Atypical (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2017 - 2018, 9 h 26 min (Minutáž: 26–38 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (23)

Po delší době americký seriál, který mi nepřijde jako ztráta času. A kupodivu s ním přichází opět Netflix. Postavy a dialogy jsou rozhodně zajímavé a dobře se na to kouká. V Samovi občas vidím trochu rysy Sheldona a v jeho ségře zase ségru Dextera. Tím ale nechci říct, že by je kopírovali, obě postavy jsou originální a věřím, že si k nim najdu v dalších sériích ještě bližší vztah.(13.12.2018)

Juno meets Modern family! Provokativní, odvážná a zatraceně feel good dramedy, kterou si pro sebe krade Brigette Lundy-Paine. ❤️(19.8.2017)

Obvykle fakt nemám ráda tohle osekaně zjednodušené prezentování autistů jako těch chytrých asociálů, co milují pravidla, a ani nemusím tyhle naivně optimistické příběhy, bez větších problémů, s převážně dobrými konci a dobrými lidmi. Atypical má ale tak sympatické postavy, chytlavý příběh a kouzelnou Brigette LundyPaine, že mu všechny "nedostatky" s radostí odpustím :)(19.8.2017)

1. SÉRIE (85 %): Fajn feel-good oddychovka, která nejspíš neudělá díru do světa, ale fandy dramedií milující různá životní moudra třeba i o tučňácích (takže mě) minimálně potěší. Sice je psychologie postav trochu zjednodušená, ale jinak je to velmi příjemná podívaná. Zatím hodně pěkné 4*.(29.3.2018)

Velmi sympatická série.(9.4.2018)

Priemerny serial o jednej netypickej a z polovice neskutocne sympatickej rodinke. Uplne si ma ziskal hlavne otec rodiny v podani Michaela Rapaporta. A potom je este uchvatna a nadherna dcera Brigette Lundy-Paine. O triedu zaujimavy je syn autista. Obcas ma vtipne hlasky, ale miestami je len otravny. Najmenej ma bavila matka a jej linia s neverou. Zato neskutocne vtipnou je postava kamarata a radcu autistickeho syna ohladom randenia. Od zaciatku ma zaujal vyvoj pribehu niektorych postav natolko, aby som si pozrel celu prvu seriu, ale zaroven tam bolo vela nezazivnych linii, ktore ma vôbec nebavili a preto davam len priemerne hodnotenie. Zaver serie priniesol ocakavany cliffhanger. Podla mna by z toho dal zostrihat jeden skvely film. Druhej serii asi zo zvedavosti ohladom vyvoja niektorych linii a vdaka sympatakovi Rapaportovi neodolam, ale nejak extra nateseny na ňu nie som. 5/10.(1.9.2018)

Jasně, není to žádný trhák, postavy jsou postavy, nikoliv lidé ve třech a více rozměrech. Přesto to ale ve mně zanechalo příjemný feel-good dojem. I postava Elsy, často lidmi nenáviděná. Nad všechny ostatní fakty je třeba zmínit, že scénáristé a režiséři ohlasy čtou, čehož je krásným výsledkem zlepšení v druhé sérii v množství dalších lidí na autistickém spektru, takže to Sam nemusí všechno "táhnout sám", jak si lidé stěžovali po první sérii. Zase jednou je vidět, že v Americe mají žánr "dramedy" zmáknutý o dost lépe než u nás. A že jsme od Raymonda Babbita a Sheldona Coopera pokročili zase o kus dál (rozhodně by bylo vhodné zmínit mezikrůček v podobě Abeda Nadira). Jsem velmi rád, že jsem vydržel pilotní díl, kde se to jen hemžilo tzv. "cringe" momenty, které naštěstí později byly odsunuty do ústraní. 3,5*(3.11.2018)

Jak divné vlastně jsou všechny ty věci, které normálně děláme, pravidla kterými se řídíme a způsob jakým komunikujeme s lidmi ? Vlastně to nejsou divné věci, než se nad nimi člověk zamyslí trochu z jiného úhlu pohledu...----"What do I have to do to get you to go to the dance? " "Ask them to turn off the music, so that it was silent, that would be nice." "A dance without music would be a dance without people." "That sounds pretty good too."----(17.3.2018)

