Zlý časy v El Royale

• Austrálie

• Kanada

Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 142 min

Někdo tady moc chtěl být Kventýn, ale zcela postrádá jeho dialogovou dickci i jakýkoliv sysel pro nějakou solidní pointu. A je z toho sice vcelku hlavopatoidní, ovšem předvídatelná, vleklá a ničím extra zajímavá žvanivka se zcela nevyužitým potenciálem solidního nápadu hraniční čáry mezi dvěma státy. Mohlo to být alespoň herecky bezchybné, kdyby nebyli výborný Tahoun junior, mimochodem je vidět, že ho Bill asi neadoptoval, a jako vždy famózní Džef Mosty téměř vymazáni odporným, prkenným a dokonale depilovaným metrobukanýrem Homotórem a peklotyčně slizkou a neméně „talentovanou“ Dakokotou, jež by udělala nejlépe, kdyby nadále výhradně setrvala s jezdeckým bitchíkem jen v šedi telenovelizovaných masturbačních fantazií otylých padesátek. Takže co s tím? Ve Zlejch časech mezi El filmy to byl vcelku jednooký král, nicméně je nutno být přísný, ale spravedlivý, a v krizích nesnižovat kulturní etalon. Hnusná znuděná trojka.(12.1.2019)

• Tom Hardy

Je v tom hodně dobrého, ale k čemu to, když pointa vesměs žádná, dějové kličky (až na rychlé likvidace) často čitelné dopředu a fantastický setup vůbec k ničemu neslouží. Kdyby se ten příběh odehrával v České vesnici v dnešní době, na základní kostře příběhu by se vlastně vůbec nic měnit nemuselo. Goddard má cit pro filmovost a umí vytvořit cool momenty, ale tady zůstalo jen u stylizovaných okamžiků, ze kterých se dělají pěkné fotky a trailery. Ale filmově to nešlape. 50%(13.1.2019)

Nebejt některých momentů ve scénáři, dal bych plný počet a ještě bych tu halekal nad návratem k ponurým devadesátým létům a zřejmě bych se tu rozplýval nad nejlepším filmem roku 2018. Takhle je to "jenom" hodně slušná žánrovka, která mi připomněla všechny ty nejlepší kriminálky devadesátých let s naprosto ultimátní rozpršenou atmosférou jak filmu Sedm. Všimli jste si, jak déšť v podobných filmech krásně dotváří atmosféru? Škoda, že takového deště jako měli ve filmu, jsem se já letos v reálu snad skoro vůbec nedočkal. Za chvíli budou filmy ty, kteří mi budou připomínat, co to vlastně je déšť. Každopádně filmařsky jsou Zlý časy v El Royale pecka. Chvílemi jsem oním uzavřeným prostředím hotelu měl pocit, jak kdybych koukal na zfilmovanou detektivku od Agathy Christie. U dobře napsaných postav a skvělých dialogů jsem si občas připomínal Quentina Tarantina. Zde ale naštěstí nezacházeli do nekonečných diskuzí o ničem a opravdu takřka dvě a půl hodiny jednali. Herecky byli všichni naprosto skvostní, ale Jeff Bridges je prostě jen jeden!(31.12.2018)

Solídna "tarantinovka", akurát bez Tarantinových samoúčelných masturbácií. Scenár vymaznaný, herci super, réžia bezchybná. Niečo málo tomu chýbalo, aby som si to chcel pozrieť aj znovu, ale rozhodne kvalitný kúsok!(2.1.2019)

Ani na chvíli nepochybuji, že se Drew Goddard inspiroval v režisérovi s iniciály QT. Hodně dobře napsaný postavy, který se starý nejen o gradaci děje, ale i mnohá dějová překvápka. Speciálně konečná fáze předvede dějový výmyk hodný olympiády. Jeff je sympaťák od kolíbky i tady mu role "kněze" seděla, kdo ale překvapil byli herci od kterých jsem toho zase tolik nečekal. Dakota Johnson měla konečně správný sexy odstín a Chris když odloží kladivo je ještě víc cool.(23.10.2018)

Rozpočet $32miliónovTržby USA $17,839,115Tržby Celosvetovo $31,808,900Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Goddard sa hrá na Tarantina ale nemá takú šťavu. Niektoré postavy fajn, hlavne Jeff Bridges+tá černoška, niektoré už na pohľad prázdne Dakota Johnson (strašná herečka každým coulom), niektoré zas šum a fuk ako Chris Hemsworth, ktorý tam ani nevieme aký má zmysel. Retro Look to má, občas aj dobrý spád ale ako celok necelistvé. /60%/(12.1.2019)

Do malého hotelu uprostřed ničeho přijelo několik lidí. Nemají spolu na první pohled nic společného, ale už za pár hodin bude většina z nich po smrti. A ti ostatní pořádně rozhození. Drew Goddard natočil chytrou tarantinovku se zajímavými hrdiny, dobrými herci i zábavnou režií. Ke konci jí sice malinko dochází dech, ale celkově dovede díky nápadům, postavám a pár drsným zvratům hodně příjemně pobavit. Žánrová klasika jako z Cabin in the Woods z toho ale nejspíš nebude.(12.10.2018)

Hateful Eight 2.0. Tentokrát v nesračkoidním vydání.(24.10.2018)

„NĚKDY JSOU LIDSKÝ VZPOMÍNKY DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ ČLOVĚK SÁM...“ /// Nestandardně vyprávěnej příběh o pěti návštěvnících hotelu El Royale. A ti návštěvníci jsou stejně tak nestandartdní, jako ten příběh. Každej má svoje tajemství... stejně jako hotel. Často dost ukecaná nuda, kterou provětrá černej humor, ale hlavně skládanka a odhalování různejch tajemství. Stopáž je přestřelená, protože přesto, že všichni mluvěj, tak vlastně nemají co říct (v tý dýlce). A nevynahradí to ani Bridges, ani Hemsworth, ani dramatickej (fajnově) zabijáckej závěr. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak se pozná, že recepční byl odstřelovač. 2.) Vlastním hotel. Mám kontrolovat podlahy? 3.) Thx za titule Thx za titule ,,ondhajek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(16.1.2019)

Můj hlavní problém s EL ROYALE byl ve vývoji děje s příchodem nepřesvědčivé Hemswortha postavy, jinak je to rozkošně stylová, zdařile mysteriózní a skvěle zahraná (Bridges je Bůh), "tarantinovka", posazená do krásnýho retro americana prostředí. Škoda, nechybělo moc a mohla to být ultra pecka.(20.12.2018)

Až pojedu nedaleko jezera Tahoe, tak se zdaleka vyhnu hotelu El Royale. Tam se dějí věci, jen si je ještě tak trochu uspořádat. Takové zvraty v ději jsem dlouho neviděla, ale mně to dnes bavilo. Kdo, kdy, proč....no to nebylo možná až tak důležité, spíš to byl pokaždé šok. Nehledala jsem moc logiku, nepřirovnávala s ničím podobným a jen jsem schovaná někde za rohem pozorovala dění v tomhle zajímavém hotelu se zajímavýma lidičkama.(26.12.2018)

Není žádným překvapením, když v tomto bodě napíšu, že zážitky z filmů jsou citelně ovlivňovány způsobem a prostředím, kde/jak na ně koukáme. Zlý časy v El Royale těží převážně z interakcí postav a mrazivé atmosféry. Zážitek je ale snadno nabourán jakýmkoli rozptýlením, protože dialogy zdaleka nedosahují údernosti Tarantinovek a několik retrohumorných prvků zase zabrání tomu, abyste celý příběh brali vážně, neřkuli pociťovali strach. Byť tedy nechci filmu nic vyloženě vytknout a považuji jej za velmi dobrý, nemohu říct, že by mě dokázal nějak hlouběji penetrovat. 7/10(1.1.2019)

Drew Goddard režisér skvělé Chaty v Horách mě tentokrát vůbec nepotěšil a po delší době jsem odcházel z kina zcela znuděn. (Zbylí 4 lidé v kině tuším usnuli a mé kamarádky odvětili po hodině jestli někdo neumře a to brzy, tak odcházíme) Do filmu jsem vkládal velké naděje, slibné trailery, slušní herci, atraktivní námět a také podobnost s filmy Identita i 8 Hrozných, které se mi líbily, tak tenhle bohužel u mne neuspěl. Film má stopáž 142 minut a nenabízí dostatek lákavého materiálu, aby diváka dokázal plně pobavit i uspokojit. Hotel se skrytým tajemstvím byl fajn, hezké interiéry,super muzika a zpočátku mě neznámé mystérium i bavilo, ale pořádně to nikam nevedlo. Největší čas je věnován Jeffu Bridgesovi a Cynthii Erivo, což jsou asi nejméně zajímavé postavy ve filmu, jediná Dakota Johnson to překvapivě herecky táhne a potom Chris Hemsworth, který se však ukáže poslední půl hodinu před koncem a to mi přišlo jako podraz. Zvraty jsou sice neočekávané, ale nikterak šokující ( Lewis Pullman lehce překvapil v závěru) dialogy jalové a mínusem je pro mne i absence krve a akčních scén. Je zde jen jedna finální přestřelka v závěru a skončí dřív než řeknu švec. Škoda, že režisér nevytasil něco ve stylu Chaty v Horách, hezky by se to zde hodilo. Zdlouhavý a né příliš zábavný film, ale svou tvář má. 60%(23.10.2018)

• choze

IDENTITA: Nudná verze.(24.12.2018)

Jeden z těch případů, kdy se režisér po výrazném filmu, který se zapsal do povědomí, hodně snaží překonat a trochu to ve svojí snaze přepískne - výrazně přecení svoje schopnosti a celá věc mu přeroste přes hlavu. Pořád se mi to docela líbilo a umím si představit časem dojít k pozitivnějšímu dojmu, přece jen tu je spousta věcí, co stojí za šanci sympatické a skvěle nacastované postavy, jejichž život jako by přesahoval potřeby příběhu - proto na nich divákovi záleží), ale zatím ten mišmaš považuju především za moc velký a zbytečný sešup - Goddard se potřebuje trochu nadýchat čerstvého vzduchu a smířit se s tím, že další jeho filmy mohou být normální a nemusí překonávat sám sebe - a pak se mu to klidně může povést.(19.12.2018)

• Morien

Když pominu ten absolutní clusterfuck, tedy chci říci galimatyáš, kterým je scénář/děj/pointa/plynutí/syžet, tak jako zásadní chybu vidím vedení herců a fakt, že vůbec z nikoho rejža nedokázal vytřískat patřičně charismatický výkon, který by mě jako diváka dokázal udržet v pozornosti a ulpět mi aspoň mírně v paměti.(12.1.2019)

Po dekonstrukci slasheru přichází na řadu Agatha s Quentinem. Tenká červená linie mezi Nevadou a Kalifornii je jako napnutý provaz, na kterém Goddard balancuje mezi seriózním retro thrillerem a s chronologií si zlehka pohrávající černou komedií. Škoda, že se zneutralizoval zbytečně dlouhou expozicí a nepříliš údernými dialogy, tohle soulové hotelové zúčtování s feministickým ocasem mohlo mít náběh na kultovní status. P.S.: Hemsworth jako Charles Manson s fitcentra nepřekročil svůj krátký stín. Bez létajícího kladiva to prostě není on..(7.1.2019)

Jako jo a ne. Spousta originálních nápadů, výborné prostředí a dobře napsané a zahrané postavy ve filmu, který ale postrádá tempo. Kvůli tomu z Bad Times at the El Royale pravděpodobně nikdy nebude kultovka.(21.12.2018)

Spokojenost. Příběh byl vystavěn i ukončen, motivace ozřejmeny a vyhrála ta správná rasa, že. Jen netuším, jaký smysl měl mít hotel na pomezí a proč do role pseudoMansona obsadil Goddard neherecké kopyto s charisma logaritmického pravítka.(14.1.2019)

Beru jako pitomost o Zlých časech v El Royale hovořit jako o tarantinovce. To, že je film koncipován jako památné Historky z podsvětí z něj tuto škatulku nedělá. Zároveň se nejedná o příliš přístupný film, jelikož jde krom závěru o silnou a veeelmi dlouhou konverzačku, která mě naštěstí už od začátku chytla (uznávám, že hlavně proto, že můžu Jona Hamma a Jeffa Bridgese) a takřka už nepustila. Pár minut bych pokrátil ale jinak poctivá sedmička. Kéž by takových filmů neubývalo.(30.12.2018)

Žánrová lahůdka, sexy Dakota Johnson a wannabe Tarantino stajl. Je to dobrý, ale zdlouhavý. Chybí tomu šmrnc a tempo.(26.12.2018)

Shit happens... Všechny druhy zla v lehce mysteriózním, ale hlavně napínavém thrilleru, v němž dává režisér hold tolika hollywoodským peckám, až jsem to po půl hodině přestal počítat.(13.1.2019)

Nic nového, trochu jakási "napodobenina" děl QT či RR.. Jen zbytená krvelačina.(14.1.2019)

Abych pravdu řekl... No,že bych to musel vidět dvakrát. To snad raději ten výlet na Kokořín. Nějak mi přišlo, že to bylo nedotažené po všech stránkách. Srovnávání s Pulp Fiction je nemístné, tenhle film mu nesahá ani po kotníky. Za mě max60%(2.1.2019)

Trochu Tarantino, trochu McDonagh, trochu Coeni, a přesto jsou Goddardovy "Bad Times at the El Royale" jen slabým odvarem všech zmiňovaných. Postavy kněze a prodavače (nebo ne?:-)) film táhnou, zbytek jsou spíše přicmrndávači, kteří nás mají bavit do chvíle, než scénu ovládne mansonovský Hemsworth. Ale čekala jsem víc.(13.12.2018)

Hned od první scény jsem věděla, že tohle bude parádní jízda. Je to přesně ten Goddard, co natočil Cabin in the Woods. Pulpová zábava, která se stále drží thrillerových formalit. Nejvíce mě překvapilo, jak velké srdce ten film má prostřednictvím postav Jeffa Bridgese a Cynthii Erivo, kteří podávají skvělé výkony, co mě až dojaly k slzám. Příběh se vrhá tolika směry, že jste neustále překvapeni tím, kdo umře/objeví se na scéně. Někdy bych jen některé postavy nechala žít déle a jiné odpravila dřív. Taky by filmu prospěl vydatnější střih. Stále se ale jedná o jeden z nejoriginálnějších počinů roku. Hemsworthův taneček na Deep Purple mě bude bavit ještě dlouho. Měl by záporáky hrát častěji.(13.10.2018)

Povedený narozeninový dárek pro Quentina, i když napoprvé bezpochyby výživná a lahodná, pro mě osobně jen filmová jednohubka. [Kino Citadela - Litvínov].(14.10.2018)

Ne že bych z toho skákal nadšením, ale tohle retro se mi strefilo do nálady a dlouhodobého vkusu. Kdybych měl sám schopnosti na to, abych psal i režíroval v Hollywoodu, podobné storky s nepředvídatelnými hrdiny a na malém, často symbolickém prostoru, by mě asi zajímaly ze všeho nejvíc. A to i díky soundtracku, s nímž si v tomhle případě Goddard náramně vyhrál a vytvořil dobovou kulisu, kterou musíte milovat. Scénář pravda jede spíše na efekt, postavy vyloží karty na stůl až příliš brzo a opravdu památných hlášek moc nenajdete, ale pořád je to rozkošně extravagantní filmařina, která dokáže bez problémů, jen správným načasováním vysvětlujících flashbacků, držet diváckou pozornost a nepřestává napínat, která ze zajímavě napsaných postav vyjde s hlavou na svém místě. Samotný hotel je boží a charakterní, herci přesní a docela stojí za obdiv, jak Goddard dokázal očernit morálku Ameriky jen s několika málo aktéry, jedním záhadným místem a ještě záhadnější filmovou páskou (přičemž není moc těžké odhadnout, který zámořský idol se na ní má zvěrstva dopouštět). Mohlo to být určitě více žánrově podvratné a v první polovině výrazněji gradované, za mě ale přesto spokojenost. 75%(17.10.2018)

Veľmi zaujímavý neo-noir, ktorý sa utopil vo vlastných ambíciách. Ponúka však množstvo dobrého (až skvelého), rovnako ako nezvládnutého (až otravného). 7/10(12.10.2018)

Film je něco mezi Identitou a The Hateful Eight. Relativně komorní záležitost o pár hlavních postavách, kde se postupným vyvražďováním v krásně atmosferické náladě balancující mezi napětím a artem propracujeme až k jakémusi rozuzlování pravdy. Nicméně nástup Billyho Lee byl smuténka. Chris Hemsworth zklamal. Jeho herecký výkon vedle "obyčejné" černošské zpěvačky byla pouze odvedená práce, nic víc. Bez charismatu a snahy. Ten konec sundal pátou hvězdičku.(1.1.2019)

