Zlý časy v El Royale

• Austrálie

• Kanada

Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 142 min

Zlý časy v El Royale a moc dobrý časy jak pro filmové fanoušky tak i jakékoliv náhodné diváky, kteří zabloudí do kina (u první projekce jsme v sále byli čtyři, holt nulová propagace u nás, neviděla jsem jedinou reklamu). Možná ze mě mluví nekritické nadšení, neboť jsem se na Zlý časy v El Royale těšila už od první zmínky na webu MovieZone.cz. Neupoutal mě ani tak nástin obsahu, ale ten tvůrčí tým. Film od Drewa Goddarda, jednoho z tvůrců netflixovského seriálu Daredevil (Chatu v horách jsem neviděla), ve kterém hrají Jeff Bridges, Chris Hemsworth nebo Jon Hamm, a hudbu skládá Micheal Giacchino? Take my money! A s přibývajícími informacemi se Zlý časy v El Royale postupně staly hned po Avengers: Infinity War mým druhým nejočekávanějším filmem tohoto roku. Zejména první trailer je parádní, jeden z nejlepších, které jsem kdy viděla, po něm jsem skoro nemohla natěšením dospat. A to ještě museli u nás posunout premiéru o týden... Ale čekání se rozhodně vyplatilo, o žádném zklamání nemůže být absolutně řeč. Příběh o tom, jak se několik podivínů, z nichž mnozí mají nepochybně pohnutou minulost (výborné flashbacky!), sejde v zapadlém hotelu a jak se to postupně začne řezat, je výborně natočený a napínavý, nikdy nevíte, co kdo přesně udělá - zvraty fungují parádně, nejednou budete překvapeni a tiše si říkat "wau." K tomu již tradičně skvělá hudba od Michaela Giacchina v kombinaci s dobře zvolenými dobovými písněmi a krásným zpěvem Cynthie Erivo (pokud to opravdu zpívala ona, tak klobouk dolů). Cynthia samotná se mi hodně líbila, překvapila mě svým výkonem a s Jeffem Bridgesem byli nakonec skvěle sehraná dvojka, Samozřejmě potěšil i zbytek obsazení, Chris Hemsworth hraje parádního fanatického záporáka, Dakota Johnson ukazuje, že nemusí spoléhat jen na Padesát odstínů šedi (na to se dobrovolně nikdy nepodívám) a Lewis Pullman se překonává v každé scéně. Naprosto úžasný film, který jsem v kině viděla již dvakrát (podruhé týden od premiéry), jenž Vás nepustí, dokud není konec. Koukejte na něj taky zajít, zaslouží si to! P.S.: Jakožto fanynku Trona mě potěšilo příjmení postavy Jeffa Bridgese. 10/10(11.10.2018)

Kamera v topíčku, skvělý soundtrack, tajemná atmosféra a překvapivé momenty jak ze střižny Tarantina. Tohle měl být highlight podzimu 2018. Jenže není, protože nám ani dvě hodiny a dvacet minut nestačilo odpovědět na řadu otázek, z nichž nejdůležitější jsou: Co měl detektiv Jon Hamm v hotelu vyřešit ? Proč našel řadu sovětských (kulatých) a několik amerických (hranatých) štěnic u sebe v pokoji ? Kdo byl vlastně Jeff Bridges v době mezi loupeží a návštěvou hotelu a co o tom všem věděl Thor ? Proč se vlastně Chris Hemsworth bojí ticha ? Co tam sakra dělala Anastasia Steeleová s brokovnicí ? A od kdy vlastně táta umí péct ? Mohl bych ještě chvilku pokračovat, ale i kdybych se něco dozvěděl, stejně to na 4* nebude.(23.10.2018)

