Reklama

Reklama

Jack Ryan

(seriál)
  • USA Tom Clancy's Jack Ryan (více)
Trailer 2
Akční / Drama / Thriller
USA, (2018–2021), 18 h 29 min (Minutáž: 40–64 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

John Krasinski, Ali Suliman, Amir El-Masry, Victoria Sanchez, Mena Massoud, Jenny Raven, Abbie Cornish, Timothy Hutton, Jonathan Bailey, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (80)

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Studený čumák, do ktorého hlavy by ste chceli skočiť na návštevu, ale určite by ste v nej nechceli bývať. Po skvelej prvej sérii prichádza druhá, ktorá je o čosi slabšia, zato obsahuje úžasne absurdné akné finále (Nobelovu cenu tomu ministrovi z amerického Ministerstva zahraničných vecí, ktorý TOTO vysvetlí) a Michaela Kellyho, ktorý druhej sérii dosť solídne šéfuje. Akcie je v oboch sériách málo, ale to, čo tu je, je zvládnuté na vysokej úrovni. Poteší tiež exotická výprava (lokácia strieda lokáciu, od púšte po džungľu) ()

Mazarini 

všechny recenze uživatele

Musim to proste napsat. Proc je to vse tak pitomoucke? Divoke nahodicky, predvidatelne zvraty, iracionalni chovani skoro vsech postav, infantilni dialogy a milostna zapletka. Vsechno do sebe zapada neskutecne nerealne a jednoduse az to boli. Zbytecny, nekreativne klisovity snimek, ktery jsem si pustil jen diky Krasinskemu a na to asi tvurci i spolehali... ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Vynikajúca záležitosť, ktorú trochu kazí málo úderné finále. Plus asi dvakrát sa tam stane, že Ryan príde s "geniálnym" riešením, ktoré divákovi docvaklo dobrých 10 minút predtým. :) Inak lahoda, má to srdce, herci výborní, akcia dobre natočená a celkom šikovne sa to vyjadruje k aktuálnym globálnym problémom. ()

T2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

__1.séria__ Tento seriál som zhltol ako malinu, prisadol a za jeden deň prvú sériu pozrel, som sa od toho nemohol odtrhnúť. Dosť pôsobivo natočené, dobré obsadenie, vyhrotené scénky, úderná účelová akcia, ušité na dnešnú dobu. Je tam cítiť že to bolo v schopných rukách tvorcov ako Morten Tyldum. /95%/ __2.séria__ Po výbornej prvej sérii, riadny pád dole. Strašne nesúrodé, prvý diel ešte ako tak ale potom to postupne pláva na banálnosti, nemá to takú údernosť, hlavne záverečný diel je ako vystrihnutý z Ramba, som čumel ako puk ako hravo likvidujú venezuelskú prezidentskú ochranku priam vystrihnuté ako z béčkového filmu. /65%/ ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Novodobý Jack Ryan toho má, nepřekvapivě, pramálo společného s jakoukoli z Clancyho předloh a inspiraci čerpá spíše u Homelandu či Hayesova Poutníka. Což není nutně na škodu. Výhodou je, že díky pouhým osmi epizodám to má potřebný tah na bránu. Zároveň platí, že Amazon si svou vlajkovou loď (do příchodu Pána prstenů) pohlídal (až na absenci Clarka z licenčních důvodů), na produkci nikterak nešetřil čili to vypadá výpravně, obsazené i zahrané je to výtečně (Pierce je vynikajícím Greerem a Hoogenakker "Clarkem"), není to urážlivě černobílé, má to respektuhodného charismatického antagonistu s jasnou motivací, umí to být řádně napínavé, akční i nekompromisní, sázky jsou hmatatelné a... A jde o po všech stránkách solidní špionážní thriller, jaké bývaly svého času na stříbrných plátnech. Nejrozporuplnějším bodem je nesporně Krasinski v hlavní úloze. Je pravdou, že do zpravodajského Ryana "fordovského-baldwinovského" střihu ze staré školy se krutě nehodí, ale tohle je zcela jinak pojatý Ryan a do této polohy sedne, jakkoli v ní neexceluje. Je to po všech stránkách solidně odvedené řemeslo. Snad jen až příliš velká sázka na jistotu (speciálně pak ve stínu majstrštyků à la Le Bureau des Légendes). Ovšem zároveň je to přesně to, co by od toho jeden čekal a ostatně i požadoval. S výjimkou v podobě až příliš čtyřiadvacítkového přepáleného finále. | S1: 3/5 | S2: 3/5 | ()

Galerie (85)

Zajímavosti (15)

  • V letadle hraje „Can't You Hear Me Knocking“ od The Rolling Stones. (Duoscop)
  • Písnička, která hraje v úvodu, je „The Safety Dance“ od Men Without Hats. Ve 40. minutě hraje „Big Ol' Truck“ od Toby Keitha. (Duoscop)
  • Cathy (Abbie Cornish) je epidemioložka, což je rozdíl oproti knižní předloze, kde je tato postava oftalmoložkou. (tom.nosek)

Reklama

Reklama