Výborné to je, a to dokonce velmi. Dobře vygradované v každém díle, velké akční scény jsou hlavně ze začátku (soudit tohle po prvních dvou dílech není úplně dobře), později vyloženě převládá drama - pořád jde ale hlavně o hledání jednoho teroristy a rozklíčování jeho plánu, na pořádně Clancyovský rozmáchlý politický thriller si (doufám) musíme počkat do dalších sérií. Parádní je hlavně jak nepovrchně to ukazuje i samotné teroristy, nikdo není zlý jen proto aby byl zlý, ale i ti největší hajzlové mají jasně čitelnou motivaci, a hodně prostoru má normální život muslimů a jejich rodin - a většinou i ty osobní linky dobře zapadnou do hlavního příběhu. Pořád je to Clancy, takže se zjednodušuje a občas se jede na náhody, těžkotonážní realismus ala Syriana nebo Zero Dark Thirty se od toho čekat nedá... ale pořád to má pěkně daleko k vyumělkované pohádce jako byl Night Manager s Hiddlestonem. 8/10(2.9.2018)

1. série: Bohužel první seznámení s konceptem samotného Jack Ryana. A to asi je primárně špatně, protože je zde údajně nejeden kvalitní filmy místo toho. Lidé si, ale dokázal pochvalovat i tento seriál od Amazonu, tak po tuně reklam na toto dílo jsem se dostal i ke zhlédnutí. A začal jsem litovat. Mé chabé a naivní představy o napínavém seriálu opadly asi stejně rychle jako Zemanovy kalhoty. Je mi zcela jasné, že si každý najde něco. Ať už negativního nebo právě i pozitivního v tom, že to diváka donutí seriál mít rád a nebo ho nenávidět. U mne to bylo zcela jednoduché. A to, že to byla prostě nuda. Asi nejsem na tento styl nějak načatý, ale je fakt ten, že tématika mne nezaujala ani zbla a zpracování klasického špionážního dramatu ošmakovaného akcí bylo pro mne záživné jako novoroční projev předsedy vlády v Ugandě. Druhá série láká na Rusko. To bude buď ultra průser a nebo naopak velmi zajímavá záležitost. Už jenom kvůli tomu, že tématicky by mi to do krámu šlo lépe. Ale nic to nemění na tom, že bych si ono sledování dost rozmyslel, už kvůli tomu, že by to pro můj vkus byla jen ztráta času.(13.2.2019)

Novodobý Jack Ryan toho má, nepřekvapivě, pramálo společného s jakoukoli z Clancyho předloh a inspiraci čerpá spíše u Homelandu či Hayesova Poutníka. Což není nutně na škodu. Výhodou je, že díky pouhým osmi epizodám to má potřebný tah na bránu. Zároveň platí, že Amazon si svou vlajkovou loď (do příchodu Pána prstenů) pohlídal (až na absenci Clarka z licenčních důvodů), na produkci nikterak nešetřil čili to vypadá výpravně, obsazené i zahrané je to výtečně (Pierce je vynikajícím Greerem a Hoogenakker "Clarkem"), není to urážlivě černobílé, má to respektuhodného charismatického antagonistu s jasnou motivací, umí to být řádně napínavé, akční i nekompromisní, sázky jsou hmatatelné a... A jde o po všech stránkách solidní špionážní thriller, jaké bývaly svého času na stříbrných plátnech. Nejrozporuplnějším bodem je nesporně Krasinski v hlavní úloze. Je pravdou, že do zpravodajského Ryana "fordovského-baldwinovského" střihu ze staré školy se krutě nehodí, ale tohle je zcela jinak pojatý Ryan a do této polohy sedne, jakkoli v ní neexceluje. Je to po všech stránkách solidně odvedené řemeslo. Snad jen až příliš velká sázka na jistotu (speciálně pak ve stínu majstrštyků à la Le Bureau des Légendes). Ovšem zároveň je to přesně to, co by od toho jeden čekal a ostatně i požadoval. S výjimkou v podobě až příliš čtyřiadvacítkového přepáleného finále. | S1: 3/5 |(31.8.2018)

Vynikajúca záležitosť, ktorú trochu kazí málo úderné finále. Plus asi dvakrát sa tam stane, že Ryan príde s "geniálnym" riešením, ktoré divákovi docvaklo dobrých 10 minút predtým. :) Inak lahoda, má to srdce, herci výborní, akcia dobre natočená a celkom šikovne sa to vyjadruje k aktuálnym globálnym problémom.(1.10.2018)

• Ouwen

Přemýšlel jsem, jestli mám chuť nějak pořádně dojet první sérii. A ani náhodou. Půlrok zpět jsem dokoukal jinej špionážní seriál - Condor. Vypráví o analytikovi CIA, jak musí stát proti teroristům a ze záporné strany sledujeme nespočet linií. Jak už Ryan, tak i Joe z Condore jsou pro děj nepříliš podstatné a jejich interakce s okolím je mizivá. Zatimco Joe polovinu série proseděl a proležel, Ryan jen stojí bokem a občas k něčemu přidá poznámku. Oba dva seriály maj áčkovej audiovizuál, málo Rkových přestřelek hned v úvodu a plno nadbytečných dějových linek, jen aby se natáhnul děj. To snad točil a psal ten stejnej člověk, ne? Má to úplně ty stejné chyby a je to jako přes kopírák. Rozdíl je v tom, že Condor měl charismatického herce v hlavní roli, kterej byl schopnej utáhnout i svoje nejpomalejší scény (jeho artikulace, mimika, pot ve tváři, skutečný strach jsou dílem PŘÍTOMNÉHO herectví), zatimco Ryan je totálně nudnej, nevýraznej a úplně mrtvej. Plno absurdních scén, které jsou přitažené za vlasy, demolují i špičkově nasnímané akční scény, které nemaj absolutně žádnou logiku (týpci možná uměj mířit se zbraněma, ale rozhodně se tam nechovaj jako profesionálové). Záporák je totální nemehlo, dělá dětinské chyby (jeho heslo od mobilu mě vyloženě rozesmálo) a Ryanovi vlastně dává vodítka. Jasně, lokací je hromada a vypadá to moc hezky. To mi má stačit? A ta nadbytečná linka s pilotem dronu je naprosto dementní, jen aby se natáhla stopáž. To neříkám jen já, ale i čtyřhvězdičkaři. Já prostě mám smůlu a nemůžu najít kvalitní špionážní seriál (24 Hodin s Baurem je spíš akční detektivka s prvky špionského žánru) a Homeland mě přestal bavit už v páté řadě. Druhou sérii v klidu vynechám a Krasinski se pro mě stal hercem, kterej není schopnej utáhnout pomalejší projekty (13 Hodin s Bayem byla klika, tam toho moc hrát ani nemusel). Pokud vás baví, jak armáda ze sebe dělá idioty s Francouzkou proti-teroristickou jednotkou, hlavní postava toho moc neudělá, plno nadbytečných linek a naleštěnej audiovizuál, je to seriál pro vás.(26.12.2018)

• - Písnička, která hraje v pizzerii, je „Steal It“ od BOA. (Bioscop)

• - Cathy (Abbie Cornish) je epidemioložka, což je rozdíl oproti knižní předloze, kde je tato postava oftalmoložkou. (tom.nosek)

• - Ještě před odvysíláním první série tvůrci potvrdili natáčení druhé řady. (Bioscop)