No, do kina jsem šel se značnou skepsí (nijak mě popis neoslovil), o to lepší mám z filmu dojem. No, přestože u filmů se moc nelekám, tak tady hned několikrát (aniž by to byl zasraný jumpscare, jak bývá jediná dnešní taktika filmařů). Herecké výkony, kinematografická i obsahová kvalita hodně vysoko. Bohužel, film asi nevejde ve známost.(22.10.2018)

Tento film je důkazem, že z Quentina Tarantina je kult. Jeho styl se ladně a nenásilně prolnul i do plně autorského díla pana Goddarda. A jemu i jeho dílu to jen prospělo. Díky tomu se lépe sžijete s postavami a časem zjistíte, že nemáte moc negativních charakterů. S tím se pojí i propracovaný příběh a postavy samotné, které jsou doplněny bezchybnými hereckými výkony. Co na tom, že někdo z vašich oblíbených umře po první půlhodině? Je to pro lepší a skvělejší film. Krom toho zde hraje pozitivní roli i jistá hravost v příběhu, kdy se nacházíte v hotel napůl v Nevadě a napůl v Kalifornii. S tím si možná mohli více vyhrát. Pokud se necháte vsáknout do tohoto filmu, tak si ho dokážete užít. Určitě jde o něco, co by byla škoda opominout.(26.10.2018)

Dokonalost! Postavy, smrádek prostředí, doba, herci a jejich výkony i děj. Několik dějových linek, a především luxusní Jeff Bridges - má životní láska a soundtrack, který mi vytáhl z hlavy zapomenuté songy. Dokonce bych to nazvala životní rolí Hemswortha, kterého jinak nemusím. Prostě 🔝(13.10.2018)

Trailer tvrdil, že Bad Times at the El Royale nebude mít jen jednu hlavní postavu, ale že všichni zúčastnění budou hlavní postavou. A překvapivě tentokrát opravdu nekecal, Bad times dává každé ze svých postav čas zazářit (některým pravda trochu víc) a většina z nich, především díky svým hereckým představitelům, opravdu září. Tahle struktura filmu se sebou nese menší problémy, jako jsou rozjeté a nedokončené dějové linky některých postav a hlavně nedostatek času, na to odvyprávět úplně všechno, co by bylo potřeba, bez toho aby se z filmu stal tří a půl hodinový moloch. Drew Goddard přeci jen není takové ostřílené režisérské eso, aby dokázal natočit druhou Hateful Eight. Co je věc druhá, on se o to ani nesnaží, na rozdíl od Tarantina, kterého mu všichni chtě nechtě předhazují, se trochu víc zaměřuje na postavy samotné a nepoužívá je pouze jako figurky na šachovnici, aby dosáhl cíle. Tím se nestavím na stranu ani jednoho z režisérů, ale myslím si, že porovnávat Tarantina a Goddarda je tady trošku mimo mísu, při hlubším prozkoumání jsou Hateful Eight a Bad Times naprosto odlišné filmy a to nejen z očividných důvodů, jako že se odehrávají v jiné době a na jiném místě. Jedná se o Goddardův teprve druhý film a o to víc je potřeba ocenit jeho snahy, které po většinou dotáhl do konce. Bad Times jsou potěšením sledovat, díky rozmanitosti postav a dějovým zvratům film nemá hluché místo a když už se schyluje k útlumu, vstoupí na scénu Chris Hemsworth a kompletně si ukradne celou show. Tím nejlepším hereckým duem je ovšem Jeff Bridges a Cynthia Erivo, kteří jsou přeci jen trochu víc hlavnější postavy než všechny ostatní hlavní postavy. Zbytek ansámblu za nimi ale nezaostává a sledovat rozuzlení celého filmu skrze různé pohledy a z jiných úhlů je čirá filmová zábava. Bad Times at the El Royale je film opředený záhadami, skvělými hereckými výkony, stylovou režií, nádhernými kulisami, velmi povedenou kamerou a doplněn o parádní dobový soundtrack. Dokazuje, že Goddard je výborný scénárista, který dokáže svůj námět i zrežírovat a že Cabin in the Woods nebyla pouhá náhoda. Je to jedna z mála povedených neo-noirových žánrovek, kterých není nikdy dost, především v poslední době. Jestli si chcete užít skvělý časy v El Roayale, na hranicích Kalifornie a Nevady a k tomu ve společnosti opravdu kvalitních herců, tohle je ta pravá příležitost. 81%(17.10.2018)

