Reklama

Reklama

Jack Ryan

(seriál)
  • USA Tom Clancy's Jack Ryan (více)
Trailer 1
Akční / Drama / Thriller
USA, (2018–2023), 25 h 20 min (Minutáž: 40–65 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

John Krasinski, Wendell Pierce, Michael Kelly, Abbie Cornish, Betty Gabriel, John Hoogenakker, Ali Suliman, Nina Hoss, Dina Shihabi, Jordi Mollà, James Cosmo (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(30)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (100)

lucifrid 

všechny recenze uživatele

Seriál o Jacku Ryanovi jsem si vysnila už před mnoha lety, dokonce jsem si zapisovala, kdo by se mi pro tu kterou roli líbil. Když jsem se před pár lety doslechla, že Amazon natočí seriál podle mé nejoblíbenější knižní série, má radost neznala mezí. S přibývajícími informacemi se pak ale začala trochu zmenšovat, protože já toužila po převedení knih do seriálu, nechtěla jsem seriál s postavami na motivy Clancyho knížek. První trailer mě ale navnadil a první epizoda mě přímo nadchla. Alec Baldwin nebyl špatný Ryan, ale v Honu na ponorku hrála hlavní housle spíše postava Seana Conneryho. Harrison Ford byl fajn, ale když jsem se teď na Vysokou hru patriotů a Jasné nebezpečí dívala znovu, praštilo mě do očí, jak moc z Hana Sola a Indyho ve Fordově podání Ryana vidím. Jack Ryan je čestný, naivní, přes jeho mravní zásady nejede vlak, a i díky tomu je svým způsobem roztomilý. To jsem z Forda necítila a z Bena Afflecka, který si v Nejhorších obavách vedl slušně, taky ne. Ovšem pozor, dámy a pánové, John Krasinski si mě získal od prvních minut a přinesl na naše obrazovky toho nejautentičtějšího Ryana, jakého jsem si mohla přát a dokázala představit. Teď k seriálu jako takovému. Když se čtenář Ryanovek oprostí od knih, dostane parádní podívanou, kde ho sice sem tam vyruší nějaké klišé nebo scenáristická berlička, ale za prvé jich moc není a za druhé to vůbec nevadí. Postavy jsou propracované, zamilujete si je (i když u některých to sakra trvá, viď, Jime Greere) a nakonec to skončí tak, že u seriálu sedíte do čtyř do rána, protože se od něj nedokážete odtrhnout. Pro čtenáře má seriál plusy i mínusy, záleží, jak se k němu postavíte. Já si užívala každou malou narážku na knížky, zvlášť když se objevila naprosto nečekaně, a těch pár maličkostí, které totálně překopali (Greerovi nechali tak maximálně to jméno), jsem nakonec překousla. Nečtenář se nemusí bát, že mu něco nedojde, jen si neužije ta malá pomrknutí, ale ta jsou takovou třešničkou na dortu. Mohla bych tady první řadu opěvovat v několika dalších odstavcích, ale v podstatě bych se jen opakovala. Tohle se opravdu povedlo a kromě Krasinského musím ještě pochválit flashbacky ze života teroristů, které jejich skutky samozřejmě neospravedlnily, ale ukázaly, že i oni jsou jen lidi. Flashback s francouzskými bankéři mě vzhledem k aktuálnímu stavu digitalizace bankovnictví naprosto rozsekal a byl vtipnou perličkou stejně jako francouzská agentka DGSI, jež Ryana pěkně rozhodila. Právě vtípky, kterých ale není přemíra, zvedají seriál na vyšší úroveň. K tomu si přidejte akci a napětí, ze kterého nebudete moci dýchat, a máte tu seriál, který vás na víkend zabaví. ()

dragon94 

všechny recenze uživatele

Hodnotím 2*. Důvod je prostý.. nedokázal jsem to dokoukat. Skončil jsem po třetí epizodě. Seriál mě sice tématem celkem chytil, ale všechno mi přijde tak nějak nuceně provedené a dost často za vlasy přitažené. Žánrově jsem viděl dost podobných seriálů, a v tomhle jsem nenašel nic, co by nějak vyčnívalo nad ostatníma. Naopak je to o třídu horší. Pokud vás seriál chytil přidejte si k hodnocení 1 max. 2 hvězdičky. ()

