Japonsko, 2016, 4 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Jaró Abe (komiks)

Epizody(10)

Začíná to o půlnoci. Mistr kuchař servíruje na míru šité pokrmy s přílohou útěchy a jeho štamgasti přicházejí s připravenými chuťovými pohárky a řadou příběhů. (Netflix)

ScarPoul

Ono je to veľmi zvláštny seriál vzhľadom na to, čo je súčasnou spoločnosťou považované za in. V zásade je to len o tom, že sa niektorí ľudia, čo navštívia polnočné bistro snažia vyriešiť svoje problémy. A kupodivu sa im to vždy podarí ( hoci nie vždy tak, ako by chceli). Konverzačka, ktorá ukazuje nuansy súčasnej japonskej spoločnosti v celej ich kráse. Do čoho rátam aj tú naivitu, ale aj česť a rodinnú súdržnosť. Páčilo sa mi, ako tam varený pečený štamgasti komentovali udalosti dejúce sa okolo nich. Ako keby sme boli niekde na dedine a vôbec nie v zapadnutej uličke na Shinjuku. Do toho Japonská folková hudba, niekoľko úsmevných, až televíznych scén( návšteva ducha matky), a niekoľko záberov na Japonskú kuchyňu. A hlavne na jedlá, ktoré sú ľahké na prípravu aj doma. Prapodivne uspokojivé. Z odstupom času musím dať plný počet. Mne sa tá ulička, tá reštaurácia a všetky postavičky čo do nej zavítajú skrátka páči. 1.séria 100% ()