příběhové linky. Závěrečný díl parádně vyhrocený. Už se těším na druhou sérii. Snad to nepokazí a pořádně si vyhrají s námětem. Klidně si chvíli počkám. Za mě dávám 84 % ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Viem, že tomu veríš. Ja som tomu kedysi tiež veril.“ Skvelá jazda. Nie sú to čisté 4*, ale 3 by boli málo, na to nemám srdce, na to sú postavy príliš sympatické a dobre zahraté a ešte lepšie typovo obsadené. Sila scenárov je, že pri ich písaní zjavne niekto premýšľal. To je vidno jednak na svižných dialógoch a jednak na tom, že bezpečnostné zložky (ale ani teroristi) nekonajú ako kreténi, ale ako chladnokrvní profesionáli. Plus to, že aj keď sú tu Američania (samozrejme) za hrdinov, aj ich súperi majú slušne vystavané psychologické pozadie, takže nech robia čo robia, tak nejak ich činom a rozhodnutiam chtiac nechtiac rozumiete. Niektoré dejové linky sú trošku zbytočné (a to s pilotom drona bolo jedno obrovské wtf, nad ktorým doteraz krútim hlavou), ale inak veľmi fajn seriál. Okrem toho po vizuálnej stránke dobre vyzerá, je to exotika, na ktorej sa nešetrilo. Akcia je zručne zvládnutá a dynamická, ale je jej málo, kvôli tomu to určite nepozerajte. Hlavne ma bavila parádna ústredná postava. Jack „mrzutý sráč“ Ryan je skvelý hrdina, v akcii sa rozhodne nestráca, ale v spoločnosti profesionálnych vojakov často zo všetkého najviac pripomína tolerovaného civila, ktorý vie správne držať strelnú zbraň, ale predsa len je lepšie, ak sa drží bokom. Ale jemu to tak ostatne plne vyhovuje, na nič sa nehrá a najviac mu vyhovuje, ak môže hýbať mozgom, nie samopalmi. Aj jeho vzťah je vďaka tomu uveriteľnejší, precíznejší, vtipnejší a, prečo to nepovedať nahlas, i dojemnejší (navyše jeho životnú lásku hrá herečka, ktorá hrala v najlepšom filme na svete – správne, v Dobrom ročníku). Trocha ma sklamalo, že seriál nemá dojemnejší koniec s pani doktorkou a to, že som osem dielov natešene čakal, kedy sa objaví John Clark, moja najobľúbenejšia postava z ryanoviek. Hádajte, ako to dopadlo. Ale inak palec hore a ideme s pani manželkou na druhú sezónu. ()

Geralt z Rivie 

všechny recenze uživatele

Seriálu jsem dal šanci z důvodu Johna Krasinskiho, protože ve filmu 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází byl dost cool. Jsou chvíle, kdy mě hloupost některých postav rozpaluje do běla, ale pak to nějak Jack Ryan vykoumá a dobře to dopadne. Zápletka první série je nadprůměrná, chyb je tam spousta, ale celkově jsem se bavil, takže klidně i další sérii od Netflixu zvládnu. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedená seriálová adaptace od Amazonu, která se zbytečně nepřiklání k akci, ale jakmile na ní dojde, je paráda se na to koukat. Vůbec nevadí, že Jacka Ryana už hrálo mnoho herců, John Krasinski je sympaťák, kterému přeji každý úspěšný projekt a jako analytik CIA je výborný. Osm dílů jsem si rozkouskoval na celý půl rok a už se nemůžu dočkat druhé sezóny (a taktéž již oznámené třetí). ()

Galerie (71)

Zajímavosti (11)

  • V čase 14:39 je chybně uveden mezinárodní kód země u jednoho z teroristů. Pro Čečnu je správně CE a ne CZ. (Ondrej.Strna)
  • Písnička, která hraje ve 3. minutě v autě, je „Eh Mane Ah“ od Janka Nabay & the Bubu Gang. V 9. minutě hraje „Birden Geldin Aklıma“ od Tuna Kiremitçi & Sena Şener a pak je přeladěna na „Engerek“ od Sila. Ve 20. minutě hraje „Çekirge“ od Oğuz Yılmaz. (Duoscop)
  • Písnička, která hraje v úvodu, je „The Safety Dance“ od Men Without Hats. Ve 40. minutě hraje „Big Ol' Truck“ od Toby Keitha. (Duoscop)

Reklama

Reklama