Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek

• Kanada

The Wild Life

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Belgie / Francie, 2016, 91 min

Animace (až na člověka) super. Potkani fakt ňuňuňu super. Voice cast v ENG průměr (dikobraz fakt na odstřel), scénář včetně dialogů fakt špatnej. Kolem a kolem, fakt hezky zanimovaný s příjemným nádechem francouzský animace, ale pod tou slupkou rozkošných zvířat je prázdná šablona pro nejmenší děti. A nic víc.(6.11.2016)

Tzv. nepriama recenzia: Má vôbec zmysel písať o veľkolepom knižnom diele, ktoré je tak úžasné a hlboké, a ktorým sa inšpiroval aj tento animovaný film? Radšej sa do bližšieho opisu nepustím, pretože len sotva môžeme skutočného Robinsona prirovnať k tomuto. Podotknem len, že zatiaľ sa podstatu knižného obsahu nepodarilo priblížiť ani jedinému z mnohých natočených filmov (1954, 1988, 2003, 1997, seriál...) Príbeh Crusoa totiž vôbec nie je iba o stroskotancovi, ale o nachádzaní seba samého, hlbšieho zmyslu, podstaty života, sveta, vzťahov, vesmíru. Nuž, čo napísať k tejto rozprávke o mačacom gangu? Odhliadnuc od mnohých iných detailov, spomeniem záver, ktorý bol podľa môjho názoru jednoducho neukončený, pri najmenšom zvláštny.(14.2.2017)

• srolyma

Ničím výjimečný a snadno zapomenutelný animák s jedním ponaučením – největší svině mezi zvířátky jsou kočky. S tím se nedá než souhlasit. Otázky jako, kde se na pustém tichomořském ostrůvku vzala tak pestrá skladba fauny nebo proč je tam od každého druhu jen jeden jedinec nebo proč jsou ve všech animácích ty nejtlustší zvířata vždycky ženského rodu, ponechme stranou.(21.8.2016)

• crozet

Můj první zážitek s 3D brýlemi - počkal jsem si opravdu jako znalec.. A když pominu zklamání z filmu, který z klasického dobrodružného příběhu pro kluky a holky zprostředkoval naprosté minimum (ve prospěch podivné výstavby příběhu, založené na terorizujících kočkách a taky banálních honiček a animačních efektů např. v korytě vodovodu), samotného, uznávám, že pro některé žánry jde o nesporný technologický přínos.(21.3.2016)

• kaylin

Nemůžu si pomoct, ale tohle je prostě jen další obyčejný animák, který nemá až tak skvělou animaci, i když ta není hrozná, ale primárně je to příběhově nutné, strašně předvídatelné a ani moc zábavné, i když se o to tvůrci postavičkami zvířátek snaží. Asi mám tuhle klasiku přece jenom zažitou jako něco jiného a tahle variace se mi nelíbí.(27.7.2016)