poster

Zhan lang 2

 • Čína

  战狼2

 • anglický

  Wolf Warrior 2

 • anglický

  Wolf Warriors 2

Válečný / Akční / Thriller / Drama

Čína, 2017, 123 min

Režie:

Jacky Wu

Scénář:

Jacky Wu

Kamera:

Peter Ngor
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rominator
  ***

  Leng Feng (Jacky Wu nebo též Wu Jing) při nepřiměřeném zákroku zabije civilistu, je propuštěn z armády a končí za mřížemi. Feng se ve vězení dozvídá nepříjemnou zprávu o smrti Long XiaoYun (Yu Nan). Po skončení trestu pátrá po jejím vrahovi v Africe, jedinou stopou je střela se zvláštním drážkováním. Mezitím se ještě Feng příhlásí na sebevražednou misi, aby dostal do bezpečí doktora Chena a krajany pracující v továrně... Wu Jing ve filmu pouze nehrál v hlavní roli, ale byl také režisérem a podílel se na scénáři. Frank Grillo (Big Daddy) nebyl špatný, ale tady byl pouze za zlého bělocha, který musí být v závěrečném finále potrestán. Sam Hargrave a Jack Wong Wai Leung mají u svého jména v úvodních titulcích kredit akčního režiséra. Film nabídne dostatek přepálené akce a průměrný příběh. Občas se objeví nějaká scéna, kde je slabší CGI, ale není to tak hrozné, aby to vyloženě rušilo. Nevyřčených narážek na to, že čínská armáda je nejlepší, nemuselo být také tolik. Dopadlo to mnohem lépe jak minule a docela se na třetí pokračování těším.(14.12.2017)

 • corpsy
  ***

  Dvakrát viac národnej hrdosti a dvakrát viac dvojnásobne veľkolepejšej ( a opäť silno digitálne vylepšovanej ) akcie v pokračovaní, ktoré je ale len o čosi málo pružnejšie, ako jeho predchodca. A čudujem sa čínskym kompetentným úradom, že v krajine zakazujú drsné zahraničné akčné snímky ( DEADPOOL, MAD MAX : ZBESILÁ CESTA ), pretože WOLF WARRIOR 2, má brutálnych krvavých scén na rozdávanie.(7.1.2018)

 • raimi
  ****

  Vlčí válečník podruhé a mnohem nabušeněji. Ten upgrade je fest znát na první pohled. Rozpočet je větší, film epičtější, akce je neskutečně explozivní, a hnaná až na maximální možnou hranici. Jacky je tu za totálního alfa soudruha, kterého nezastaví naprosto nikdo a nic. Má nejrychlejší tank, umí v něm jezdit smykem, vydrží několik minut pod vodou bez nádechu, nejvíc toho vypije, nesejde mu na tom kolik vpichů a průstřelů utrpí, a umí nejlíp salutovat a mávat rudou vlajkou. Je to prostě ten nejvíc cool řízek na planetě, a protože používá i humor a nadsázku, já mu to žeru. Perfetní je taky jeho nemesis Frank Grillo, to je absolutní bad motherfucker, kterej mu řádně zatopí, kampak se hrabe Adkins z jedničky. Samozřejmě se jede hutná komunistická agitka, tentokrát podpořená multikulturní notou, což je v podstatě jedno a to samé. Dvě nejdebilnější utopistické ideologie. A tak je divák oblažován přepáleně patetickými scénami vykrmování malých černoušků, leproidních zombíků z táboru smrti, gospelových zpěvů, a rasově smíšených vztahů. Ale ti čínští kujóni na to jdou od lesa. Odvezou černochům děcka, oplodní místní kočky a zdejší šviháky nechají rozjezdit tankama. Což je naprosto boží scéna, film se nebojí být řádně krvavý, takže se pro nějaké fatality nikdy nejde daleko. Jacky se jako režisér vůbec nezatěžuje otázkami dobrého vkusu, pálí to do diváků obouruč- když kýč, tak absolutní, když akce, tak nadoraz. Občas překvapí nějakým nečekaným úletem- jako je třeba zakončení automobilové honičky v masovém hrobě mezi mrtvolama. To jsem smíchy prskal kolu po pokoji. Tohle pokračování má prostě grády, je odzbrojující svou bezprostřední naivitou, zábavně bizarní, vizuálně moc pěkný, s povedeným castingem. Těším se na trojku.(29.12.2017)

 • Ouwen
  odpad!

