poster

Byl jsem mladistvým intelektuálem

 • anglický

  I Was a Teenage Intellectual

Krátkometrážní / Komedie / Horor

Česko, 1999, 17 min

Komentáře uživatelů k filmu (268)

 • verbal
  *****

  Pokouše li vás za úplňku Šádvel, totálně to rozhodí vaše paradigma a kategorický imperativ už pro vás nikdy nebude jen pouhým laickým rozčleněním rozkazovacího způsobu. Náhle začnete plně chápat kodex všehomíra v kontextu metafyzického vstřebávání reality a zjistíte, že jste až dosud marnivě plýtvali svým exaktním intelektem, což se projeví nutkavou benefektancí. Vaše fluence zprecizní a pocit paternalismu vás neomylně žene k eklakantním a fulminativním formulacím, abyste bezprecedentně prokázali svou identitu. A v této chvíli přicházím já, celý v bílém, abych vám řekl, že jste totální pičus a tlučhuba s malým pérem. A největší lekrace a paradoks je, jak to tu ti ufoni s pocitem falešné yronyje pětkujou.(26.9.2012)

 • Gemini
  *****

  Genialitka od začátku až do konce, ale ty čestné role, pro to prostě nemám slov. Mister Fookah ve své jednoznačně nejlepší roli,a navrch jde o jediný film, ve kterém snesu Michala Davida:)) Nezapomeňte, i v tuto chvíli může sedět nějaký intelektuál právě vedle vás....(25.8.2003)

 • Tosim
  *****

  Neuvěřitelně inteligentní sranda. A nejlepší role Vladimíra Brabce.(17.1.2006)

 • Radyo
  ****

  Je to vtipné, je to zábavné, je to krátké. A opravdu nejlepší je Franta Fuka. Ten by měl být nominován na Oscara za nejlepší vedlejší roli. FUKA NA HRAD ! :))(23.7.2002)

 • Marigold
  ****

  ... já taky. Ale léčím se a kluky už v parku nekoušu. Jenom hezké slečny. Jinak Dobeš - Kopřiva bravo! Nadhled, ujetý humor a kvalitní práce v rámci možností. Touhle malou ankedotou jsem se vážně pobavil... A mozek nebyl zapotřebí. Takže asi zase takový inťoš nejsem. RAF!(10.3.2004)

 • DaViD´82
  *****

  Jsou mezi námi. Pohybují se nenápadně, snaží se splynout z davem. Třeba právě tady a teď na ČSFD. Bojim, bojim... To čím zoufale chtěl být i Choking Hazard; opakuji - chtěl.(31.1.2005)

 • May
  ****

  (((((((:(10.3.2004)

 • hirnlego
  ****

  Proč tady Robert Jašków vypadá jako Satan a Nicolas Cage v jednom? Proč Franta působí dojmem prznitele malých děvčátek, který se omylem ocitl v knihkupectví? Proč mám zas nulové skóre ve hře "Where's Baldo"? Otázky, samé otázky - a odpověď je pouze jedna: MICHAL DAVID!!!!! ntpč :'((((((29.4.2007)

 • Subjektiv
  ****

  V této podvratné fresce obžalovávající dekadenci a dysgenické směřování naší západní společnosti nejde, jak si vy tupci myslíte, o oslavu čisté naivity vaší komercionalizované, konzumní pseudokultury, nýbrž o hyperbolizovaný kryptosatirický postesk nad postupnou, všeobecnou, dějinnou realizací dystopické vize Aldouse Huxleyho popsané v Konci civilizace: zpovrchnění veškerého umění, vítězství toho, co nazval pocitovými filmy, vítězství Něčeho, co se stává Ničím. Ano, ty řeči o Ničem a Něčem nejsou vloženy, aby: "to byla prdel," jak vy rádi říkáte, leč jako ironický komentář k neohraničené prázdnotě vašich myslí, vaší medvídkovské vygumovanosti. Intelektuální bytí možná nenabízí štěstí chovného prasete z McDonaldu - té svět zestejňující instituce - jehož potřeby jsou zajištěny až do dosažení jateční váhy, ba dokonce otevírá pandořinu skříňku pochybností o povaze lidské existence, trvá na neustálém vědomí pomíjivosti a vůbec podrobuje člověka nepřebernému množství zkoušek vůle, díky čemuž může působit poněkud temně, jak film vtipně reflektuje, nicméně nelze pominout ani jeho pozitivní aspekty. Intelektuál jen ve chvílích slabosti touží býti buranem, a to i přes vědomí toho, že mu tato regrese může přinést štěstí. Nemůže vyzvrátit jablko poznání. Cítí potřebu šířit Světlo vědění. Ach, kéž by to bylo možné tím, že někoho kousne. Ve skutečnosti však musí agitovat vystaven posměchu těch, o jejichž povznesení usiluje, neboť pro ně existencialistické myšlenky končí u trvanlivého salámu Sartre. Časem si uvědomí hořkost vtipné, mezi intelektuály zlidovělé moudrosti: "Jedině rozum Bůh rozdělil spravedlivě, každý si myslí, že ho má dost," a možná se uchýlí do azylu kavárny, "inner sanctum" každého intelektuála. Film tento útěk sice nezřetelně, ale přeci jen jednoznačně kritizuje a volá do zbraně. Ve vrcholné kavárenské scéně se podává Kant bez cukru a následuje Proust se šlehačkou. Ztučnělé Hledání ztraceného času a Čistý rozum bez energie jako věci samy o sobě neobstojí, je třeba Schopenhauerovské vůle kořeněné Nietzscheánskou vášní! Třeste se, šampóni, nakonec vyhrajeme, protože taková je historická nutnost. Jinak by dějiny neměly smysl! Hegela na vás!(26.5.2011)

