Zhan lang 2

Miao Zhang

Ka-Fai Cheung

Scénografie:

Raymond Li

(78%) Ještě o stupínek lepší než první díl. Toto je zcela jiná liga. Příběh je jednoduchý, postavy také, ale to mi nepřekáželo. Líbila se mi akce, místy přepálená, ale to samé můžu tvrdit u Expendables, Bondovek apod. Byla výborně natočena a byla rozmanitá. Souboje mě bavili, ale i ty výbušnější akce a přestřelky taktéž. Bylo to zvláštně pojato, v některých scénách tu bylo cítit dost emocí, v dalších jsem necítil nic nebo se tu i objevila trochu humorná scéna. Přesto tu moc negativ nevidím. Finále už mě až tak nebavilo, ale natočeno bylo bravurně (myslím tím především po akční stránce). Jacky Wu se překonal, především ve své postavě v rámci akce. F.Grillo mě baví v podstatě v každém filmu, i když má často vedlejší role a účinkuje v slabších filmech třeba. Zde mi jeho role záporáka seděla, i tvrdý konečný fight s ním celkem stál za to. Mohlo to být ještě trochu lepší, ale já tu moc kverulantovat nebudu. Spokojenost.(9.1.2018)

Vlčí válečník podruhé a mnohem nabušeněji. Ten upgrade je fest znát na první pohled. Rozpočet je větší, film epičtější, akce je neskutečně explozivní, a hnaná až na maximální možnou hranici. Jacky je tu za totálního alfa soudruha, kterého nezastaví naprosto nikdo a nic. Má nejrychlejší tank, umí v něm jezdit smykem, vydrží několik minut pod vodou bez nádechu, nejvíc toho vypije, nesejde mu na tom kolik vpichů a průstřelů utrpí, a umí nejlíp salutovat a mávat rudou vlajkou. Je to prostě ten nejvíc cool řízek na planetě, a protože používá i humor a nadsázku, já mu to žeru. Perfetní je taky jeho nemesis Frank Grillo, to je absolutní bad motherfucker, kterej mu řádně zatopí, kampak se hrabe Adkins z jedničky. Samozřejmě se jede hutná komunistická agitka, tentokrát podpořená multikulturní notou, což je v podstatě jedno a to samé. Dvě nejdebilnější utopistické ideologie. A tak je divák oblažován přepáleně patetickými scénami vykrmování malých černoušků, leproidních zombíků z táboru smrti, gospelových zpěvů, a rasově smíšených vztahů. Ale ti čínští kujóni na to jdou od lesa. Odvezou černochům děcka, oplodní místní kočky a zdejší šviháky nechají rozjezdit tankama. Což je naprosto boží scéna, film se nebojí být řádně krvavý, takže se pro nějaké fatality nikdy nejde daleko. Jacky se jako režisér vůbec nezatěžuje otázkami dobrého vkusu, pálí to do diváků obouruč- když kýč, tak absolutní, když akce, tak nadoraz. Občas překvapí nějakým nečekaným úletem- jako je třeba zakončení automobilové honičky v masovém hrobě mezi mrtvolama. To jsem smíchy prskal kolu po pokoji. Tohle pokračování má prostě grády, je odzbrojující svou bezprostřední naivitou, zábavně bizarní, vizuálně moc pěkný, s povedeným castingem. Těším se na trojku.(29.12.2017)

• herr_carter

jaaaaaaaahahaaaaaaaa !! No doprdele, právě jsem dočetl cca 60 minut návodu na to, jak totálně projebat X set milionů tím, že natočím čínský film desetiletí...tak tohle jsem nezažil..v půlce se to naštěstí seklo, takže mi to dost usnadnilo rozhodování, zda dokoukat nebo ne. Jenom si tak říkám, jak na to mohl kývnout Grillo? a co na tomhle stálo tolik peněz? Makety zbraní? Nebo plyšové jeskyně? Válečné lodě z dokumentárních filmů? Exploze vytvářené moderními grafickými programy na počítačích řady minimálně 3-8-6? Čínští komparzisté? Scénárista - čurák? Vážně těžko říct...navíc by to celé mělo být o dost lepší než jednička, která musí být výkvětem všech latrín a dost se divím, že se neumísťuje v žebříčku někde mezi tupými playgirls a soudkyní Barbarou..na druhou stranu když ale uvážím, že místní vybraná aprobovaná komunita po pečlivé úvaze uděluje prozatímní rating více jak 65, tak se není čemu divit.............. moje hodnocení = 0 z 10(1.1.2018)

Dvakrát viac národnej hrdosti a dvakrát viac dvojnásobne veľkolepejšej ( a opäť silno digitálne vylepšovanej ) akcie v pokračovaní, ktoré je ale len o čosi málo viac pružnejšie, ako jeho predchodca. A čudujem sa čínskym kompetentným úradom, že v krajine zakazujú drsné zahraničné akčné snímky ( DEADPOOL, MAD MAX : ZBESILÁ CESTA ), pretože WOLF WARRIOR 2, má brutálnych krvavých scén na rozdávanie.(7.1.2018)

Wolf Warrior 2 se dost blbě hodnotí ... stejně jako jednička, je tenhle film očividně dělaný na zakázku čínské vlády. Jedná se asi o nejdražší (a zároveň nejvýdělečnější) propagandistický film všech dob ! Ale děje se tu tolik absurdit, že občas máte pocit, že koukáte na komiksovku. Leng Feng je totiž více než Superman - přežije nakažení smrtícím virem, během pěti minut zkope a zajme piráty pod vodou bez jediného nádechu, můžete ho probodat jak jehelníček a stejně vstane a vyvraždí úplně všechny, všichni jej milují více než důchodci slevy v Kauflandu ... a mohl bych pokračovat. Navíc absurdita některých scén nezná mezí ... Feng, který jede zachránit jednoho doktora nezapomene do svého jeepu najebat tunu žrádla pro "ebolou" nakažené vesničany, čínská armáda pošle raketový nálet na tovární komplex, kde jsou ještě rukojmí, ale i tak zasáhnou pouze tanky a žoldáky. Jakmile ovšem odhlédnete od těchto sraček, kterým se stejně budete jen hlasitě smát, tak se jedná o obstojnou akční řežbu, kde borci od speciálních jednotek nestřílí z kalacha jinak než po gangstersku naležato, a kde se kope jak o život (sice se tu i stejně tak stříhá, ale sper to čert). Pokud nemáte 2 hoďky co dělat, a potřebujete vypláchnout palici, tak tomu dejte šanci.(18.1.2018)

• - Akční režii na filmu dělali Sam Hargrave a Jack Wong Wai Leung. (Rominator)

• - Převážná většina filmových záběrů byla pořízena na africkém kontinentě. Konkrétně se jednalo o Soweto (zkratka anglického South Western Townships, Jihozápadní městské obvody), předměstí největšího jihoafrického velkoměsta Johannesburgu, a Alexandrii, malou farmářskou oblast ležící ve Východním Kapsku, tedy v provincii Jihoafrické republiky. Tanková scéna z druhé poloviny filmu pochází ale už z rodné Číny. Natáčela se v železářském závodě Zhaochuan Ironworks, náležící městu Süan-chua, které se samo nachází v provincii Che-pej. (Conspi)

• - Zástupcovia Číny zvolili film do boja o nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2018. (MikaelSVK)