Zlý časy v El Royale

• Austrálie

• Kanada

Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 142 min

Ani na chvíli nepochybuji, že se Drew Goddard inspiroval v režisérovi s iniciály QT. Hodně dobře napsaný postavy, který se starý nejen o gradaci děje, ale i mnohá dějová překvápka. Speciálně konečná fáze předvede dějový výmyk hodný olympiády. Jeff je sympaťák od kolíbky i tady mu role "kněze" seděla, kdo ale překvapil byli herci od kterých jsem toho zase tolik nečekal. Dakota Johnson měla konečně správný sexy odstín a Chris když odloží kladivo je ještě víc cool.(23.10.2018)

Do malého hotelu uprostřed ničeho přijelo několik lidí. Nemají spolu na první pohled nic společného, ale už za pár hodin bude většina z nich po smrti. A ti ostatní pořádně rozhození. Drew Goddard natočil chytrou tarantinovku se zajímavými hrdiny, dobrými herci i zábavnou režií. Ke konci jí sice malinko dochází dech, ale celkově dovede díky nápadům, postavám a pár drsným zvratům hodně příjemně pobavit. Žánrová klasika jako z Cabin in the Woods z toho ale nejspíš nebude.(12.10.2018)

Hateful Eight 2.0. Tentokrát v nesračkoidním vydání.(24.10.2018)

Drew Goddard režisér skvělé Chaty v Horách mě tentokrát vůbec nepotěšil a po delší době jsem odcházel z kina zcela znuděn. (Zbylí 4 lidé v kině tuším usnuli a mé kamarádky odvětili po hodině jestli někdo neumře a to brzy, tak odcházíme) Do filmu jsem vkládal velké naděje, slibné trailery, slušní herci, atraktivní námět a také podobnost s filmy Identita i 8 Hrozných, které se mi líbily, tak tenhle bohužel u mne neuspěl. Film má stopáž 142 minut a nenabízí dostatek lákavého materiálu, aby diváka dokázal plně pobavit i uspokojit. Hotel se skrytým tajemstvím byl fajn, hezké interiéry,super muzika a zpočátku mě neznámé mystérium i bavilo, ale pořádně to nikam nevedlo. Největší čas je věnován Jeffu Bridgesovi a Cynthii Erivo, což jsou asi nejméně zajímavé postavy ve filmu, jediná Dakota Johnson to překvapivě herecky táhne a potom Chris Hemsworth, který se však ukáže poslední půl hodinu před koncem a to mi přišlo jako podraz. Zvraty jsou sice neočekávané, ale nikterak šokující ( Lewis Pullman lehce překvapil v závěru) dialogy jalové a mínusem je pro mne i absence krve a akčních scén. Je zde jen jedna finální přestřelka v závěru a skončí dřív než řeknu švec. Škoda, že režisér nevytasil něco ve stylu Chaty v Horách, hezky by se to zde hodilo. Zdlouhavý a né příliš zábavný film, ale svou tvář má. 60%(23.10.2018)

Hned od první scény jsem věděla, že tohle bude parádní jízda. Je to přesně ten Goddard, co natočil Cabin in the Woods. Pulpová zábava, která se stále drží thrillerových formalit. Nejvíce mě překvapilo, jak velké srdce ten film má prostřednictvím postav Jeffa Bridgese a Cynthii Erivo, kteří podávají skvělé výkony, co mě až dojaly k slzám. Příběh se vrhá tolika směry, že jste neustále překvapeni tím, kdo umře/objeví se na scéně. Někdy bych jen některé postavy nechala žít déle a jiné odpravila dřív. Taky by filmu prospěl vydatnější střih. Stále se ale jedná o jeden z nejoriginálnějších počinů roku. Hemsworthův taneček na Deep Purple mě bude bavit ještě dlouho. Měl by záporáky hrát častěji.(13.10.2018)

Ne že bych z toho skákal nadšením, ale tohle retro se mi strefilo do nálady a dlouhodobého vkusu. Kdybych měl sám schopnosti na to, abych psal i režíroval v Hollywoodu, podobné storky s nepředvídatelnými hrdiny a na malém, často symbolickém prostoru, by mě asi zajímaly ze všeho nejvíc. A to i díky soundtracku, s nímž si v tomhle případě Goddard náramně vyhrál a vytvořil dobovou kulisu, kterou musíte milovat. Scénář pravda jede spíše na efekt, postavy vyloží karty na stůl až příliš brzo a opravdu památných hlášek moc nenajdete, ale pořád je to rozkošně extravagantní filmařina, která dokáže bez problémů, jen správným načasováním vysvětlujících flashbacků, držet diváckou pozornost a nepřestává napínat, která ze zajímavě napsaných postav vyjde s hlavou na svém místě. Samotný hotel je boží a charakterní, herci přesní a docela stojí za obdiv, jak Goddard dokázal očernit morálku Ameriky jen s několika málo aktéry, jedním záhadným místem a ještě záhadnější filmovou páskou (přičemž není moc těžké odhadnout, který zámořský idol se na ní má zvěrstva dopouštět). Mohlo to být určitě více žánrově podvratné a v první polovině výrazněji gradované, za mě ale přesto spokojenost. 75%(17.10.2018)

Povedený narozeninový dárek pro Quentina, i když napoprvé bezpochyby výživná a lahodná, pro mě osobně jen filmová jednohubka. [Kino Citadela - Litvínov].(14.10.2018)

Zatímco v Chatě v horách se Drew Goddard vypořádal s horory, Zlý časy v El Royale jsou další žánrovou poctou, tentokrát věnovanou Quentinu Tarantinovi. Goddard vystavěl komplikovaný pulpový příběh s retro laděním (zlaté časy El Royale zažil v 50. letech, zlé časy se odehrávají 60. letech, takže má špičkovej dobovej soundtrack) a věrný žánrovým pravidlům si pohrál s každičkým detailem. Nejde v ní jen o ukrytý balík peněz, ale i třeba tajnou pásku, na který je zachycený někdo „mrtvý a slavný, kdo dělá velmi neslušné věci“. Na koho se odkazuje, je zřejmé, a že se (opět v rámci žánrových pravidel) divák nedozví, co na natočené pásce vlastně je, lze dopředu dobře tušit. Zvratů tu je víc než u Hitchcocka, nikdo není tím, jakým se zdá, ne náhodou se děj odehrává zrovna ve čtyřech hotelových pokojích... Jenže zatímco v Chatě v horách Goddard svou poctu hororům zvládl, tady ve snaze vyrovnat se svým vzorům příběh přece jenom překombinoval. Byl to záměr, který ale tolik nevyšel – nenadálé zvraty začínají být postupem času trochu otravné, aby se do filmu všechny vešly, stopáž se natáhla na 142 minut, čímž se unaví počáteční spád a přijde uspávací nuda. Geniální dialogy, jaké píše Tarantino (a proto jsou jeho filmy o partě gangsterů, kteří jenom postávají ve skladišti a u toho klábosí, tak zábavné), Goddard napsat zatím nedovede. Plus Jeff Bridges, úžasně slizkej knírkatej Hemsworth a Cynthia Erivo má famózní hlas. Mínus je Dakota Johnsonová, která sice nedostává nařezáno jak v Padesáti odstínech a ohání se brokovnicí, ale hrát podle mě pořád neumí.(11.10.2018)