• SeBig

Nač dobrej námět, když dialogy jsou uplně k ničemu? Nač narvat každé postavě backstory, když 99% postav lezou na nervy? A nejzbytečnější věc.. proč to kurva bylo rozdělený na kapitoly? Já vim, já vim.. tady někdo zkoušel styl jedinečnýho režiséra, ale tohle umí udělat málokdo. Hudba.. dejme tomu oká.. ale mám pocit, že ty songy ze 70tek cpou ted leckam. Jediný co chválim.. nemá to hlavní postavu, která tam všechny vobídakuje, děj mě vtáhl.. ale prostě jak už jsem psal scénář a totalně debilní nesympatický postavy..ugdákaná černoška, nehodící se thor, parodie na Holanda, dvě nesympatický píči, rádoby vtipnej týpeček s kvádýrkem..všichni mě strašně vytáčeli, až na toho senilního kněze.(3.1.2019)

Zatímco v Chatě v horách se Drew Goddard vypořádal s horory, Zlý časy v El Royale jsou další žánrovou poctou, tentokrát věnovanou Quentinu Tarantinovi. Goddard vystavěl komplikovaný pulpový příběh s retro laděním (zlaté časy El Royale zažil v 50. letech, zlé časy se odehrávají 60. letech, takže má špičkovej dobovej soundtrack) a věrný žánrovým pravidlům si pohrál s každičkým detailem. Nejde v ní jen o ukrytý balík peněz, ale i třeba tajnou pásku, na který je zachycený někdo „mrtvý a slavný, kdo dělá velmi neslušné věci“. Na koho se odkazuje, je zřejmé, a že se (opět v rámci žánrových pravidel) divák nedozví, co na natočené pásce vlastně je, lze dopředu dobře tušit. Zvratů tu je víc než u Hitchcocka, nikdo není tím, jakým se zdá, ne náhodou se děj odehrává zrovna ve čtyřech hotelových pokojích... Jenže zatímco v Chatě v horách Goddard svou poctu hororům zvládl, tady ve snaze vyrovnat se svým vzorům příběh přece jenom překombinoval. Byl to záměr, který ale tolik nevyšel – nenadálé zvraty začínají být postupem času trochu otravné, aby se do filmu všechny vešly, stopáž se natáhla na 142 minut, čímž se unaví počáteční spád a přijde uspávací nuda. Geniální dialogy, jaké píše Tarantino (a proto jsou jeho filmy o partě gangsterů, kteří jenom postávají ve skladišti a u toho klábosí, tak zábavné), Goddard napsat zatím nedovede. Plus Jeff Bridges, úžasně slizkej knírkatej Hemsworth a Cynthia Erivo má famózní hlas. Mínus je Dakota Johnsonová, která sice nedostává nařezáno jak v Padesáti odstínech a ohání se brokovnicí, ale hrát podle mě pořád neumí.(11.10.2018)

Premárnená príležitosť dotiahnuť skvelý ( hoci nie príliš originálny ) príbeh do úžasného konca. Posledná tretina tarantinovsky ladeného filmu je v silnom kŕči a nepomôže mu ani samotný záver.(30.12.2018)

// Drew Goddard channeloval svého vnitřního Tarantina a natočil vlastní variaci na Osm hrozných, Pulp Fiction, 4 Rooms atd. Pomalý rozjezd naštěstí zachraňuje geniální soundtrack a hudba M. Giacchina, a jakmile dorazí na scénu Chris "chtěl bych být Manson, ale moc mi ten bad guy nejde" Hemwsorth, alespoň se to příběhově semkne natolik, aby to vydrželo být napínavý až do konce. Goddard i v závěru vytáhne nějaký překvápka, což je fajn, pořád jsem ale čekal jízdu jako v Chatě v horách, jen abych dostal podstatněji komornější story, která není zase tak originální, jak by asi měla/chtěla být. Zlý časy v El Royale nejsou špatnej film, moje očekávání ale byla daleko výš. 7/10(11.10.2018)

Krásné v jednotlivostech, pokulhávající jako celek. Trochu neohrabaný způsob vyprávění, plný flashbacků v rámci jedné sekvence skrze subjektivní hlediska postav a flashbacků plných dovysvětlujících informací, a často i naprosto zbytečných pro narativní vývoj a dobrých jen pro prohloubení určité postavy(a místy možná ani to ne). Plus plno hluchých míst uprostřed filmu. ALE první půlhodina plná dokonalých dialogů a monologů, ve které naprosto exceluje John Hamm navnadí dokonale a poslední třicetiminutovka se kvalitou přiblíží úvodu, jen vymění humor za napětí a trochu toho nasílí. Škoda toho mezi tím. Škoda té kostrbatosti. Škoda hodně věcí. Taková osvěžení bych ale určitě v kině rád potkával častěji. Zatím bohužel jen za 3*.(13.10.2018)

Nastávají dobré filmové časy, tenhle film, který v mnohém připomene Tarantina, ale přitom to neni od něho, je zářným příkladem, těchto časů. Hned v úvodu, si dovolím udělat, malý (velký) SPOILER - Režisér velice šikovně a zkušeně, odvede pozornost od úvodní scény, které dle mého je stěžejní a minimálně pro dvě postavy velice důležitá a rozhodující, v tom jak dál. Každá z postav, je něčím unikátní a každý její tajemství, je dobře schováno a některá tajemství, sou hodně temná, jiné je zase naprosto normální, ale v kontrastu s tím vším okolo, tak dotyčná osoba, působí že skrývá něco víc a jedno tajemství, u jedné z postav, nad kterou sem ohrnoval nos a smýšlel sem o ni, že je prostě slabošská, má tak smutné tajemství, že mění úplně od základu, pohled na onu postavu. A pak je tady hlavní příběh, který se dotýká všech postav, ať už chtějí nebo ne, a to je příchod samotného boha hromu........tady jenom někoho kdo si hraje na boha, ale je to šílený psychopat, který má v sobě kousek Charlese Mansona. A byť to neni tak krvavé, jako (jiné) Tarantinovky. a možná někdo i bude namítat, že to nemá tak temný konec, tak si vzpomeňte na úvodní scénu, na kterou jste málem zapomněli. A to všechno podtrhuje, naprosto dynamický a famózní soundtrack. Cynthia Erivo šup šup Oscar a každý film s Jeffem Bridgesem, je vždycky z neznámého důvodu cítit po whisky, tabáku a střelném prachu.(17.10.2018)

Trocha Coenů, trocha Tarantina, hodně Goddarda, hodně radosti.(27.12.2018)

Dobre napísaná a zrežírovaná jednohubka. Oceňujem vyspelosť charakterov. Každý z nich má motiváciu. Každému z nich odráža prostredie a mikropriestor, ktorý dostáva solídny background, ľúbivosť a pochopenie zo strany divákov. Robia sa tu chyby, nič tu nie je dokonalé a všetko je úplne inak ako sa zdá. Všetko je tu logicky zmotivované a tak nezostáva po dopozeraní žiadne prázdne miesto alebo nezodpovedaná otázka. Čo oceňujem. Očakával by som ale väčšiu údernosť a lepšieho záporáka. Hemsworth je naozaj katastrofálny herec. A od jeho príchodu padne tempo. Na to, že sme na Goddardov ďalší film čakali tak dlho, som aj podľa trailerov očakával väčší mazec. Atmosféra ale dobrá. Dejové zvraty tiež. Dokonca sa mi páčilo aj členenie na kapitoly. Len aj napriek vizuálu, kamere a Bridgesovi, nebudem mať túžbu sa k tomuto filmu vrátiť. Je síce formálne dobre spravený a premyslený ale chýba mu duša. Alebo niečo, čo by prestálo dobu. Amerika má lepšie filmy na podobnú nôtu a sú jednoduchšie a údernejšie.(13.1.2019)

První polovina super, druhá se táhla a byla už dost překombinovaná. Celá dějová linka kolem Chrise Hamswortha byla už moc. Ale je to kvalitní snímek s výborným obsazením a v mém případě s troškou nostalgie. Celé mi to totiž připomínalo old schoolového Tarantina. 4*(13.10.2018)

Vtahující sladká jednohubka s výraznou tarantinovskou příchutí. Tak přesně takhle by se v pár slovech dal popsat snímek Bad Times at the El Royale, který Vás zaujme především broušenými dialogy, skvělými hereckými výkony (Chris Hemsworth a Jeff Bridges), krásnými kulisami motelu a perfektně lícujícím soundtrackem. Co se samotné příběhové kostry týče, již po pár minutých Vám více než bude zjevné, že režisér Drew Goddard stvořil stejně vrstevnatý a nepředvídatelný děj jako výše zmíněný slovutný Quentin Tarantino. Všechno do sebe najednou začne precizně zapadat jako do nějakého složitého stroje, v němž je i ta nejmenší součástka tou nejdůležitější. Toto skvělé renomé snímku Bad Times at the El Royale bohužel kazí poněkud přetažená stopáž, která bohužel nabídne několik trestuhodně nevyužitých a tím pádem i hluchých scén. Avšak až na tento drobný detail se jedná o velmi povedené a vtahující dílo, které svým tvůrcům, potažmo i fanouškům děl Quentina Tarantina ostudu vážně neudělá. Skvělá práce! „He talks so much he thinks he believes in something, but really just wants to fuck who he wants to fuck.“(2.1.2019)

Docela škoda. Má to celkem styl a první polovina dobře šlape a je zajímavá, ale pak v druhý polovině mi přišlo, že film jen prostě servíroval scénky bez nějakýho hlubšího významu nebo pointy. A stopáž je strašně přepálená, za to zaslouží Goddard přes prsty.(21.12.2018)

Delikatesní lahůdka. Už dlouho jsem neviděl vizuálně i dějově tak opojnou záležitost, srovnatelnou třeba s pro mě podobně opojnými záležitostmi jako Million Dollar Hotel nebo Magnolia. Slastně klidná a precizní kamera, příjemná hudba, výborný scénář s několika nečekanými zvraty a skvěle vygradovaný děj, který diváka po celou dobu udržuje v pozornosti a zvědavosti i přes nadprůměrnou stopáž (mch. její délku u tohohle druhu filmů beru jako klad). Rejžovi se skvěle podařilo vtáhnout mě dovnitř do hotelu i do oné doby. 60.léta, hippies, válka ve Vietnamu, Manson, Hoover, Kennedy... Film komorní, minimalistický, v podstatě statický a především hodně pomalý, kterážto kombinace mi naprosto dokonale sedla. Film, jehož jakýs takýs happyend mě vůbec neurazil. Film, jehož účinek je srovnatelný se šlehnutím si dávky prvotřídního heráku. No, tedy aspoň myslím.(29.12.2018)

Skvelý thriller s hravými dialógmi, záhadným mysterióznom a dobrými postavami. Avšak len do času, kým sa objaví nevýrazný Hemsworth, spolu s ktorým celý zaujímavý vývoj začne plávať a divák zívať únavou. Veľká škoda, pretože potenciál a smer v prvej hodine bol fantastický.(30.12.2018)

Je to jak sjíždět kopec na horské dráze, kde v půlce cesty si všimnete, že na konci je zkroucená kolej a vy víte, že to již není jak zastavit, ten průšvih se blíží čím dál rychleji a je jasný, že až tam dojedete, tak to nebude dobrý. Bad Times at El Royale vychází z vděčné řady námětů pracujících s geistem svébytných hotelů a jejich vlastní pochroumanou minulostí jež jsou protkány tajnými chodbami, odposlouchávacími zařízeními a všelijakými dalšími kostlivci ve skříni. V první třetině se mu daří celkem úspěšně onen prostor a zvědavost, co se za ním skrývá, budovat, a to zejména tím jak si dává se vším na čas, což i díky pěkné kameře docela funguje. Nicméně jakmile se karty vyloží, tak se mu nedaří zrychlit, což je jedna ze zásadních popsaných scénáristických chyb, protože pak vlastně ten film začne působit ještě pomaleji. Jakoby si toho nikdo nebyl vědom, tak nám film začne servírovat zdánlivě nekonečná 'muzikálová' čísla jedné z postav, čímž maskuje to, že mu nebezpečně rychle došly nápady a čeká se již akorát na příchod Hemsworth ex machiny, která to již celé definitivně pohřbí. Vykrucují se reklama na fitko pak nekonečných dvacet minut tráví ztrapňováním se ve snaze napodobit Charlese Mansona, která vyhrožuje smrtí postavám, které jsou vám už dávno úplně jedno a bezzubost celého tohoto oslabení ještě u mě podtrhovalo, že jsem den předtím viděl Cosmatosovu Mandy. U záverečné náboženské katarze jsem si připadal na vlas stejně jako když na konci filmu Turbulence 3: Heavy Metal zpěvák metalové kapely v padajícím letadle odhazuje z krku obrácený kříž a začne se modlit k Bohu. A to není pochvala.(8.1.2019)

Pěknej tanec na ruletě života, pěkně vystajlovaný, a z deseti malejch černoušků zbyli jenom dva :o)(28.12.2018)

Tarantinovka bez dlouhého kecání v kombinaci s postavami Agáty Christie.(2.1.2019)

• Lacike

Hateful Eight 2.0. Tentokrat v ukrutne nudnom vydani. Niekolko divnych ludi sa stretne v divnom hotely, kde sa ich osudy natolko ovplyvnia, ze niektori z nich zdochnu. Cela zapletka by vystacila prinajlepsom na 40 minutovu epizodu nejakeho tuctoveho serialu. Lenze je tu natiahnuta na dva a pol hodiny vdaka tomu, ze kazda postava ma giganticky dlhy flashback ohladom jej minulosti. Ale na rozdiel od Tarantinoviek je stopaz neznesitelna, kedze film nepodrzia ani zabavne dialogy, ani putave charaktery, ani cool vizual. Proste nic. Uz uvod je tak brutalne natahovany, ze som skoro zaspal. Od autora skveleho The Cabin in the Woods som cakal ultimativnu pecku a nie nedomrlu vykradacku Tarantina. 4/10.(25.12.2018)

Hodně dobře. Parádní komediální začátek na recepci, zábavné odhalování dalších otázek a odpovědí v průběhu a nakonec pekelný klimax se skvělým Lewisem Pullmanem. Casting mi skvěle padl a to i "božský" Hemsworth, stejně tak hudební doprovod od Giacchina. Nízkonákladový krvák, který se odehrává v jednom motelu, vyhrává granát za nejlepší thriller zatím uběhlého měsíce. *Tlesk, tlesk.(12.10.2018)

Tarantinův styl vyprávění je z toho hodně cítit... A nedostane se to z jeho stínu.(19.12.2018)

Pokud vezmu v potaz jen koncept, tak se nejedná o nic nového. Lidí s vlastními příběhy, jejichž osudy se protnou kdesi na odlehlém místě, tu byla hromada a ještě hromada bude. Osobní linky jednotlivých aktérů byly sice fajn, ale nějaký hlubší dojem na mě neudělaly, protože u všech jsem měl pocit, že už jsem je někde viděl. Nicméně to nebránilo tomu, aby vzájemná kofrontace všech přítomných nebyla zábavná. Své na tom má dobový vizuál, podpořený výbornou muzikou proloženou profláklými šlágry. Kus práce odvádí i samotný hotel, jehož středem prochází hranice dvou států, ačkoliv tenhle prvek mi přišel trochu nevyužitý. Dojde i na nějaké to střílení a krev, anicméně obojího mohlo být víc. No a nakonec se povedl i casting, přičemž na mě největší dojem udělal ne až tak známý Lewis Pullman. Sice jsem čekal trochu víc, ale zase ne o moc. 75%(29.12.2018)

Kdyby Goddard neměl občas problémy s tempem, bylo by to ještě lepší.(6.1.2019)

Vykradlo to 4 pokoje, to především, ale umělo to s touto konstrukcí náramně pracovat. Původní vykreslení postav, napětí, atmosféra úchylného hotelu, vyvrcholení postav a mistrovský závěr. Tady se vědělo, jak se točí filmy. Nakonec mi ale nikdo neodpověděl na otázku, co je sakra na té pásce?! ... CC Flora(15.10.2018)

Quentin Tarantino by si mohl zatleskat, jelikož "Bad Times at the El Royale" jsou jasným příznakem toho, že se z jeho díla stává kult.. Popravdě nevědět, že to není od Tarantina a přidat trošku typičtější hudbu, tak si to z fleku zařadím do řad jeho tvorby.. A dokonce přiznávám, že by v pořadníku kvality Tarantinových děl tento snímek směle přeskočil třeba "Osm hrozných".. Obsazení je totožné, scény jsou totožné (možné méně brutálnějšího charakteru), hudba je totožná, kulisy jsou totožné,vypravěčský styl stejný, scénář je jako přes kopírák.. Ale dost o Quentinovi.. Všechny postavy jsou boží.. Jeff Bridges chutná v každém filmu jako vyzrálá whiskey a opravdu mě baví.. Chris Hemsworth mi ukázal, že dokáže zahrát i roli excentrického hlavouna pošahané sekty.. A Dakota Johnson vážně umí hrát? "Bad Times at the El Royale" je wow film a naprosto lahodná pocta Mistru Tarantinovi.. Takže jedna spadlá hvězda z plného počtu za plagiátorství.. Jinak jděte do toho..(30.12.2018)

