Aladin

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 2019, 128 min

Budu se opakovat, ale pro děti je to jistě super pohádka. Já už tolik nadšen nebyl, hlavně, když se tam pořád zpívalo. Snad je to pro ně alespon poučné, protože hlouposti postav a hlavní pointa, že i když jste původně zlodějem, tak vlástně máte srdce ze zlata a můžete získat ruku princezny, tak to fakt za mě ee. ... GA Cinema(2.6.2019)

• Tom Hardy

V podstatě všechno špatně, od upozadění komické vložky, kdy je většina zábavných vedlejších figur původního snímku jen nezajímavé statické křoví, přes buď nevýrazný, nebo rovnou mizerný casting, až po fádní režii a lacinou výpravu. Jsem upřímně překvapený, že něco takového Disney pouští s vážnou tváří do kin. Vypadá to spíš jako nějaká orientálnější verze televizního Muzikálu ze střední, s přehrávajícím "Disney Channel" záporákem a chybně obsazeným Willem Smithem, který se sice snaží, ale ta postava zkrátka potřebuje větší neřízenou střelu. Je to ohromná škoda už proto, že Guy Ritchie rozhodně mohl tomuhle tématu dát něco svého (pouliční hajzlíci, to je bez debat jeho parketa), ale on mu nedal vůbec nic. Je jen jménem v titulcích, nikde jinde se jeho osobnost nepřipomene. Je něco, co nový Aladin má? Nejlepší jsou přepálené hudebně/taneční pasáže jak z Bollywoodu. To jsou jediné momenty, kdy ten film opravdu ožívá. Ale to je tak 10 minut...(25.5.2019)

Nečakane príjemná dobrodružná rozprávka, ktorá sa od pôvodného kresleného filmu líši viac, než by človek čakal. Dobré obsadenie (Jasmína je láska), výborná tanečná choreografia, švih a zábava.(26.5.2019)

Nová filmová doba a s ním i nové digitální publikum zákonitě potřebuje k životu nové moderní zpracování Aladina. Zpracování, které hýří barvami takovým způsobem, že se podle něj dá vybírat nová televize. Hodně lidí této pohádce natolik podlehlo, že začalo otvírat jednu láhev za druhou až místo setkání z Ginem se setkali s protialkoholní. Tady k otevření láhve vybízí zejména první část filmu, která nás seznamuje s hlavním hrdinou, princeznou, sultánem, hajzlem, opičkou a je to tak trošku nuda i když otvírací honička při který si hlavní hrdina zpívá není úplně marná. To podstatný se začně dít až s vypuštěním modrýho Will Smitha. Jeden efekt stíhá druhý, nápady se nešteří, někdy mě to až přijde až digitálně přehuštěný, ale oči maj pořád co sledovat. Samotný příběh taky začne mít větší spád, když se do příběhu s větší vervou přihlasí zlo, aby se pokusilo o souboj s dobrem a láskou. Když bych přemýšlel o tom co si kdo z filmu veme, tak u dětí je to jasný, je to prostě moderní pohádka s ambicí pobavit i dospělé. My starší kluci jsme v pohodě, máme tam hnědookou Naomi Scott a to nám bohatě stačí k tomu aby jsme nelitovali peněz, děti tam maj krom pohádek i zvířatka a samozřejmě romantická linie pro holky rovněž nechybí. Jak je to s hlavním hrdinou neumím říct Mena Massoud měl na mě moc velkou pusu i oči. Na své si přijdou rozhodně milovníci karnevalů, protože příchod Aliho do města hýří barvy, tancem, zvířaty, lidmi, prostě pompéznost osobně.Will Smith po delší době na českým plátně nového Aladina táhne, což je především díky digitálnímu pojetí Gina a jeho kouzel- těch především (což nemyslím vůbec zle ). Na to jak jsem se toho bál a čekal že mě kýč dobije pod sedačku jsem byl velmi mile překvapen, že se dá udělat v dnešní době pohádka jejiž sledování se nemění v horor. Někde na hranici mezi 3 - 4 *(22.5.2019)