Skvěle provedený seriál, který má v sobě nevšednost a originalitu a je prostý. To je asi hlavní jeho kouzlo. Seriál se zaobírá normálními denními věcmi a problémy, které ovšem v podání Sama zní skoro úplně jinak a vidíte je jinak a jeho rodina mu v tom skvěle sekunduje. Co víc si přát? Všední humor, který nikomu neublíží, ale není na kolaps ze záchvatu smíchu. Ale já si tuto rodinu velice oblíbil. Rapaport se role otce zhostil skvěle a Leigh v roli matky byla také skvělá, ale v úloze dobré matky je těžké si ji představit po roli, kde všem nadávala do zmrdů a negrů. Ano, pane Tarantino, mluvím na Vás. Z nevinného malého seriálu se pro mě stal jeden z nejlepších kousků tohoto roku. A samozřejmě se těším na druhou sérii, která bude mít určitě co nabídnout. Nádhera!(17.9.2017)

• eromar

Všechno špatně...(15.8.2017)

Tohle mě zasáhlo na příliš mnoha frontách.(20.8.2017)

Dokonalý seriál zabývající se vážným problémem a to autismem. Je zde skvěle stvárněno, jak by se rodiče dítěte s takovým problémem měli chovat. Soucítím se všema, kterým autismus blízkých zkřížil cestu. Peace :)(24.5.2018)

Moc příjemná, fajn záležitost.(23.10.2017)

Cesta do hlubin autistovy duše. Je zajímavé sledovat, jak člověk s touhle poruchou reaguje na běžné životní situace. Povětšinou velmi komický příběh, nechybí v něm ovšem i pasáže, ve kterých divák v průběhu několika snímků přechází ze smíchu do zděšení a někdy dokonce i k slzám. Skvěle je vystižen i vliv Samovy nemoci na jeho nejbližší a na to, jak se se svou životní situaci dokážou více či méně vypořádat.(19.2.2018)

Sheldon 2.0 a jeho rodina, nevim proc vsichni autisti musej bejt vyobrazeni takhle. Jinak co se musí nechat je to dobře natočený a dá se to za den zkouknout celý.(12.10.2017)

Sheldon Jr. se snaží najít trial holku, dozvíte se spoustu random faktů o tučnácích, ale jinak fajn podívaná, if you can read this you suck.(12.1.2018)

Tohle se mi fakt líbilo. Nejen, že příběh rodinky s autistickým klukem v čele je slušně propracovaný, taky se tam dějí věci ze života, se kterými se setkává spousta z nás. Nic nového. Šikana, snaha zapadnout mezi ostatní nebo kouzelná formulka mnoha rodičů "zůstaneme spolu kvůli dětem"... Ale všechno je to laskavě obaleno do prostředí se sympatickými postavami. Samovy průpovídky, kdy je vtipný, aniž by vlastně chtěl... Zahid aka nový Howard Wolowitz... Švihlá ségra, ujetá máma, tatík, co je oporou... To se musí vidět. Dávám pět. :)(15.9.2018)

Brutus :) přesah, soundtrack, písmo, upřímnost, opravdovost.(16.9.2018)

Moc povedené vykreslení smýšlení člověka s autismem. Zejména první půlka epizod byla plna funny momentů, založených především na embarrassing situacích, které z našeho pohledu vyznívají šíleně, ale člověku s tímto vnímáním přijdou běžné. Mrzí mě jen nedotažený konec. Vše bylo uzavřeno příliš narychlo, skoro jako by to naznačovalo další pokračování.(18.9.2017)

Dude, nobody's normal... Vskutku. Samov autizmus zaniká pri nenormálnej normálnosti jeho okolia, ktoré je autistické možno viac ako Sam. Vtipné, chytré, chytľavé.(24.1.2018)

<< předchozí 1 2