poster

Starship Troopers: Záchrana Marsu

 • USA

  Starship Troopers: Traitor of Mars

 • Velká Británie

  Starship Troopers: Traitor of Mars

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2017, 100 min

Scénář:

Edward Neumeier

Producenti:

Max Nishi, Joseph Chou
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (43)

 • T2
  **

  Také už dosť zbytočné nadstavovanie bez poriadnej šťavy. Výber vojakov z Marsu teda dosť trápny pofidéry, tam to zbytočne ustrlili. John Rico so zjazvenou tvárou ešte v pohode. Animácia len priemer, niekedy to bolo fakt dosť kostrbaté. /40%/(14.9.2017)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Takhle ZKURVIT Hvězdnou pěchotu :-((9.9.2017)

 • sniper18
  ***

  Pôvodná Hviezdna pechota je nestarnúca kultová klasika, ktorá je podľa mňa v rámci tohto univerza už neprekonateľná, ale aj tak som rád aj za túto animovanú sériu, ktorá trochu napravuje chuť po slabších videopokračovaniach, ale zatiaľ čo prvý animovaný film, Invasion sa mi dosť páčil, toto druhé pokračovanie je už na tom predsa len o niečo horšie. A môže za to v prvom rade príbeh, ktorý už obyčajnejší byť ani nemohol, akoby sa jednalo o nejaký prostredný diel dlhého seriálu deväťdesiatych rokov, úplne bez nápadu a snahy niečím prekvapiť, alebo výraznejšie zaujať. Zase nehovorím, že je to úplne zlé, pozerať sa na to určite dá, za čo môže práve toto moje obľúbené univerzum, keďže aj tento diel je jeho súčasťou a tak som sa pri tom nenudil, ale jednoducho po tejto stránke tu nie je skutočne čo chváliť. Dosť rozporuplne pôsobia aj postavy, poteší, že sa tu opäť zišlo hlavné trio pôvodného dielu, takže nechýba generál Johnny Rico, veliteľka lode Carmen Ibanez, ani Carl Jenkins so svojou schopnosťou telekinézy a dokonca svoj význam tu má aj Dizzy Flores, ale z nových postáv za niečo stojí jedine nová maršálka, ako hlavný záporák, zvyšok ma vôbec nebavil a hlavne celá jednotka vedená Ricom je veľkým sklamaním, tu ma nezaujímal absolútne nikto. A tak som rád, že aspoň akcia nesklame. Síce tiež nie je výraznejšie nápaditá a nejaká skutočne zapamätania hodná akčná scéna sa tu nenájde, ale aj tak ma všetky tie prestrelky s arachnidmi dostatočne bavili, nechýba dostatok krvi a explózie vyzerajú perfektne. Vizuálne tu tiež nemám výhrad, ale to už je pri týchto filmoch samozrejmosťou. A určite poteší, že nechýba ani pôvodná hudba, ktorá sa mi veľmi páči. Takže od filmu z tohto univerza čakám určite viac, príbeh a vedľajšie postavy sú ďaleko za očakávaniami, ale celkovo to nebolo zlé, klady sa tu nájdu a na to jedno pozretie môže byť. 58%(27.8.2017)

 • Shakers
  ***

  Hviezdnu pechotu mám veľmi rád. Verhoeven spravil zo Starship Troopers neskutočnú sc-fi pecku, Van Dienovi dal jeho najlepšiu rolu, ale záchrana Marsu sa moc nepodarila. Vizuálne to vyzerá síce pekne, ale tie postavy a ten príbeh sú dosť slabé, akcia nestrhne a cele je to akosi vlažne podane bez nejakých lepších scén. Škoda. 55% - 3*(7.5.2019)

 • LiVentura
  ***

  Úžasně zpracované, budoucnost filmu spočívá v této technologii.. nicméně pořád dokola brouci, brouci a zas jen ti brouci... nic nového! :-)(29.8.2017)

 • dr.horrible
  *

  Má to krásne plagáty a s troškou práce v strižni, by z toho mohol byť super štvorminútový videoklip. Iq na úrovni hmyzu z vesmíru.(27.5.2019)

 • Big Bear
  **

  ,,Chcete vědět víc?'' --- Ano. Dle hesla federálního zpravodajství jsem chtěl vědět víc. První Pěchota mne okouzlila a tak mám pro tenhle žánr válečné sci-fi slabost. Na rozdíl od předchůdců, tento díl již není hraný a je celý animovaný. Na rok 2017 mi však zejména některé animace postav přišly místy horší, přiznávám ale - že byly momenty, kdy jsem naopak zase žasl nad detailností tváří či třeba ženských vlasů ve větru... Nejspíše to je však tak, že mi to vadilo hlavně ze začátku a pak už jsem si nějak zvykl. Mars byl udělaný dobře i hmyzáci. Po Marsu neběhal žádný nový druh a tak jsme tam měli klasiku s klepety a berušky jež zadečky vystřelují plasmu... Hvězdná pěchota ale s výstrojí notně pokročila a tak chlapce a holky z řad domobrany Marťanů chrání slušné brnění vylepšené o trysky a umožňující vzdušný výsadek z výsadkových lodí, nebo naopak krátký let pro nástup do evakuačního stroje, který nemůže z nějakého důvodu přistát. Už v polověně filmu jsem se přistihl, že se nudím a trvalo to tak až do konce. kromě bojů na Marsu byla ve filmu ještě jedna politicko-špionážní zápletka, ale jak říkám, nějak mně to už nechytlo. Ačkoliv konec filmu byl celkem akční a zakončený solidním ohňostrojem, potěšila mne na konci spíše hudba. V poslední minutě je nám totiž puštěn a ústřední melodie Pěchoty od Basila Poledourise a ta je opravdu povedená. Koneckonců chytla mně už v tom roce 1997, kdy u vojenského letectva Federace jěště létala kapitánka Denise Richards... Dávám tedy za dvě atomovky, což není moc. * *(5.10.2017)