Veľmi zaujímavý neo-noir, ktorý sa utopil vo vlastných ambíciách. Ponúka však množstvo dobrého (až skvelého), rovnako ako nezvládnutého (až otravného). 7/10(12.10.2018)

// Drew Goddard channeloval svého vnitřního Tarantina a natočil vlastní variaci na Osm hrozných, Pulp Fiction, 4 Rooms atd. Pomalý rozjezd naštěstí zachraňuje geniální soundtrack a hudba M. Giacchina, a jakmile dorazí na scénu Chris "chtěl bych být Manson, ale moc mi ten bad guy nejde" Hemwsorth, alespoň se to příběhově semkne natolik, aby to vydrželo být napínavý až do konce. Goddard i v závěru vytáhne nějaký překvápka, což je fajn, pořád jsem ale čekal jízdu jako v Chatě v horách, jen abych dostal podstatněji komornější story, která není zase tak originální, jak by asi měla/chtěla být. Zlý časy v El Royale nejsou špatnej film, moje očekávání ale byla daleko výš. 7/10(11.10.2018)

Krásné v jednotlivostech, pokulhávající jako celek. Trochu neohrabaný způsob vyprávění, plný flashbacků v rámci jedné sekvence skrze subjektivní hlediska postav a flashbacků plných dovysvětlujících informací, a často i naprosto zbytečných pro narativní vývoj a dobrých jen pro prohloubení určité postavy(a místy možná ani to ne). Plus plno hluchých míst uprostřed filmu. ALE první půlhodina plná dokonalých dialogů a monologů, ve které naprosto exceluje John Hamm navnadí dokonale a poslední třicetiminutovka se kvalitou přiblíží úvodu, jen vymění humor za napětí a trochu toho nasílí. Škoda toho mezi tím. Škoda té kostrbatosti. Škoda hodně věcí. Taková osvěžení bych ale určitě v kině rád potkával častěji. Zatím bohužel jen za 3*.(13.10.2018)

Nastávají dobré filmové časy, tenhle film, který v mnohém připomene Tarantina, ale přitom to neni od něho, je zářným příkladem, těchto časů. Hned v úvodu, si dovolím udělat, malý (velký) SPOILER - Režisér velice šikovně a zkušeně, odvede pozornost od úvodní scény, které dle mého je stěžejní a minimálně pro dvě postavy velice důležitá a rozhodující, v tom jak dál. Každá z postav, je něčím unikátní a každý její tajemství, je dobře schováno a některá tajemství, sou hodně temná, jiné je zase naprosto normální, ale v kontrastu s tím vším okolo, tak dotyčná osoba, působí že skrývá něco víc a jedno tajemství, u jedné z postav, nad kterou sem ohrnoval nos a smýšlel sem o ni, že je prostě slabošská, má tak smutné tajemství, že mění úplně od základu, pohled na onu postavu. A pak je tady hlavní příběh, který se dotýká všech postav, ať už chtějí nebo ne, a to je příchod samotného boha hromu........tady jenom někoho kdo si hraje na boha, ale je to šílený psychopat, který má v sobě kousek Charlese Mansona. A byť to neni tak krvavé, jako (jiné) Tarantinovky. a možná někdo i bude namítat, že to nemá tak temný konec, tak si vzpomeňte na úvodní scénu, na kterou jste málem zapomněli. A to všechno podtrhuje, naprosto dynamický a famózní soundtrack. Cynthia Erivo šup šup Oscar a každý film s Jeffem Bridgesem, je vždycky z neznámého důvodu cítit po whisky, tabáku a střelném prachu.(17.10.2018)

První polovina super, druhá se táhla a byla už dost překombinovaná. Celá dějová linka kolem Chrise Hamswortha byla už moc. Ale je to kvalitní snímek s výborným obsazením a v mém případě s troškou nostalgie. Celé mi to totiž připomínalo old schoolového Tarantina. 4*(13.10.2018)

Hodně dobře. Parádní komediální začátek na recepci, zábavné odhalování dalších otázek a odpovědí v průběhu a nakonec pekelný klimax se skvělým Lewisem Pullmanem. Casting mi skvěle padl a to i "božský" Hemsworth, stejně tak hudební doprovod od Giacchina. Nízkonákladový krvák, který se odehrává v jednom motelu, vyhrává granát za nejlepší thriller zatím uběhlého měsíce. *Tlesk, tlesk.(12.10.2018)

Vykradlo to 4 pokoje, to především, ale umělo to s touto konstrukcí náramně pracovat. Původní vykreslení postav, napětí, atmosféra úchylného hotelu, vyvrcholení postav a mistrovský závěr. Tady se vědělo, jak se točí filmy. Nakonec mi ale nikdo neodpověděl na otázku, co je sakra na té pásce?! ... CC Flora(15.10.2018)

Brilantná chuťovka.(18.10.2018)

Naprosto úchvatná reklama, trailer, obsazení, vizuál, styl, hudební vložky a mohla bych jet ještě chvíli. Ale když máte moc ploché postavy s nevyvinutým a záhy i nedovyprávěným příběhem, který nemá skoro žádnou výpovědní hodnotu a nemůžete se do nich, během 142 minut dlouhé stopáže, vžít, něco je špatně. Scénář toho potřeboval značně víc a na to, že ten hrubý nápad a potenciál vypadal neskutečně dobře, neskončilo to ani v jedné z možností, které jsem tomuto filmu dávala. Nezachránil to ani na první pohled charakteristický záporák Hemsworth, jehož přítomnost byla sice nepříjemná, za to jeho charakter byl napsán tak průhledně, že ve mně nevyvolal jediný silný pocit. Abych jen nenadávala, Bad Times at El Royale je vážně oku lahodící záležitost, která uchvátí svým vizuálem a propracovanými detaily snad každého. Já sama jsem si projekci vcelku užila bez větších povzdechů, kdy už bude konec, nicméně scénáristicky to chtělo ještě mnohem víc vybrousit a možná se vydat i trochu jiným směrem, o který se děj několikrát jen zlehka otřel, ale pak vykročil úplně jinam. Takže ve výsledku hodnotím spíše rozpačitě třemi pěknými.(29.10.2018)

S neo-noirom to nemá veľa spoločného. Je to zábavná pocta Tarantinovej pulpovej poetike, ktorá potešila, neurazila.(4.11.2018)