  MOŽNÁ SPOILERY: Nedávno jsem to psal. Už jsem naprosto unavenej z těch akčních filmů, které nenabídnou nic víc, než tupou akci o asi dva tisíce enemáků, co nabíhaj na ránu jak idioti a hlavní postavu nikdo netrefí. Jacky Wu hraje postavu, která je na všechno stavěná, všechno zvládne, ničeho a nikoho se nebojí, jde sám proti brutální přesile a týpci zase vybíhaj ze dveří, aby se nechali odprásknout. Fighty maj sice solidní choreografii, ale jsou nechutně prostříhaný a kadence střihů předčí kadenci úderů a kopů. Grillo tam je chvilku a neměl moc co hrát. Na to, abych bral film vážně a brečel nad obětmi, je film až příliš nerealistickej a na to, abych se u akce bavil, se bere až příliš vážně. Je to takovej crossover mezi Zohanem a Rambo 4. Zohan se však nebral vážně a Rambo 4 byl naturalistickej karneval, kde jsem cítil každej průstřel. Už mi taky lezou krkem ty samoúčelnosti, kdy se prostě něco posere v blízkosti hlavní postavy, aby se dostala k akci. Při té honičce v jeepech jsem se strašně smál, jaký ptákoviny se tam odehrávaj. On vlastně i ten Rambo na nic nebyl sám, tady Wu si to všecko dává a je expert na fotbal, potápění, boj z blízka, boj se všim, a je to profi alkoholik a taky profi hasič. Akční scéna mě nezaujala ani jedna, když nepočítám pár segmentů ve fightech. Poslední kvalitní military film co jsem viděl, tak 13 hodin v Benghází. Asi jsem už prostě starej na takovýdle filmy... závidim pěti a čtyř hvězdičkářům.(20.2.2018)

 • mzss1
  ****

  (78%) Ještě o stupínek lepší než první díl. Toto je zcela jiná liga. Příběh je jednoduchý, postavy také, ale to mi nepřekáželo. Líbila se mi akce, místy přepálená, ale to samé můžu tvrdit u Expendables, Bondovek apod. Byla výborně natočena a byla rozmanitá. Souboje mě bavili, ale i ty výbušnější akce a přestřelky taktéž. Bylo to zvláštně pojato, v některých scénách tu bylo cítit dost emocí, v dalších jsem necítil nic nebo se tu i objevila trochu humorná scéna. Přesto tu moc negativ nevidím. Finále už mě až tak nebavilo, ale natočeno bylo bravurně (myslím tím především po akční stránce). Jacky Wu se překonal, především ve své postavě v rámci akce. F.Grillo mě baví v podstatě v každém filmu, i když má často vedlejší role a účinkuje v slabších filmech třeba. Zde mi jeho role záporáka seděla, i tvrdý konečný fight s ním celkem stál za to. Mohlo to být ještě trochu lepší, ale já tu moc kverulantovat nebudu. Spokojenost.(9.1.2018)

 • Nan Yu

 • - Převážná většina filmových záběrů byla pořízena na africkém kontinentě. Konkrétně se jednalo o Soweto (zkratka anglického South Western Townships, Jihozápadní městské obvody), předměstí největšího jihoafrického velkoměsta Johannesburgu, a Alexandrii, malou farmářskou oblast ležící ve Východním Kapsku, tedy v provincii Jihoafrické republiky. Tanková scéna z druhé poloviny filmu pochází ale už z rodné Číny. Natáčela se v železářském závodě Zhaochuan Ironworks, náležící městu Süan-chua, které se samo nachází v provincii Che-pej. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace