Starship Troopers: Záchrana Marsu

USA, 2017, 100 min

Edward Neumeier

Max Nishi, Joseph Chou
  • oveckaoa

Cca 10 vojáků s Ricem zachraňuje Mars zamořený brouky. Nikdo jiný tam nežije jelikož už všichni umřeli a přesto si zde maník z ničeho nic udělá anténu a pošle pro sebe záchranou loď (logika level 0) ten samý maník se pak opět z ničeho nic dostane k přísně tajným informacím (logika level - 0) a zdiskredituje jakousi ženskou, co chtěla zničit bombou Mars. Celé to působí spíše jako počítačová hra. než jako film. P.s. o té ženské co radši vysílá něco na netu místo, aby tam jela a zachránila je (na konci to sice udělá, ale už bylo pozdě) ani nemluvím.(26.8.2017)

Další animovaný výlet mezi hvězdnou pěchotu. Oproti geniální Starship Troopers: Invasion (2012) se Shinji Aramaki přesunul na Mars, ale nějakých spektakulárních bitev si neužijeme i když trailer na to láká. Příběh se točí sice okolo známé partičky, ale drsnost a úmrtnost je zde již zohledněna pro dětské diváky a tak i jednotka je složená z jelimanů, kteří tajtrdlíkují a až na vyjímky přežijí. Graficky dospělé, ale stále ještě ne úplně dokonalé. Děj není nějak postižen japonskou nepochopitelností, ale ani americká pohodovost této značce nesluší. Víc umírání, militarismu, hrdinství a bude to paráda.(27.10.2017)

• Martrix

Po technické stránce nelze nic vytknout. Aramaki prostě umí. Animace je ozdobou tohoto filmu. Jenže. Heinleinova knižní předloha není dostatečně nosná na to, aby vznikala další a další pokračování, už tak jednoduchého příběhu. Scénáristický přínos Edward Neumeiera je velmi pochybný a v tomto případě příběh snad ani neexistuje. Přesto se tvůrcům podařilo i s tímto ryze béčkovým scénářem, udělat vcelku koukatelnou záležitost. Mám ovšem velkou výhradu vůči českému dabingu. Volba hlasu Rica, byla velmi nešťastná. Jestliže se v prvním záběru objeví postava s nápisem na skafandru Rico a promluví hlasem tučňáka z Madagaskaru, který takto velmi často oslovoval svého kolegu tučňáka Rica...dost to ubírá na vážnosti okamžiku. A takto je to celou dobu. Takže pokud můžete...raději bulharsky s japonskými titulky, než český dabing.(23.8.2017)

Neurazí. Animace je taková půl napůl, někdy jsou efekty dobrý (většina exteriérů) a někdy vypadaj jak animace z PS1 hry (všechno ostatní). Je vidět že v tom maj ruku japíci neboť to z toho filmu uplně srší, hlavně to jak si představujou americký mariňáky je typický zrovna pro ně. Příběh je takovej o ničem ale to se asi nedalo čekat nic extra a ve srovnání s Pěchotou 2 a 3 je tohle mistrovský dílo. Na jedno podívání dobrý. LIVINGDEAD tradičně uplně mimo.(26.6.2018)

Nejdříve plusy: jde o přímé pokračování původního filmu (všechny postavy zde máme + se odkazuje na původní film). To je fajn. Animace super, koncept se také drží (svérázné reklamy), jen mi přišlo, že se polevilo na přístupnosti. Taková ta přehnaná morbidita a krvavost tu chybí (nemluvě o nějaké té scéně ze sprchy). Prostě prudérie zapracovala a s ohledem na to, že děj je tupý až to bolí, je třeba buď být: 1) fanda Starship Troopers a tolerovat nebo 2) film ignorovat (a ušetřit si další odpad na CSFD)(28.8.2017)