Čím to je, že na veľmi dobrý film príde do kina tak málo divákov, že si to v skutočnosti táto novinka Drewa Goddarda, ktorý nemá nič spoločné so Jeanom-Lucom Godardom, vôbec nezaslúži ? Na jednej strane mi to vyhovuje, lebo aspoň nezaznamenávam hocaké rušivé elementy, ktoré s väčším počtom divákov pridávajú na vyššej pravdepodobnosti, že sa tak aj udeje_ Režiséra a scenáristu v jednej osobe mám už dávno zafixovaného z čias legendárneho seriálu- Nezvestní, ktorým som venoval strašne veľa času, keď na nich spolupracoval, a odniesol si z neho veľký dôraz a cit pre vizuálnu stránku a retrospektívu-flashbacky. A to je pre Zlé časy v El Royale skrátka zásadné ! Niekoľko postáv príde do jedného HOTELA, ktorý ukrýva viacero hádaniek, a s príchodom týchto charakterov sa situácia začína čoraz viac vyhrocovať, stupňovať, znepríjemňovať, keď NAJLEPŠIE na všetkom je to, že nikdy nedokážete poriadne odhadnúť, čo sa ďalej stane, je to nepredvídateľné ! Títo ľudia, ktorí tu strávia jednu noc, sú samy o sebe obalení rúškom tajomstva. A klasický, nočný spánok nepripadá v úvahu. Film perfektne funguje v prítomnosti, ale i v spomienkach_ Herci. Sú viac, než dobrí, najmä Jeff Bridges a Cynthia Erivo. „Príde i THOR, ktorý bude za takéto tchora” . Prekvapila Dakota i jej filmová sestra Cailee Spaeny. Celé to ma taký retro nádych, a la 60. roky, čiže kostýmy a výprava sú tomu aj patrične upravené a prispôsobené. Kameraman Seamus McGarvey vytvoril parádne zábery_ Spočiatku som ani netušil, že zhliadnem v kine konečne obstojný film, pretože riadiť sa podľa iných recenzií, komentárov, názorov, nie je občas najlepší nápad, lebo aj tak si to musím nakoniec pozrieť sám, a podľa toho si vytvorím svoj ucelený obraz o tom, čo som videl. Nenechávam sa ovplyvňovať úvahami druhých, vtedy by som ani nevedel rozlíšiť, čo je dobré, a čo je naopak veľmi zlé !!!(14.10.2018)

Drew Goddard je především scénárista- jeho nejlepší prací je pravděpodobně 3 roky stará adaptace knihy Marťan, která se sice od knihy výrazně liší, zároveň ale naplňuje stejný pocit jako knižní předloha, má postavy, se kterými diváky baví trávit čas a je to pravděpodobně nejlepší Ridley Scott.... dost možná všech dob? Goddard to ale zkouší i jako režisér. V roce 2012 vznikl jeho horror Chata v horách, ten jsem sice neviděl, ale vím, že jsou jeho reakce rozpolcené a někteří ten film nemusí a jiní milují. A mám pocit, že to tak jednou bude i s El Royale. Goddard se tentokrát vydává do roku 1969 a pokouší se celé Zlý časy v El Royale sjet na nostalgii, takže je to celkem retro a pokouší se to odkazovat na starší dobu. Zlý časy v El Royale mi svým zpracováním (děj rozdělený do kapitol, které se různě prolínají a vracejí v čase sem-tam) a dialogovou stránkou připomněli tvorbu Quentina Tarantina. A v tom je možná můj hlavní problém. Zlý časy v El Royale prostě občas až příliš působí jako pokus o Tarantinovku bez Tarantina a funguje to jenom tak na půl. Rozhodně se nehodnotím jako Tarantinova fanatika (Osm hrozných jsem kdysi celkem kritizoval), přišlo mi ale škoda, že takový nápad nedostal zrovna Tarantino a nepřevedl něco k obrazu svému. Tarantinovy filmy jsou opravdu dlouhé- Jeho nejdelší film, Osm hrozných trvá 167 minut, jeho nejkratší film, Grindhouse: Auto zabiják 87 minut minut- a je úplně jedno, jestli jsou dlouhé nebo krátké, ale rozhodně u nich nepoužijete slovo příliš. Tarantino dokáže vždy udělat chvilku adekvátní a dokáže prodat i dialogovou scénu o 10 minutách. S tím má Goddard v El Royale občas veliký problém i přesto, že si vzpomenu alespoň na 6-8 dialogových scén, do kterých se dalo totálně zažrat a vnímat je od začátku do konce. Jsou ale i dialogovky, které prostě zajímavé nebyli/Goddard je nedokázal prodat tak jak asi chtěl. Další problém filmu je ten, že zápletka je prostě jednoduchá- žádný komplexní příběh, žádné složité vysvětlování, postavení na hlavu, žádný mindfuck- a i přesto, že Goddard různě nahazuje různá témata a vnitřní démony postav, vážnost tím úplně nezvedne. Ačkoliv nerad tento výraz používám, měl jsem opravdu pocit, že při natáčení vznikl pocit nanicovatosti a pocitu, že vzniká velice superkomplexní dílo, které přepíše dějiny filmografie a přepíše všechny možné žebříčky. Ve skutečnosti ale vznikl pouze fajn film ale nic víc. Naštěstí se ale najdou i pozitivní stránky věci. Tak především u Goddarda povinně dobře napsané postavy- Bridgesův ,,kněz´´ je jeho nejzajímavější postava za hodně dlouhou dobu, trošku mě naopak mrzelo to, že Jon Hamm je na plátně celkem málo a nedozvěděli jsme se o jeho postavě. Proti Dakotě Johnson nadále nic nemám, ale svými hereckými schopnostmi mě ještě pořád úplně neutvrdila. A největší bizár je asi casting Chrise Hemswortha, který snad poprvé ztvárnil zápornou postavu, navíc postavu inspirovanou Charlesem Mansonem a..... ne! Hemswortha mám rád a akční hrdinové mu jdou, čím víc ale nad tím přemýšlím tohle je asi castingový fail roku. A navíc celá jeho role spočívá v tom, aby ukázal hrudník. Takže fanynky hrudníku Chrise Hemswortha šupajděte do kina! Mimochodem celkem neznámá Cynthia Erivo předvádí ve filmu asi nejlepší výkon. Pravda je ale ta, že u filmu funguje napětí a Goddard se občas vydá směry, které divák nečeká a za tuhle odvahu si zaslouží plusové body. Klasicky perfektní hudba Michaella Giacchina, nádherná kamera, atmosféra... zamrzí tak jedině fakt, že prostě Goddard nenatočil pecku ale oukey film. Očekávání byla rozhodně větší a spravit náladu nám bude muset asi teprve až samotný Quentin Tarantino v srpnu 2019 s Once Upon a Time in Hollywood. Herci dobře odehraný, řemeslně adekvátně natočený a zajímavě napsaný... problém je tak pouze v podání několika klíčových faktů a celkovému neúspěchů prodat všechny nadhozená témata. Je otázka, jestli je Goddard spíše ten scénárista, který má psát a zároveň si ty scénáře režírovat, nebo by měl zůstat pouze za psacím stolem a práci nechám někomu jinému. Když srovnám Marťana a Zlý časy v El Royale volil bych asi tu druhou možnost. Goddarda nicméně chystá Deadpoolovská týmovka X-Force a tam by to mohlo vyjít: Goddardovi totiž jde minimálně práce s postavami, a když mu s tím píchne Ryan Reynolds, mohl by vzniknout důstojný nástupce obou Deadpoolů. Nad Goddardem tedy ještě zatím hůl nelámat.(12.10.2018)