"Bad Times At El Royale" sa nakoniec ukázal byť vskutku dobre napísaným filmom s dobrými postavami, ktoré som mal záujem sledovať od začiatku do konca. V mnohom mi to pripomínalo film Quentina Tarantina "The Hateful Eight". Spracovaním, dialógmi a musím povedať aj spôsobom, akým sme spoznávali jednotlivé postavy. Možno je pravda, že tentokrát sa neocitajú všetky postavy v jednej miestnosti počas celého času, no iné paralely tam viditeľné pre mňa sú. Už len minimálne faktom, že tu máme postavu, ktorá viac-menej všetko pre našich hrdinov pošle do skutočných pekiel. Keď sa s postavami stretneme prvýkrát mal som strach, či ma budú baviť a ako na mňa zapôsobia. Dakota Johnson vyzerala byť nič moc, no nakoniec mám pocit, že všetci mali niečo do seba, každý z nich podal skvelý výkon a všetci naši hrdinovia sa ukázali byť veľmi zaujímaví. Miesto, kde sa môžem záujem o film začal trošku rozpadať prichádza ku koncu, kedy na scénku prichádza Chris Hemsworth. A nechápte ma zle. Skvelý herec, vynikajúci výkon a skutočne zaujímavá rola, do ktorej sa dostal. No môj problém s jeho prítomnosťou je ten, že zrazu ma z toho konceptu tých šiestich postáv, na ktoré sme sa sústredili kompletne vyhodil. Zrazu sme tu miesto toho mali veľmi sebavedomého manipulátora, ktorý si užíva byť veľkým zloduchom a má radosť zo svojich činov. A úprimne hovorím, že nemal pre mňa toho moc čo ponúknuť. Skutočne by som si prial, aby ten film bol len o tých hrdinoch, ktorých sme mali, ktorých sme spoznali, a dali do toho všetko čo sme potrebovali. A obišiel by som sa bez toho ruletového finále. Ale na druhú stranu je to spracované dostatočne dobre a je tu pár momentiek, ktoré z toho tiež pre mňa veľmi dobre vyplynú. Najmä posledné momentky s Milesom sú veľmi silné a dobre spracované. A dáva to tomu všetkému význam a aj nejaké posolstvo. Všetci sa bojíme pekla. A nikto nechce odísť z tohto sveta s pocitom, že ho na konci čaká peklo. Takže to bolo super. Nebudem sa už opakovať, všetko čo som chcel k tomu povedať som už povedal a reálne film odporúčam na zhliadnutie, len mám pocit, že mohol mi ulahodiť aj o niečo viac, keby to ostalo v tom tóne, aký sme mali pred tým veľkým ohnivým finále. Čo ale na filme ešte musím vyzdvihnúť je jeho nádherné vizuálne spracovanie a skvelá hudba, ktorá to neustále dokáže posúvať vpred. Hodnotenie: B+(19.12.2018)

Čím to je, že na veľmi dobrý film príde do kina tak málo divákov, že si to v skutočnosti táto novinka Drewa Goddarda, ktorý nemá nič spoločné so Jeanom-Lucom Godardom, vôbec nezaslúži ? Na jednej strane mi to vyhovuje, lebo aspoň nezaznamenávam hocaké rušivé elementy, ktoré s väčším počtom divákov pridávajú na vyššej pravdepodobnosti, že sa tak aj udeje_ Režiséra a scenáristu v jednej osobe mám už dávno zafixovaného z čias legendárneho seriálu- Nezvestní, ktorým som venoval strašne veľa času, keď na nich spolupracoval, a odniesol si z neho veľký dôraz a cit pre vizuálnu stránku a retrospektívu-flashbacky. A to je pre Zlé časy v El Royale skrátka zásadné ! Niekoľko postáv príde do jedného HOTELA, ktorý ukrýva viacero hádaniek, a s príchodom týchto charakterov sa situácia začína čoraz viac vyhrocovať, stupňovať, znepríjemňovať, keď NAJLEPŠIE na všetkom je to, že nikdy nedokážete poriadne odhadnúť, čo sa ďalej stane, je to nepredvídateľné ! Títo ľudia, ktorí tu strávia jednu noc, sú samy o sebe obalení rúškom tajomstva. A klasický, nočný spánok nepripadá v úvahu. Film perfektne funguje v prítomnosti, ale i v spomienkach_ Herci. Sú viac, než dobrí, najmä Jeff Bridges a Cynthia Erivo. „Príde i THOR, ktorý bude za takéto tchora” . Prekvapila Dakota i jej filmová sestra Cailee Spaeny. Celé to ma taký retro nádych, a la 60. roky, čiže kostýmy a výprava sú tomu aj patrične upravené a prispôsobené. Kameraman Seamus McGarvey vytvoril parádne zábery_ Spočiatku som ani netušil, že zhliadnem v kine konečne obstojný film, pretože riadiť sa podľa iných recenzií, komentárov, názorov, nie je občas najlepší nápad, lebo aj tak si to musím nakoniec pozrieť sám, a podľa toho si vytvorím svoj ucelený obraz o tom, čo som videl. Nenechávam sa ovplyvňovať úvahami druhých, vtedy by som ani nevedel rozlíšiť, čo je dobré, a čo je naopak veľmi zlé !!!(14.10.2018)

Brilantná chuťovka.(18.10.2018)

Naprosto úchvatná reklama, trailer, obsazení, vizuál, styl, hudební vložky a mohla bych jet ještě chvíli. Ale když máte moc ploché postavy s nevyvinutým a záhy i nedovyprávěným příběhem, který nemá skoro žádnou výpovědní hodnotu a nemůžete se do nich, během 142 minut dlouhé stopáže, vžít, něco je špatně. Scénář toho potřeboval značně víc a na to, že ten hrubý nápad a potenciál vypadal neskutečně dobře, neskončilo to ani v jedné z možností, které jsem tomuto filmu dávala. Nezachránil to ani na první pohled charakteristický záporák Hemsworth, jehož přítomnost byla sice nepříjemná, za to jeho charakter byl napsán tak průhledně, že ve mně nevyvolal jediný silný pocit. Abych jen nenadávala, Bad Times at El Royale je vážně oku lahodící záležitost, která uchvátí svým vizuálem a propracovanými detaily snad každého. Já sama jsem si projekci vcelku užila bez větších povzdechů, kdy už bude konec, nicméně scénáristicky to chtělo ještě mnohem víc vybrousit a možná se vydat i trochu jiným směrem, o který se děj několikrát jen zlehka otřel, ale pak vykročil úplně jinam. Takže ve výsledku hodnotím spíše rozpačitě třemi pěknými.(29.10.2018)

...film plyne tak nuceně, postavy jsou napsány nuceně a film se nutí do toho být cool-tovní... není... protože se do té role moc nutí...(9.1.2019)

Drew Goddard je především scénárista- jeho nejlepší prací je pravděpodobně 3 roky stará adaptace knihy Marťan, která se sice od knihy výrazně liší, zároveň ale naplňuje stejný pocit jako knižní předloha, má postavy, se kterými diváky baví trávit čas a je to pravděpodobně nejlepší Ridley Scott.... dost možná všech dob? Goddard to ale zkouší i jako režisér. V roce 2012 vznikl jeho horror Chata v horách, ten jsem sice neviděl, ale vím, že jsou jeho reakce rozpolcené a někteří ten film nemusí a jiní milují. A mám pocit, že to tak jednou bude i s El Royale. Goddard se tentokrát vydává do roku 1969 a pokouší se celé Zlý časy v El Royale sjet na nostalgii, takže je to celkem retro a pokouší se to odkazovat na starší dobu. Zlý časy v El Royale mi svým zpracováním (děj rozdělený do kapitol, které se různě prolínají a vracejí v čase sem-tam) a dialogovou stránkou připomněli tvorbu Quentina Tarantina. A v tom je možná můj hlavní problém. Zlý časy v El Royale prostě občas až příliš působí jako pokus o Tarantinovku bez Tarantina a funguje to jenom tak na půl. Rozhodně se nehodnotím jako Tarantinova fanatika (Osm hrozných jsem kdysi celkem kritizoval), přišlo mi ale škoda, že takový nápad nedostal zrovna Tarantino a nepřevedl něco k obrazu svému. Tarantinovy filmy jsou opravdu dlouhé- Jeho nejdelší film, Osm hrozných trvá 167 minut, jeho nejkratší film, Grindhouse: Auto zabiják 87 minut minut- a je úplně jedno, jestli jsou dlouhé nebo krátké, ale rozhodně u nich nepoužijete slovo příliš. Tarantino dokáže vždy udělat chvilku adekvátní a dokáže prodat i dialogovou scénu o 10 minutách. S tím má Goddard v El Royale občas veliký problém i přesto, že si vzpomenu alespoň na 6-8 dialogových scén, do kterých se dalo totálně zažrat a vnímat je od začátku do konce. Jsou ale i dialogovky, které prostě zajímavé nebyli/Goddard je nedokázal prodat tak jak asi chtěl. Další problém filmu je ten, že zápletka je prostě jednoduchá- žádný komplexní příběh, žádné složité vysvětlování, postavení na hlavu, žádný mindfuck- a i přesto, že Goddard různě nahazuje různá témata a vnitřní démony postav, vážnost tím úplně nezvedne. Ačkoliv nerad tento výraz používám, měl jsem opravdu pocit, že při natáčení vznikl pocit nanicovatosti a pocitu, že vzniká velice superkomplexní dílo, které přepíše dějiny filmografie a přepíše všechny možné žebříčky. Ve skutečnosti ale vznikl pouze fajn film ale nic víc. Naštěstí se ale najdou i pozitivní stránky věci. Tak především u Goddarda povinně dobře napsané postavy- Bridgesův ,,kněz´´ je jeho nejzajímavější postava za hodně dlouhou dobu, trošku mě naopak mrzelo to, že Jon Hamm je na plátně celkem málo a nedozvěděli jsme se o jeho postavě. Proti Dakotě Johnson nadále nic nemám, ale svými hereckými schopnostmi mě ještě pořád úplně neutvrdila. A největší bizár je asi casting Chrise Hemswortha, který snad poprvé ztvárnil zápornou postavu, navíc postavu inspirovanou Charliem Mansonem a..... ne! Hemswortha mám rád a akční hrdinové mu jdou, čím víc ale nad tím přemýšlím tohle je asi castingový fail roku. A navíc celá jeho role spočívá v tom, aby ukázal hrudník. Takže fanynky hrudníku Chrise Hemswortha šupajděte do kina! Mimochodem celkem neznámá Cynthia Erivo předvádí ve filmu asi nejlepší výkon. Pravda je ale ta, že u filmu funguje napětí a Goddard se občas vydá směry, které divák nečeká a za tuhle odvahu si zaslouží plusové body. Klasicky perfektní hudba Michaella Giacchina, nádherná kamera, atmosféra... zamrzí tak jedině fakt, že prostě Goddard nenatočil pecku ale oukey film. Očekávání byla rozhodně větší a spravit náladu nám bude muset asi teprve až samotný Quentin Tarantino v srpnu 2019 s Once Upon a Time in Hollywood. Herci dobře odehraný, řemeslně adekvátně natočený a zajímavě napsaný... problém je tak pouze v podání několika klíčových faktů a celkovému neúspěchů prodat všechny nadhozená témata. Je otázka, jestli je Goddard spíše ten scénárista, který má psát a zároveň si ty scénáře režírovat, nebo by měl zůstat pouze za psacím stolem a práci nechám někomu jinému. Když srovnám Marťana a Zlý časy v El Royale volil bych asi tu druhou možnost. Goddarda nicméně čeká Deadpoolovská týmovka X-Force a tam by to mohlo vyjít: Goddardovi totiž jde minimálně práce s postavami, a když mu s tím píchne Ryan Reynolds, mohl by vzniknout důstojný nástupce obou Deadpoolů. Nad Goddardem tedy ještě zatím hůl nelámat.(12.10.2018)

Imitace Tarantina, ale hodně povedená. Jo, je to dlouhý, ale stane se toho hodně, možná až příliš na jednu noc, ale každá další scéna přidá něco důležitého do příběhu. Kdepak zlý časy v El Royale, tohle byly dobrý časy v El Royale.(26.12.2018)

True story. :](5.1.2019)

Musím přiznat, že jsem nakonec docela zklamán. Vizuelně je to nádhera! Barevnost, kamera, interiéry, exteriéry, to všechno je krásné. Herecky je to také parádní. Samozřejmě totálně kraluje Chris Hemsworth, ale i Jeff Bridges a Jon Hamm jsou super. Dakota Johnson nepřekvapila, ale nezklamala. Teď ovšem, co bylo špatně. Tak především je to vylmi zbytečná délka filmu a délka rozuzlení. Dalo by se to osekat na polovic, aby se člověk nestihl začít nudit. Naprosto by se mohly vypustit scény se zpívající černoškou (u které bylo opravdu strašně obtížné odhadnout, jak dopadně - ať žije dnešní Amerika!). A celé to mohlo být ještě trošku brutálnější, odvážnější. Když už točím takovýto kousek, tak bych se neměl bát sebevětší ujetosti.(7.1.2019)

• Johnny.ARN

Boha, toto sa tak chcelo hrať na tarantínovku a pritom to má od nej tak ďaleko, jak ja od Fekišoviec. Zdlhavá, nudná píčovina, plná nesympatických hercov, otrasného deja a zabitého potenciálu. Kým sa ten film rozbehne, vy mentálne dospejete a upečiete koláč. A keď sa to už aj rozbehne, tak to opäť tak zastagnuje, že sa chcete zabiť, lebo do konca chýba ešte niečo cez hodinu. A potom konečne príde koniec a vy ste radi. Úprimne. 1 z 5(11.1.2019)

S neo-noirom to nemá veľa spoločného. Je to zábavná pocta Tarantinovej pulpovej poetike, ktorá potešila, neurazila.(4.11.2018)

Ach, to tak když si sedne scenárista, který nemá v hlavě nasráno a stvoří parádu, kde se na jednom místě pohybuje pár postav a jenom díky jejich interakci (a tomu kurva skvělému scénáři!) se divák baví skoro dvě a půl hodiny. Drew Goddard je machr, jak mi už několikrát ukázal, a tady se mi trefil do desítky. 95%(23.12.2018)

Nová Tarantinovka se bohužel nekoná. To jsem z trailerů paradoxně cítil úplný opak. Jedná se pouze o stylovou jednohubku, která vás dostane zvraty, ale nezůstane po ní extra nic hlubšího. Přitom vše začalo stylově a šlo cítit, že bude něco velkého. Bublina se nafukovala a nafukovala, ale splaskla dřív, než bych čekal.(30.12.2018)

Parádní akční krimi o pomalu gradujícím stand offu v jednom zapadlém motelu uprostřed ničeho. Postavy jsou skvělé, mají drive. Nejvíc mě sedl Bridges a Hamm, nejméně Hemswoth, jehož vstup na scénu je takový sucker punch celé gradaci děje a finálního konfliktu. Na druhou stranu, díky jeho postavě došlo k přestřelce, kde konečně někdo s výcvikem a zkušeností podle toho i střílel (v rozumné uvěřitelné míře, ne střelecký polobůh John Wick). Z čehož mám radost, a dokonce i odpustím Goddardovi to, že se to tam tak odehrálo jen díky tomu, že se mu to hodilo do krámu. Krásná přestřelka, za kterou by se nemusel stydět kdejaký western. A když jsem u těch westernů, nemůžu se vyhnout porovnání s dílem pana Quentina - Hateful Eight. Nechci se rozhodovat, co je lepší, každé má svoje, ale ta paralela je tam velká. Ale El Royale mě bavil. Hodně(30.12.2018)

Našlápnuto to mělo dobře, mix Coenů a Tarrantina začal zajímavě. Ovšem děsně se to roztahalo a zajímavé momenty včetně postav nějak došli. Obsazení, výprava a hudba je rozhodně plus. Být to kratší a trochu výbušnější...ale zklamán nejsem, to ne.(30.12.2018)

Kamera v topíčku, skvělý soundtrack, tajemná atmosféra a překvapivé momenty jak ze střižny Tarantina. Tohle měl být highlight podzimu 2018. Jenže není, protože nám ani dvě hodiny a dvacet minut nestačilo odpovědět na řadu otázek, z nichž nejdůležitější jsou: Co měl detektiv Jon Hamm v hotelu vyřešit ? Proč našel řadu sovětských (kulatých) a několik amerických (hranatých) štěnic u sebe v pokoji ? Kdo byl vlastně Jeff Bridges v době mezi loupeží a návštěvou hotelu a co o tom všem věděl Thor ? Proč se vlastně Chris Hemsworth bojí ticha ? Co tam sakra dělala Anastasia Steeleová s brokovnicí ? A od kdy vlastně táta umí péct ? Mohl bych ještě chvilku pokračovat, ale i kdybych se něco dozvěděl, stejně to na 4* nebude.(23.10.2018)

