Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek

The Wild Life

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Belgie / Francie, 2016, 91 min

Zpočátku jsem si myslela, že animace v tomhle filmu bude dost špatná, čemuž nasvědčovaly mimika a pohyby pirátů, ale na hlavních "postavách" si tvůrci dali velmi záležet a animace byla nakonec opravdu skvělá. Stejně tak příběh, především pak "záporáci" v podobě koček. A pro mě byla vrcholem filmu skoro 10minutová "bojová" scéna, která byla velice nápaditá a zábavná. Animáky od Pixaru nebo Dreamworks jsou mi určitě bližší, mají pro mě větší kouzlo, ale filmy mimo produkci těchto dvou studií mi ve většině případech přišly hrozně pitomé, takže tenhle film byl pro mě velice příjemné překvapení.(27.7.2016)

Tzv. nepriama recenzia: Má vôbec zmysel písať o veľkolepom knižnom diele, ktoré je tak úžasné a hlboké, a ktorým sa inšpiroval aj tento animovaný film? Radšej sa do bližšieho opisu nepustím, pretože len sotva môžeme skutočného Robinsona prirovnať k tomuto. Podotknem len, že zatiaľ sa podstatu knižného obsahu nepodarilo priblížiť ani jedinému z mnohých natočených filmov (1954, 1988, 2003, 1997, seriál...) Príbeh Crusoa totiž vôbec nie je iba o stroskotancovi, ale o nachádzaní seba samého, hlbšieho zmyslu, podstaty života, sveta, vzťahov, vesmíru. Nuž, čo napísať k tejto rozprávke o mačacom gangu? Odhliadnuc od mnohých iných detailov, spomeniem záver, ktorý bol podľa môjho názoru jednoducho neukončený, pri najmenšom zvláštny.(14.2.2017)

Klasický rutinérský animák, jakých se dnes točí mraky. S Defoeovým textem to samozřejmě nemá nic společného, mohlo se to tedy celé jmenovat klidně úplně jinak (při té příležitosti si neodpustím svůj údiv nad tím, proč distributor do českého názvu musel protlačit ten diminutivní dodatek "Na ostrově zvířátek" - i bez toho je snad jasné, že hlavní cílovkou tohoto filmu je dětský divák). Děj mě nebavil (výtka samozřejmě čistě subjektivní), a uřvaný český dabing mě vyloženě otravoval (vidět to v původním znění, můj dojem by snad byl lepší; Libor Bouček coby Robinson by snad ještě šel, ovšem Bohdan Tůma coby Carmello mi teda vadil skutečně fest - od jisté doby, co vešel ve známost dabováním jistého nejmenovaného reklamního maskota, jsem na jeho hlas dosti alergický v jakékoli podobě). Kdybych měl teď někdy vyrazit do kina s dětičkama na nějaký animák, upřednostním před tímto radši španělskou pecku Agenti dementi - osobně mě bavila neskonale víc (jen můj názor).(18.2.2016)

Spíše podprůměrný animák. Od začátku hodně velká nuda + nesnáším kočky a psa nechali umřít :-/ . Děti spokojené, takže by mi to mělo být asi jedno. Strach, že v kině usnu a budu chrápat byl velký..... Poslední dobou bída (Hodný dinosaurus, Snoopy, Mimoni). Snad Zootropolis a kniha džunglí zvedne náladu. Dávám pade hade. 50%(18.2.2016)

• kaylin

Nemůžu si pomoct, ale tohle je prostě jen další obyčejný animák, který nemá až tak skvělou animaci, i když ta není hrozná, ale primárně je to příběhově nutné, strašně předvídatelné a ani moc zábavné, i když se o to tvůrci postavičkami zvířátek snaží. Asi mám tuhle klasiku přece jenom zažitou jako něco jiného a tahle variace se mi nelíbí.(27.7.2016)