Kamera v topíčku, skvělý soundtrack, tajemná atmosféra a překvapivé momenty jak ze střižny Tarantina. Tohle měl být highlight podzimu 2018. Jenže není, protože nám ani dvě hodiny a dvacet minut nestačilo odpovědět na řadu otázek, z nichž nejdůležitější jsou: Co měl detektiv Jon Hamm v hotelu vyřešit ? Proč našel řadu sovětských (kulatých) a několik amerických (hranatých) štěnic u sebe v pokoji ? Kdo byl vlastně Jeff Bridges v době mezi loupeží a návštěvou hotelu a co o tom všem věděl Thor ? Proč se vlastně Chris Hemsworth bojí ticha ? Co tam sakra dělala Anastasia Steeleová s brokovnicí ? A od kdy vlastně táta umí péct ? Mohl bych ještě chvilku pokračovat, ale i kdybych se něco dozvěděl, stejně to na 4* nebude.(23.10.2018)

No, do kina jsem šel se značnou skepsí (nijak mě popis neoslovil), o to lepší mám z filmu dojem. No, přestože u filmů se moc nelekám, tak tady hned několikrát (aniž by to byl zasraný jumpscare, jak bývá jediná dnešní taktika filmařů). Herecké výkony, kinematografická i obsahová kvalita hodně vysoko. Bohužel, film asi nevejde ve známost.(22.10.2018)

Tento film je důkazem, že z Quentina Tarantina je kult. Jeho styl se ladně a nenásilně prolnul i do plně autorského díla pana Goddarda. A jemu i jeho dílu to jen prospělo. Díky tomu se lépe sžijete s postavami a časem zjistíte, že nemáte moc negativních charakterů. S tím se pojí i propracovaný příběh a postavy samotné, které jsou doplněny bezchybnými hereckými výkony. Co na tom, že někdo z vašich oblíbených umře po první půlhodině? Je to pro lepší a skvělejší film. Krom toho zde hraje pozitivní roli i jistá hravost v příběhu, kdy se nacházíte v hotel napůl v Nevadě a napůl v Kalifornii. S tím si možná mohli více vyhrát. Pokud se necháte vsáknout do tohoto filmu, tak si ho dokážete užít. Určitě jde o něco, co by byla škoda opominout.(26.10.2018)

Dokonalost! Postavy, smrádek prostředí, doba, herci a jejich výkony i děj. Několik dějových linek, a především luxusní Jeff Bridges - má životní láska a soundtrack, který mi vytáhl z hlavy zapomenuté songy. Dokonce bych to nazvala životní rolí Hemswortha, kterého jinak nemusím. Prostě 🔝(13.10.2018)

Trailer tvrdil, že Bad Times at the El Royale nebude mít jen jednu hlavní postavu, ale že všichni zúčastnění budou hlavní postavou. A překvapivě tentokrát opravdu nekecal, Bad times dává každé ze svých postav čas zazářit (některým pravda trochu víc) a většina z nich, především díky svým hereckým představitelům, opravdu září. Tahle struktura filmu se sebou nese menší problémy, jako jsou rozjeté a nedokončené dějové linky některých postav a hlavně nedostatek času, na to odvyprávět úplně všechno, co by bylo potřeba, bez toho aby se z filmu stal tří a půl hodinový moloch. Drew Goddard přeci jen není takové ostřílené režisérské eso, aby dokázal natočit druhou Hateful Eight. Co je věc druhá, on se o to ani nesnaží, na rozdíl od Tarantina, kterého mu všichni chtě nechtě předhazují, se trochu víc zaměřuje na postavy samotné a nepoužívá je pouze jako figurky na šachovnici, aby dosáhl cíle. Tím se nestavím na stranu ani jednoho z režisérů, ale myslím si, že porovnávat Tarantina a Goddarda je tady trošku mimo mísu, při hlubším prozkoumání jsou Hateful Eight a Bad Times naprosto odlišné filmy a to nejen z očividných důvodů, jako že se odehrávají v jiné době a na jiném místě. Jedná se o Goddardův teprve druhý film a o to víc je potřeba ocenit jeho snahy, které po většinou dotáhl do konce. Bad Times jsou potěšením sledovat, díky rozmanitosti postav a dějovým zvratům film nemá hluché místo a když už se schyluje k útlumu, vstoupí na scénu Chris Hemsworth a kompletně si ukradne celou show. Tím nejlepším hereckým duem je ovšem Jeff Bridges a Cynthia Erivo, kteří jsou přeci jen trochu víc hlavnější postavy než všechny ostatní hlavní postavy. Zbytek ansámblu za nimi ale nezaostává a sledovat rozuzlení celého filmu skrze různé pohledy a z jiných úhlů je čirá filmová zábava. Bad Times at the El Royale je film opředený záhadami, skvělými hereckými výkony, stylovou režií, nádhernými kulisami, velmi povedenou kamerou a doplněn o parádní dobový soundtrack. Dokazuje, že Goddard je výborný scénárista, který dokáže svůj námět i zrežírovat a že Cabin in the Woods nebyla pouhá náhoda. Je to jedna z mála povedených neo-noirových žánrovek, kterých není nikdy dost, především v poslední době. Jestli si chcete užít skvělý časy v El Roayale, na hranicích Kalifornie a Nevady a k tomu ve společnosti opravdu kvalitních herců, tohle je ta pravá příležitost. 81%(17.10.2018)

Zlý časy v El Royale a moc dobrý časy jak pro filmové fanoušky tak i jakékoliv náhodné diváky, kteří zabloudí do kina (u první projekce jsme v sále byli čtyři, holt nulová propagace u nás, neviděla jsem jedinou reklamu). Možná ze mě mluví nekritické nadšení, neboť jsem se na Zlý časy v El Royale těšila už od první zmínky na webu MovieZone.cz. Neupoutal mě ani tak nástin obsahu, ale ten tvůrčí tým. Film od Drewa Goddarda, jednoho z tvůrců netflixovského seriálu Daredevil (Chatu v horách jsem neviděla), ve kterém hrají Jeff Bridges, Chris Hemsworth nebo Jon Hamm, a hudbu skládá Michael Giacchino? Take my money! A s přibývajícími informacemi se Zlý časy v El Royale postupně staly hned po Avengers: Infinity War mým druhým nejočekávanějším filmem tohoto roku. Zejména první trailer je parádní, jeden z nejlepších, které jsem kdy viděla, po něm jsem skoro nemohla natěšením dospat. A to ještě museli u nás posunout premiéru o týden... Ale čekání se rozhodně vyplatilo, o žádném zklamání nemůže být absolutně řeč. Příběh o tom, jak se několik podivínů, z nichž mnozí mají nepochybně pohnutou minulost (výborné flashbacky!), sejde v zapadlém hotelu a jak se to postupně začne řezat, je výborně natočený a napínavý, nikdy nevíte, co kdo přesně udělá - zvraty fungují parádně, nejednou budete překvapeni a tiše si říkat "wau." K tomu již tradičně skvělá hudba od Michaela Giacchina v kombinaci s dobře zvolenými dobovými písněmi a krásným zpěvem Cynthie Erivo (pokud to opravdu zpívala ona, tak klobouk dolů). Cynthia samotná se mi hodně líbila, překvapila mě svým výkonem a s Jeffem Bridgesem byli nakonec skvěle sehraná dvojka, Samozřejmě potěšil i zbytek obsazení, Chris Hemsworth hraje parádního fanatického záporáka, Dakota Johnson ukazuje, že nemusí spoléhat jen na Padesát odstínů šedi (na to se dobrovolně nikdy nepodívám) a Lewis Pullman se překonává v každé scéně. Naprosto úžasný film, který jsem v kině viděla již dvakrát (podruhé týden od premiéry), jenž Vás nepustí, dokud není konec. Koukejte na něj taky zajít, zaslouží si to! P.S.: Jakožto fanynku Trona mě potěšilo příjmení postavy Jeffa Bridgese. 10/10(11.10.2018)

