Atypical (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2017 - 2018, 9 h 26 min (Minutáž: 26–38 min)

Tak dlouho jsem se tomu vyhýbala, až mě Netflix ukecal a nelituju. Je to opravdu super, hlavně první série a nezabere vám to víc než jeden víkend. Asi nejsilnější stránkou jsou ty úžasné postavy, jak už bylo několikrát řečeno. Taky se mi hrozně líbí, že vám seriál ukazuje trochu jiný pohled na svět. Těším se na třetí sérii.(17.9.2018)

Jasně, není to žádný trhák, postavy jsou postavy, nikoliv lidé ve třech a více rozměrech. Přesto to ale ve mně zanechalo příjemný feel-good dojem. I postava Elsy, často lidmi nenáviděná. Nad všechny ostatní fakty je třeba zmínit, že scénáristé a režiséři ohlasy čtou, čehož je krásným výsledkem zlepšení v druhé sérii v množství dalších lidí na autistickém spektru, takže to Sam nemusí všechno "táhnout sám", jak si lidé stěžovali po první sérii. Zase jednou je vidět, že v Americe mají žánr "dramedy" zmáknutý o dost lépe než u nás. A že jsme od Raymonda Babbita a Sheldona Coopera pokročili zase o kus dál (rozhodně by bylo vhodné zmínit mezikrůček v podobě Abeda Nadira). Jsem velmi rád, že jsem vydržel pilotní díl, kde se to jen hemžilo tzv. "cringe" momenty, které naštěstí později byly odsunuty do ústraní. 3,5*(3.11.2018)

Tohle se mi fakt líbilo. Nejen, že příběh rodinky s autistickým klukem v čele je slušně propracovaný, taky se tam dějí věci ze života, se kterými se setkává spousta z nás. Nic nového. Šikana, snaha zapadnout mezi ostatní nebo kouzelná formulka mnoha rodičů "zůstaneme spolu kvůli dětem"... Ale všechno je to laskavě obaleno do prostředí se sympatickými postavami. Samovy průpovídky, kdy je vtipný, aniž by vlastně chtěl... Zahid aka nový Howard Wolowitz... Švihlá ségra, ujetá máma, tatík, co je oporou... To se musí vidět. Dávám pět. :)(15.9.2018)

Cesta do hlubin autistovy duše. Je zajímavé sledovat, jak člověk s touhle poruchou reaguje na běžné životní situace. Povětšinou velmi komický příběh, nechybí v něm ovšem i pasáže, ve kterých divák v průběhu několika snímků přechází ze smíchu do zděšení a někdy dokonce i k slzám. Skvěle je vystižen i vliv Samovy nemoci na jeho nejbližší a na to, jak se se svou životní situaci dokážou více či méně vypořádat.(19.2.2018)

Moc povedené vykreslení smýšlení člověka s autismem. Zejména první půlka epizod byla plna funny momentů, založených především na embarrassing situacích, které z našeho pohledu vyznívají šíleně, ale člověku s tímto vnímáním přijdou běžné. Mrzí mě jen nedotažený konec. Vše bylo uzavřeno příliš narychlo, skoro jako by to naznačovalo další pokračování.(18.9.2017)

• - Seriál byl nominován na cenu Satellite Awards v kategorii „Nejlepší hudební nebo komediální seriál“. (honzik10)