"Identita" a la Tarantino(29.12.2018)

Totální pecka na závěr roku 2018. Tušil sem, že to bude film pro mě, ale že až takle? Jako rejža má asi hodně rád Tarantínovu tvorbu, páč to z tohodle filmu uplně srší. Ale není to nic obšlehnutýho, jen tím jak je děj postupně poskládanej z malejch příběhů, tak tím to lehce připomíná 8 hrozných, ale fakt jen lehce. Taky možná tím, že se to vlastně celý odehrává v jednou hodně úchylným hotelu, ale jen lehce :o). Napětí od začátku do konce na maximum. Že bys věděl v půlce jak to dopadne a kdo je kdo? Tak to ani ťuk. Bridges předvádí absolutní výkon, ostatní taky hrajou o 106. No a do toho všeho se tam taky objeví do půl těla rozepnutej Thor, kterej sice prej musel shodit cca 14 kg živý váhy, ale vo to víc vypadá jako Brad Pitt v Klubu rváčů. Atmošku dokonale podkresluje dobová muzika a celý je to prostě zahalený jedním velkým tajemstvím. Wau(31.12.2018)

Za mě jeden z nejočekávanějších snímků roku 2018 dopadl přece jenom trochu hůře, než jsem čekal. Goddard je již dlouhodobě záruka kvality na poli scénářů a jeho 6 let starý režijní debut se zapsal mezinárodně do kultovních hororových snímků a pro mě určitě do top béčkových hororů, které jsem kdy viděl. Při oznámení, že tedy točí 2,5 hodiny dlouhý konverzační krimi thriller v tarantinovském stylu u mě naděje vyletěly nebezpečně vysoko. A jak to celé dopadlo? Scénář je perfektní, sám o sobě zaslouží plný počet, přirovnání "tarantinovský" na něj určitě sedí a sám QT by se za něj nemusel stydět. Každá z postav je tak výborně napsaná, že by si zasloužily každá samostatný příběh a to včetně samotného charismnatického hotelu, kterému by určitě slušely "Povídky z El Royale" ve stylu Four Rooms. Ale to že máte dobře napsaný scénář ještě neznamená, že máte vyhráno. Filmu totiž chybí takový ten šmrnc. Ten šmrnc, který tomu prostě QT vždy umí dodat, aby z nadprůměrného filmu udělal film perfektní. A na to si Goddard vzal bohužel příliš velké sousto.(2.1.2019)

První půlka je absolutní, člověk je přikovaný k plátnu a hlta každou vteřinu. Ta druhá je ale jako z jinýho filmu, vlastně tuctovka, místy sice nekompromisní, ale pořád tuctovka. 7/10(14.1.2019)

No, do kina jsem šel se značnou skepsí (nijak mě popis neoslovil), o to lepší mám z filmu dojem. No, přestože u filmů se moc nelekám, tak tady hned několikrát (aniž by to byl zasraný jumpscare, jak bývá jediná dnešní taktika filmařů). Herecké výkony, kinematografická i obsahová kvalita hodně vysoko. Bohužel, film asi nevejde ve známost.(22.10.2018)

Tento film je důkazem, že z Quentina Tarantina je kult. Jeho styl se ladně a nenásilně prolnul i do plně autorského díla pana Goddarda. A jemu i jeho dílu to jen prospělo. Díky tomu se lépe sžijete s postavami a časem zjistíte, že nemáte moc negativních charakterů. S tím se pojí i propracovaný příběh a postavy samotné, které jsou doplněny bezchybnými hereckými výkony. Co na tom, že někdo z vašich oblíbených umře po první půlhodině? Je to pro lepší a skvělejší film. Krom toho zde hraje pozitivní roli i jistá hravost v příběhu, kdy se nacházíte v hotel napůl v Nevadě a napůl v Kalifornii. S tím si možná mohli více vyhrát. Pokud se necháte vsáknout do tohoto filmu, tak si ho dokážete užít. Určitě jde o něco, co by byla škoda opominout.(26.10.2018)

• ghatos

První půlka ještě jakž takž, ale pak zase přišlo peklo alá Tarantino. Vleklo se to strašlivě a k tomu ještě nezbytné sebeonanování...ne, to fakt ne. 34%.(2.1.2019)

Dost mi to připomnělo tu kupu "po pulpfictionovských" snímků, které se v druhé polovině devadesátek vyrojily. Tohle nebylo vůbec zlé, minimálně do přichodu Hemswortha. Pak už ta atmosféra šla do kytek a stal se z toho prazvláštní bizár.(5.1.2019)

Já bych Zlým časům v El Royale dal strašně moc rád plný počet *, a že bych si k tomu těch důvodů našel, ale prostě to nejde, a to prakticky jen z jediného důvodu. Ačkoliv jsem byl totiž z celého filmu po celou dobu naprosto nadšen, tak jsem se nedokázal přenést přes neskutečně nudnou a nenápaditou úroveň veškerých dialogů, které neměli styl, koule, šťávu, prostě postavy tu jen blábolili, aby nebyli úplně zticha, ale z tohoto ohledu to byl prostě fakt průser. A zamrzí to o to víc, že vše ostatní je naprosto, ale opravdu naprosto dokonalé a já si to užíval s každou scénou víc a víc, a to až do závěrečného finále, které bylo také slušně vygradované a i docela efektní a vlastně mě i potěšilo, jak to celé dopadlo. Nicméně, hlavní doménou Zlých časů pro mě bylo jeho mozaikové zpracování, kdy jsme jednotlivé činy viděli z pohledů více postav, což pak dodávalo celému filmu neskutečný grády, hodně mě ovšem oslovila i samotná zápletka, která byla velmi jednoduchá a přímočará, ovšem právě díky zmiňovanému zpracování působila vážně až opulentně, v mnoha momentech skutečně napínavě a své způsobilo i množství nečekaných zvratů, které fungovali též na jedničku. Atmosféru a styl filmu se pak tvůrcům podařilo navodit vážně přesvědčivé, každopádně třešničkou na dortu Zlých časů v El Royale je obsazení, které mě rozsekalo úplně. Všemu samozřejmě kraluje nesmrtelný Jeff Bridges, ale i všichni ostatní, bez výjimky, tu podávají luxusní, živelné výkony, které film co do kvality hodně pozdvihují. Já si zkrátka tuto podívanou opravdu užil, moc, moc mě bavila, a nebýt těch mdlých dialogů, měli by jsme tu skutečnou filmovou událost, ke kterém to ale i tak nemá stejně daleko! Takže fakt velká paráda!(14.1.2019)

Tohle dílko se mně moc líbilo - výbornej vizuál (filtry, stylizace prostředí, kamera) a taky soundtrack, kterej tomu dodával potřebnou šťávu. A vůbec neřeším, jestli se pan režisér a scénárista v jedné osobě někde inspiroval, i když můžeme předpokládat, že to tak určitě bylo. Postavy a jejich příběhy jsou zajímavý, rozložení filmu do kapitol a postupný skládání mozaiky do celistvýho obrazu bylo víc než dobrý. Bohužel závěr je trochu navíc, celá dějová linka s Ch. Hemsworthem ála Ch. Mansonem (i když tady se jmenoval jinak) je poměrně zbytečná, uměl bych si to představit i bez toho. Navíc mám pocit, že šlo jen o to ukázat tady svalovce do půl těla vyslečenýho na plakátu. Škoda toho, v případě jinak vymyšlenýho konce bych asi uvažoval i o plným počtu, ale to je samozřejmě jen spekulace. P.S.: J. Bridges je prostě skvělej, nevím, jestli vůbec někdy zahrál špatně!(29.12.2018)

Klobúk dolu. Napätie od začiatku do konca. A nemalú zásluhu na tom majú herci. Snáď úplne všetci. A o čom to vlastne bolo? ...pozrite si a možno na to prídete.(12.1.2019)

Připomíná to Tarantina, ale Tarantino to není. Herci jsou výborní (i když tu Dakotu pořád vidím jako pipku z odstínů), scénář vymazlený a celé to krásně jede. Bavilo mě sledovat příběh z různých úhlů a to napětí jak to dopadne mě potěšilo. Škoda jen, že Offerman nedostal více prostoru.(13.1.2019)

Zlý časy v El Royale a moc dobrý časy jak pro filmové fanoušky tak i jakékoliv náhodné diváky, kteří zabloudí do kina (u první projekce jsme v sále byli čtyři, holt nulová propagace u nás, neviděla jsem jedinou reklamu). Možná ze mě mluví nekritické nadšení, neboť jsem se na Zlý časy v El Royale těšila už od první zmínky na webu MovieZone.cz. Neupoutal mě ani tak nástin obsahu, ale ten tvůrčí tým. Film od Drewa Goddarda, jednoho z tvůrců netflixovského seriálu Daredevil (Chatu v horách jsem neviděla), ve kterém hrají Jeff Bridges, Chris Hemsworth nebo Jon Hamm, a hudbu skládá Michael Giacchino? Take my money! A s přibývajícími informacemi se Zlý časy v El Royale postupně staly hned po Avengers: Infinity War mým druhým nejočekávanějším filmem tohoto roku. Zejména první trailer je parádní, jeden z nejlepších, které jsem kdy viděla, po něm jsem skoro nemohla natěšením dospat. A to ještě museli u nás posunout premiéru o týden... Ale čekání se rozhodně vyplatilo, o žádném zklamání nemůže být absolutně řeč. Příběh o tom, jak se několik podivínů, z nichž mnozí mají nepochybně pohnutou minulost (výborné flashbacky!), sejde v zapadlém hotelu a jak se to postupně začne řezat, je výborně natočený a napínavý, nikdy nevíte, co kdo přesně udělá - zvraty fungují parádně, nejednou budete překvapeni a tiše si říkat "wau." K tomu již tradičně skvělá hudba od Michaela Giacchina v kombinaci s dobře zvolenými dobovými písněmi a krásným zpěvem Cynthie Erivo (pokud to opravdu zpívala ona, tak klobouk dolů). Cynthia samotná se mi hodně líbila, překvapila mě svým výkonem a s Jeffem Bridgesem byli nakonec skvěle sehraná dvojka. Samozřejmě potěšil i zbytek obsazení, Chris Hemsworth hraje parádního fanatického záporáka, Dakota Johnson ukazuje, že nemusí spoléhat jen na Padesát odstínů šedi (na to se dobrovolně nikdy nepodívám) a Lewis Pullman se překonává v každé scéně. Naprosto úžasný film, který jsem v kině viděla již dvakrát (podruhé týden od premiéry), jenž Vás nepustí, dokud není konec. Koukejte na něj taky zajít, zaslouží si to! P.S.: Jakožto fanynku Trona mě potěšilo příjmení postavy Jeffa Bridgese. 10/10(11.10.2018)

Dokonalost! Postavy, smrádek prostředí, doba, herci a jejich výkony i děj. Několik dějových linek, a především luxusní Jeff Bridges - má životní láska a soundtrack, který mi vytáhl z hlavy zapomenuté songy. Dokonce bych to nazvala životní rolí Hemswortha, kterého jinak nemusím. Prostě 🔝(13.10.2018)

Trailer tvrdil, že Bad Times at the El Royale nebude mít jen jednu hlavní postavu, ale že všichni zúčastnění budou hlavní postavou. A překvapivě tentokrát opravdu nekecal, Bad times dává každé ze svých postav čas zazářit (některým pravda trochu víc) a většina z nich, především díky svým hereckým představitelům, opravdu září. Tahle struktura filmu se sebou nese menší problémy, jako jsou rozjeté a nedokončené dějové linky některých postav a hlavně nedostatek času, na to odvyprávět úplně všechno, co by bylo potřeba, bez toho aby se z filmu stal tří a půl hodinový moloch. Drew Goddard přeci jen není takové ostřílené režisérské eso, aby dokázal natočit druhou Hateful Eight. Co je věc druhá, on se o to ani nesnaží, na rozdíl od Tarantina, kterého mu všichni chtě nechtě předhazují, se trochu víc zaměřuje na postavy samotné a nepoužívá je pouze jako figurky na šachovnici, aby dosáhl cíle. Tím se nestavím na stranu ani jednoho z režisérů, ale myslím si, že porovnávat Tarantina a Goddarda je tady trošku mimo mísu, při hlubším prozkoumání jsou Hateful Eight a Bad Times naprosto odlišné filmy a to nejen z očividných důvodů, jako že se odehrávají v jiné době a na jiném místě. Jedná se o Goddardův teprve druhý film a o to víc je potřeba ocenit jeho snahy, které po většinou dotáhl do konce. Bad Times jsou potěšením sledovat, díky rozmanitosti postav a dějovým zvratům film nemá hluché místo a když už se schyluje k útlumu, vstoupí na scénu Chris Hemsworth a kompletně si ukradne celou show. Tím nejlepším hereckým duem je ovšem Jeff Bridges a Cynthia Erivo, kteří jsou přeci jen trochu víc hlavnější postavy než všechny ostatní hlavní postavy. Zbytek ansámblu za nimi ale nezaostává a sledovat rozuzlení celého filmu skrze různé pohledy a z jiných úhlů je čirá filmová zábava. Bad Times at the El Royale je film opředený záhadami, skvělými hereckými výkony, stylovou režií, nádhernými kulisami, velmi povedenou kamerou a doplněn o parádní dobový soundtrack. Dokazuje, že Goddard je výborný scénárista, který dokáže svůj námět i zrežírovat a že Cabin in the Woods nebyla pouhá náhoda. Je to jedna z mála povedených neo-noirových žánrovek, kterých není nikdy dost, především v poslední době. Jestli si chcete užít skvělý časy v El Roayale, na hranicích Kalifornie a Nevady a k tomu ve společnosti opravdu kvalitních herců, tohle je ta pravá příležitost. 81%(17.10.2018)

zajímavý kousek,který nezapře inspiraci Tarantinem,ale kultovka z něj nejspíš nikdy nebude.Má sice solidní atmosféru,pěkný retro vizuál,dobré postavy a super obsazení,ale nejednou mu dojde dech a několikrát mi to celé přišlo až zbytečně překombinované.Navíc když se na plátně objeví Chris Hemsworth,tak ten ač je strašně cool,jeho postava mě děsně iritovala a tak úplně mi do celé skládačky nezapadla...70%(26.12.2018)

Kurva dobrý. Od začátku do konce.(26.12.2018)

Tady někdo pilně sledoval tvorbu Quentina Tarantina, a věřte, že i kvalitativně ho dorovnal. Drew Goddard naservíroval divákům podívanou, která si samozřejmě nenajde pochopení u obyčejného konzumenta, který vyžaduje přísun konstantní akce, ale u někoho, kdo pochopí, jak dlouho tvůrcovi muselo zabrat vymýšlení tak propracovaného příběhu, kde každá sekunda děje má pro budoucí zápletku obrovský smysl. Styl filmu mi neskutečně sedl. Hýří to barvami, nabídne to zajímavé charaktery s propracovanou osobností (nikdo není vynechán, za to palec nahoru) a zápletka, PÁNI, ta zápletka. Dlouho jsem neviděl film, kde by si s příběhem tak pohráli. Sice se to rozjíždí docela zvolna, ale po prvních odpadlících (pozn. mrtvých) to nabere doopravdy slušné otáčky. Zejména pak ty skvěle napsané a slovně vyostřené dialogy považuji za highlight filmu. S příchodem Hemswortha to nabralo ještě šílenější tempo (podle mě to už ani moc nešlo, ale byl jsem vyveden z omylu). A ten mega překrut v příběhu na konci v hlavní roli s Lewisem Pullmanem (odvíjí se od čísla 123, víc neprozradím) mně jednoduše nařídil, že tady pod pět jít nemůžu. Asi se to zařadí mezi TOP 3 minulého roku, všemi aspekty k tomu stát se to kultovním hitem to podle mě oplývá. Za mě dávám 89 %(14.1.2019)

El Royale má krásné tempo, po té co Chris Hemsworth nastupuje na scénu (svým bláznivým tancem) to začíná krásně gradovat. Film nabízí jeden zvrat za druhým a vždy dokáže překvapit. Trochu moc se to podobá Tarantinovkám, konkrétně Hateful Eight, ale to není vůbec špatně.(13.10.2018)

Bohuzel s prichodem Chrise na scenu pro me film prekvapive ztratil to skvely tempo, ale prvni pulka naprosto skvela!(4.1.2019)

• LexBarker

Flanďák Jeff něco hledá za pomoci černý mamby. Do toho dvě šílený ségry, jak vystřihnutý z Mansonovy rodiny plus agent FBI neposlouchající rozkazy... Děj se vleče, dialogy nemají patřičnou šťávu a režisér nemá talent svého guru QT. Nedokáže vybudovat tu správnou atmosféru a zklamává i ve výběru správného soundtracku. Casting až na Jeffa bez nápadu.(13.1.2019)