 • tron
  ****

  „Si intelektuálne retardovaná a ja už ďalej odmietam zdieľať s tebou rovnaký priestor.“ Intelektuáli sú medzi nami a o niečo im ide. Na utekajúcich intelektuálov nezabudnete. Komiksy, zombíci, gumoví mackovia, Fred Krueger, Hegel, Fuka, Van Damme. A MICHAL DAVID.(5.5.2007)

 • Rimsy
  *****

  Upřímně řečeno, trochu mě to vyděsilo... Musím si na sebe dávat pozor:)(29.4.2007)

 • movie
  *****

  Vynikající a extrémě zábavné-hlavně pokud jste filmový fanatik.(6.6.2002)

 • Marius
  *****

  Neuveriteľne zábavná kravina s množstvom odkazov. A nikdy by som si nepomyslel, že najväčší bojovník proti onej pliage je práve ON.(4.11.2005)

 • CheGuevara
  ****

  Slibný rozjezd se následně začal rozmělňovat v natahovanou ústřední část, která ovšem vyvrcholila v grandiózní finále v čele s legendou české pop-music, u kterého mi málem bránice nevydržela.(25.12.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  I já jsem se jistý kousek postpubertálního života snažil tvářit jako intelektuál, ale až nyní jsem zjistil, jak nebezpečný jsem svému okolí mohl být. Nyní již skoro nekoušu náhodné kolemjdoucí a tak mi nevadí, že tento snímek zveřejnil praktický návod, kterým se ctihodní členové konzumní společnosti mohou bránit - např. úderem do hlavy hodnotnou knihou velkého myslitele, ale ještě lepší je vytáhnout ze zapomnění nějakého zasloužilého kýčistu a nechat ho zatrdlovat nějaký jeho vražedný klenot. Já jsem se bavil, ale mám obavu, že těch několik "odpadových" uživatelů by mohlo být svému okolí skutečně nebezpečných.(2.1.2012)

 • dobytek
  ****

  Ještě klika, že se s intoušema moc často do kontaktu nedostávám :-)(17.11.2009)

 • charlosina
  ****

  "Jak můžeš sledovat takovou bezduchou slátaninu? Vždyť je to standardizovaný produkt masové kultury prostý jakéhokoliv hlubšího myšlenkového poselství. Jsi povrchní stejně jako ta komerce, kterou konzumuješ." Zde: http://www.youtube.com/watch?v=eFYkbwqxuwA a zde: http://www.youtube.com/watch?v=5WY9qPFdEVQ&feature=related(25.4.2008)

 • choze
  ****

  Intelektuálno vs brak. Skvělá parodická hříčka s luxusními cameo roličkami.(27.11.2013)

 • Segrestor
  *****

  Už jen ty hlášky upírských intelektuálů... Jako bych byl přímo zde. To je normálně na Oskara. Tohle se prostě povedlo. Jak nápad, tak i celkové provedení. Zcela vytrženo z průměrné až skoro podprůměrné české produkce. Bravo. Do kafe si již mnoho let díky tomuto filmu cmrndám vždycky kapku Nietzscheho.(21.9.2012)

 • Morien
  ****

  Neberu to jako parodii na horory, ani jako výsměch filosofující mládeži, nýbrž jako návod, jak si uvařit polévku z pytlíku.(15.8.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14