Reklama

Script 

všechny recenze uživatele

Začátek seriálu je super. Z postavy Jacka Ryana vyzařuje sympatie. Po prvním díle si ho oblíbíte a úplně zapomenete na katastrofu jménem Jack Ryan: V utajení. Jakým způsobem se děj vypracovává je skvělý. Jediný co bych nejradši první sérii vytknul je závěr, který je téměř totožný jak závěr páté řady seriálu Ve jménu vlasti. Co ale pomohlo zvednout to na 5 hvězd byla postava Cathy Muellerové, kterou ztvárnila Abbie Cornishová (naprosto fantastická hlavně v závěru). Doufám, že se ji dočkám v další řadě. ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lepšie, omnoho lepšie ako posledný filmový Ryan a nezrovnateľne lepšie ako posledný Clancyho materiál od Amazonu a to Without Remorse. Krasinsky je sympaťák ako sviňa a sedí mi v každej úlohe od romantických komédii, sit-comov, cez horory až po vojnové megafilmy a tento premakaný atmosférický seriál. Ešte z neho urobiť Reeda Richardsa a bude to dokonalé. Počkať, veď to sa už vlastne stalo, takže plný počet je jasný. :) ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Studený čumák. Do jeho hlavy by ste chceli skočiť na návštevu, ale určite by ste v nej nechceli dlhodobo žiť. Po skvelej prvej sérii sa dočkal druhej, ktorá žiaľ bola o poznanie slabšia. Zato obsahovala úžasne absurdné akčné finále; Nobelovu cenu tomu ministrovi z amerického Ministerstva zahraničných vecí, ktorý TOTO vysvetlí verejnosti, médiám, svojim politickým oponentom atď. Michael Kelly druhej sezóne brutálne šéfuje (určite si ho pamätáte ako šéfa SBS-károv zo Snyderovho Úsvitu mŕtvych). Akcie je v oboch sériách málo, ale keď už, je zvládnutá na úrovni. Poteší exotická výprava (lokácia strieda lokáciu: púšte, džungľa...). Žiaľ, tretia séria dokázala, že je dobre, že ňou bol seriál ukončený. Paradoxne jej kožu sčasti zachránil šialený „česko-slovenský“ WTZF fíling: nemalá časť sa natáčala u nás a ešte väčšia je dejovo priamo situovaná do ČR v čele s odvážnou prezidentkou-otcovrahyňou (!). Tretia sezóna je plná šialeností (českú prezidentku chráni JEDEN skorumpovaný bodyguard, ktorý keď sa ju rozhodne zabiť, tak proste ostatným bodyguardom povie, aby za nimi nešli, odvezie ju na osamotené miesto a tam sa ju pokúsi zavraždiť) a nelogickostí (komandu v autoservise ani len nenapadne, že by sa osoba mohla ukrývať v montážnej jame). Krasinski a spol. to mysleli dobre a áno, Jack Ryan ani v Clancyho knihách určite nebol žiadnou tupou akčnou figúrkou, ale toto je ozaj nuda. ()

Galerie (164)

Zajímavosti (33)

  • Filmaři se dopustili chyby, když policejní motocykly ve snímku představují civilní verze s viditelně přidělanými majáčky a levnými polepy. Originální policejní verze tohoto motocyklu je jednomístná, má speciální ochranné rámy, jiné kufry a vzadu teleskopický maják. (Aneter)
  • Písnička, která hraje v pizzerii, je „Steal It“ od BOA. (Duoscop)
  • Písnička, která hraje v baru, je „Bad Woman“ od Jeffreyho Jamese. (Duoscop)

Související novinky

Poslední řada Jacka Ryana dorazí už v létě

Poslední řada Jacka Ryana dorazí už v létě

10.05.2023

Amazon oznámil, že čtvrtá a zároveň poslední řada seriálu Jack Ryan dorazí na obrazovky oficiálně už 30. června. V rámci projektu se jedná o nejkratší mezeru mezi jednotlivými sériemi – mezi první a… (více)

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

12.05.2022

Je to už, panečku, tři roky, co měla na Amazonu premiéru druhá řada povedeného seriálu Jack Ryan na motivy knih Toma Clancyho s Johnem Krasinskim (Tiché místo) v hlavní roli. Pak přišla pandemie,… (více)

Reklama

Reklama