 • ARI50
  **

  Tenhle animovaný film se ale vůbec nepovedl.(20.9.2017)

 • ConanVJ
  ****

  Tak druhý animák nezklamal a pobavil. Graficky je pěkně vytvořený, příběhově spíš průměrná klasika, která nenudí ale ani nenadchne. Za mě 70% :)(12.6.2018)

 • JohnCZ
  **

  Taková pohodová nekonfliktní oddychovka se supr CGI animací všeho neživého. Bohužel to, co živé je, je pořád stejné uncanny valley jako v předchozím díle. A osobně jsem měl problém místy i s dabingem, v kterém nejenže herci občas docela přehrávali, ale hlavně to měli namixované nějak divně - jednou to dost řvalo, jednou zase byly postavy blbě slyšet. Všechno ostatní je namakané a efektní, byť dobrý film to nedělá. Scénář je bohužel jen videoherní vata.(31.3.2018)

 • Wysch
  ****

  1) Líbí se mi, jak lidi v komentářích mluví o "původní" Hvězdný pěchotě, což je směšný samo o sobě, protože první Starship Troopers (na něž komentáře odkazují) mají se skutečně původní Hvězdnou pěchotou společný jen jméno hlavního hrdiny (resp. příjmení, protože Juan si radši říkal Juan než Johnny) a základní kostru boje proti broukům. 2) Traitor of Mars má obleky z knihy! Nepamatuju si, jestli je Invasion měla nebo ne, sorry. 3) Stejně jako Verhoevenova Pěchota i tahle animovaná je satirou na svoji dobu. Neumeier sice stárne a moderní společnost už mu uniká mezi prsty, ale napsat dobře schovanou satiru (jakékoliv) společnosti asi ještě pořád umí. 4) Upřímně tyhle animáky začínám žrát víc a víc - budují ten vesmír Starship Troopers tak, že na nějakej reboot z pera troglodytů. co mají na svědomí Baywatch, nejsem vůbec zvědavej. 5) Casper van Dien je Juan Johnny Rico i v animovaný podobě i s anime vlasama. Hoo-ah!(14.9.2017)

 • kaylin
  ***

  Byl jsem docela zvědavý, jak dopadl animovaný výlet do světa "Starship Troopers", který tedy není první. Je to pojato možná zbytečně moc zábavně, uvolněně, což mi docela vadilo, ale musí se nechat, že vizuální stránka filmu se povedla. Hezky se na to koukalo. Dějově ale snímek nijak neoslnil, proto průměr.(26.9.2017)

 • PKD
  ****

  Jedním slovem,skvělé! O třídu lepší pokr.než Invaze. A víte proč? No,protože (vy chytrolíni),to opět napsal jediný člověk,který ví jak má vypadat (co se týče atmosféry a přístupu),správná Hvězdná Pěchota. Tak je to. A rozhodně! tomu pomohlo,že Johnny Rico mluvil sám sebe. Napřed jsem se domníval (mylně,jak se ukázalo),že to bude jedno,ale nebylo. A hláška,že mars je-ubohá malá planeta,která je populární jen proto,že je rudá,mě dostala tak,jako už dlouho nic. Hahaha!!! Tohle si budu pamatovat dlouho. Co by na to říkal Ray Bradbury? :))) A rozhodně skvělý Ed Neumeier ví,jak navázat na jeho tradici mírně řečeno,netradičních Hvězdných Maršálů. Napřed zpívající superstar s psi schopnostmi,teď 26letá dívenka s brutálně vysokým IQ,která se rozhodně jako superstar cítí a zajímá ji jen (zdá se),kolik má procent v oblíbenosti. To mě tedy dostalo. Rozhodně doufám,že tato velmi slibná série bude pokr. Ale nebránil bych se návratu k hraným filmům. To tedy ne P.s.mé poděkování tentokrát směřuje k Wyschovi,neb to napsal přesně a i za mě. Očividně to četl,jako já a tudíž se může k tomuto tématu vyjadřovat. Ti,co tomuto špica filmu (který ovšem nepochopili),dávají za 2 a odpad,by se měli vrátit k pytlovinám typu Buffy,Twillight saga, apod. Očividně jsou u těchto filmů,mimo mísu. Slušně řečeno.(17.10.2017)