El Royale má krásné tempo, po té co Chris Hemsworth nastupuje na scénu (svým bláznivým tancem) to začíná krásně gradovat. Film nabízí jeden zvrat za druhým a vždy dokáže překvapit. Trochu moc se to podobá Tarantinovkám, konkrétně Hateful Eight, ale to není vůbec špatně.(13.10.2018)

Drew Goddard je šikovný a talentovaný tvůrce, který má trochu více smůly, než se mi zamlouvá. A je to ohromná škoda, protože se velmi snadno může stát, že svůj originální rukopis budu muset změnit. Goddard si svůj nejnovější film napsal a i zrežíroval a mě se líbilo co jsem dostal. Byl jsem zaháčkovaný už od trailerů, a hlavně jsem se těšil jestli film bude podobný předchozímu filmu režiséra, Chatě v horách. Nakonec oba filmy nemají tolik společného, ale to vůbec nevadí, jelikož Zlý časy v El Royale dokáží stát sami osobě. Opravdu moc se mi líbila Goddardova režie, která je velmi jistá a sebevědomá. Užívá si dialogových scén, vyprávění z mnoha perspektiv, a taky má film parádní retro atmosféru se skvělým soundtrackem. Do toho film neustále něčím překvapuje, což je velmi dobře, protože se jako diváci nenudíme. Režisér měl i šťastnou ruku při obsazování, které je zde velmi dobré. Jeff Bridges je neselhávající jistota, a zde je parádní. Cynthia Erivo je pro mě neznámá herečka, přesto tady podává opravdu dobrý výkon. Hodně moc se mi líbil výkon Jona Hamma a jeho dialogové monology. Dakota Johnson je zde parádní a je škoda, že nemá více takovýchto rolí. Dost se mi líbil výkon Chrise Hemswortha, který je úplně jiný, než jsem čekal. Od Lewis Pullmana jsem nevěděl co mám čekat, a nakonec si ukradne nejlepší scény pro sebe a je opravdu moc dobrý. Film má spoustu parádní scén, ať už jde o flashbacky postav, ruletu, vyprávění o hotelu a nebo procházení za skly. Jediné co mě výrazně nesedlo je to, že to je tak o dvacet minut delší, než je třeba. Některé věci bychom nemuseli vůbec vidět, a pár věci se mohlo udělat trochu lépe, kvůli vyprávění. Zlý časy v El Royale je dobrý film, který se mi dost líbil, ale čekal jsem trochu více.(15.10.2018)

• Doomedx

Flm bol v celku sklamanie, prvá polovica filma bola absolútna nuda, len málokedy nejaká zaujímavá scéna. Postupom času sa to lepšilo. Páčilo sa mi ako to bolo rozdelené na různe miestnostia ich vlastné príbehy. Za tento nápad a ukončenie si to zaslúži 2 hviezdičky. Edit. Chtel jsem napsat Budget Hateful Eight, pak jsem si ale uvedomil, ze budget to mohlo mit velmi podobnej a ze bych velmi ublizil Tarantinovi a jeho skvostu, tohle byl jeden velkej pomalej joke.(14.10.2018)

Velmi kvalitnà žánrovka ktora je miestami až moc zahladena do seba s vybornými postavami, zvratmi a akciou. Škoda len, že strihač prostrednú čast neurobil viac dynamickejšiu a celý film o 20. minút kratší. Niekomu to ale bude presne takto vyhovovat a to je v poriadku.(14.10.2018)