Zloděj Aladin by rád sbalil princeznu, ale skončí v rukou zloducha Jafara, který ho chce využít k tomu, aby mu donesl kouzelnou lampu. Aladin ale zjistí, že v lampě žije Džin, který mu splní tři přání. A rozhodne se usilovat o princeznu s jeho pomocí. Jafar se ale nevzdává… Guy Ritchie natočil svižnou a vizuálně strhující rodinnou pohádku, která parádně kombinuje humor, napětí a romanci a hrají v ní hodně sympatičtí herci. Problém je, že je až příliš podobná animovanému originálu a co se příběhu týká, nic moc nového nepřináší. Jak moc je to problém, to si musí každý ujasnit sám. Řemeslo je to ale víc než poctivé.(23.5.2019)

8/10. Obrovský překvápko. Plně funkční dobrodružná pohádka, ve které nechybí takřka nic. Herecký ansábl má výbornou chemii, akční scény si Ritchie perfektně pohlídal (já ty jeho střihy žeru!), nadupaná hudební složka, exotické lokace a má to neskutečný čaro a energii. To snad ani nešlo natočit líp. Více: https://www.youtube.com/watch?v=uW0Y1x17gJ8&t=92s(29.5.2019)

Jakožto obří fanoušek původního filmu (viděl jsem jej tak 50x určitě) jsem rozhodně měl nemalá očekávání, ovšem uklidňovalo mne, že je nyní u kormidla Guy Ritchie. Což se bezpochyby potvrdilo jako nesporná výhoda celé produkce, jelikož režijně je Ritchie stále neomylný a jen srší nápady. A Disney si navíc, co se týče přepracovávání svých legendárních animáků do hrané podoby, vybudoval obrovské know-how a totožně jako u Krásky a zvířete či Knihy džunglí cituje jednotlivé scény, které fanoušci snadno rozeznají a nostalgicky si zavzpomínají. I přesto, že toto všechno vím a přípravu jsem nepodcenil, mě překvapilo, jak moc velkolepý a výpravný nový Aladin je a jestli jsem si v dětském věku představoval, jak byl vypadal v hrané formě, tak to by to bylo nejspíše přesně takto. Will Smith měl nesmírně obtížnou pozici v představění role, kterou v dabingové formě doslova definoval Robin Williams (ačkoliv jsem viděl film vždycky pouze v dabingu, Džin je prostě dokonalá postava), nicméně se mu to víceméně povedlo výborně, pouze v pár okamžicích to už s těmi skřeky přestřelil. Dále je třeba zmínit hlavní součást tohoto kouzelného příběhu Tisíce a jedné noci. Aladdin je z velké části muzikál, navíc s plně kultovními titulními písněmi, které samozřejmě skvěle fungují v kombinaci s neskutečnými barevnými výjevy na plátně, ovšem najdou se tu i dvě nové, zřejmě cíleně psané na ženskou emancipaci princezny Jasmíny (toť otázka, jestli se to zrovna do arabského světa hodí) a trošku z filmu trčí. Větší problém ale vidím ve finále, při kterém jsem se malinko ztrácet a vlastně už mě to CGI předvádění nebralo. Výjimečně neříkám, že bych krátil, ale 130 minut je zkrátka hodně a napoprvé to mé nadšení až dokonce tedy nevydrželo, to je ovšem jen mírný zádrhel u takovéhle pecky, která jistě vydělá hromadu zlaťáků. A mě jen zajímá, jestli opravdu adaptují některý z videosequelů, které následně disneyovci vyprodukovali..(23.5.2019)

Džina chceš mít za kámoše hned teď! Will Smith je bourák, a ostatní nadmíru sympatičtí herci mu zdatně pomáhají v tom, dělat z téhle písničkové pohádky zábavný nadprůměr. Původní animák si navíc vůbec nepamatuju, takže další plus pro člověka, kterýmu smrděj doslovný remaky. P.S. Jen malé varování pro ostatní podobně doufající: fakt to není Král Artuš pro děti. Richieho jsem tam skoro nepoznával.(7.6.2019)