Smrdí to Tarantinem ale docela dobře. Film je zamotaný ale s jednoduchým příběhem obaleným postavami, které mají zajímavou i nudnou historii. Dost se tu odehrálo a i když vezmu v potaz scény kde se jen mluvilo tak musím říct, že nebylo moc prostoru pro nudu i když film má 140 minut. Film má dobrý herecký ansámbl v čele s Jeffem Bridgesem. Já si film užil a to kouzlo 70 let na mě docela dolehlo z té televize. Díky muzice, prostředí a vůbec tomu jak byl hotel postavený. Drew Goddard pro mě známé jméno protože jeho předchozí chatu v horách jsem viděl nejednou a baví mě do teď. Tento snímek mě bavil taktéž, takže jen tak dál. 70%(26.12.2018)

Čakal som lepšie rozuzlenie.(30.12.2018)

Parádní tarantinovka bez Tarantinových onanií. Skvělé!(5.1.2019)

• kenkaku

No zas taková pecka to není. A to neřeším, že jde o koncept již milionkrát viděné. Je to obrovsky nevyvážené a nedotažené. to vadí nejvíc. Jako by to byly 3 filmy v jednom. První trvá asi tak 45minut. Utahaný nástup postav a budování "něčeho" (rozkrytí co je hotel zač). Pak dojde na provazování linek - to je pecka. Pak přijede do hotelu "Thor" a hovno spadne na větrák. Zase změna a zase o ničem. Vůbec ničemu neprospělo ani neobjasnění "záhady hotelu" a celková labilita. Alespoň že každá dostane co si zaslouží ;)(14.1.2019)

Drew Goddard je šikovný a talentovaný tvůrce, který má trochu více smůly, než se mi zamlouvá. A je to ohromná škoda, protože se velmi snadno může stát, že svůj originální rukopis budu muset změnit. Goddard si svůj nejnovější film napsal a i zrežíroval a mě se líbilo co jsem dostal. Byl jsem zaháčkovaný už od trailerů, a hlavně jsem se těšil jestli film bude podobný předchozímu filmu režiséra, Chatě v horách. Nakonec oba filmy nemají tolik společného, ale to vůbec nevadí, jelikož Zlý časy v El Royale dokáží stát sami osobě. Opravdu moc se mi líbila Goddardova režie, která je velmi jistá a sebevědomá. Užívá si dialogových scén, vyprávění z mnoha perspektiv, a taky má film parádní retro atmosféru se skvělým soundtrackem. Do toho film neustále něčím překvapuje, což je velmi dobře, protože se jako diváci nenudíme. Režisér měl i šťastnou ruku při obsazování, které je zde velmi dobré. Jeff Bridges je neselhávající jistota, a zde je parádní. Cynthia Erivo je pro mě neznámá herečka, přesto tady podává opravdu dobrý výkon. Hodně moc se mi líbil výkon Jona Hamma a jeho dialogové monology. Dakota Johnson je zde parádní a je škoda, že nemá více takovýchto rolí. Dost se mi líbil výkon Chrise Hemswortha, který je úplně jiný, než jsem čekal. Od Lewis Pullmana jsem nevěděl co mám čekat, a nakonec si ukradne nejlepší scény pro sebe a je opravdu moc dobrý. Film má spoustu parádní scén, ať už jde o flashbacky postav, ruletu, vyprávění o hotelu a nebo procházení za skly. Jediné co mě výrazně nesedlo je to, že to je tak o dvacet minut delší, než je třeba. Některé věci bychom nemuseli vůbec vidět, a pár věci se mohlo udělat trochu lépe, kvůli vyprávění. Zlý časy v El Royale je dobrý film, který se mi dost líbil, ale čekal jsem trochu více.(15.10.2018)

Goddard si prostě po zhlédnutí Tarantinových Osmi hrozných řekl, že to zkusí trochu po svém a i když to Tarantino zvládl líp, Goddard se rozhodně stydět nemusí. Perfektní herci (jen Hamm se mohl na plátně ohřát o něco déle), jimž bez pochyby kraluje Hemssworth, který si svého magora neuvěřitelně užívá a předvádí zatím nejlepší výkon svojí kariéry, efektivní režie, která dává vzniknout řadě úžasných momentů (odhalení funkce zrcadel vládne) a samozřejmě přesný scénář, který sice nechrlí tolik zvratů jak slibuje distributorský text, ale překvapit určitě umí. To vše doplňuje dobový soundtrack, který sem sedne jako prdel na hrnec. Zkrátka trefa do černého a i když jsem si Chatu v horách užil o něco víc, těch 140 minut (které utekly jako voda) rozhodně nelituju.(15.10.2018)

• Hapretor

Co do první půle vypadalo jako slušně okopírovaná Tarantinovka - s dobrými herci, dobrými dialogy a zajímavou zpočátku nejasnou zápletkou - se v druhé půli změnilo v nudnou střílečku bez nápadu s trapným happy endem ... Co se týče mě, tak si myslím, že za tu zkaženou druhou půli může, bohužel, Hemsworth - i když je to třeba "fešák", herec je pro mě podřadný a i když se velmi snažil a v roli "sexy" Charlese Mansona byl celkem koukatelný, je to pořád poleno, které nemá ten dar a herectví musí ze sebe tlačit ... ale chápu, že v porovnání s takovým hereckým esem jako je J. Bridges jsem nejspíš zbytečně tvrdý ... Celkově vzato ale o ničem a zbytečně dlouhé ... vlastně mi to přišlo zcestné od chvíle, kdy se odporoučel Jon Hamm, jeden z těch kvalitních herců v tomto filmu ... nepotěšilo ...(26.12.2018)

Rozhodně si Bad Times at the El Royale nepouštějte kvůli Chrisi Hemsworthovi, přestože se tu bude většině správných ženštin zase líbit, není hlavním tahounem filmu, což jsem si kupříkladu já osobně dle plakátů myslel. Tenhle thriller, co se rozhodně s ničím nepáře, je jakýmsi hybridem stylů bratrů Coenových a Quentina Tarantina. A i když nejsem s výsledkem nijak zvlášť spokojený, zdejší podlouhlá stopáž není na škodu, ba je spíše využitá na vysvětlení nejrůznějších odchylek, které od samotného začátku vylézají na povrch v poněkud větším množství. Co mě ale na tomhle kousku opravdu potěšilo, byla Dakota Johnson, která mě konečně přesvědčila, že patří mezi ty talentovanější herečky současnosti.(27.12.2018)

Veľmi slušná tarantinovka s prepálenou stopážou. Hemsworth by chcel byť ako Pitt, no chýba mu charizma. Atmosféra aj hudba skvelé..(11.1.2019)

• Doomedx

Flm bol v celku sklamanie, prvá polovica filma bola absolútna nuda, len málokedy nejaká zaujímavá scéna. Postupom času sa to lepšilo. Páčilo sa mi ako to bolo rozdelené na různe miestnostia ich vlastné príbehy. Za tento nápad a ukončenie si to zaslúži 2 hviezdičky. Edit. Chtel jsem napsat Budget Hateful Eight, pak jsem si ale uvedomil, ze budget to mohlo mit velmi podobnej a ze bych velmi ublizil Tarantinovi a jeho skvostu, tohle byl jeden velkej pomalej joke.(14.10.2018)

Velmi kvalitnà žánrovka ktora je miestami až moc zahladena do seba s vybornými postavami, zvratmi a akciou. Škoda len, že strihač prostrednú čast neurobil viac dynamickejšiu a celý film o 20. minút kratší. Niekomu to ale bude presne takto vyhovovat a to je v poriadku.(14.10.2018)

Šmírovací hotel, který rozděluje hranice je super nápad, a hlavní hrdinové kněz, zpěvačka a jediný zaměstnanec hotelu byli fajn. Ale na mě to bylo až moc tarantinovské a dlouhé. A úplně mimo mě šel podivný "guru Jára". Navíc už dlouhou dobu před koncem mi bylo jasné kdo přežije. 3*(19.10.2018)

Vypadá to jako Tarantino, ale Tarantino to není. 🔫 70%(22.12.2018)

• cze.Oi

Tarantino promíšený s retardací Coenovců... Tenhle koktejl se nepovedl.(28.12.2018)

70%(30.12.2018)

Tady si někdo místo Gaunerů bohužel oblíbil Osm hrozných.Tarantino nepotkává Christie.(2.1.2019)

Vcelku vydarená ilúzia, na ktorej je zjavné, že sa nechala inšpirovať nejedným filmom majstra Q, to je zrejmé hneď od začiatku. Akurát nie je až tak sarkasticky prehrotená a hoci sa v nej kecá naozaj dosť, ten rúškom tajomstva zahalený hotel, od ktorého nevedno čo čakať, podrží diváka v napätí, k čomu dopomáhajú aj solídne výkony všetkých hostí. Chýbala mi však akákoľvek brutálna hláška či riadne morbídna a totálne nečakaná situácia, ktorá by ma položila (snáď len okrem rulety). K vyššiemu hodnoteniu sa napokon prikláňam z dôvodu pridania ho aj ku štylisticky viac-menej podobnému Hateful Eight, ktorý bol ešte viac natiahnutý a vďaka brilantnému nástupu Hemswortha, ktorý pridá na psychóze tohto diela, ktoré je taký mix všetkého možného a na ktoré sa dobre pozerá, ale dokonalé rozhodne nie je.(4.1.2019)

Ano pravda, hned při sledování jsem si vzpomněl na Tarantina a Osmičku hrozivých. I když tohle má svoje kvality, Tarantino je jen jeden. V hotelu se nechá ubytovat 5 lidí, každý má to svoje tajemství a minulost. Jak příběh plyne, vyplouvá vše na povrch. Někdy jsem byl překvapen, jindy to tak nějak čekal.. Pak se to přehouplo do druhé hodiny a začal jsem se občas nudit i u dialogů..Zkrátit to o pul hoďky, bude to pecka pro mě. Takhle max 7/10(8.1.2019)

Od tohoto filmu jsem absolutně nic nečekal, spíše nudu a zase jen nudu ve formátu který mi dvakrát nesedí. A překvapivě jsem dostal zajímavý příběh hezky odehraný a napínavý. Za mě rozhodně velice příjemné překvapení.(8.1.2019)

• Derny

První třetina filmu, ač byla z větší části intrem, odsýpala poměrně rychle, diváka vtáhla a bavila. Ve chvíli, kdy se věci daly do pohybu, jak zde spousta komentátorů píše, až v tarantinovském stylu, záhy nastal útlum. Přes velmi dobré, napínavé a originální momenty se film začal kvůli zdlouhavým scénám táhnout a místo připoutání usazeného diváka mu dal spíše prostor se nudit. A tento prostor měl po více než půlku filmu. K tomu je třeba ještě zmínit spoustu nezvládnutých, zbytečných a nesmyslných scén především v závěru.(11.1.2019)

I Zlý časy, mohou být v některých časech brány jako dobré, nebo alespoň výjimečné. A právě to je případ tohoto filmu, který přichází v době, kdy se skutečně kvalitní a zároveň velmi dobře obsazený film hledá docela těžko. Ne, samozřejmě ani tento není dokonalý, přesto má silných momentů poměrně mnoho, už jen úvodní scéna, která na následující děj rozhodně navnadí. Pokračování v hotelu potom samozřejmě dává lehce vzpomenout na Čtyři pokoje, ale opravdu jen lehce El Royale si jede svoji vlastní cestou. Tedy, rychlé seznámení s hotelem a především jeho neurotickým zaměstnancem hodně povedené, obzvlášť co se vtipnosti týče (příběh geniální). Navíc, již zde z filmu dýchá parádní noir atmosféra, která ho již neopustí. Ta je tvořena především výbornou hudbou, kamerou, ale v nemalém množství taktéž samotným interiérem hotelu. Žel to není to jediné, co ve filmu zůstává, tím dalším je totiž i občasná nuda, hold přemrštěná délka si vybírá svou daň. Zase je to znát již (prakticky stále) v úvodu, to když se začnou více představovat jednotlivé postavy příběhu, tyto části jsou zbytečně doslovné a dlouhé, naštěstí to ale částečně zachraňují herci. Jeff Bridges dle očekávání dobrý, Dakota Johnson taktéž dle očekávání opět ne. Ale velmi a to především v závěru překvapil Lewis Pullman. A Chris Hemsworth? Řekněme, že krátce před jeho příchodem si film opět vybírá jednu ze svých slabých chvilek, což se právě nástupem Billyho Lee mění. Do role se vlastně hodí, ale Chris Manson Hemsworth z něj nebude, jak také, s tím pohledem. Zapadá El Royale prachem? Nezasloužil by si to, ale té délky, doslovnosti a občas zbytečných dějových zvratů je opravdu velká škoda. 70%(12.10.2018)

Tarantinovka bez Tarantina a taky to podle toho dopadlo. Půlku hrdinů nestihnete poznat a nechápete, proč se ocitli tam, kde se ocitli. Koncept je zajímavý, ale film má spád a napětí jen do chvíle příchodu Chrise H. Pak už je to o ničem. Jen se tak nějak rychle zabije všechno, co se ještě hýbe a ten co vyvázne se zabere někde spokojenej. Hotovo. Celkově je to ale hezky udělaný, to zase jo. Prostě se mi to vlastně líbilo.(16.10.2018)

No jo, podobnost s Tarantinovkami by tady našel i filmový negramot, co si myslí, že Monty Python je trojhlavý drak z Harryho Pottera, kdyby se ale lidé přes tohle srovnání přenesli, možná by jim došlo, že Zlý Časy jsou fakt celkem pecka, která by se vlastně mohla mezi Quentinovy filmy řadit (i když by to byl jeden z těch slabších). Ten film si mě prostě získal, postavy, hudba, děj... Btw... Dakota dokáže být docela hot, když zrovna nehraje ve filmu o sexu. A Chris Hemsworth? Ten převádí něco fantastického. A nemluvím jen o jeho tanečku.(21.10.2018)

Tenhle film jsem strašně chtěl mít rád, ale... prostě to nejde. Goddard se rozhodl natočit něco ve stylu Tarantina/Ritchieho. Tak to natočil. Ale nemá tak vyšperkované dialogy jako Tarantino (ale zase jeho dialogy posunují děj, takže to je plus), ani tak osobitý styl jako Ritchie. Přitom zápletka je fajn a nelineární struktura děje (vyjma zakolísání, když se v první půlce jedna pasáž opakuje z více pohledů a i napotřetí se snaží vás přesvědčit, že je napínavá) taky. Postavy jsou od sebe velmi odlišné a snadno zapamatovatelné, stejně jako jejich motivace. Jeff Bridges, Jon Hamm a Chris Hemsworth si film kradou pro sebe a vizuálně je to slušná onanie. Ale taky je to zbytečně dlouhé a trpí to unylými hudebními čísly a tempo to nabere až v závěru. Ve skvělém závěru, ale až v závěru. A taky tomu nikdy neodpustím frustrující nedostatek Nicka Offermana. Škoda, že si Goddard po The Cabin in the Woods nepřizval Whedona i k tomuhle. Mohlo to být něco výjimečného. Takhle bych radši viděl devadesátiminutovou verzi Bridgesova flashbacku.(25.12.2018)

Nablýskaná retro gangsterka cool strihu, ktorá prefíkanosťou scenára odkazuje na Tarantina a Ritchieho a v prvej, lepšej polovici sa im aj vyrovná. Je dokonca inteligentnejšia a zábavnejšia než posledná tarantikovka The Hateful Eight. Výborný casting oživuje postavy, ktoré vás zaujímajú a dostávajú sa do zlomových situácií, v ktorých zareagujú vždy úplne inak ako čakáte. A to mám rád. V druhej polovici, konkrétne od nástupu Hemsworthovej postavy, ktorá mala paradoxne upadajúce tempo oživiť, ale film stratí dych a už ho nenájde. Jednak z toho viním v nevhodné momenty zakomponované flashbacky a potom samotný scenár, ktorý po rozdaní kariet už nemá čím zaujať. Druhú polku by som skrátil o 15-20 minút a možno by som išiel na 4*.(28.12.2018)

Je to příjemná, atmosferická jízda, ale... Ale postavy a motivy se vrší jedna na druhou, až z toho vznikne trochu přeplácaný guláš v jednom hotelu.(1.1.2019)

Inspirace "velkým Tarantinem" je očividná. I on staví své spletité příběhy v různých časových rovinách a jednu událost přibližuje z pohledu několika osob. Právě toto mě v El Royale bavilo. Nechybí ani závěrečný, nelítostný masakr, takže fakt vůbec nevadí, že u nápisu Directed je jiné jméno, než bychom čekali.(15.1.2019)

Zlý časy v El Royale ,tak tenhle snímek se vážně povedl.Sice ze začátku sem si říkal co to je ,ale pak se film rozjel a byla to velmi zábavná jízda.Je tam jeden zvrat za druhým ,tak trochu mi to připomínalo Tarantinovku .Drew Goddard si natočil svoji tarantinovku podle svého.A snímek šlape.Dobrý film .Za mě 80%(13.10.2018)

Variace The Hateful Eight, která má podobný problémy, tzn. seznamovačka s postavama je dost dlouhá a stopáž by celkově zasloužila zkrátit. Potěší však napínavá atmosféra, slušný zvraty nebo překvapivá úmrtnost postav. Příchodem Chrise Hemswortha na scénu nabírá děj pořádnej spád a dává prostor nekompromisnímu finále, ale jeho postava se mi zdála zbytečně ujetá (takovej metrosexuální násilnickej hipík) a nejsem si jistej, jestli je Hemsworth zrovna dobrá volba pro záporáka. Se střídmější stopáží a lepšim záporákem bych se čtvrtou hvězdou vůbec neváhal. Za casting, zajímavý postavy a atmosféru třetí hvězda.(26.12.2018)

Bylo to super rozjeté, než přijel Chris a celý to šlo do kopru. Tipla bych si, že to je film s nejvíc nedořešenýma otázkama a scénama, velká škoda, rozjezd byl fakt dobrej(27.12.2018)

• mazic

nejzajímavější na tomto filmu je, že chris kvůli takové debilní roli zhubnul 13 kilo svalů. to bude asi větší blbec než jsme mysleli.....(30.12.2018)

Spusta skvělých nápadů, velmi pěkně zpracované pozadí postav. Možná jen ta stopáž je přeci jen tak o 15 minut přepálená...(2.1.2019)

• boombang

Rádobytarantinovka úplně o ničem a k uzívání se. Bridges ale fajn.(5.1.2019)

Pro mě hodně dobrý film. Tenhle typ tarantinovek -kapitola první nebo pokoj 5. atd., kdy se příběhy prolínají miluji. I přesto, že to trvá přes dvě hoďky tempo neubírá a závěr graduje. Možná by to bylo jen za 4*. ale nic lepšího jsem dlouho neviděl. Ten Miles má ale mušku ...(7.1.2019)

Soft verze Tarantina. Místy se ještě dalo přitlačit na pilu, ale poctivé 4 si film určitě zaslouží... Tyhle filmy mě baví... Škoda jen nevyužitého nápadu s hranicí mezi Nevadou a Californií.. Tak se mi to uleželo a zvedám na 5. Fakt jsem si to užil.(14.1.2019)

Ak by som mala hodnotiť film ako taký, prisúdila by som mu tri hviezdičky. Budovanie atmosféry je presvedčujúce, od zhromaždenia postáv v hoteli sa dostávajú na povrch nové otázky a záhady, postupne sa však film vyvíjal trochu iným smerom, než by som čakala a záver tak už veľmi nemal čím prekvapiť na rozdiel od iného diela tohto režiséra, Cabin in the Woods. Pozdvihnem však o hviezdičku, keď vezmem do úvahy, že El Royale sa značne inšpiroval legendárnym hotelom Cal - Neva ležiacim presne na hranici Kalifornie a Nevady. Po niekoľko rokov bol jeho vlastníkom Frank Sinatra a s obľubou ho navštevovala nielen Marilyn Monroe a poprední politici, ale vraj aj mafiáni a preto bol terčom sledovania zo strany FBI. Odporúčam preto najprv si niečo prečítať o hoteli Cal - Neva a až potom si pozrieť El Royale, váš zážitok z tohto filmu bude hneď intenzívnejší.(15.1.2019)

Zbytečně dlouhý a překombinovaný. Když Goddardovi dochází dech, tak si vypomůže brutální odbočkou/flashbackem. Ale efektní to je a nápady to má taky zajímavý. Jen příště, prosím pěkně, trochu prostříhat. 65% P.S.: Lewis Pullman víc než solidní výkon, chlapec se ze začátku nezdá a pak to rozbalí.(11.10.2018)

tu hroznou pomalost umi jen tarantino a leone. nicmene velmi povedene. uvodni scena....velmi fajn a lewis pullman velmi mile prekvapil.(11.10.2018)

• Arsenal83

Prvá hodina je skoro na spánok, máločo sa udeje. Jedine zapamätateľný je otravný spev tej černošky, čo sa opakuje až do konca. Ale aspoň máme ale možnosť porovnať vyvíjajúce sa herecké výkony, kde jasne vyčnieva Jeff Bridges. Na druhej strane Dakota Johnson stále dokazuje, že herecké gény ostali niekde na pol ceste medzi opuchnutými varlatami Dona Johnsona a ďalším psychickým zrútením Melanie Griffith. Jej najlepším hereckým výkonom aj naďalej ostáva opaľovanie sa hore bez na nejakej pláži v Malibu. Druhá časť je už thrillerovejšia, ale nepokakal som sa z toho.(19.10.2018)

Musím říci, že jsem byla od začátku až do konce napjatá jako struna. Nestává se zase tak často, aby mě film svou atmosférou naprosto pohltil a způsoboval mi tak báječný a silný pocit nejistoty. Mohlo se totiž stát vše - postavy se v průběhu děje vybarvovaly nečekanými způsoby a u žádné z nich jsem si nemohla být jistá, zda se dožije konce. Film divákovi dopřává spoustu nečekaných a do sebe propletených zvratů, které by zajisté nemohly fungovat, kdyby nebylo skvělých hereckých výkonů a scénáře, který si poradil s mistrnou výstavbou a gradací děje. Jistě, nebylo to dokonalé - některé dějové motivy mi přišly trochu nevyužité (například špionáž vyzněla docela do ztracena a scény s Rose byly trošku rozpačité), jiné byly trochu přebytečné. V kontextu filmů poslední doby ale musím ocenit tu originalitu a kvalitu, která z filmu dýchá, a také skvělou vizuální stránku - film se sledoval opravdu skvěle a odhalený Chris Hemsworth na tom měl pouze dílčí podíl. Ze všeho nejvíce musím vynachválit výkony Cynthie Erivo a Jeffa Bridgese, které bych v jejich rolích mohla sledovat celý den.(13.11.2018)

Nějakej kiddo tady napsal, že je to Hateful Eight v nedračkoidním vydání, ale nemohl se více plést. Tohle je tarantinovka, ale spíš vyšťavená než šťavnatá. Tarantino by to udělal líp. Minimálně si umí vybrat černochy do filmu. Ta Cynthia Erivo je herečka napiču. Dialogově a dějově to strádá a člověku přijde, že z toho mohli vytěžit víc.(25.12.2018)

Drew si evidentně chtěl udělat radost a udělal ji i mně.(26.12.2018)

Na jednej strane to je dejovo, výživné. Stane sa toho mrte veľa a my jednoducho veľmi nestíhame rozmýšľať nad nejakou vecou, lebo sa už deja druhá a po filmárskej stránke to je natočené a zahrané úplne fajn. No na stranu druhú, tu nájdeme miesta, kde sa dej tak povediac ohýba, nie je dotiahnutý, či už kvôli svojej slabšej povahe alebo možno kvôli réžii. Zlé časy v El Royale mohli byť v podstate kultová záležitosť, kebyže sa v niektorých okamihoch všetko spravilo tak, ako sa aj malo. No a teraz menšie SPOJLERY. Netvrdím, že je Chris Hemsworth ako záporák zlý, taký ten ľahký pohľad psychopata ten on má, ale takisto je pravda, že bol trošičku na smiech. 75 %.(26.12.2018)

Tohle vážně připomíná Tarantina a hodně.(30.12.2018)

Je to zbytečně zdlouhavé, zachraňuje to jen nápaditý scénář. 3.5* Dvakrát bych to nedal.(31.12.2018)

Jeden hotel, pár cizinců a každý z nich má své tajemství. Kdepak už to bylo ? Ano, správně. Tarantinův film Osm Hrozných. Tam se 8 cizinců dostalo do hotelu, a jelikož se kvůli špatnému počasí nemůžou nikam jinam dostat, každý má své tajemství a to postupem času ve filmu zjišťujeme. Tady je to dá se říct stejný. Chtějí pokoje, vyspat se a ráno zmizet. Ale mají smůlu. Toho rána se totiž dožije jen málokdo z nich. A tím s končím. Zlý časy v El Royale jsou totiž ten typ filmu, u kterého není dobré vědět příliš. Na druhou stranu od začátku je evidentní, že ne každý je tím, za koho se vydává, všichni mají nějaké své tajemství a plány, o něž se nechtějí s ostatními dělit. A i samotný hotel skrývá pár překvapení. Režisér a scenárista Drew Goddard tady dělá podobné věci jako u jeho předchozího filmu Chata v horách, proto doporučuji těm kteří to neviděly tak ať se na to dívá. Ten film vás přesně připraví na to co nás nejspíš čeká v El Royal. Celý film připomíná Tarantina. Styl vyprávění, dialogy i když u Quentina by to bylo o něco lepší. Například páska od filmu. Divák se za celý film, malý spoiler, nedozví co je na té pásce. Tohle udělal Tarantino u svého filmu Pulp Fiction, tam použil kufřík ve kterém divák nezjistí co se skrývá. Divák má oproti postavám z El Royal výhodu. Díky flashbackům a tomu, že s nimi jsme i ve chvílích, kdy jsou sami, na telefonu nebo jednoduše dělají to, kvůli čemu dorazili, je zná víc než ostatní ubytovaní. O to víc pak funguje, když někomu z nich se něco stane. V tomhle je scénář a celý film dokonalý. Nikdy totiž nevíte co se komu může stát za další minutu. Lewis Pullman a Jeff Bridges jsou skvělý. Dakota Johnson ne že by neuměla hrát, ale ona nemá co, dle mého. Nic velkého nepředvedla za což samozřejmě může scénář. Jon Hamm si ukradl celý začátek pro sebe. Cynthia Evio byla dobrá nic převratného a nic hrozného, ale zajímalo by mě, to zpívala všechno ona? Cailee Spaeny. K ní řeknu jen jednu věc, tu holku bych nejradši zabil. :). A poslední, Chris Hemsforth. Ten byl tak skvělý, že to byl jeho nejlepší výkon v kariéře. Nějaký Thor si může házet kladivem jak chce, ale na tohle nemá. Posledních 30 minut je úžasných. V jednu chvíli jsem si řekl, páni, ono to vypadá jak Tarantino. Ale není, a myslím si že by to neudělal líp. V čem je tenhle film super? Scénář a herecké výkony. Není výjimkou, že postava, která působí zpočátku dost nesympaticky, vypadá za hodinu jako ten největší hrdina. A za další jako prvotřídní svině. V tomhle tom odvedl Goddard výbornou práci. Také hudba stojí za zmíňku. Výborně podkresluje scény, ktere potom stupňují atmosféru. A k tomu šedesáta leta. Moc hezky se na to kouká. Proto mě celkem mrzí že jsem tenhle film vynechal v kině. Určitě by to byl dvakrát lepší zážitek.(31.12.2018)

Zajímavý film(2.1.2019)

Hotelová konverzačka, kde všechno šlape jako hodinky, navrch jeden skvostný hlas.(3.1.2019)

Film na ktorý som sa dlho tešil a naplnil moje očakávania. Konečne sa niekomu podarilo dokonale ,,odkopírovat'' Tarantina a zároveň vytvoriť originálny a zaujímavý príbeh.(12.10.2018)

Pre mňa určite jeden z najlepších filmov tohto roku. Hneď pre začiatok napíšem, že mi príde bezpredmetné porovnávať Goddardov film s Tarantinom, či hocijakým iným podobným režisérom, pretože sú to výrazne odlišné poetiky a napriek rovnakej esencii ide o iné smerovanie. Film sa dá pomyselne rozdeliť na dve časti. Prvá je poctivá kriminálna noirová zápletka, v ktorej hlavnú úlohu zohráva predovšetkým dôsledné predstavenie postáv, prostredia a náznak mnohých konfliktov. V druhej časti sa ale dostávame do akejsi alegórie, kedy opraty preberá hlavná myšlienka filmu a od tohto bodu je vhodné brať isté momenty s nadsádzkou. Táto snímka totižto prezentuje obyvateľov hotela ako reprezentantov ľudstva. Sú to existencie na pokraji vyhorenia s temnou minulosťou, ktoré hľadajú posledný náznak nádeje. Ocitnú sa v búrke súčasných a aktuálnych problémov ako je sledovacia ulička, hranica rozdeľujúca krajiny, presahy cirkvi a náboženstva ako takého, atď... Keď sa táto erupcia názorov a pozorovaní stretáva vo finále, dostávame v tom najlepšom slova zmysle bordel, ktorý je všade okolo nás a v ktorom sa snažíme prežiť. Film ponúka po dlhom čase dôstojnú rolu pre Jeffa Bridgesa. Herecké výkony sú na vysokej úrovni s výnimkou Dakoty Johnson, ktorá zabudla hrať. Ďalšiu hlavnú postavu v tomto filme dostala hudba, s ktorou sme neustále v kontakte a ktorá tvorí absolútne perfektný soundtrack. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=jA7gQCcffLk(12.10.2018)

...ale kde jsou ty časy, kdy filmy mívaly 120 minut... Cynthia si zaslouží nominaci na Oscara a Chris nebyl nikdy lepší.. Celé osazenstvo zahrálo tip ťop, potěšil štěk Xaviera Dolana a vůbec mi nevadilo, že to byla tarantinovka jako z časů Reservoir dogs... Parádní biják.(16.10.2018)

Krásná krásná krásná pocta ranému Tarantinovi, která třeba postrádá jeho dialogovou virtuozitu a příběhovou promyšlenost, timing a tempo některých scén by si třeba zasloužily důkladnější ošetření, ale člověk to nemůže Goddardovi zazlívat, když vidí v každém záběru, že do toho dává celé srdíčko. Design kulis, nasvícení a nasnímání jednotlivých scén, jisté vedení příběhu, ze všech aspektů čiší zápal a nadšení pro věc. Kdyby měl Ed Wood talent, dělal by filmy přesně jako Goddard. Líbí se mi, jak si sedí s Hemsworthem a dal mu možnost předvést hereckou polohu, kterou jsme od něj ještě nikdy neviděli. Zajímal by mě názor Tarantina na tenhle film a bylo by cool, kdyby dal Hemsworthovi alespoň malinkatý štěk ve Once Upon A Time In Hollywood. Všichni si zaslouží jenom pochvalu, protože tenhle film evidentně vznikal se záměrem vytvořit něco osobitého, proto ho po právu potkal stejný osud jako stejně peckovního Artuše.(20.10.2018)

• XXXXXXXX

Kdyz se na jedné cimře sejde senilní dědek, americky samaritán, jebnutá černoška, pateticky podržtaška strýčka Trumpety, jebnutá běloška, ještě jebnutější běloška a reinkarnace strašáka z Novákovic, je na zahnĕdle řídké překvapení zadĕláno, jen to žbluňkne. A nezáleží vúbec na tom, z jakého materiálu je mísa, do které ten poděl pleskne!(28.12.2018)

Řemeslně skvěle udělané, prvotřídní herecké výkony, velmi dobře udělaná výprava i kulisy. Celkově film působí neuvěřitelně přirozeně, postavy jsou objasňovány postupně, každý dostane svůj vlastní prostor. A příběhová stránka? Tento film se mohl ubírat úplně jiným směrem, místo toho ale ukazuje to, co se stane, když je někdo velmi proaktivní a nezdržuje se zjišťováním dalších okolností, a nepřemýšlí o následcích svěho činu.(29.12.2018)

Téměř povídkový film, kdy se najednou všechny příběhy protnou. Do té doby je velmi zajímavé to sledovat. Pak už se to změní v podstatě nudný film s nekonečným čekáním na závěrečné rozuzlení. I když není bez dalších překvapení, zase takový nečekaný zázrak se nekoná. Až moc dlouhá stopáž.(1.1.2019)

Za mňa dobré, ale to multi posolstvo musí byť?(5.1.2019)

Tragédie jak od Shakespeara nebo od Tarantina. Z počátečního chaosu krystalizuje dost děsivý příběh. Vlastně spousta příběhů.(10.1.2019)

• Cooller

nuda, stejně blbě jak to začina to i končí... diváka u toho udrži jen naděje že děj něco postupně prozradi... mužu řict hned že ne, neprozradi... jediny čeho se dočkate dal je tančici sixpack Chrise Hemswortha v každý sceně kde je přitomen(11.1.2019)

Prijemne pokoukani, sice mi obcas chybi hloubka a jiste udalosti nejsou tak uderne jak by mohly byt, ale to jsou jen drobnosti.(12.1.2019)

