Atypický - Série 4

(série)

Epizody(10)

Casey i Sam se chystají opustit rodné hnízdo, a všechny členy Gardnerovy rodiny teď čekají zásadní rozhodnutí o tom, jak si zařídit život dál. (Netflix)

vyfuk

Letos jsme měli top štěstí i smůlu,  že jsme se rozloučili se dvěma skvělými seriály. Jeden s gerontním humorem o přátelství a druhý s rodinnými problémy, který vždy  dokázal nějak zahrát na city. A to byl druhý případ. Když vyšel Atypical, vypadal nenápadně, ale nyní se vrátil v plné polní s tím, že chce ságu zakončit. Je těžké mluvit o tom, zda se to povedlo. Některé díly působí lehce prvoplánově nebo sitcomově, kdy se řeší jenom  nějaký mini  problém, který se nijak  neposouvá  s příběhem dál a působí trochu bizarně na dojmy něčeho tak  propracovaného. Atypical nakonec našlo svůj cíl. Z linky hlavní postavy asi  můžeme mluvit o nějaké spokojenosti, kdy se našel  cíl a výsledek. Menší  nedostatky jsou u vedlejších a přesto důležitých postav jako v případě sestry, která si jede už jen svoji lesbickou flow a ani jednou se nesetká s jejím expřítelem, který stále tak nějak v seriálu je a je tam zcela zbytečný. Více prostoru dostala i její nějaká nemesis, na kterou už si zcela upřímně ani  nepamatuji kdo byl, takže působila spíše otravně a opět  zcela zbytečně.  Takže tento tah moc nevyšel a byl  zcela zbytečný. To je v celku asi ta největší vráska na seriálu. Důstojné zakončení a příjemný dojezd, který na konci i tak trochu dojme. ()

rashaverak

Bohuzel se velka cast 4te sezony toci kolem Izzie. Amici museji homosexualitu nacpat vsude. Byt hetero uz neni normalni, byt homo je nova norma a moda. Zapletky s Izzie jsou hloupe, neustale se opakujici a nezajimave. Holky se za tech deset dilu vzajemne urazi a omluvi snad 30x. Je to upravdu umorne. A ani ostatni linky pribehu uz nemaji mnoho co nabidnout a jsou stale silenejsi, povrchnejsi a predevsim stale vice a vice absurdni. Tento serial zacal jako historky ze zivota autisty, ve ctvrte sezone se ale autismus neresi temer vubec. ()