Ako Disneyovka fajn, ale ako film od Guya Richtieho by to mohlo byť aj lepšie. Nieje to čista Ritchieovka ako uňho býva zvykom, no ten režisérsky rukopis je tam cítiť trošku v tých dialógoch a strihu. Tak či tak je to celkom zábava. Príbeh síce ničím nestrhne (čo je ale u Disneyoviek bežné) a tak isto ani záporna postava Jafara ničím nezaujme. Aladin ma tromfy niekde ide. A to v tanečných scénach a v hercoch. Egyptského Aladina Mena Massouda síce nepoznám, ale celkom mi tam zapasoval, tak isto aj krásna Jasmína Naomi Scott, no najlepšou postavou je tu Džin v podaní Willa Smitha, ktorý po dlhšej dobe zas pričuchol k roli, ktorá mu neskutočne sedí. Džín je tu ten najväčší vtipálek, najlepší kamoš a najlepšia postava skratka. K plusom si pritajme ešte drahú a nádhernú výpravu, kostýmy, či opäť skvelú hudbu od Alana Menkena. Fajn zabavička. Oblúbený soundtrack: Speechless (Full), The Wedding, Friend Like Me (Finale). 75% - 4*(25.5.2019)

Po Louskáčkovi a Dumbovi člověk už fakt nic nečeká a pak přijde takováhle ultra barevná bomba! Všechno správně, hlavně opravdu dobrý casting plný sympatických herců v čele s Willem Smithemn, který si bere z původního džina Robina Williamse to nejlepší, ale zároveň mu dává vlastní osobní kouzlo. Předělávky písniček a scény s nima spojený jsou jedna velká radost, protože je to jako dívat se na původní verzi na speedu (jo a ty barvy!). Já si to snad v tom kině dám znovu! A mám radost za Ritchieho, který dělá prostě skvělý filmy, jen mu na ně moc lidí nechodilo, takže tohle ho snad zase nakopne a bude si moct zase natočit něco svýho. A na nostalgickou vlnu: ono je na tom fakt něco krásnýho, když vás na tyhle filmy brali dřív rodiče, a teď můžete zase vzít vy je a společně si užít výborný rodinný film, čehož byly disneyovky vždycky zárukou:')(25.5.2019)

• mchnk

Takže Guy Ritchie se teď dal na pestrobarevnou estrádní zábavu (takové novodobé televarieté) se zoufalým humorem, přizpůsobený době a nigga slangem, škoda ho. [Kino Citadela - Litvínov](24.5.2019)

Výborné dobrodružsvo pre celú rodinu. Aj keď originál je úplne inde. 7/10(24.5.2019)

Příliš štědrá stopáž pro příliš jednoduchou story. Vinou toho se tak divák mezi sympaticky lehkonohým pohádkovým rozjezdem a zdařile gradující finální půlhodinkou nemá v ději o co pořádně opřít. Vizuálně je to pěkné (pěkně barevné), písničky jsou taky fajn (byť by tam vlastně vůbec nemusely být) a casting ústředního tria typově výborný (jen padouch Jafar si určitě zasloužil charismatičtější hereckou tvář). Hraný Aladin určitě není žádný průser, ale bohužel ani terno srovnatelné např. s Favreauovou Knihou džunglí. Možná nejvíc mě ale mrzí, že na něm není v podstatě nijak poznat, že ho režíroval Guy Ritchie. Holt asi bylo hodně bláhové doufat, že mu Disney nesváže jeho drzé britské pracky a dovolí mu dodat (další) notoricky známé látce velice osobitou podobu jako v případě Krále Artuše a vlastně i Sherlocka Holmese. 65 %(29.5.2019)

Ano je to Disney, jsou tady hudební čísla, ale Guy Ritchie si s tím poradil po svém a dobře. Dech beroucí výprava, citlivě vybrané herecké obsazení, působivý OST. Film pro sebe ukradl Will Smith, který v roli rozpustilého džina nemá chybu, souboje, akční složka velmi dobře řešené a napínavé. Hele jako jestli jste čekali literární adaptaci jste na špatné adrese, je to perfektní a zábavný film pro děcka 12-15 let, v kině byli samí puboši, takže jsem si tam připadal nepatřičně, přesto legenda dětských let, kdy remake není zbytečný. Humor, akce tady je dobrý, romantická linka decentní, já jsem spokojen, repríze se nebráním. Film obsahuje spoustu detailů a blbinek, které stojí za to.(8.6.2019)