Ze začátku jsem byla dost rozčarovaná, panebože co to je? Ale vizuál a hudba mě natolik učarovali a vtáhli, že jsem ten pomalej rozjezd vstřebala. A po půl hodině to nabralo ty správné obrátky a vše pomalu začalo ladit, tak jak má. Skoro všichni mají pocit, že se o to otřel s poza rožku Tarantino a tajně tahal za nitky příběhu. Výbornej Bridges nezklamal, jako vždy a Hemsworth se zničehonic přihnal, jako by si odskočil v nejlepším z Woodstocku a naládoval se hodně dobrým LSD. Ten psychouš mu fakt seděl. A ten lokaj taky neměl chybu, takový neviňátko a vyklubal se z něho dokonalej střelec, který se kaje ze svých hříchu a dostane se mu náležitého rozhřešení a spasení. Není špatnej byznys, pořídit si stylovej hotýlek se šmíráckou chodbičkou a vydírat slavný ksichty za jejich úchylácký choutky, ale nese to jistá rizika. U mě spokojenost 80%. Viděno v kině. Konečně taky něco jinýho než ty komiksovky dokola a trapný komedošky.(13.10.2018)

• David.Darco

Po premýšľaní musím ísť ešte o hviezdičku nižšie. Všetko je zaujímavé a funkčné až do konca kapitoly "Izby č.5". Potom sa začne film trhať na sračky. A pri tej sračke ostane až do konca. Big up za Bridgesov výkon. Keď je na place so Cynthiou Erivo, tak to tiež funguje veľmi slušne. Mizanscéna je pre človeka , ktorý má rád takéto gíčové serepetičky (do istej miery) lahoda pre oko. Tu sa dostávame ku základnému problému tejto "tarantinovky", ktorým je odbočovanie od miesta diania. Kiežby bol ten film izolovaný len a len do priestorov hotela.... Ale nie je, čo už. Za zmienku stojí ešte oneshot z linky Izby č.1 ktorý je naozaj skvelý! A taktiež spievajúca scéna s tlieskaním a kladivom ! Inak bol film naozaj zlý, čo ma vážne hnevá, lebo potenciál mal a herecké obsadenie taktiež. Škoda 2,5*(15.10.2018)

Silné 3 hviezdy. Priemerný až ľahko nadpriemerný thriller. Zaujímavé herecké obsadenie, najviac ma zaujal výkon Dakoty Johnson. Má to miestami pomerne silné, emočné scény, najmä v závere filmu. Čo mi však vyslovene chýbalo, boli nejaké pamätné, vtipné hlášky. Toho priestoru tam pre ne bolo mnoho. Bad Times at the El Royale sa s Tarantinovou tvorbou dá len porovnávať, určite nie zrovnávať. Trochu na škodu je snaha režiséra urobiť z každej postavy niečo zaujímavé, pretože film pracoval na môj vkus s príliš mnohými dejovými linkami a aj napriek solídnej dĺžke 142 minút na to proste nebol čas a niektorým postavám sa tak síce dostalo pozornosti, ale pôsobilo to zrýchlene a nemalo to požadovaný efekt. Na druhej strane, v kine som sa nenudil a na zrkadlá v hoteloch si odteraz budem radšej dávať pozor. Videné v Prahe: Cinestar Anděl - 17.10.2018(20.10.2018)

Když jsem si přečetl par komentářů, myslel jsem že půjde o průměrný snímek. Po shlédnutí jsem z kina vyšel s pocitem...No, prostě jsem byl příjemně překvapen. Ano, film má pár much, kdy největší mínus je asi délka filmu, a taky škoda slabšího konce. Herecké výkony jsou zase přímo úžasné (Lewis Pullman mne překvapil). Trochu jsem ale váhal při hodnocení. Čtyři nebo pět hvězdiček? Z kina jsem odešel nadšený, ale když tak přemýšlím... na těch pět to fakt není. Každopádně se jedná o napínavý mysteriózní thriller který nenechá diváka ani na chvíli vydechnout. 8/10.(27.10.2018)

Dobrá reference, prvek očekávání... no a trochu zklamání tam je, pojďme si to říct rovnou. Je to totiž Quentin, Quentin Obšlehnutý, takový ten upovídaný a skoro divadelní, takový ten, v němž hrál Samuel L. Jackson a jehož zbytek jsem už zapomněl, Jeff Bridges steals the show, k tomu do frcu černošku, aby to bylo komplet - heh neudělal to Tarantino taky? - no a potom Dakotka, kterou jsem teda nepoznal, neb ji neznám, ale bylo mi řečeno, že tam byla, v té Šedi toho teda neměla moc na ukázání nebo jo?? Prostě nemůžu si pomoct, fajn to bylo, stopáž ale měla bejt kratší, a celkové to bylo takové... televizní. Nebo do letadla při cestě na jiný světadíl. Muhehh. [60%; 2018-11-03 CinemaCity Flora](3.11.2018)

Paradne akčne, komedialne a detektivne vyvazeny film. Sympaticke postavy s pozadim a vlastnymi motivmi.Super kreativne vyuzitie jednej lokacie a dodaniu drivu k celemu filmu. Škoda iba otravnych sestier, ale vďaka nim sme mohli vidieť pozadie Hemswortha. Slabší a trochu zmätený rozbeh a potom prirýchle odlinkovanie niektorých postáv. Skvelý klimax a finále.(17.12.2018)

Několik postupně odkrývaných osudů se epizodálně a dramaticky splete dohromady v "trochu uchýlném motelu" El Royale, kde nejedna stěna má oko a ucho a všezastávající pikolík má také svá tajemství. Napětí se diváka drží od začátku a nepustí jej.(25.12.2018)

Ďalší Goddardov miš-maš zlepenec, ktorý parazituje na slávnejších predlohách lepších režisérov, alebo vykráda rôzne béčkové mysteriózne filmy a horory. Snaha o páčivosť sa nedá uprieť. Soundtrack je zábavné a dobre znejúce retro, prostredie a vybavenie hotela je zaujímavé, postavy parádne (áno, hlavne prešedivelý Bridges), ale všetko toto už priniesli iný tvorcovia. Goddard to len spojil do jedného dlhého, dosť nesúrodého celku, ktorý končí s mnohými nezodpovedanými otázkami. A tak aj v hodnotení ostávam niekde na pomedzí medzi výborným filmom a parazitickou zlepeninou, tak ako sa El Royale s nevyčerpaním potenciálom nachádza na hranici medzi sexy Kaliforniu a púštnou Nevadou.(26.12.2018)

Tohle byl dvěma slovy fakt úchylný hotel. Nejvíc mě srala ta malá čubka, co čuměla na smrt svojí sestry a neuronila slzu a brečela pro nějakýho zasranýho úchyla co ji prznil. Dobře ji tak, že ji "otec" poslal k bohu. Bylo to takové hodně propojené a každý člověk v hotelu měl svůj příběh. Hezký film, ale přeci jen jsem od něho čekal víc. 65%(30.12.2018)

Tak tady se mi nejvíce líbil Jon Hamm, na kterého opravdu ráda koukám. Jinak jsem se dívala a čekala, kdy to skončí. Každá postava má svůj příběh... Jinak, hezký hotel.(31.12.2018)

Vůbec jsem to nečekal, ale tohle je pro mě asi největší překvapení tohoto roku. Počítal jsem s tím, že to bude jen další solidní thriller, který velmi rychle zapadne mezi ostatní, ale nakonec mě Zlý časy v El Royale totálně odpálily a ještě při závěrečných titulcích jsem měl otevřenou pusu údivem, co jsem to ksakru právě viděl. Režisér se zde inspiroval tvorbou Quentina Tarantina a samotné provedení tomu opravdu odpovídá. Hodně se zde kombinuje děj, kdy se nám dostává možnost vnímat ho hned z několika pohledů prostřednictvím postav, které jsou zde nejen skvěle zahrané, ale hlavně výborně napsané. SPOILER Asi nejlépe je to využité u scény s prostřeleným zrcadlem, do které se hezky za sebou zapojí všechny postavy a v tu chvíli to působí hrozně chytře a já osobně mám tuto část hodně rád.SPOILER KONEC Kdo mě každopádně bavil opravdu ve velkém a na koho jen tak nezapomenu byl určitě "božský" Chris Hemsworth, který tu oplývá velkým charismatem a od chvíle, kdy přichází do příběhu si dle mého krade film pro sebe a nebýt jednoho závěrečného zvratu (který tu nechci zmiňovat, jelikož už jsem jednou v tomto komentu spoileroval), tak by byl mým suverénně nejoblíbenějším charakterem. Časové zařazení filmu do cirka 60. let mu taky neskutečně prospívá a získává díky tomu jedinečnou atmosféru a navrh ještě takový ten retro feeling, který snad nikdy neuškodí. Určitě jsem ještě na nějaký plus zapomněl, ale to je celkem fuk, hlavní je, že mohu úplně na rovinu prohlásit, že Zlý časy v El Royale jsou pro mě s největší pravděpodobností nejlepším thrillerem roku a zároveň je mohu označit jako jeden z nejlepších filmů roku 2018. 90%(2.1.2019)

Velmi příjemné překvapení. Jelikož jsem původně moc nečekal, tak jsem dostal výborný atmosférický snímek, plný dlouhých scén a velkého množství zvratů a kdyby nebylo poslední třetiny, kdy se film začal táhnout a překombinovávat, šel bych s hodnocením o stupeň víš. Co se týče těch prvních dvou třetin, tak tam jsem naprosto spokojený. První představování hlavních postav a dialogy mezi nimi fungují bravurně a i herecké výkony se mi opravdu zalíbili. Děj má příjemný spád a režisér nešetří se spoustou zajímavých kamerových záběru, což je mimochodem další výrazný klad snímku. Pak ale přichází na scénu Chris Hemsworth a jak zde většina uživatelů vychvaluje Chrise i jeho postavu do nebes, tak já beru naopak jeho postavu za hlavní příčinu zhoršení třetí třetiny filmu. Ale tak když opomenu ještě ten úplný závěr, který mě nesedl tak se jedná o příjemné překvapení a doufám že podobných filmů bude jen přibývat. 80%(3.1.2019)

Hodně povedenej film!(4.1.2019)

Veľa nechýbalo, a tento kúsok by mi ušiel, po všetkých stránkach ide mimoriadne podarenú krimošku, zaujímavý príbeh, pútavá forma retrospektívneho dovysvetľovania súvislostí, neprestávajúca akcia, výborný výber aktérov a ich presvedčivé výkony, v neposlednom rade ohromne zaujímavé takmer klaustrofobické zasadenie celého príbehu do interiéru jednej budovy, jednoznačne to má nábeh na kult, takže 85%.(9.1.2019)

Hemsworth ako záporák? Aj to ide :-) Film má snahu dosiahnuť Tarantina.(11.1.2019)

Jeff a Cynthia.... jak jsem byla ráda, že tyhle dvě postavyvyvázly :-) Neskutečně. Těm jsem fandila od začátku. Na to že je na place hlavně jen 7 lidí... tak paráda. Zvrat za zvratem. Chvilkama bych to popostrčila, ale jinak super počin. Chris to teda zahrál toho úchyla. Kdybych nevěděla, že je to herec tak by z něj šel ve skutečnosti neskutečný strach. Thor... úžasný bůh a tady Bůh šílenství. Ale rozplývám se nad Jeffem... sakra chlap má stále šmrnc v tom hraní. Skvělé :-)(11.1.2019)

Tak tady se mi strefili do vkusu. Výtečná dobová hudba a perfektní Jeff Bridges, já tyhle tajemný hotelovky miluju. Ta chemie mezi odhodlaným knězem /Jeff Bridges/ , černošskou zpěvačkou /Cynthia Ervino/, prodavače vysavačů /Jon Hamm/ a pěkně vypadajcí hipísačka /Dakota Johnsonová/ to slušně vřelo. Jěště když se k tomu všemu v hotelu, přidá trochu divnější vůdce hipíků /Chris Hemsworth/ to funguje docela mysteriózně. Největší překvápko bylo, to co se vyklubalo k toho nevinného pozorovatele za zdí uvnitř hotelu- sebevědomější ostřelovač. /Lewis Pullman/.(11.1.2019)

Takový nový pokus o navázání na úspěch tarantinových filmů, který nad míru předčil mé očekávání. Celkem hodně povedený snímek plný akce, zvratů, napětí a místy i vtipů. Sice se film rozjíždí tak nějak rozpačitě a nudně, ale pak se celý film rozjede a nenechá vás odpočinout až do samého konce. Velká spokojenost s filmem a 4* zaslouženě.(11.1.2019)

Tak mě to přišlo dokonalé po všech stránkách. Pár postav v jednom hotelu, každý neobyčejně obyčejný se svým jedinečným příběhem, který nám je odtajňován skrze flashbacky či retrospektivní vyprávění. To, co se děje v hotelu, je nám krásně servírováno ve stylu tak, aby to bylo co nejvíc napínavé. Každá postava má v příběhu své místo a i když třeba nemá na začátku tolik prostoru, posléze přijde scéna, kdy si ji krade pro sebe. Za mě je rozhodně vítězem Jeff Bridgers, který zde předvádí skvělý a dojemný výkon, skvěle mu sekunduje ve skromnější roli (přesto v důležité) Chris Hemsworth. Jasně, celý film smrdí tím, že si Drew Goddard chce hrát na Tarantina, ale když dostanu dobrý film, bude mi to vadit? Asi těžko. Já si to užil. Je to skvěle natočené, bavil jsem se, byl jsem napnutý a líbila se mi režie a střih. Rozumím tomu, že ne každý přijde tomuto stylu na chuť, ale tak podobné je to s Tarantinem, ne? Myslím, že tento film by si zasloužil daleko lepší hodnocení.(12.1.2019)

Takový decentní forma Tarantina. Žádné krvavé malůvky. Chvílemi to ovšem nudilo, dialogy umí zase Tarantina skvěle psát, zde to trochu pokulhávalo. Ale jak se rozjela nějaká akce, tak to mělo šmrnc. A skvělé pojetí. .(13.1.2019)

Naprosto výborně zvládnuté řemeslo, které dokázalo, že Drew Goddard je jméno vhodné zapamatování a že do El Royale by nikdo asi nechtěl přijet na víkend :) Jen škoda špatného marketingu, který film doslova pohřbil. Snad si své fanoušky najde .(13.1.2019)

• Dixie_Cara

Hrozná blbost u které lze snad jen hádat, kdo že to nakonec přežije. A vzhledem k tomu, že má film takřka 2,5 hodiny a na place je max pět postav, tak je jasný, že to bude trvat setsakra dlouho, než se všichni navzájem postřílejí. Škoda, protože filmy typu s malým počtem herců mám většinou rád, ale to se musí zadařit scénář, což se v případě Bad Times at the El Royale bohužel nestalo. Goddard se příliš snaží podobat Tarantinovi či Coenům, ale jejich kvalit zde nedosahuje. Dialogy nudí a mnohé scény působí zbytečně, nebo vůbec nedávají smysl. Každá z postav má sice svůj dokonalej background, ale ve spojení s odlehčeným retro stylem, zbytečnými časovými skoky, které již dopředu odhalí pointu je výsledkem jednoduše nudnej mišmaš. Konec je zase naopak zbytečně přeplácaný a zázračné procitnutí Milese Millera (Lewis Pullman) je úplně mimo.(16.1.2019)

85%(12.10.2018)

Skvělá postmoderní žánrovka. Vizuálně (hlavně kolorací a mizanscénou, která souvisí s časovým zařazením příběhu) mi to hned to připomnělo BlackkKlansman Spika Lee + u hotelu jsem si nemohl nevzpomenout na Identitu Jamese Mangolda. Naopak příběh a jeho pojetí ve filmovém vyprávění ve mě vzbuzovali "možná i poctu" Tarantinovi (především částečná situační podobnost s jeho Osm hrozných a změny úhlů pohledu, charakteristické pro síťové narativy) a samozřejmě nesmím zapomenout na Alfreda Hitchcocka. Plný počet!!!(13.10.2018)

• Slepejsek

Hodně omšelé schéma v módním tarantinovském kabátě (včetně nekonečného plkání, kapitolování, důležité role hudby, pompézně nablyštěné a samozřejmě s krvavou lázní). Pfíííí. Stopáž by se dala bez problémů o třetinu zkrátit, příběhu by to prospělo. A taky by to chtělo nějaké životaschopnější finále - s tímhle je z toho skoro moralita...(13.10.2018)

