Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Belgie / Francie, 2016, 91 min

Zpočátku jsem si myslela, že animace v tomhle filmu bude dost špatná, čemuž nasvědčovaly mimika a pohyby pirátů, ale na hlavních "postavách" si tvůrci dali velmi záležet a animace byla nakonec opravdu skvělá. Stejně tak příběh, především pak "záporáci" v podobě koček. A pro mě byla vrcholem filmu skoro 10minutová "bojová" scéna, která byla velice nápaditá a zábavná. Animáky od Pixaru nebo Dreamworks jsou mi určitě bližší, mají pro mě větší kouzlo, ale filmy mimo produkci těchto dvou studií mi ve většině případech přišly hrozně pitomé, takže tenhle film byl pro mě velice příjemné překvapení.(27.7.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,202,000▐ ide samozrejme o ďalšiu z tých x priemerných počítačovo animovaných rozprávok, ktoré zaľahnú prachom a za pár rokov po nich ani pes neštekne, malou výhodou ale je že dejovo tá má celkom dobrú výstavbu ktorá neotrávi, nie je to zbytočne infatilné, skôr mi tu chýbali lepšie zábavné momenty, tých skutočne zábavných tu bolo strašne málo, plusom je aj animácia ktorá je z tých lepších /videl v kine: 55%/(21.2.2016)

Klasický rutinérský animák, jakých se dnes točí mraky. S Defoeovým textem to samozřejmě nemá nic společného, mohlo se to tedy celé jmenovat klidně úplně jinak (při té příležitosti si neodpustím svůj údiv nad tím, proč distributor do českého názvu musel protlačit ten diminutivní dodatek "Na ostrově zvířátek" - i bez toho je snad jasné, že hlavní cílovkou tohoto filmu je dětský divák). Děj mě nebavil (výtka samozřejmě čistě subjektivní), a uřvaný český dabing mě vyloženě otravoval (vidět to v původním znění, můj dojem by snad byl lepší; Libor Bouček coby Robinson by snad ještě šel, ovšem Bohdan Tůma coby Carmello mi teda vadil skutečně fest - od jisté doby, co vešel ve známost dabováním jistého nejmenovaného reklamního maskota, jsem na jeho hlas dosti alergický v jakékoli podobě). Kdybych měl teď někdy vyrazit do kina s dětičkama na nějaký animák, upřednostním před tímto radši španělskou pecku Agenti dementi - osobně mě bavila neskonale víc (jen můj názor).(18.2.2016)

Celovečerní filmový příběh vyprávěný papouškem o tom, jak se Robinson Crusoe dostal na tropický ostrov. Evropský CGI animovaný film snažící se konkurovat těm americkým stále dělá co může, ale nic naplat, ve většině případů se stále nedaří. Tento snímek už však kupodivu za zváženou stojí. Ale pozor, bylo by velice naivní si myslet, že tohle má něco společného s klasickým románem od Danilela Defoe. Společné je pouze jméno hlavní postavy a to je vše. A je to pochopitelné. Tento příběh cílený na dětské diváky obsahuje spoustu zvířátek bavící svou roztomilostí, ztřeštěností a prostořekostí. Jedná o vyvážený mix zábavného dobrodružství ve snaze přežít a láskyplného příběhu o přátelství. Divácké zaměření je spíše pro děti starší a hlavně pro ty, kteří už o postavě Robinsona Crusoe něco vědí. Dokáží lépe pochopit zpracování příběhu a smysl pro humor. Je to prostě takový jiný pohled na stav věci. Pohled ze strany zvířecího obyvatelstva ostrova a jak k tomu přistupují. Každé vyobrazené zvířátko má svůj osobitý charakter a tím i úhel pohledu. O zábavu sice nouze není, ale ona ztřeštěnost se přeci jen měla krapet víc držet na uzdě. Místy čeho je moc, toho je až příliš. Grafika a animace dobrá, samozřejmě s možností snímek shlédnout přímo ve 3D. S ohledem na světová měřítka to žádná pecka není, ale z evropského je snímek, chtíc nechtíc, prostě přijatelný.(4.2.2019)

• crozet

Můj první zážitek s 3D brýlemi - počkal jsem si opravdu jako znalec.. A když pominu zklamání z filmu, který z klasického dobrodružného příběhu pro kluky a holky zprostředkoval naprosté minimum (ve prospěch podivné výstavby příběhu, založené na terorizujících kočkách a taky banálních honiček a animačních efektů např. v korytě vodovodu), samotného, uznávám, že pro některé žánry jde o nesporný technologický přínos.(21.3.2016)