Keďže je pôvodný Disneyovský Aladin moja najobľúbenejšia rozprávka, mala som veľmi silné obavy ako to dopadne. Ako vidím, tak aj táto verzia má dobré hodnotenie, aj keď niektoré hodnotenia nechápem. Scenáristi vytvorili niečo, čo zapadne do dnešnej doby, nemôžu predsa vytvoriť identickú live-action pre úplne nové publikum. Will Smith ako Gin veľmi potešil, výber hercov na jednotku, hudba a akcia výborná. Jediné, čo mi trošku vadí, je že SR kiná zatiaľ neuvádzajú film v origináli, možno nejaké menšie to niekedy uvedie, ale určite veľa ľudí by si vypočulo radšej Willa Smitha s jeho hlbokým hlasom ako nejaký hlas, ktorý sa skôr nehodí. Nehovorím, že dabing je vyslovene zlý, len aspoň jeden krát by to mohli uviesť aj v origináli. Inak sa mi celkom rátalo, že na premietaní, na ktorom som bola ja sme sedeli samí dospelí a aj to väčšína 25+. A teraz k bodu prečo nerozumiem niektorým dvojbodovým hodnoteniam, už som veľmi dávno nebola v kine s tým, že sa celé kino smialo až plakalo, to som už veľmi dlho nezažila. Pre mňa zatiaľ najlepšia live-action adaptácia Disneyovky. 100%(28.5.2019)

Cením si, že se, stejně jako v případě Krásky a Zvířete, hraný Aladdin nevydal cestou polopatického přetisku animované předlohy a přináší svůj pohled na věc a nové nápady. Že se Will Smith nesnaží za každou cenu kopírovat Robina Williamse, protože tam, kde fungovala Williamsova komičnost a šarmantnost, tam Smith zaostává, zatímco jinde se i on může spolehnout na svou vyřídilku a charisma sympaťáka. Že jsou postavy komplexnější, princezna se animované (dětské platonické lásce ;) Jasmine vyrovnává krásou a převyšuje jí osobností a Sultán není úplný ňouma. Nicméně, jde stále o stejný příběh, který se před 17 lety vešel do neuvěřitelně svižných 87 minut. Kéž by si Ritchie i u Disney občas pomohl nějakou tou koláží či šlápnutím na vypravěčský plyn, protože nový Aladdin úmorně často z rozmáchlého orientálního dobrodružství přepíná na televizní konverzačku, ve které trochu odbytý digitální Džin kouká někam skrze své konverzační partnery nebo se zbytečně dlouho opakuje stejný vtip, který pak přestává být.. vtipem, haha. Roztahaností a paradoxně zároveň přílišnou doslovností pak některé scény ztrácejí na působivosti a emotivnosti, čímž trpí především samotné finále. Míra se nepodařila udržet ani v hudebních aranžmá (až na výjimky: Prince Ali, kde je to záhodno a nové Speechless), ve kterých se sdělení a obsah samotných písní trochu ztrácí. Aladdin není špatný film, má skvělý casting, fajn atmosféru, ale myslím, že ze všech původních Disneyovek nabízel nejvíce prostoru k "vyřádění se" a tenhle potenciál zůstal v mých očích hrubě nevytěžen. 5.5/10 P.S.: V každém případě přeju Guy Ritchiemu, aby (jak se zatím zdá) Aladdin vydělal hezký balík a on tak zase mohl točit ty skvělé žánrovky, na které mu nikdo nechodí.... ;-)(30.5.2019)