Goddard si prostě po zhlédnutí Tarantinových Osmi hrozných řekl, že to zkusí trochu po svém a i když to Tarantino zvládl líp, Goddard se rozhodně stydět nemusí. Perfektní herci (jen Hamm se mohl na plátně ohřát o něco déle), jimž bez pochyby kraluje Hemssworth, který si svého magora neuvěřitelně užívá a předvádí zatím nejlepší výkon svojí kariéry, efektivní režie, která dává vzniknout řadě úžasných momentů (odhalení funkce zrcadel vládne) a samozřejmě přesný scénář, který sice nechrlí tolik zvratů jak slibuje distributorský text, ale překvapit určitě umí. To vše doplňuje dobový soundtrack, který sem sedne jako prdel na hrnec. Zkrátka trefa do černého a i když jsem si Chatu v horách užil o něco víc, těch 140 minut (které utekly jako voda) rozhodně nelituju.(15.10.2018)

Šmírovací hotel, který rozděluje hranice je super nápad, a hlavní hrdinové kněz, zpěvačka a jediný zaměstnanec hotelu byli fajn. Ale na mě to bylo až moc tarantinovské a dlouhé. A úplně mimo mě šel podivný "guru Jára". Navíc už dlouhou dobu před koncem mi bylo jasné kdo přežije. 3*(19.10.2018)

No jo, podobnost s Tarantinovkami by tady našel i filmový negramot, co si myslí, že Monty Python je trojhlavý drak z Harryho Pottera (ano, jsem fanoušek community). Kdyby se ale lidé přes tohle srovnání přenesli, možná by jim došlo, že Zlý Časy jsou naprostá pecka, která by se vlastně mohla mezi Quentinovy filmy směle řadit a vůbec by nedělala ostudu. Ten film mě prostě dostal, postavy, hudba, děj... Btw... Dakota dokáže být docela hot, když zrovna nehraje ve filmu o sexu. A Chris Hemsworth? Ten převádí něco neskutečnýho. A nemluvím jen o jeho tanečku.(21.10.2018)

I Zlý časy, mohou být v některých časech brány jako dobré, nebo alespoň výjimečné. A právě to je případ tohoto filmu, který přichází v době, kdy se skutečně kvalitní a zároveň velmi dobře obsazený film hledá docela těžko. Ne, samozřejmě ani tento není dokonalý, přesto má silných momentů poměrně mnoho, už jen úvodní scéna, která na následující děj rozhodně navnadí. Pokračování v hotelu potom samozřejmě dává lehce vzpomenout na Čtyři pokoje, ale opravdu jen lehce El Royale si jede svoji vlastní cestou. Tedy, rychlé seznámení s hotelem a především jeho neurotickým zaměstnancem hodně povedené, obzvlášť co se vtipnosti týče (příběh geniální). Navíc, již zde z filmu dýchá parádní noir atmosféra, která ho již neopustí. Ta je tvořena především výbornou hudbou, kamerou, ale v nemalém množství taktéž samotným interiérem hotelu. Žel to není to jediné, co ve filmu zůstává, tím dalším je totiž i občasná nuda, hold přemrštěná délka si vybírá svou daň. Zase je to znát již (prakticky stále) v úvodu, to když se začnou více představovat jednotlivé postavy příběhu, tyto části jsou zbytečně doslovné a dlouhé, naštěstí to ale částečně zachraňují herci. Jeff Bridges dle očekávání dobrý, Dakota Johnson taktéž dle očekávání opět ne. Ale velmi a to především v závěru překvapil Lewis Pullman. A Chris Hemsworth? Řekněme, že krátce před jeho příchodem si film opět vybírá jednu ze svých slabých chvilek, což se právě nástupem Billyho Lee mění. Do role se vlastně hodí, ale Chris Manson Hemsworth z něj nebude, jak také, s tím pohledem. Zapadá El Royale prachem? Nezasloužil by si to, ale té délky, doslovnosti a občas zbytečných dějových zvratů je opravdu velká škoda. 70%(12.10.2018)