 • Trustme
  ***

  Další animovaný výlet mezi hvězdnou pěchotu. Oproti geniální Starship Troopers: Invasion (2012) se Shinji Aramaki přesunul na Mars, ale nějakých spektakulárních bitev si neužijeme i když trailer na to láká. Příběh se točí sice okolo známé partičky, ale drsnost a úmrtnost je zde již zohledněna pro dětské diváky a tak i jednotka je složená z jelimanů, kteří tajtrdlíkují a až na vyjímky přežijí. Graficky dospělé, ale stále ještě ne úplně dokonalé. Děj není nějak postižen japonskou nepochopitelností, ale ani americká pohodovost této značce nesluší. Víc umírání, militarismu, hrdinství a bude to paráda.(27.10.2017)

 • SG-1
  *

  "Tohle je základní úroveň, poručíku. Tedy pokud nechcete simulátor mazlení se zvířátky." -Rico-(23.8.2017)

 • Martrix
  **

  Po technické stránce nelze nic vytknout. Aramaki prostě umí. Animace je ozdobou tohoto filmu. Jenže. Heinleinova knižní předloha není dostatečně nosná na to, aby vznikala další a další pokračování, už tak jednoduchého příběhu. Scénáristický přínos Edward Neumeiera je velmi pochybný a v tomto případě příběh snad ani neexistuje. Přesto se tvůrcům podařilo i s tímto ryze béčkovým scénářem, udělat vcelku koukatelnou záležitost. Mám ovšem velkou výhradu vůči českému dabingu. Volba hlasu Rica, byla velmi nešťastná. Jestliže se v prvním záběru objeví postava s nápisem na skafandru Rico a promluví hlasem tučňáka z Madagaskaru, který takto velmi často oslovoval svého kolegu tučňáka Rica...dost to ubírá na vážnosti okamžiku. A takto je to celou dobu. Takže pokud můžete...raději bulharsky s japonskými titulky, než český dabing.(23.8.2017)

 • VanTom
  ***

  Na detailní realistickou animaci a grafiku postav, zbraní/bojových obleků i prostředí bych sice nepěl úplné ódy, ale vypadaly skvěle a líbily se mi velmi. Nijak mě ovšem nezaujal nevýrazný, stroze ohraničený příběh politického spiknutí (jednotlivce) za účelem zničit Mars (kvůli popularitě?!), do kterého nevýrazná režie nevtáhla ani v konečně citelně hmotné, nicméně celkem jednotvárné (střílení a bombardování brouků) akci. Ke všemu ubylo krve a žádná vojanda neukázala prsa!(19.12.2018)

 • iXtr3m3
  ****

  Technicky dokonalé, dejovo plytké, v podstate dej neexistuje, existuje len myšlienka, ktorá bola zaujímavá, ale jej vtesnanie do deja tragické. Ale za tú technickú stránku a ďalší zárez do Starship Troopers Univerza, ja dávam 80%. Invasion bolo lepšie.(25.8.2017)

 • agentmiky
  ***

  Minulý počin Aramakiho ze světa brouků byl zdařilejším počinem, ale bylo příjemné vidět film se známými charaktery z kultovního filmu série z roku 1997. Ocenil bych nějaké vysvětlení, jak se válka s brouky posunula oproti filmům, protože nový přírůstek do ságy diváka hodí v zásadě hned do akce a jen vám řekne, abyste se začali orientovat. Rico v hlavní roli mi přišel dost odlišný od svého opravdového vzhledu, což se dá ale říct i ostatních postavách. Zarazil mě český dabing, který mi přišel fakt přepáleně odfláklý, hlasy mi k jednotlivým charakterům neseděly, tudíž si člověk film ani nemůže naplno užít. Akce a celkově animace je opět na vysoké úrovni, na bitvy se dobře dívá, je vidět, že film vznikal pod pevnou rukou a tady prostě žádný zádrhel nenastal. Příběh byl dost obyčejný, v zásadě žádná chytlavá zápletka, spíše obrazy poskládané za sebou naplněné líbivým vizuálem a pořádnou porcí šťavnatě tučné akce. Vypilovat slabé dialogy a příběh a měli bychom zde akční počin roku na poli anime filmů. I tak se člověk dokáže zabavit. Za mě dávám 61 %(25.8.2017)

 • oveckaoa
  **

  Cca 10 vojáků s Ricem zachraňuje Mars zamořený brouky. Nikdo jiný tam nežije jelikož už všichni umřeli a přesto si zde maník z ničeho nic udělá anténu a pošle pro sebe záchranou loď (logika level 0) ten samý maník se pak opět z ničeho nic dostane k přísně tajným informacím (logika level - 0) a zdiskredituje jakousi ženskou, co chtěla zničit bombou Mars. Celé to působí spíše jako počítačová hra. než jako film. P.s. o té ženské co radši vysílá něco na netu místo, aby tam jela a zachránila je (na konci to sice udělá, ale už bylo pozdě) ani nemluvím.(26.8.2017)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace