Starship Troopers: Záchrana Marsu

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2017, 100 min

Edward Neumeier

Max Nishi, Joseph Chou

Na detailní realistickou animaci a grafiku postav, zbraní/bojových obleků i prostředí bych sice nepěl úplné ódy, ale vypadaly skvěle a líbily se mi velmi. Nijak mě ovšem nezaujal nevýrazný, stroze ohraničený příběh politického spiknutí (jednotlivce) za účelem zničit Mars (kvůli popularitě?!), do kterého nevýrazná režie nevtáhla ani v konečně citelně hmotné, nicméně celkem jednotvárné (střílení a bombardování brouků) akci. Ke všemu ubylo krve a žádná vojanda neukázala prsa!(19.12.2018)

Hviezdnu pechotu mám veľmi rád. Verhoeven spravil zo Starship Troopers neskutočnú sc-fi pecku, Van Dienovi dal jeho najlepšiu rolu, ale záchrana Marsu sa moc nepodarila. Vizuálne to vyzerá síce pekne, ale tie postavy a ten príbeh sú dosť slabé, akcia nestrhne a cele je to akosi vlažne podane bez nejakých lepších scén. Škoda. 55% - 3*(7.5.2019)

Pôvodná Hviezdna pechota je nestarnúca kultová klasika, ktorá je podľa mňa v rámci tohto univerza už neprekonateľná, ale aj tak som rád aj za túto animovanú sériu, ktorá trochu napravuje chuť po slabších videopokračovaniach, ale zatiaľ čo prvý animovaný film, Invasion sa mi dosť páčil, toto druhé pokračovanie je už na tom predsa len o niečo horšie. A môže za to v prvom rade príbeh, ktorý už obyčajnejší byť ani nemohol, akoby sa jednalo o nejaký prostredný diel dlhého seriálu deväťdesiatych rokov, úplne bez nápadu a snahy niečím prekvapiť, alebo výraznejšie zaujať. Zase nehovorím, že je to úplne zlé, pozerať sa na to určite dá, za čo môže práve toto moje obľúbené univerzum, keďže aj tento diel je jeho súčasťou a tak som sa pri tom nenudil, ale jednoducho po tejto stránke tu nie je skutočne čo chváliť. Dosť rozporuplne pôsobia aj postavy, poteší, že sa tu opäť zišlo hlavné trio pôvodného dielu, takže nechýba generál Johnny Rico, veliteľka lode Carmen Ibanez, ani Carl Jenkins so svojou schopnosťou telekinézy a dokonca svoj význam tu má aj Dizzy Flores, ale z nových postáv za niečo stojí jedine nová maršálka, ako hlavný záporák, zvyšok ma vôbec nebavil a hlavne celá jednotka vedená Ricom je veľkým sklamaním, tu ma nezaujímal absolútne nikto. A tak som rád, že aspoň akcia nesklame. Síce tiež nie je výraznejšie nápaditá a nejaká skutočne zapamätania hodná akčná scéna sa tu nenájde, ale aj tak ma všetky tie prestrelky s arachnidmi dostatočne bavili, nechýba dostatok krvi a explózie vyzerajú perfektne. Vizuálne tu tiež nemám výhrad, ale to už je pri týchto filmoch samozrejmosťou. A určite poteší, že nechýba ani pôvodná hudba, ktorá sa mi veľmi páči. Takže od filmu z tohto univerza čakám určite viac, príbeh a vedľajšie postavy sú ďaleko za očakávaniami, ale celkovo to nebolo zlé, klady sa tu nájdu a na to jedno pozretie môže byť. 58%(27.8.2017)

Jedním slovem,skvělé! O třídu lepší pokr.než Invaze. A víte proč? No,protože (vy chytrolíni),to opět napsal jediný člověk,který ví jak má vypadat (co se týče atmosféry a přístupu),správná Hvězdná Pěchota. Tak je to. A rozhodně! tomu pomohlo,že Johnny Rico mluvil sám sebe. Napřed jsem se domníval (mylně,jak se ukázalo),že to bude jedno,ale nebylo. A hláška,že mars je-ubohá malá planeta,která je populární jen proto,že je rudá,mě dostala tak,jako už dlouho nic. Hahaha!!! Tohle si budu pamatovat dlouho. Co by na to říkal Ray Bradbury? :))) A rozhodně skvělý Ed Neumeier ví,jak navázat na jeho tradici mírně řečeno,netradičních Hvězdných Maršálů. Napřed zpívající superstar s psi schopnostmi,teď 26letá dívenka s brutálně vysokým IQ,která se rozhodně jako superstar cítí a zajímá ji jen (zdá se),kolik má procent v oblíbenosti. To mě tedy dostalo. Rozhodně doufám,že tato velmi slibná série bude pokr. Ale nebránil bych se návratu k hraným filmům. To tedy ne P.s.mé poděkování tentokrát směřuje k Wyschovi,neb to napsal přesně a i za mě. Očividně to četl,jako já a tudíž se může k tomuto tématu vyjadřovat. Ti,co tomuto špica filmu (který ovšem nepochopili),dávají za 2 a odpad,by se měli vrátit k pytlovinám typu Buffy,Twillight saga, apod. Očividně jsou u těchto filmů,mimo mísu. Slušně řečeno.(17.10.2017)

• JohnCZ

Taková pohodová nekonfliktní oddychovka se supr CGI animací všeho neživého. Bohužel to, co živé je, je pořád stejné uncanny valley jako v předchozím díle. A osobně jsem měl problém místy i s dabingem, v kterém nejenže herci občas docela přehrávali, ale hlavně to měli namixované nějak divně - jednou to dost řvalo, jednou zase byly postavy blbě slyšet. Všechno ostatní je namakané a efektní, byť dobrý film to nedělá. Scénář je bohužel jen videoherní vata.(31.3.2018)