Tarantinovka bez Tarantina a taky to podle toho dopadlo. Půlku hrdinů nestihnete poznat a nechápete, proč se ocitli tam, kde se ocitli. Koncept je zajímavý, ale film má spád a napětí jen do chvíle příchodu Chrise H. Pak už je to o ničem. Jen se tak nějak rychle zabije všechno, co se ještě hýbe a ten co vyvázne se zabere někde spokojenej. Hotovo. Celkově je to ale hezky udělaný, to zase jo. Prostě se mi to vlastně líbilo.(16.10.2018)

Zbytečně dlouhý a překombinovaný. Když Goddardovi dochází dech, tak si vypomůže brutální odbočkou/flashbackem. Ale efektní to je a nápady to má taky zajímavý. Jen příště, prosím pěkně, trochu prostříhat. 65% P.S.: Lewis Pullman víc než solidní výkon, chlapec se ze začátku nezdá a pak to rozbalí.(11.10.2018)

Zlý časy v El Royale ,tak tenhle snímek se vážně povedl.Sice ze začátku sem si říkal co to je ,ale pak se film rozjel a byla to velmi zábavná jízda.Je tam jeden zvrat za druhým ,tak trochu mi to připomínalo Tarantinovku .Drew Goddard si natočil svoji tarantinovku podle svého.A snímek šlape.Dobrý film .Za mě 80%(13.10.2018)

• Arsenal83

Prvá hodina je skoro na spánok, máločo sa udeje. Jedine zapamätateľný je otravný spev tej černošky, čo sa opakuje až do konca. Ale aspoň máme ale možnosť porovnať vyvíjajúce sa herecké výkony, kde jasne vyčnieva Jeff Bridges. Na druhej strane Dakota Johnson stále dokazuje, že herecké gény ostali niekde na pol ceste medzi opuchnutými varlatami Dona Johnsona a ďalším psychickým zrútením Melanie Griffith. Jej najlepším hereckým výkonom aj naďalej ostáva opaľovanie sa hore bez na nejakej pláži v Malibu. Druhá časť je už thrillerovejšia, ale nepokakal som sa z toho.(19.10.2018)

Musím říci, že jsem byla od začátku až do konce napjatá jako struna. Nestává se zase tak často, aby mě film svou atmosférou naprosto pohltil a způsoboval mi tak báječný a silný pocit nejistoty. Mohlo se totiž stát vše - postavy se v průběhu děje vybarvovaly nečekanými způsoby a u žádné z nich jsem si nemohla být jistá, zda se dožije konce. Film divákovi dopřává spoustu nečekaných a do sebe propletených zvratů, které by zajisté nemohly fungovat, kdyby nebylo skvělých hereckých výkonů a scénáře, který si poradil s mistrnou výstavbou a gradací děje. Jistě, nebylo to dokonalé - některé dějové motivy mi přišly trochu nevyužité (například špionáž vyzněla docela do ztracena a scény s Rose byly trošku rozpačité), jiné byly trochu přebytečné. V kontextu filmů poslední doby ale musím ocenit tu originalitu a kvalitu, která z filmu dýchá, a také skvělou vizuální stránku - film se sledoval opravdu skvěle a odhalený Chris Hemsworth na tom měl pouze dílčí podíl. Ze všeho nejvíce musím vynachválit výkony Cynthie Erivo a Jeffa Bridgese, které bych v jejich rolích mohla sledovat celý den.(13.11.2018)

tu hroznou pomalost umi jen tarantino a leone. nicmene velmi povedene. uvodni scena....velmi fajn a lewis pullman velmi mile prekvapil.(11.10.2018)

Film na ktorý som sa dlho tešil a naplnil moje očakávania. Konečne sa niekomu podarilo dokonale ,,odkopírovat'' Tarantina a zároveň vytvoriť originálny a zaujímavý príbeh.(12.10.2018)