El Royale má krásné tempo, po té co Chris Hemsworth nastupuje na scénu (svým bláznivým tancem) to začíná krásně gradovat. Film nabízí jeden zvrat za druhým a vždy dokáže překvapit. Trochu moc se to podobá Tarantinovkám, konkrétně Hateful Eight, ale to není vůbec špatně.(13.10.2018)

Drew Goddard je šikovný a talentovaný tvůrce, který má trochu více smůly, než se mi zamlouvá. A je to ohromná škoda, protože se velmi snadno může stát, že svůj originální rukopis budu muset změnit. Goddard si svůj nejnovější film napsal a i zrežíroval a mě se líbilo co jsem dostal. Byl jsem zaháčkovaný už od trailerů, a hlavně jsem se těšil jestli film bude podobný předchozímu filmu režiséra, Chatě v horách. Nakonec oba filmy nemají tolik společného, ale to vůbec nevadí, jelikož Zlý časy v El Royale dokáží stát sami osobě. Opravdu moc se mi líbila Goddardova režie, která je velmi jistá a sebevědomá. Užívá si dialogových scén, vyprávění z mnoha perspektiv, a taky má film parádní retro atmosféru se skvělým soundtrackem. Do toho film neustále něčím překvapuje, což je velmi dobře, protože se jako diváci nenudíme. Režisér měl i šťastnou ruku při obsazování, které je zde velmi dobré. Jeff Bridges je neselhávající jistota, a zde je parádní. Cynthia Erivo je pro mě neznámá herečka, přesto tady podává opravdu dobrý výkon. Hodně moc se mi líbil výkon Jona Hamma a jeho dialogové monology. Dakota Johnson je zde parádní a je škoda, že nemá více takovýchto rolí. Dost se mi líbil výkon Chrise Hemswortha, který je úplně jiný, než jsem čekal. Od Lewis Pullmana jsem nevěděl co mám čekat, a nakonec si ukradne nejlepší scény pro sebe a je opravdu moc dobrý. Film má spoustu parádní scén, ať už jde o flashbacky postav, ruletu, vyprávění o hotelu a nebo procházení za skly. Jediné co mě výrazně nesedlo je to, že to je tak o dvacet minut delší, než je třeba. Některé věci bychom nemuseli vůbec vidět, a pár věci se mohlo udělat trochu lépe, kvůli vyprávění. Zlý časy v El Royale je dobrý film, který se mi dost líbil, ale čekal jsem trochu více.(15.10.2018)

• Doomedx

Flm bol v celku sklamanie, prvá polovica filma bola absolútna nuda, len málokedy nejaká zaujímavá scéna. Postupom času sa to lepšilo. Páčilo sa mi ako to bolo rozdelené na různe miestnostia ich vlastné príbehy. Za tento nápad a ukončenie si to zaslúži 2 hviezdičky. Edit. Chtel jsem napsat Budget Hateful Eight, pak jsem si ale uvedomil, ze budget to mohlo mit velmi podobnej a ze bych velmi ublizil Tarantinovi a jeho skvostu, tohle byl jeden velkej pomalej joke.(14.10.2018)

Velmi kvalitnà žánrovka ktora je miestami až moc zahladena do seba s vybornými postavami, zvratmi a akciou. Škoda len, že strihač prostrednú čast neurobil viac dynamickejšiu a celý film o 20. minút kratší. Niekomu to ale bude presne takto vyhovovat a to je v poriadku.(14.10.2018)

Goddard si prostě po zhlédnutí Tarantinových Osmi hrozných řekl, že to zkusí trochu po svém a i když to Tarantino zvládl líp, Goddard se rozhodně stydět nemusí. Perfektní herci (jen Hamm se mohl na plátně ohřát o něco déle), jimž bez pochyby kraluje Hemssworth, který si svého magora neuvěřitelně užívá a předvádí zatím nejlepší výkon svojí kariéry, efektivní režie, která dává vzniknout řadě úžasných momentů (odhalení funkce zrcadel vládne) a samozřejmě přesný scénář, který sice nechrlí tolik zvratů jak slibuje distributorský text, ale překvapit určitě umí. To vše doplňuje dobový soundtrack, který sem sedne jako prdel na hrnec. Zkrátka trefa do černého a i když jsem si Chatu v horách užil o něco víc, těch 140 minut (které utekly jako voda) rozhodně nelituju.(15.10.2018)

Šmírovací hotel, který rozděluje hranice je super nápad, a hlavní hrdinové kněz, zpěvačka a jediný zaměstnanec hotelu byli fajn. Ale na mě to bylo až moc tarantinovské a dlouhé. A úplně mimo mě šel podivný "guru Jára". Navíc už dlouhou dobu před koncem mi bylo jasné kdo přežije. 3*(19.10.2018)

No jo, podobnost s Tarantinovkami by tady našel i filmový negramot, co si myslí, že Monty Python je trojhlavý drak z Harryho Pottera (ano, jsem fanoušek community). Kdyby se ale lidé přes tohle srovnání přenesli, možná by jim došlo, že Zlý Časy jsou naprostá pecka, která by se vlastně mohla mezi Quentinovy filmy směle řadit a vůbec by nedělala ostudu. Ten film mě prostě dostal, postavy, hudba, děj... Btw... Dakota dokáže být docela hot, když zrovna nehraje ve filmu o sexu. A Chris Hemsworth? Ten převádí něco neskutečnýho. A nemluvím jen o jeho tanečku.(21.10.2018)

I Zlý časy, mohou být v některých časech brány jako dobré, nebo alespoň výjimečné. A právě to je případ tohoto filmu, který přichází v době, kdy se skutečně kvalitní a zároveň velmi dobře obsazený film hledá docela těžko. Ne, samozřejmě ani tento není dokonalý, přesto má silných momentů poměrně mnoho, už jen úvodní scéna, která na následující děj rozhodně navnadí. Pokračování v hotelu potom samozřejmě dává lehce vzpomenout na Čtyři pokoje, ale opravdu jen lehce El Royale si jede svoji vlastní cestou. Tedy, rychlé seznámení s hotelem a především jeho neurotickým zaměstnancem hodně povedené, obzvlášť co se vtipnosti týče (příběh geniální). Navíc, již zde z filmu dýchá parádní noir atmosféra, která ho již neopustí. Ta je tvořena především výbornou hudbou, kamerou, ale v nemalém množství taktéž samotným interiérem hotelu. Žel to není to jediné, co ve filmu zůstává, tím dalším je totiž i občasná nuda, hold přemrštěná délka si vybírá svou daň. Zase je to znát již (prakticky stále) v úvodu, to když se začnou více představovat jednotlivé postavy příběhu, tyto části jsou zbytečně doslovné a dlouhé, naštěstí to ale částečně zachraňují herci. Jeff Bridges dle očekávání dobrý, Dakota Johnson taktéž dle očekávání opět ne. Ale velmi a to především v závěru překvapil Lewis Pullman. A Chris Hemsworth? Řekněme, že krátce před jeho příchodem si film opět vybírá jednu ze svých slabých chvilek, což se právě nástupem Billyho Lee mění. Do role se vlastně hodí, ale Chris Manson Hemsworth z něj nebude, jak také, s tím pohledem. Zapadá El Royale prachem? Nezasloužil by si to, ale té délky, doslovnosti a občas zbytečných dějových zvratů je opravdu velká škoda. 70%(12.10.2018)

Tarantinovka bez Tarantina a taky to podle toho dopadlo. Půlku hrdinů nestihnete poznat a nechápete, proč se ocitli tam, kde se ocitli. Koncept je zajímavý, ale film má spád a napětí jen do chvíle příchodu Chrise H. Pak už je to o ničem. Jen se tak nějak rychle zabije všechno, co se ještě hýbe a ten co vyvázne se zabere někde spokojenej. Hotovo. Celkově je to ale hezky udělaný, to zase jo. Prostě se mi to vlastně líbilo.(16.10.2018)

Zbytečně dlouhý a překombinovaný. Když Goddardovi dochází dech, tak si vypomůže brutální odbočkou/flashbackem. Ale efektní to je a nápady to má taky zajímavý. Jen příště, prosím pěkně, trochu prostříhat. 65% P.S.: Lewis Pullman víc než solidní výkon, chlapec se ze začátku nezdá a pak to rozbalí.(11.10.2018)

Zlý časy v El Royale ,tak tenhle snímek se vážně povedl.Sice ze začátku sem si říkal co to je ,ale pak se film rozjel a byla to velmi zábavná jízda.Je tam jeden zvrat za druhým ,tak trochu mi to připomínalo Tarantinovku .Drew Goddard si natočil svoji tarantinovku podle svého.A snímek šlape.Dobrý film .Za mě 80%(13.10.2018)

• Arsenal83

Prvá hodina je skoro na spánok, máločo sa udeje. Jedine zapamätateľný je otravný spev tej černošky, čo sa opakuje až do konca. Ale aspoň máme ale možnosť porovnať vyvíjajúce sa herecké výkony, kde jasne vyčnieva Jeff Bridges. Na druhej strane Dakota Johnson stále dokazuje, že herecké gény ostali niekde na pol ceste medzi opuchnutými varlatami Dona Johnsona a ďalším psychickým zrútením Melanie Griffith. Jej najlepším hereckým výkonom aj naďalej ostáva opaľovanie sa hore bez na nejakej pláži v Malibu. Druhá časť je už thrillerovejšia, ale nepokakal som sa z toho.(19.10.2018)

Musím říci, že jsem byla od začátku až do konce napjatá jako struna. Nestává se zase tak často, aby mě film svou atmosférou naprosto pohltil a způsoboval mi tak báječný a silný pocit nejistoty. Mohlo se totiž stát vše - postavy se v průběhu děje vybarvovaly nečekanými způsoby a u žádné z nich jsem si nemohla být jistá, zda se dožije konce. Film divákovi dopřává spoustu nečekaných a do sebe propletených zvratů, které by zajisté nemohly fungovat, kdyby nebylo skvělých hereckých výkonů a scénáře, který si poradil s mistrnou výstavbou a gradací děje. Jistě, nebylo to dokonalé - některé dějové motivy mi přišly trochu nevyužité (například špionáž vyzněla docela do ztracena a scény s Rose byly trošku rozpačité), jiné byly trochu přebytečné. V kontextu filmů poslední doby ale musím ocenit tu originalitu a kvalitu, která z filmu dýchá, a také skvělou vizuální stránku - film se sledoval opravdu skvěle a odhalený Chris Hemsworth na tom měl pouze dílčí podíl. Ze všeho nejvíce musím vynachválit výkony Cynthie Erivo a Jeffa Bridgese, které bych v jejich rolích mohla sledovat celý den.(13.11.2018)

tu hroznou pomalost umi jen tarantino a leone. nicmene velmi povedene. uvodni scena....velmi fajn a lewis pullman velmi mile prekvapil.(11.10.2018)

Film na ktorý som sa dlho tešil a naplnil moje očakávania. Konečne sa niekomu podarilo dokonale ,,odkopírovat'' Tarantina a zároveň vytvoriť originálny a zaujímavý príbeh.(12.10.2018)

...ale kde jsou ty časy, kdy filmy mívaly 120 minut... Cynthia si zaslouží nominaci na Oscara a Chris nebyl nikdy lepší.. Celé osazenstvo zahrálo tip ťop, potěšil štěk Xaviera Dolana a vůbec mi nevadilo, že to byla tarantinovka jako z časů Reservoir dogs... Parádní biják.(16.10.2018)

Krásná krásná krásná pocta ranému Tarantinovi, která třeba postrádá jeho dialogovou virtuozitu a příběhovou promyšlenost, timing a tempo některých scén by si třeba zasloužily důkladnější ošetření, ale člověk to nemůže Goddardovi zazlívat, když vidí v každém záběru, že do toho dává celé srdíčko. Design kulis, nasvícení a nasnímání jednotlivých scén, jisté vedení příběhu, ze všech aspektů čiší zápal a nadšení pro věc. Kdyby měl Ed Wood talent, dělal by filmy přesně jako Goddard. Líbí se mi, jak si sedí s Hemsworthem a dal mu možnost předvést hereckou polohu, kterou jsme od něj ještě nikdy neviděli. Zajímal by mě názor Tarantina na tenhle film a bylo by cool, kdyby dal Hemsworthovi alespoň malinkatý štěk ve Once Upon A Time In Hollywood. Všichni si zaslouží jenom pochvalu, protože tenhle film evidentně vznikal se záměrem vytvořit něco osobitého, proto ho po právu potkal stejný osud jako stejně peckovního Artuše.(20.10.2018)

Pre mňa určite jeden z najlepších filmov tohto roku. Hneď pre začiatok napíšem, že mi príde bezpredmetné porovnávať Goddardov film s Tarantinom, či hocijakým iným podobným režisérom, pretože sú to výrazne odlišné poetiky a napriek rovnakej esencii ide o iné smerovanie. Film sa dá pomyselne rozdeliť na dve časti. Prvá je poctivá kriminálna noirová zápletka, v ktorej hlavnú úlohu zohráva predovšetkým dôsledné predstavenie postáv, prostredia a náznak mnohých konfliktov. V druhej časti sa ale dostávame do akejsi alegórie, kedy opraty preberá hlavná myšlienka filmu a od tohto bodu je vhodné brať isté momenty s nadsádzkou. Táto snímka totižto prezentuje obyvateľov hotela ako reprezentantov ľudstva. Sú to existencie na pokraji vyhorenia s temnou minulosťou, ktoré hľadajú posledný náznak nádeje. Ocitnú sa v búrke súčasných a aktuálnych problémov ako je sledovacia ulička, hranica rozdeľujúca krajiny, presahy cirkvi a náboženstva ako takého, atď... Keď sa táto erupcia názorov a pozorovaní stretáva vo finále, dostávame v tom najlepšom slova zmysle bordel, ktorý je všade okolo nás a v ktorom sa snažíme prežiť. Film ponúka po dlhom čase dôstojnú rolu pre Jeffa Bridgesa. Herecké výkony sú na vysokej úrovni s výnimkou Dakoty Johnson, ktorá zabudla hrať. Ďalšiu hlavnú postavu v tomto filme dostala hudba, s ktorou sme neustále v kontakte a ktorá tvorí absolútne perfektný soundtrack. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=jA7gQCcffLk(12.10.2018)

Ze začátku jsem byla dost rozčarovaná, panebože co to je? Ale vizuál a hudba mě natolik učarovali a vtáhli, že jsem ten pomalej rozjezd vstřebala. A po půl hodině to nabralo ty správné obrátky a vše pomalu začalo ladit, tak jak má. Skoro všichni mají pocit, že se o to otřel s poza rožku Tarantino a tajně tahal za nitky příběhu. Výbornej Bridges nezklamal, jako vždy a Hemsworth se zničehonic přihnal, jako by si odskočil v nejlepším z Woodstocku a naládoval se hodně dobrým LSD. Ten psychouš mu fakt seděl. A ten lokaj taky neměl chybu, takový neviňátko a vyklubal se z něho dokonalej střelec, který se kaje ze svých hříchu a dostane se mu náležitého rozhřešení a spasení. Není špatnej byznys, pořídit si stylovej hotýlek se šmíráckou chodbičkou a vydírat slavný ksichty za jejich úchylácký choutky, ale nese to jistá rizika. U mě spokojenost 80%. Viděno v kině. Konečně taky něco jinýho než ty komiksovky dokola a trapný komedošky.(13.10.2018)

• David.Darco

Po premýšľaní musím ísť ešte o hviezdičku nižšie. Všetko je zaujímavé a funkčné až do konca kapitoly "Izby č.5". Potom sa začne film trhať na sračky. A pri tej sračke ostane až do konca. Big up za Bridgesov výkon. Keď je na place so Cynthiou Erivo, tak to tiež funguje veľmi slušne. Mizanscéna je pre človeka , ktorý má rád takéto gíčové serepetičky (do istej miery) lahoda pre oko. Tu sa dostávame ku základnému problému tejto "tarantinovky", ktorým je odbočovanie od miesta diania. Kiežby bol ten film izolovaný len a len do priestorov hotela.... Ale nie je, čo už. Za zmienku stojí ešte oneshot z linky Izby č.1 ktorý je naozaj skvelý! A taktiež spievajúca scéna s tlieskaním a kladivom ! Inak bol film naozaj zlý, čo ma vážne hnevá, lebo potenciál mal a herecké obsadenie taktiež. Škoda 2,5*(15.10.2018)

Silné 3 hviezdy. Priemerný až ľahko nadpriemerný thriller. Zaujímavé herecké obsadenie, najviac ma zaujal výkon Dakoty Johnson. Má to miestami pomerne silné, emočné scény, najmä v závere filmu. Čo mi však vyslovene chýbalo, boli nejaké pamätné, vtipné hlášky. Toho priestoru tam pre ne bolo mnoho. Bad Times at the El Royale sa s Tarantinovou tvorbou dá len porovnávať, určite nie zrovnávať. Trochu na škodu je snaha režiséra urobiť z každej postavy niečo zaujímavé, pretože film pracoval na môj vkus s príliš mnohými dejovými linkami a aj napriek solídnej dĺžke 142 minút na to proste nebol čas a niektorým postavám sa tak síce dostalo pozornosti, ale pôsobilo to zrýchlene a nemalo to požadovaný efekt. Na druhej strane, v kine som sa nenudil a na zrkadlá v hoteloch si odteraz budem radšej dávať pozor. Videné v Prahe: Cinestar Anděl - 17.10.2018(20.10.2018)

Dobrá reference, prvek očekávání... no a trochu zklamání tam je, pojďme si to říct rovnou. Je to totiž Quentin, Quentin Obšlehnutý, takový ten upovídaný a skoro divadelní, takový ten, v němž hrál Samuel L. Jackson a jehož zbytek jsem už zapomněl, Jeff Bridges steals the show, k tomu do frcu černošku, aby to bylo komplet - heh neudělal to Tarantino taky? - no a potom Dakotka, kterou jsem teda nepoznal, neb ji neznám, ale bylo mi řečeno, že tam byla, v té Šedi toho teda neměla moc na ukázání nebo jo?? Prostě nemůžu si pomoct, fajn to bylo, stopáž ale měla bejt kratší, a celkové to bylo takové... televizní. Nebo do letadla při cestě na jiný světadíl. Muhehh. [60%; 2018-11-03 CinemaCity Flora](3.11.2018)

85%(12.10.2018)

Skvělá postmoderní žánrovka. Vizuálně (hlavně kolorací a mizanscénou, která souvisí s časovým zařazením příběhu) mi to hned to připomnělo BlackkKlansman Spika Lee + u hotelu jsem si nemohl nevzpomenout na Identitu Jamese Mangolda. Naopak příběh a jeho pojetí ve filmovém vyprávění ve mě vzbuzovali "možná i poctu" Tarantinovi (především částečná situační podobnost s jeho Osm hrozných a změny úhlů pohledu, charakteristické pro síťové narativy) a samozřejmě nesmím zapomenout na Alfreda Hitchcocka. Plný počet!!!(13.10.2018)

• Slepejsek

Hodně omšelé schéma v módním tarantinovském kabátě (včetně nekonečného plkání, kapitolování, důležité role hudby, pompézně nablyštěné a samozřejmě s krvavou lázní). Pfíííí. Stopáž by se dala bez problémů o třetinu zkrátit, příběhu by to prospělo. A taky by to chtělo nějaké životaschopnější finále - s tímhle je z toho skoro moralita...(13.10.2018)