Už ,když jsem ,před třemi měsíci,poprvé zhlédl trailer ,jsem byl na tenhle film nadrženej jako ,tenhle rok,na žádnej jinej.Původně jsem čekal kecačku ve stylu 8 hrozných...ale nebyla...Čekal jsem Tarantina....ale jak ,už někdo psal ,jedná se spíše o jakousi žánrovou poctu velkému Q. Přesto film je jeden z nejlepších co tenhle rok přinesl a nikdo by jej neměl přehlédnout.Film začíná nějakou scénou ,která má předestřít první tajemství,následuje osvěžující "easy talk" co nás seznámí s postavami a pak dalších 15 min u kterých jsem si říkal,že to bude ještě lepší,než jsem čekal....bohužel všechna tajemství co nám začátek přinese nejsou nijak komplexní a zasloužili by si trochu větší hloubku a více prvku překvapení.Jsou zkrátka moc přímočará a nijak moc nepřekvapí....dále jsem se musel smířit s tím ,že příběh je tady a teď.Tedy divák se opostavách nedozví víc než je potřeba pro příběh..to mě trochu mrzelo,ale vzhledem k celemu stylu filmu to lze pochopit a odpustit...herci sami jsou jedno velké "Žůžo labůžo" celého filmu John hamm a Cynthia Erivo jsou skvělí a Bridges a Hemsworth zkrátka božští...a Dakota Johnson ,ta jim to bohužel celé trochu kazí... Jak jsem říkal,příběhové linky nijak nepřekvapí ,ale dokážou člověka zaujmout a výborně baví (mě nejvíce kněz a zpěvačka) a když se to celé spojí po příchodu Chrise...film nabere ùplně jiný obrátky a až do konce nepustí.Dialogy nejsou Tarantino,ale mají svá silná místa......sam jsem si 4 hvězdama nebyl jist ,ale když si uvědomím ,že mě film parádně bavil 2,5 hodiny a že by určitě zvládl bavit další 2,5 a když ještě vezmu v potaz parádní sountrack v čele s peckou od deep purple ....pak není o čem...tenhle film je určitě mezi top5 co tenhle rok nabídl a už se těším s čím Goddard příjde příště..(14.10.2018)

Pokud máte rádi filmy od Q. Tarantina, tak tato vcelku dosti zdařilá "kopie" se vám bude 100 % zamlouvat. Velmi půspobivý - s nápadem podivného hotelu El Royale a s postavami, které jsou každý ze svého vlastního důvodu náhodou v konkrétních časových okamžicích na nějakých místech v hotelu a tím změní (nebo ukončí) osud svůj i všech ostatních. A masakr může začít:-)). Drsné krásně šokující "tarantonovské" momenty, které miluju, útočí na psychiku. Za mě super napínavá podívaná a dávám plný počet.(15.10.2018)

Ano,tak trochu něco jiného a příjemně překvapivého.Kvalitní a velmi dobře zrežírovaný film,který má pevný základ a herní děj.Fajn se na to koukalo.(16.10.2018)

Aby to byl tyjátr jako 8 hrozných,nebo ještě lepší, chybí málo. Něco co vtáhne do děje,za co se to dá uchopit. Zkus uchopit medúzu a mít z toho skvělý pocit. Nejde mi to. Prostě něco chybí. Ale taková rána láhví člověka vyleká až k pos.(18.10.2018)

• Aleais

Na tento film sme sa rozhodli ísť na základe hodnotenia na ČSFD.cz. Bohužiaľ nie vždy hodnotenie korešponduje s realitou. Začnem tým, že Dakota Johnson je vo filme asi najzbytočnejší prvok/postava. Predpokladám, že mala zaplniť miesto tej sexi ženskej (povinnosť takmer každého filmu), aby potešila mužské publikum (hoci popravde ten rozcapnutý a nespevnený zadok mi nepríde sexi). Druhou zbytočnou postavou mi pripadal byť Chris Hemsworth, ktorý možno zaujme polovicu ženského publika a možno sa zhostil svojej úlohy dobre, no pre mňa nie až tak uveriteľné (na takýto charakter postavy mi proste asi nesedí). Ale ak by som to mala skompletizovať, hádam žiadna z postáv sa do filmu nehodila a ani dej neobsahuje väčšiu hĺbku, než je "natrepem tam čo najviac divných a protichodných postáv a väčšinu z nich zabime". Jediní, ktorí mi z postáv prišli ako tak so štipkou zmyslu boli farár a speváčka. Napriek tomu celý dej filmu hodnotím ako nezmyselný a zbytočný. Preto ak mám triezvo a reálne hodnotiť, dávam dve hviezdičky. Prežiť sa to dá, ale nenadchne ani trochu.(21.10.2018)

Opravdu plnohodnotné čtyři hvězdy. Do pětky chybělo tak málo. El Royale je opravdu kvalitním snímkem který vypráví poutavý a napínavý příběh s originálními postavami a můžu s čistým svědomím říct, že jde nápaditou protiváhu Tarantinovo Osmi hrozných. Ty herecké výkony byly prostě legendární. Klobouk dolů.(25.10.2018)

Film nenudí, obsazení je na úrovni, dialogy jsou super a ten soundtrack !!! Skvěle vykresluje atmosféru té doby. Pár příjemných a místy i nečekaných zvratů to slušně završuje. Je to prostě dobře okopírovaný Tarantino. Co víc si přát.(2.11.2018)

Ó, tak toto áno. Poriadna chuťovka s parádnym obsasením hrajúcim nepredvídateľné charaktery uprostred nepredvídateľného miesta. Vďaka svižnému scenáru a réžii Drew Goddarda, ale i vďaka hravej štylizácii a dobrému soundtracku ide o ozaj zábavnú jazdu plnú prekvapení a wtf momentov. Bridges, Hamm, Erivo i Hemsworth si svoje úlohy užívajú a divák s nimi. Som rada, že Cabin in the Woods, jeden z mojich top filmov, nebol len šťastnou náhodou, ale že v Goddardovi sa skrýva tvorca mojej duši blízky.(9.12.2018)

Vpravdě mysteriózní mix Four Rooms, The Hateful Eight a Identity. Tak nějak v dobrém. Když dostal Jeff lahví, zíral jsem. Až si říkám, že tahle scéna je důvod se na to mrknout. Spousta skvělých nápadů bohužel ujíždí do ztracena, možná byla škoda je takhle "vypatlat".(27.12.2018)

Zlý časy v El Royale - tak tady mi to hodně stylem připomíná Quentina Tarantina. Skvělý "chlapský" film, s dobrými hereckými výkony. Film, který graduje a udrží diváka po celou dobu v napětí a úžasu...(28.12.2018)

Tak toto bolo celkom prekvapenie. Dobre (postupne) rozvinuté postavy a ich príbehy, veľa zvratov a nečakaných momentov a napätia. Film pôsobí komorne a v určitom zmysle taký aj je po celú dobu, no krásne pozvolne uvoľňuje svoje siete a pomaly vás namotáva a pustí až na samom konci. Pekná práca. 7,65/10.(30.12.2018)

Tento krát dám priamo 5* pretože som sa ani chvíľku nenudil a myslím si, že to bude nedocenený snímok podľa hodnotenia iných užívateľov, ktorý vravia, že je to vykrádačka Tarantina atď... Ja si myslím pravý opak, veď sračky sú a dejú sa všade!(5.1.2019)

• marekspanel

Jednoduchá, tupá samoúčelnost, zabalená do stylového nostalgického kabátu. Nic víc. Dialogy byly největším zklamáním. Film jakoby neví, kterým směrem má jít, příliš nápadů, nedotažených a současně nudných. Průhledný děj nezachránili ani výborní herci, s tím že Jeff už trochu přehrával. Škoda!(7.1.2019)

a bublina nakoniec spľasla...(7.1.2019)

Úplně mi to připomínalo mistra svého krvavého oboru Tarrantina. Zajímavé herecké obsazení. Vlastně velice nízko-rozpočtové, nicméně velmi účinné. A jako bonus pěkně vychytaná kamera.(8.1.2019)

tarantinovsky dobré(10.1.2019)

Komentující na zdejší stránce mi dali naději, že uvidím Tarantina. A pravdou je, že v jedné scéně Tarantino byl. Šlo o scénu, kdy se řeší sušené ovoce, konkrétně rozinky vs. brusinky, bohužel tato scéna nebyla ve filmu, ale vyprodukovala ji nuda, která při sledování filmu zákonitě přišla. Ve filmu žádný Tarantino není. Dialogy jsou rozcajdané, zdlouhavé a hlavně nemají ten ostrý náboj, na který jsme od majstra zvyklí. Film byl zvláštní, při jeho sledování máte pocit, že už jste to někde viděli a tak přemýšlíte kde, zatímco černoška zpívá. A pak znovu. A pak znovu. A to bylo v Motelu smrti... a to bylo v Identitě... a tak celý film, naneštěstí černoška zpívá často, tak přijdete na všechno, co vám v průběhu filmu vrtá hlavou. A znovu opakuji, není to Tarantino a kdo si to myslí, měl by si zajít k odbornému lékaři na vyšetření, protože s ním něco není v pořádku. Pak tam přijde Thor, chvíli je to zábavné, pak naposledy černoška zazpívá a je konec. Takový film, na který se dá dívat, ale nic extra nečekejte. A to mě mrzí, protože jsem se na to těšil.(11.1.2019)

Skvělá "tarantinovka" bez těch jeho užvaněných kravin, kterou málem zabije poslední cca půlhodina, kdy se objeví Hemsworth, špatně hrající špatně napsanou postavu.(12.1.2019)

Zajímavý filmařský počin, rozehrávající možná trochu zdlouhavější příběh, snad i lehce bizarní, ale zcela jistě výborně zahraný, s povedenou strukturou vyprávění, s podařenou atmosférou a dramatickým finále.(13.1.2019)

Bylo to jako bramborový guláš s chlebem, který mám rád, ale není to prostě maso...Hm, škoda...(13.1.2019)

• Ruslan

Divnej film jehož příběh mě absolutně nezaujal, stejně tak jako jeho jednotlivé postavy. Nuda, hodně keců a málo akce. 40%.(13.1.2019)

...je ti odpuštěno, Milesi, ve jménu otce i syna i ducha svatého. Dobrý nářez a bezva muzika.(13.1.2019)

• vabank

Kdo má rád Tarantina, tak fakt nedoporučuji. Jak už bylo níže napsáno, pokus o jeho kopii se (naštěstí) nezdařil. Místo zábavných dialogů jsou ve filmu nicnesdělující monology.142 minut nudy. Film má zřejmě evokovat 8 hrozných, sníh byl vyměněn za déšť a tak dále. Herecké výkony mne taky nijak nenadchly. Myslím, že námět potenciál rozhodně měl, ale Goddard jej nebyl schopen naplno využít. Škoda.(14.1.2019)

Krásny film. Skvelo použité farby a aj postavy. A jeden z mála filmov pri ktorých som na konci uronil slzu(12.10.2018)

Trefa do mého vkusu. Dokonalý zážitek a důkaz že Tarantino jde udělat i bez Tarantina.(13.10.2018)

Niekto tu pred natáčaním vášnivo hltal tarantinovky. Veľmi príjemné prekvapenie, ktorému by prospela kratšia stopáž a trochu... iný záver. Ale spokojnosť.(14.10.2018)

výnimočné filmové dielko, ktorému sa dostalo veľmi málo pozornosti. V našom kine to hrali iba jeden týždeň a nemenovanú českú pseudokomédiu budú hrať aj tri mesiace. čo sa dá robiť. nemôžem inak a musím to prirovnať k tarantínovej tvorbe. dejové zvraty striedanie osobných príbehov, nečakané prepojenie postáv a niekoľko netradičných psychopatov a výborná hudba a dobová atmosféra. jediné malé mínus by som dal Chrisovi, ktorému sa postava moc nehodila ale na dojme to nič nepokazilo. Jeff Bridgese je super a dodáva filmu dušu. Pre mňa to bolo skutočne filmové prekvapenie tohto roka.(17.10.2018)

Interiér recepce hotelu El Royale je protnuta hraniční čárou Nevady s Kalifornií a nejen z těchto důvodů vás s velkou pravděpodobností zaujme. Když se v ní navíc setkáte s charismaticky stárnoucím „Jeffem Lebowskim“ v kněžském hávu, tajemně přitažlivou černoškou a drsnou atraktivní kráskou, budete se chtít ubytovat rovněž. Na výběr máte pokoje v Nevadské či Kalifornské části hotelu El Royale. Kalifornské pokoje jsou o dolar dražší, takže si jako chytrý Čech vyberete určitě správně 😉. Ubytujete se celkem snadno. Daleko těžší bude přečkat do snídaně. Noc bude dlouhá. Se spánkem nepočítejte. Jste-li nevěřící, věřit začnete. Každý hotel skrývá svá temná tajemství z minulosti.(18.10.2018)

• Morb

Tarrantinovina. A já nemám rád Tarrantina.(19.12.2018)

• dragon'88

Take samoucelne, bolo by to treba aspon o tretinu skratit (a niektore postavy uplne skrtnut). Dalo sa to vydrzat, takze 2.5*(22.12.2018)

Nakonec dávám 4 hvězdy. Je to fajn. Skvělé herecké výkony práce ze zvukem, některé lahodné obrazy... Je to super artovka. Problém proč bych to nedoporučil plošně je, že se to místy neskutečně, ale ukrutně vleče.(25.12.2018)

Celkem obstojný thriller podobný Tarantinovkám, na ně ovšem ztrácí. Moc mě to nevzalo. 65%(26.12.2018)

V tomto pochmurném příběhu jednoduše nemůže dobro zvítězit nad zlem, protože se zde žádné dobro nekoná. A jak tedy dovést dět se značně temným závěrem k nějakému smysluplnému konci? Sází na divákovu schopnost vybrat mezi hlavními postavami ty sympatičtější a ty méně sympatické. To však může být ošidné, protože třeba v posledních minutách filmu může některá postava provést něco, co její "preference" zásadně pozmění. A nebo ne...?(27.12.2018)

Při seznamovací části s postavami jsem si říkal bože to bude nuda. Když se ale začal děj gradovat tak mi došlo jak podstatná část to vlastně byla. Jeffa Bridgese fakt moc nemusím pro ten jeho vidlákovský přízvuk, ale tady mě fakt bavil. Jak už tu někdo psal Dakota měla konečně ten šmrnc. A nejvíc prostě Chris Hemsworth jako Billy Lee dokonale zahraný creepy týpek ala Charles Manson. Tenhle herec mě prostě baví a filmy s ním jsou kvalitka. Super že se Goddard nebál twistů a odstřelování postav u kterých si člověk řekne že vydrží asi nejdéle.(28.12.2018)

"Zlý časy" jsou žánrovka, která nenadchne a neurazí. Natočeno je to výborně, ale nějak tomu chybí ten správný odpal. Taky stopáž je delší, než by filmu slušelo. Každopádně obsazení je výtečné. Bridges tradičně výborný a za sebe jsem opravdu rád, že Dakota Johnson dostala snad první solidní roli. 60%(30.12.2018)

Tohle byl parádní kousek na večer před Silvestrem. To, že se jedná vlastně o kopii 4 Rooms, Hateful Eight a jiných Tarantinovek by ani tak nevadilo. Film je vybudován na zvratech a že fakt stojí za to. Jedinnou chybkou bych tak viděl snahu Chrise Hemswortha zahrát Charlese Mansona. On se na takovou roli, podle mě, nehodí.(1.1.2019)

Za poslední dobu hodně dobrý film, který sem si užíval od začátku do konce. Krásné retro střídá akční scény s nádechem Hitchcockova stylu. Ve stylu Tarantina to není a mě se to tak líbí.(2.1.2019)

Čekal bych režii Tarantina , asi ne sám :-) ...(11.1.2019)

• Djara

Ani prd, QT je jen jeden.(13.1.2019)

Na to, že si scenár vymyslel režisér to bolo dosť dobré. Herecké výkony fajn - Dakota má potenciál. Režisér sa posnažil zrežírovať to na spôsob Tarantina a vo viacerých ohľadoch mu to vyšlo. Chýba tomu ale hlavná Tarantinovská ingrediencia - jeho humorná nadsádzka. Negatíva - neuveriteľne sr..... iritoval ten otravný černošský gospel tučnej pani Erivovej, ktorý sa nedal počúvať a nemal tam čo robiť. Znižuje úroveň celého filmu. Ale ako pozerám, budeme si musieť začať zvykať na dvojhodinové filmy aby tam niekto mohol poriadne nahúkať gospelu.(13.1.2019)

pomalejší rozjezd, ale jakmile jste vtaženi do děje, tak už Vás to nepustí. Velice příjemná jednohubka.(14.1.2019)

Na začátku to zavánělo fádní béčkovou tarantinovkou s horšími dialogy a nižší šťavnatostí a propečeností. No, ten dojem tam profukoval čas od času i dál (zejména pak ke konci), ale po většinu času to byla jedna velká a moc hezky gradující jízda s řadou výrazných okamžiků, byť jim chybí krev. Postavy zajímavé, ještě zajímavější ale pro mě byla lokace (inspirovaná skutečným hotelem Cal Neva Lodge & Casino). Klasika to nebude, ale večer to byl skvělej. Zábavná žánrovka! (80 %)(15.1.2019)

Teda Thor tam lítal jak vítr v bědně a nic. Neslabší postava a velký zklamání. Od doby, kdy mu Hela zničila Mjolnir, stojí za hovno celkem. Klučík "Zajcev" mě bavil nejvíc, když opomenu pana Bridgese. Zbytečná dlouhá stopáž. Koukatelný to je, ale když tohle vynecháte.. nic se asi nestane.(15.1.2019)

• Iku75

Asi mi něco uteklo , ale nevydržel jsem víc jak 20 minut odpad nechápu vysoké hodnocení .(16.1.2019)