Atypický - Série 3 (série)

Komedie / Drama

USA, 2019, 5 h 22 min (Minutáž: 27–35 min)

Tvůrci:

Jennifer Jason Leigh

Susan Federman

Scénografie:

Joseph P. Lucky

Když jsem zjistila, že tento pátek vyjde 3. série seriálu, byla jsem nadšená. Děj se zaměřuje více na postavy kolem, už ne jen na Sama samotného, i když stále zůstává středobodem trefných hlášek, společně se sestrou Casey. Témata se krom autismu rozrostla také po trable ve vztazích obecně a strach z neúspěchu na VŠ. Rozebírá se motiv vyrovnání se s nevěrou, zmatení v orientaci a ztráta přátelství kvůli lásce. Všechen námět je moc fajn, ale bohužel ač jsou témata zajímavá, nebyla příliš uvěřitelná a jednání postav jsem často moc nechápala. Caseyino dilema mezi Izzi a Evanem pro mě nebylo jasně čitelné a mohla za to pravděpodobně samotná postava Izzi, která, nejspíše v nedostatku "seriálového času", zcela neosvětlila svou osobnost. Místo toho vidíme jen střídání ano, ne, ano, ne až už nevíme, co si o tom vlastně myslet. Škoda. Také mě hrozně mátl fakt, že Casey je TEPRVE 16 let, i když reálně vypadá mnohem starší než 19letý Sam. Stejně jako u Evana, kterému je teprve 18, přitom vypadá tak na 25. To je ovšem problém většiny amerických teen serií, jelikož teenagery lidi tam hrají herci 20+, kteří už zkrátka působí dospěle. Jinak ale Atypical patří k jednomu z mála skvělých seriálů, který jsem musela zhlédnout naráz v kuse.(2.11.2019)

Trochu zklamání kolem Casey a jakým směrem se poslední epizody vydávají... A že nejspíš už neuvidím svou oblíbenou postavu. :( Nicméně přátelství Sama a Zahida je skvělej element. A Amy Okuda je pořád stejně výborná. Těším se na poslední řadu. :)(22.9.2020)

Po druhé sérii trochu opadla skepse a přišla jenom čirá radost. Koukat na Atypical se stal svátek klidu, humoru, perfektních dialogů a televizního štěstí. Postavy už berete jako své přátele a rodinu. Soucítí se s nimi, prožíváte případy s nimi. Milujete je. Zde i vidíme zajímavý vývin toho, jak nějaké postavy by byli na zabití. Což někdy i jsou. Ale snesitelným způsobem. A to je talent, co dokážu ocenit. Obecně vzato se tak už potřetí v řadě s tímto stala událost roku. A myslím si, že to tímto neskončilo. Neuvěřitelné si představit, že zase budu muset čekat rok.(13.11.2019)

Seriál zůstává ve zcela civilních kolejích, díky čemuž vše působí i nadále neskutečně přirozeně. Herci zůstávají naprosto skvělí, soundtrack se stálé zlepšuje a já už se nemohu dočkat další série.(7.11.2019)