Už ,když jsem ,před třemi měsíci,poprvé zhlédl trailer ,jsem byl na tenhle film nadrženej jako ,tenhle rok,na žádnej jinej.Původně jsem čekal kecačku ve stylu 8 hrozných...ale nebyla...Čekal jsem Tarantina....ale jak ,už někdo psal ,jedná se spíše o jakousi žánrovou poctu velkému Q. Přesto film je jeden z nejlepších co tenhle rok přinesl a nikdo by jej neměl přehlédnout.Film začíná nějakou scénou ,která má předestřít první tajemství,následuje osvěžující "easy talk" co nás seznámí s postavami a pak dalších 15 min u kterých jsem si říkal,že to bude ještě lepší,než jsem čekal....bohužel všechna tajemství co nám začátek přinese nejsou nijak komplexní a zasloužili by si trochu větší hloubku a více prvku překvapení.Jsou zkrátka moc přímočará a nijak moc nepřekvapí....dále jsem se musel smířit s tím ,že příběh je tady a teď.Tedy divák se opostavách nedozví víc než je potřeba pro příběh..to mě trochu mrzelo,ale vzhledem k celemu stylu filmu to lze pochopit a odpustit...herci sami jsou jedno velké "Žůžo labůžo" celého filmu John hamm a Cynthia Erivo jsou skvělí a Bridges a Hemsworth zkrátka božští...a Dakota Johnson ,ta jim to bohužel celé trochu kazí... Jak jsem říkal,příběhové linky nijak nepřekvapí ,ale dokážou člověka zaujmout a výborně baví (mě nejvíce kněz a zpěvačka) a když se to celé spojí po příchodu Chrise...film nabere ùplně jiný obrátky a až do konce nepustí.Dialogy nejsou Tarantino,ale mají svá silná místa......sam jsem si 4 hvězdama nebyl jist ,ale když si uvědomím ,že mě film parádně bavil 2,5 hodiny a že by určitě zvládl bavit další 2,5 a když ještě vezmu v potaz parádní sountrack v čele s peckou od deep purple ....pak není o čem...tenhle film je určitě mezi top5 co tenhle rok nabídl a už se těším s čím Goddard příjde příště..(14.10.2018)

Pokud máte rádi filmy od Q. Tarantina, tak tento se vám bude 100 % zamlouvat. Velmi půspobivý - s nápadem podivného hotelu El Royale a s postavami, které jsou každý ze svého vlastního důvodu náhodou v konkrétních časových okamžicích na nějakých místech v hotelu a tím změní (nebo ukončí) osud svůj i všech ostatních. Drsné krásně šokující "tarantonovské" momenty, které miluju, útočí na psychiku. Za mě super napínavá podívaná a dávám plný počet.(15.10.2018)

Ano,tak trochu něco jiného a příjemně překvapivého.Kvalitní a velmi dobře zrežírovaný film,který má pevný základ a herní děj.Fajn se na to koukalo.(16.10.2018)

Aby to byl tyjátr jako 8 hrozných,nebo ještě lepší, chybí málo. Něco co vtáhne do děje,za co se to dá uchopit. Zkus uchopit medúzu a mít z toho skvělý pocit. Nejde mi to. Prostě něco chybí. Ale taková rána láhví člověka vyleká až k pos.(18.10.2018)

• Aleais

Na tento film sme sa rozhodli ísť na základe hodnotenia na ČSFD.cz. Bohužiaľ nie vždy hodnotenie korešponduje s realitou. Začnem tým, že Dakota Johnson je vo filme asi najzbytočnejší prvok/postava. Predpokladám, že mala zaplniť miesto tej sexi ženskej (povinnosť takmer každého filmu), aby potešila mužské publikum (hoci popravde ten rozcapnutý a nespevnený zadok mi nepríde sexi). Druhou zbytočnou postavou mi pripadal byť Chris Hemsworth, ktorý možno zaujme polovicu ženského publika a možno sa zhostil svojej úlohy dobre, no pre mňa nie až tak uveriteľné (na takýto charakter postavy mi proste asi nesedí). Ale ak by som to mala skompletizovať, hádam žiadna z postáv sa do filmu nehodila a ani dej neobsahuje väčšiu hĺbku, než je "natrepem tam čo najviac divných a protichodných postáv a väčšinu z nich zabime". Jediní, ktorí mi z postáv prišli ako tak so štipkou zmyslu boli farár a speváčka. Napriek tomu celý dej filmu hodnotím ako nezmyselný a zbytočný. Preto ak mám triezvo a reálne hodnotiť, dávam dve hviezdičky. Prežiť sa to dá, ale nenadchne ani trochu.(21.10.2018)

Opravdu plnohodnotné čtyři hvězdy. Do pětky chybělo tak málo. El Royale je opravdu kvalitním snímkem který vypráví poutavý a napínavý příběh s originálními postavami a můžu s čistým svědomím říct, že jde nápaditou protiváhu Tarantinovo Osmi hrozných. Ty herecké výkony byly prostě legendární. Klobouk dolů.(25.10.2018)

Film nenudí, obsazení je na úrovni, dialogy jsou super a ten soundtrack !!! Skvěle vykresluje atmosféru té doby. Pár příjemných a místy i nečekaných zvratů to slušně završuje. Je to prostě dobře okopírovaný Tarantino. Co víc si přát.(2.11.2018)

Krásny film. Skvelo použité farby a aj postavy. A jeden z mála filmov pri ktorých som na konci uronil slzu(12.10.2018)

Trefa do mého vkusu. Dokonalý zážitek a důkaz že Tarantino jde udělat i bez Tarantina.(13.10.2018)

Niekto tu pred natáčaním vášnivo hltal tarantinovky. Veľmi príjemné prekvapenie, ktorému by prospela kratšia stopáž a trochu... iný záver. Ale spokojnosť.(14.10.2018)

výnimočné filmové dielko, ktorému sa dostalo veľmi málo pozornosti. V našom kine to hrali iba jeden týždeň a nemenovanú českú pseudokomédiu budú hrať aj tri mesiace. čo sa dá robiť. nemôžem inak a musím to prirovnať k tarantínovej tvorbe. dejové zvraty striedanie osobných príbehov, nečakané prepojenie postáv a niekoľko netradičných psychopatov a výborná hudba a dobová atmosféra. jediné malé mínus by som dal Chrisovi, ktorému sa postava moc nehodila ale na dojme to nič nepokazilo. Jeff Bridgese je super a dodáva filmu dušu. Pre mňa to bolo skutočne filmové prekvapenie tohto roka.(17.10.2018)

Interiér recepce hotelu El Royale je protnuta hraniční čárou Nevady s Kalifornií a nejen z těchto důvodů vás s velkou pravděpodobností zaujme. Když se v ní navíc setkáte s charismaticky stárnoucím „Jeffem Lebowskim“ v kněžském hávu, tajemně přitažlivou černoškou a drsnou atraktivní kráskou, budete se chtít ubytovat rovněž. Na výběr máte pokoje v Nevadské či Kalifornské části hotelu El Royale. Kalifornské pokoje jsou o dolar dražší, takže si jako chytrý Čech vyberete určitě správně 😉. Ubytujete se celkem snadno. Daleko těžší bude přečkat do snídaně. Noc bude dlouhá. Se spánkem nepočítejte. Jste-li nevěřící, věřit začnete. Každý hotel skrývá svá temná tajemství z minulosti.(18.10.2018)

Když jsem si přečetl par komentářů, myslel jsem že půjde o průměrný film. Po shlédnutí filmu jsem z kina vyšel s pocitem...No, prostě jsem byl příjemně překvapen. Ano, film má pár much, kdy největší mínus je asi délka filmu, a taky škoda slabšího konce. Herecké výkony jsou zase přímo úžasné (Lewis Pullman mne překvapil). Trochu jsem ale váhal při hodnocení. Čtyři nebo pět hvězdiček? Z kina jsem odešel nadšený, ale když tak přemýšlím... na těch pět to fakt není. 8/10.(27.10.2018)