Původního Aladina jsem zatím neviděl (shame one me, I know), nicméně po zhlédnutí hraného (i tak ale do značné míry animovaného) remaku si na něj musím co nejdříve udělat čas. Začátek filmu byl poněkud sušší a zkratkovitý, ale posléze se to vše rozjelo na plné obrátky a zastavilo se až při závěrečných titulcích. Snímek oplývá neskutečným množstvím barev, ze kterých přecházel člověku zrak, nabízí množství akčních scén a své si zde najdou i romantické a vtipné momenty. Džin v modré podobě působil možná příliš steoridně, ale ve výsledku mě to až zase tolik nerušilo. Děj hezky ubíhal a člověk se vůbec nenudil, což je hlavní. Mezi nejlepší scény patří první setkání Aladina s Džinem a poté příjezd prince Aliho do města. P. S. Jelikož jsem byl na 3D, viděl jsem film s dabingem, takže si musím najít někdy čas i na originální verzi - už jen kvůli těm chytlavým písničkám.(23.5.2019)

Z Aladina se nakonec vyklubalo pohodové dobrodružství pod taktovkou Guye Ritchieho. Z obsazení Massouda jsem sice moc nadšený nebyl, ale ve finále dokáži pochopit, co tvůrce k jeho angažování vedlo. Největší slabinou filmu je tak mdlý Jafar, který není oproti předloze vůbec děsivý a představuje spíše nenažraného státníka (za což může z velké části Kenzari, a trochu také scénář). Je to škoda, protože kdykoliv se má člověk bát o postavy a atmosféra má zhoustnout, nemá to ten správný drive. Z toho také vyplývá, že finále nefunguje tak dobře jako v animáku a je až přespříliš natahované. Honičky jsou ale fajn, Smith překvapivě v pohodě a muzikál z toho jde cítit na sto honů (v případě Jasmíny je ho ale zbytečně moc a nepatřičně se s ním rozmělňuje děj). Uvítal bych, kdyby to bylo ještě více ulítlé, ale z kina odcházím spokojený.(25.5.2019)

Guy Ritchie je sice frajer, ze vohnul (a nejspis opakovane) Madonnu, ale jeho filmova / reziserska kariera mi teda moc nesedi. Toci filmy nezajimavy a divny, snad jen s vyjimkou Sherlocka Holmese. Jeho Aladdin pusobi spis jako pracka penez nez prevedeni klasickeho Disney filmu do hrane podoby, a z hercu krome Willa Smitha (jehoz filmy taky silne osciluji okolo prumeru) se uz pak nepodarilo zaplatit nikoho zajimaveho. Ve filmu se porad hodne zpiva, pribyla tam nejaka sluzka (to aby mohl Dzin zasunout) a zaverecny vyvrcholeni filmu je od originalu trochu odlisne, coz by ale za normalnich okolnosti nemuselo byt nutne na skodu. Moderni Aladdin musi ale oslovit moderne smyslejici divactvo a tak se dockame zvratu v arabskem svete skutecne nevidaneho - sultanem se stane Jasmina. Uz mi tam v ramci zenske emancipace chybela asi jenom scena, jak v zaveru filmu Jasmina Aladdina naklada gumovym penisem zezadu jako tomu bylo treba v Deadpoolovi... jinak animace i efekty docela dobry, i kdyz to CGI tancovani ala Bollywood trhalo oci i s obocim..(3.6.2019)

Předělávání animovaných pohádek do hrané verze mám ráda. Malinko mi vadila originalita určitých pasáží (přece jen jsem animovanou verzi viděla milionkrát), ale i tak je to celkem dobré zpracování. Co se týče srovnání předělávek, tak Popelka i Kráska a zvíře jsou pořád o level výše. Věřím ale tomu, že až mě dcera donutí se na to podívat milionkrát, že v tom najdu ještě něco víc a možná i půjdu s hodnocením nahoru. Škoda že jsem neviděla v originálním znění. Trochu mi neseděl představitel Jafara, asi mi přišel málo úlisný. A možná mohli malinko víc zapracovat na papouškovi. Čekala jsem, že bude víc ukecaný.(26.5.2019)

Asi nejbarevnější film co jsem viděla od vynálezu barevného filmu - až oči přecházejí. Will Smith zase jednou v sympatické roli.(31.5.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5